Štene neće da jede granule

M-Wilson

Početnik
Banovan
Poruka
41
Pozdrav svim članovima foruma koji ovo vide! Dobio sam štene zlatnog retrivera na poklon, star je 2 meseca, čišćen od parazita i vakcinisan. Kod mene je oko nedelju dana a problem je u tome što neće da jede granule. Relativno skoro je počeo da ih ne jede, od pre oko 2 dana, ja mu te granule prelivam vodom jer tako uzme po koju dok suve neće ni da proba, samo ih pomirise i to je to. Da li postoji neki način da ga motivišem da jede, jer mu hranu iz domaće kuhinje ne dajem zbog zdravlja i rasta šteneta a čuo sam da bi samo granule trebao da jede makar dok ne napuni 7 meseci. Evo da napomenem i to da kad sam ga uzeo nije hteo da jede tako granule pa mi je jedan prijatelj preporučio da mu ih prelivam mlekom ili jogurtom , ja sam to uradio i tako ih baš sve pojede a kontam da je to zbog mleka. Prestao sam da ih prelivam mlekom jer povraća od njega.. I kažem vam, dosta slabije jede granule i bojim se da ću morati da mu dajem hranu iz domaće kuhinje jer ovako neće. Ako postoji neko rešenje da ga motivišem napišite mi. Evo još da kažem da mu dajem po jednu tabletu kalcijuma dnevno, svaki dan kao i ad3 kapi po 5 kapi dnevno u vodi, takođe svaki dan. Da li je dobro da mu to dajem svaki dan ili ne? Nisam baš nešto iskusan sa psima pa bi mi dobro došla svaka pomoć. Hvala i izvinite ako već postoji slična tema na ovom forumu, nisam našao pa zbog toga pišem ovde. Pitajte sve ostalo što vas interesuje, rado ću vam odgovoriti.
 
Suve granule izazivaju zatvor i desava se da zivotinje nece da ih jedu. Pri tom granule su pune vlakana i kojecega sto psima ne prija. Probaj sa nekim granulama za macke jer one imaju veci sadrzaj mesa od psecih.

Da li pije vodu normlno?

Moj savet ti je da mu kuvas pilecu supu (samo izvadi koske suvise su male i ostre da bi ih pas jeo) i udrobis hleb. Sta konkretno podrazumevas pod "domacom kuhinjom"? Nemoj mu davati zacinjeno, ali kuvano meso moze. U principu moze i peceno, moj macak se davi u pliecim ledjima iz podvarka.

Mozes i soseve za pse da mu kupis pa da prelijes granule.
 
Mleko nije preporučljivo jer psi kada prestanu sa sisanjem brzo izgube sposobnost da vare laktozu. Moje štene (sad ima godinu i četriri meseca) isto nije htelo da jede granule, ni sada ih nešto preterano ne voli.
Hranio sam ga do petog meseca mešavinom mlevenog otpada iz mesare i granulama za ćurke (dvojkom). Čisto mleveni pileći otpad ima visok sadržaj kostiju pa steže stomak. Lanac mesara big chick prodaje mleveni otpad posebno za pse,
Nemoj da zaboraviš još dva puta da ga vakcinišeš na vreme. Prvo tablete protiv glista pa dva dana kasnije vakcina.

Nemoj psu da daješ vitamin D jer je otrovan za njih kada se akomulira u telu. Ako ga ima u granulama OK, to je pravljeno po meri koliko sme da pojede.

Evo ga šnjufko kad je imao 9 meseci
IMG_20180227_134256.jpg
 
Poslednja izmena:
U tom uzrastu psi ni ne jedu preterano, tako da nemoj da se sekiras puno.
Kupi mu bilo koje junior granule i trebalo bi da ih jede. Ako su granule velike, normalno da nece da ih jede jer ima zubice male.
Uzmi skuvaj mu pirinac i pomesaj sa granulama, Svaki dan sve manje pirinca stavljaj i navice se na granule.
Tako sam ja radio sa svojim nemackim ovcarom.
Kad je bio mali jedva da je jeo. Iskren da budem evo tek sad u 10 mesecu je poceo da nabacuje misicnu masu i jede vise nego ikad.
Gledaj da pas ima vodu i hranu na vidiku. Ukoliko je stene razigrano nema razloga za brigu.
Kad malo poraste ne boj se za njegovu ishranu, ne kaze se dzabe da bi retriveri i labradori i masnu krpu pojeli :D
I to sto ti kazu da do 7 mesci stene ne treba da jede domacu hranu vec samo granule, to su izjavili oni koji nemaju 3 cuke o psima.
Daleko je bolje da se za psa hrana sprema nego da jede granule. Ne zaboravi, pas je svastojed a pre svega MESOJED.
Ako ova moja metoda ne pomogne, kupi mi riblje ulje i sa njim prelivaj granule. Jesce ih 100%. Plus riblje ulje otvara apetit kako kod ljudi tako i zivotinja.
Postavi sliku ako mozes da vidimo malo kuce :)
 
Izbirljiv, zlatni psic..ne mozes pitati prethodne "vlasnike" cime su ga hranili?
Verovatno se navikao na to. Ili ga samo promena cini takvim kakav je prema hrani.

A kako bude rastao sve manje ce biti izbirljiv, a vidim da vodis izuzetnu brigu o njegovoj ishrani, ne rece da je musko, i da li ima dovoljno akcije tokom dana da ogladni posteno?

Nas zlatni keric je matorac(13 godina vec skoro, osugao se nesto letos, mislili da nece jos dugo, ali oporavio se uz nasu pomoc naravno), tako da nemam konkretan savet za kučiće...
 
Poslednja izmena:
Шта је јео код власнима од кога си га добио ?Ако неће да једе грануле а ти му дајеш исте које јео код власника онда мораш да пробаш неке друге. Никако млеко, то ти је речено и тога се придржавај. Јогурт с друге стране је добар и пробај да му прелијеш грануле њиме.Грануле треба да му дајеш само оне које су предвиђене за његов узраст и касније их мењаш према узрасту твог пса и према његовом укусу.
Кувана храна подразумева да куваш за њега , а не нешто што једу људи.
Има један трик који сам ја употреби са мојим штенцима када су треали да науче да пређу на чврсту храну. Ставиш грануле, прелијеш јогуртома , али не претерује, узмеш конзерву туњевине у комадићима иизвадиш један прстхват тих комадића али пазиш да не буде пуно зејтина на њима и тиме одгоре као да солиш поспеш тај оброк.У року од десет минута су прешли на чврсту храну.
И још једна ствар која је врло важна и ваљаће ти за будућност. Клоичина хране се мења према узрасту пази де не дајеш више јер ће почети да се гоји и навићи ће се на ту количину. Такође када заврши са јелом склони посуду без обзира да ли је појео све или не, Тако ћеш фга научити да се једе у одређено време. Пси волеред и уређеност.
Грануле су добре, ако узмеш одговарајуће, због тога шт тако не треба да му додајеш ни витамине ии минерале посебно, а то је нарочито важно сада кад расте.
 
Granule moraju biti za stence, sitne i potopljene u supu koja nije slana, vodu ili jogurt.mleko ne davati psima.
Kacijum i AD kapi obavezno .Pas moze bez hrane do sedam dana bez vode ne sme ni jedan dan da bude
Ostavi ga gladnog do uvece..pa mu onda daj granule..sve ce ih pojesti ako ni tada nece,ostavi ga gladnog do sutra dan..tada hoce garantovano..
 
Ostavi ga gladnog do uvece..pa mu onda daj granule..sve ce ih pojesti ako ni tada nece,ostavi ga gladnog do sutra dan..tada hoce garantovano..
To se moze primeniti kod starijih pasa. On je STENE i mora da ima hranu uvek dostupnu.
Neka ga sad razmazi dok je mali, kasnije moze da primeni tu tvoju predlozenu metodu.
AD kapi i CAL DE PHOS davati u umerenim kolicinama, jer previse kalcijuma moze da ubrza rast kostiju a misici to ne mogu da proprate i onda psu stradaju zglobovi,kicma , noge i slicno.
 
To se moze primeniti kod starijih pasa. On je STENE i mora da ima hranu uvek dostupnu.
Neka ga sad razmazi dok je mali, kasnije moze da primeni tu tvoju predlozenu metodu.
AD kapi i CAL DE PHOS davati u umerenim kolicinama, jer previse kalcijuma moze da ubrza rast kostiju a misici to ne mogu da proprate i onda psu stradaju zglobovi,kicma , noge i slicno.

Треба да га мази, али не храном и лошим навикама.
Све суплементе треба додавати по рецепту ветеринара , ако хоћеш да са ти штене расте како треба и данемаш каније неких других проблема као последицу недовољности или вишка дозираних суплеманта.Пси бволе ред и то не треба кварити.
 
Granule moraju biti za stence, sitne i potopljene u supu koja nije slana, vodu ili jogurt.mleko ne davati psima.
Kacijum i AD kapi obavezno .Pas moze bez hrane do sedam dana bez vode ne sme ni jedan dan da bude
Ostavi ga gladnog do uvece..pa mu onda daj granule..sve ce ih pojesti ako ni tada nece,ostavi ga gladnog do sutra dan..tada hoce garantovano..

Vitamin D kapi treba izbegavati pogotovo u tim količinama. tu dozu ja uzimam.
Vitamin D može biti otrovan za pse, pogotovo štenad zbog male telesne mase!
https://www.petmd.com/dog/conditions/toxicity/c_dg_vitamin_d_toxicity

Štene ne treba da ostavlja gladno, nego da mu menja ishranu. Bitno je da u tom uzrastu jede bar tri puta dnevno.
 
To se moze primeniti kod starijih pasa. On je STENE i mora da ima hranu uvek dostupnu.
Neka ga sad razmazi dok je mali, kasnije moze da primeni tu tvoju predlozenu metodu.
AD kapi i CAL DE PHOS davati u umerenim kolicinama, jer previse kalcijuma moze da ubrza rast kostiju a misici to ne mogu da proprate i onda psu stradaju zglobovi,kicma , noge i slicno.

pas ne treba da ima dostupnu hranu vec mora da se uobroci i ne treba psa razmaziti po tom pitanju, vec ga socijalizovati i naucii osnovnom redu jos od steneta ...jedan dan da ne jede do vecere nece mu biti nista a bice gladan i pojesce sve sto mu se da
postoji doza kalcijuma i ad kapi koje veterinar prepise..ja sam mom psu davala i jdno i drugo i i hvala bogu , skupila vec godine ziva i zdrava nikada blesna
uostalom postoji veterinar pa neka se sa njim konsultuje
 
Kasnije pišem, nisam bio u mogućnosti... Vidim da ste gore tražili da postavim sliku šteneta, postaviću ali sad ne mogu preko telefona, moraću na računaru. Štene je muško i dobro je aktivan.. Stolica mu je takođe dobra. Kod prethodnih vlasnika je jeo granule, ali pošto je mali sugurno je uz to sisao. Ja sam mu kupio druge granule, sitnije su, za štence baš pošto sam im napomenuo da neće baš da jede granule koje sam imao, ove što sam kupio su ECOPET granule, rekli su mi da je to piletina koja sadrži i vitamin D, i kažu da mu ne moram davati AD3 kapi. Primetio sam da te granule više voli, jede ih ponekad i suve a ponekad mu ih i kvasim vodom ili jogurtom, sad nisam pitao po koliko bi trebalo da mu dajem to dnevno po obroku.. Jer sam uzeo onako na meru.
 

Back
Top