Da li su Asteci, Aboridžini, Pigmeji, Eskimi i Japanci takođe potomci Adama i Eve?

Znači, Krsna Slava (ući će u kulturnu baštinu UNESK-a) je najupečatljivija etnička odlika Srba kao etnosa. Po njoj se razlikujemo od Ilira i svog ostalog domicilnog stanovništva Balkana.

Ima nas dakle, kako ti sam reče 95%, kolega.

A u srpskim crkvama ni jednog srpskog ornamenta, ni jedne šare, kape, čakšira, opanka ni jednog ? Sve sama nesrpska ispijena lica, nesrpske haljine, ne srpske stene, krajolik, pogledi, bosa stopala ? Tamo, kad malo bolje pogledaš nema ničeg što bi se moglo nazvati srpsko ?

Kako to objašnjavaš ?

Kolega mi nosimo ime Srbi po slovenskom plemenu koje se asimilovalo sa domorodačkim Ilirskim stanovništvom. Nema dakle Srba 95% već se mi nazivamo Srbi po plemenu koje je uspostavilo u jednom momentu dominaciju kada se doselilo. Isto je sa Bugarima recimo. Bugari nose nasiv po tursko-tatarskom plemenu koje je uspostavilo političku dominaciju nad slovensko-keltskim stanovništvom došavši 680 n.e na područje tadašnje Trakije. Dakle, Bugari nisu etnos plemena koje im je dalo ime:). Tako je i sa Srbima.
 
PS:
Izbegao si da mi odgovoriš, koju ti slavu slaviš ?

To što smo crni, to moramo zahvaliti Turcima čiji smo vazali bili, a ne Jevrejima.
Ali kao što znaš, ni pod turcima se nismo odrekli svog kućnog božanstva.
Tvrdoglav neki narod a ?


A ovo sa Turcima..hahaha..kažeš pocrneli od Turaka. Ne, prijatelju Turci se nisu mešali sa rajom. Nemamo mi veze sa njima. A tvrdoglav narod..da to je istina...ali to su Iliri. Seti se koliko su ih Rimljani pokoravali:)

Slavim Gospoda i Arhangela Mihaila.
 
Grci ne slave Krsnu Slavu kolega, ne prinose žrtvu u jelu i piću svom kućnom svecu (prethodnom bogu zaštitniku doma), samo Srbi.

A evo kako su to formulisali crkveni pisci. Moraš malo čitati između redova, i dobićeš isto što sam napisao u prethodnom postu .

"Običaj prinošenja žrtava, ostao od starine, nije se kod svih novokrštenih odmah i lako iskorenio. Misionarska delatnost Grčke i Latinske crkve postigla je samo delimične uspehe među doseljenim narodima na Balkanu. Oni nisu uspeli da potpuno hrišćanizuju mnogobožačke slovenske mase. Put za istinsko i razumno usvajanje hrišćanstva polako je pripreman. Iako su primili hrišćanstvo, mnogi su i dalje nastavili da prinose žrtve zaštitnicima svoga doma i svoje porodice – hrišćanskim svetiteljima – kao što su i ranije, u idolopokloničko vreme činili. (Stoka, koja je bila namenjena kao žrtva svetitelju, dogonjena je crkvama kod kojih je i klana, a njeno meso služilo je za gozbu. Taj običaj održao se kod mnogih dosta dugo).

Ako si vec bezboznik i bogoborac, budi bar posten covek sa malo dostojanstva. Crkvenim piscem nazivas nekog tamo forumskog korisnika na nekom burek - forumu? Aj nadji neko arhijerejsko pisanje na ajvar . com.

http://forum.burek.com/srpska-slava-ili-krsno-ime-t276581.wap2.html
 

Back
Top