Гол? ( геометрија )

Truman

Elita
Poruka
22.709
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2018&mm=09&dd=25&nav_id=1448045

Надам се да овде има људи који се разумеју у геометрију. Оно што мени није најјасније је следеће: Јасно је да је камера постављена у линији казненог простора и у тој тачки да је угао између две стативе од те тачке 2 степена. Да ли би се резултат рачуна променио да је изабран другачији угао између две стативе, тј. да је камера постављена у некој другој тачки?

п.с. молим без навијачке острашћености! :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
42492230_2382958995077381_6702488566410248192_o.thumb.jpg.64c322e64f8a50a2e0bcaf71de274c6e.jpg
 
Zar je moguce da cemo sada otvarati 50 razlicitih tema u vezi toga da li je bio gol ili nije ? :dash:

Aman ljudi, ajde da se lepo osvrnemo na ostale stvari a mozda bi ova polemika mogla da natera FSS da uvedu VAR tehnologiju pa onda necemo ni morati da diskutujemo o bilo kojoj ovakvoj situaciji. :ok:

Englezi su zbog Maradone izgubili svetsko prvenstvo ...
Irci nisu uspeli da se kvalifikuju na SP zbog Anrijeve ruke ...


.... o tome se i dan danas prica ali je to nesto sto je bilo pa proslo ... i svako je od njih nastavio da igra fudbal ...:klap:


Ja shvatam da grobari ne mogu da prezale to sto je Boaci postigao gol iz, njima samo, nepostojeceg gola do te mere da se uzimaju i neki geometri koji mere po JNA koliko sta i koji ugao ...mislim strasno ...
Gol je sasvim regularan ali ja ne planiram da zaposlim nekog geometra da mi to dokaze ....

Da li je neko mozda merio i ugao pod kojim je Boaci udario loptu glavom ? Brzinu kretanja lopte? :think: Ako cemo vec da teramo "mak na konac" .. 'ajde da teramo do kraja.

Dajte ljudi, molim vas, preterujemo malo s ovim

Neresen rezultat ...idemo dalje ...vidimo se u sledecem derbiju pa da vidimo ko je bolji
 
Zar je moguce da cemo sada otvarati 50 razlicitih tema u vezi toga da li je bio gol ili nije ? :dash:

Aman ljudi, ajde da se lepo osvrnemo na ostale stvari a mozda bi ova polemika mogla da natera FSS da uvedu VAR tehnologiju pa onda necemo ni morati da diskutujemo o bilo kojoj ovakvoj situaciji. :ok:

Englezi su zbog Maradone izgubili svetsko prvenstvo ...
Irci nisu uspeli da se kvalifikuju na SP zbog Anrijeve ruke ...


.... o tome se i dan danas prica ali je to nesto sto je bilo pa proslo ... i svako je od njih nastavio da igra fudbal ...:klap:


Ja shvatam da grobari ne mogu da prezale to sto je Boaci postigao gol iz, njima samo, nepostojeceg gola do te mere da se uzimaju i neki geometri koji mere po JNA koliko sta i koji ugao ...mislim strasno ...
Gol je sasvim regularan ali ja ne planiram da zaposlim nekog geometra da mi to dokaze ....

Da li je neko mozda merio i ugao pod kojim je Boaci udario loptu glavom ? Brzinu kretanja lopte? :think: Ako cemo vec da teramo "mak na konac" .. 'ajde da teramo do kraja.

Dajte ljudi, molim vas, preterujemo malo s ovim

Neresen rezultat ...idemo dalje ...vidimo se u sledecem derbiju pa da vidimo ko je bolji
I što mi nije jasno da se to otvara i na ovom pdf-u :roll:
 
Zar je moguce da cemo sada otvarati 50 razlicitih tema u vezi toga da li je bio gol ili nije ? :dash:

Aman ljudi, ajde da se lepo osvrnemo na ostale stvari a mozda bi ova polemika mogla da natera FSS da uvedu VAR tehnologiju pa onda necemo ni morati da diskutujemo o bilo kojoj ovakvoj situaciji. :ok:

Englezi su zbog Maradone izgubili svetsko prvenstvo ...
Irci nisu uspeli da se kvalifikuju na SP zbog Anrijeve ruke ...


.... o tome se i dan danas prica ali je to nesto sto je bilo pa proslo ... i svako je od njih nastavio da igra fudbal ...:klap:


Ja shvatam da grobari ne mogu da prezale to sto je Boaci postigao gol iz, njima samo, nepostojeceg gola do te mere da se uzimaju i neki geometri koji mere po JNA koliko sta i koji ugao ...mislim strasno ...
Gol je sasvim regularan ali ja ne planiram da zaposlim nekog geometra da mi to dokaze ....

Da li je neko mozda merio i ugao pod kojim je Boaci udario loptu glavom ? Brzinu kretanja lopte? :think: Ako cemo vec da teramo "mak na konac" .. 'ajde da teramo do kraja.

Dajte ljudi, molim vas, preterujemo malo s ovim

Neresen rezultat ...idemo dalje ...vidimo se u sledecem derbiju pa da vidimo ko je bolji

Промашио си тему. ово је пдф НАУКА. где очекујем од математичара и људи сличног усмерења да ми дају своје мишљење о анализи овог архитекте. Тема није спортска.
 
Промашио си тему. ово је пдф НАУКА. где очекујем од математичара и људи сличног усмерења да ми дају своје мишљење о анализи овог архитекте. Тема није спортска.

Ja sam samo izneo svoje misljenje u vezi toga ... isto tako sam postavio neka geometricka pitanja u vezi toga koja su, barem po meni, nebulozna i toliko nebitna

Da li je neko mozda merio i ugao pod kojim je Boaci udario loptu glavom ? Brzinu kretanja lopte?

..cisto da ne bude da sam "skrenuo sa teme"
 
gore postavljena slika govori da je gol cist kao suza. idealan ugao da se vidi da je lopta punim obimom presla gol liniju.da je kamera bila levo, pa joj vise levo... mozda bi se moglo diskutovati. a da ne govorim da bi teorijski bilo nemoguce ustanoviti da li je gol da je kamera bila (teorijski) na tacki za izvodjenje penala.

nema potrebe da se drkarte analizama kada se jasno vidi da je lopta debelo usla u gol ako posmatrate njenu poziciju u odnosu na vertikalni stub okvira gola.
 
Poslednja izmena:

Back
Top