Leskovac: Jura ide u Albaniju, 350 otkaza

Ulicom se ne osvaja nista. Uostalom, to bi bila borba protiv vetrenjace kada drug aca ima podrsku vecine glasackog tela, a za to su zasluzni cika tolo i ostala gofna koja 30 godina kroje sudbinu svima ostalima, a po ceo boziji dan bistre o svetskoj geopolitici.

Ne ulica i 500,000 rulje, koje će zloupotrebiti strane službe i agenti, već puč sa 100 hrabrih moralnih i sposobnih

- - - - - - - - - -

jeste, to je prosto trziste. to je kapitalizam

Mjok !

- - - - - - - - - -

Ovo kod nas je toliko zaključano i kontrolisano da nema veze sa tržištem.
Isto kao i sa informacijama, koje su kontrolisane i pružene raznim gusenicama da se lepo učaure i ne mrdaju.

Totalna kontrola, tiranija i okupacija istovremeno !!!
 
zato sto ti rece da to nije ni k od kapitalizma

- - - - - - - - - -





na sta mislis? na 'pare za uslugu'?

ne, to je trziste
Kakvo crno trziste kada drzava favorizuje moju konkurenciju? Evo ja recimo otvorim firmu koja se isto bavi proizvodnjom kablova. Ja ne dobijam novcane subvencije za otvaranje radnih mesta, niti povoljno zemljiste za izgradnju fabrike, ne dobijam ni poreske olaksice, ni oslobodjenje od placanja doprinosa za radnike u odredjenom periodu. Reci mi. Kako ja da budem konkurentan sa jurom?
 
Kakvo crno trziste kada drzava favorizuje moju konkurenciju? Evo ja recimo otvorim firmu koja se isto bavi proizvodnjom kablova. Ja ne dobijam novcane subvencije za otvaranje radnih mesta, niti povoljno zemljiste za izgradnju fabrike, ne dobijam ni poreske olaksice, ni oslobodjenje od placanja doprinosa za radnike u odredjenom periodu. Reci mi. Kako ja da budem konkurentan sa jurom?



kupi drzavu

sta, ne mozes? nemas pare?

nemas (((kapital)))?

onda ne mozes da budes kapitalista
 
Ne uzima Država, jebla te država.

"Država" je katalizator, protočni bojler, i sl., to što "država" uzme od tebe i sličnih jadnika, sliva se u korporacije koje su moćnije od raspale države !!!

ne krvarimo, već liptimo na sve strane ...

- - -
Imaš li ti imalo inteligencije ?
sliva se u dzepove raznih zaposlenih i penzosa. ja ne vidim kako korparacije direktno pljackaju budzet
 
Globalni kapitalizam bato.
Naši "kapitalisti" hoće sa 500 evra da otvore trafiku, zaposle neku devojku kojoj će plaćati minimalac svakog drugog meseca i da konkurišu Lidlu i Ikei.

Matori, odapni vise. Svako normalan sa vecim kapitalom bezi iz ove rupe. Ili ces poslovati tako da das bati reket ili neces poslovati nikako. Mafijaska leglo, a ne drzava.

- - - - - - - - - -

ЗАато се не иде у затвор него у фотељу..

U Srbiji, da.
 
sliva se u dzepove raznih zaposlenih i penzosa. ja ne vidim kako korparacije direktno pljackaju budzet

Ti si smešan !

100x ti je objašnjeno

Ako se topi i nestaje javna stvar topi se i privatna stvar, osim ako nisi izdignut kroz stranu korporaciju iznad sapete i propale države ! ili ako nemaš dil sa njima u cilju isisavanja substance

- - - - - - - - - -

ЗАато се не иде у затвор него у фотељу..

Da, ali iskvaren i nesposoban narod se ne bori za javnu stvar.

Državno uređenje, oblik vladavine i skupština pokazuje jesno tiraniju, klan oligarhije i sirotinju.
 
Svako normalan će radije raditi u nekoj stranoj firmi gde će mu kapitalista isplaćivati minimalac + 20% istog, penziono, zdravstveno .... nego kod nekog našeg "gazdu" koji će ga cediti i zavrnuti na kraju za jednu platu i radni staž + prekovremeni rad, rad na državni praznik, godišnji odmor ....
 
Kakvo crno trziste kada drzava favorizuje moju konkurenciju? Evo ja recimo otvorim firmu koja se isto bavi proizvodnjom kablova. Ja ne dobijam novcane subvencije za otvaranje radnih mesta, niti povoljno zemljiste za izgradnju fabrike, ne dobijam ni poreske olaksice, ni oslobodjenje od placanja doprinosa za radnike u odredjenom periodu. Reci mi. Kako ja da budem konkurentan sa jurom?

Bićeš progutan kao i seljak i njegova njiva, jer seljak u EU dobija subvencije, naš je automatski nekonkurentan.

Vlada RS ne povlači predpristupni fond od 57 mil E/god za subv. poljoprivrede
 

Back
Top