Božji zakon - 10 Božjih zapovesti i apostoli

Evo već dvoje vernika koji ne znaju odgovoriti na pitanje ?

Pričate o 10 božjih zapovesti, a zapetljate se ko pilići u kučine kada vam postavim obično pitanje ?

Svi znamo ko je na kamenim pločama laserom ili nekom drugom tehnologijom ispisao 10 zapovesti i dao ih Mojsiju na brigu i čuvanje - Jahve .

I znamo da su ih jevrejski pisari prepisali sa kamenih tablica na pergament, potom na papir knjiga svetovnih ?

Otkud sad te očigledno izmenjene zapovesti, koje isčitavate dečici na časovima veronauke ? Zapovesti koje nisu originalne ?

Ko je to imao hrabrosti da izmeni reč Jahveovu ?

И даље верујеш у исто....

Прво, не причамо ми о 10 заповести него неко други. Ако не разликујеш вернике то је твој проблем.
Друго, не знате, него верујете. Дакле, јесте ли верници или нисте?
Треће, за децу сам ти одговорио, али очигледно је да ниси схватио. Пробај поново.

Ето, хајде сад мало размишљај...
 
И даље верујеш у исто....

Прво, не причамо ми о 10 заповести него неко други. Ако не разликујеш вернике то је твој проблем.
Друго, не знате, него верујете. Дакле, јесте ли верници или нисте?
Треће, за децу сам ти одговорио, али очигледно је да ниси схватио. Пробај поново.

Ето, хајде сад мало размишљај...

Malo si mi konfuzan prijatelju. Ne pitam te za decu, za znanje i verovanje ?

Mi pričamo o 10 zapovesti. Pogledaj naslov ove teme .

Pitanje za tebe je prosto:

Otkuda tih 10 zapovesti kojima vi danas baratate, i u knjige stavljate, a koje se znatno razlikuju od originalnih 10 zapovedi koje je Jahve dao Mojsiju ?

Ko se usudio da prepravlja reči jednog Jahvea ? Boga jevrejskog, koji rastavlja mora ?

I da li taj sada gori u večnoj vatri pakla ?
 
Malo si mi konfuzan prijatelju. Ne pitam te za decu, za znanje i verovanje ?

Mi pričamo o 10 zapovesti. Pogledaj naslov ove teme .

Pitanje za tebe je prosto:

Otkuda tih 10 zapovesti kojima vi danas baratate, i u knjige stavljate, a koje se znatno razlikuju od originalnih 10 zapovedi koje je Jahve dao Mojsiju ?

Ko se usudio da prepravlja reči jednog Jahvea ? Boga jevrejskog, koji rastavlja mora ?

I da li taj sada gori u večnoj vatri pakla ?

Не бих се ја пријатељовао са тобом, хвала на понуди. Довољно је да се културно ословљавамо као колеге са форума.

Заповести се не разликују, то си се ти нешто збунио.

Ово остало је, како каже колега Хогаријус, одраз немоћи па је без сврхе да ти се предочава поента. Читај, шта да ти кажем, књиге, а не прапорци, је л` да...
 
Evo već dvoje vernika koji ne znaju odgovoriti na pitanje ?

Pričate o 10 božjih zapovesti, a zapetljate se ko pilići u kučine kada vam postavim obično pitanje ?

Svi znamo ko je na kamenim pločama laserom ili nekom drugom tehnologijom ispisao 10 zapovesti i dao ih Mojsiju na brigu i čuvanje - Jahve .

I znamo da su ih jevrejski pisari prepisali sa kamenih tablica na pergament, potom na papir knjiga svetovnih ?

Otkud sad te očigledno izmenjene zapovesti, koje isčitavate dečici na časovima veronauke ? Zapovesti koje nisu originalne ?

Ko je to imao hrabrosti da izmeni reč Jahveovu ?

Ko su ti ovi "svi" ?

Svi u Svetu ili svi medju ateistima ?

Mozda "Svi" medju verujucima ?


Evo , priznajem , nisam upoznat sa tim "laserrima ili nekom drugom tehnologijom" ...!

Da li je ta "tehnologija" nastala kao produkt ljudskih umova ili ...?

Moze li neki konkretniji info o tome ?
 
Pogledao sam film na slicnu, ako ne istu, temu ovoj. Zove se Come Sunday a odnosi se na pocetak i promenu misljenja pentekostalnog svestenika u "jeretika".
A jeres je glasila: Nije odlucujuce dal ste u crkvi, dal ste prihvatili Isusa Hrista, vec je bitno samo to da je on vas spasao i primio ka sebi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carlton_Pearson

Pa kako nas primio ako nismo dosli?

Zar on ne kaze:

Stojim na vratima u kucm.
Ko otvori uci cu i veceracu snjime.

Ako neko ne otvori onda nema nista.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako ne spasava nas bez nas onda nam nije ni potreban :cool:

Ako ti neko nudi veliku , recimo , materijalnu vrednost , a ti neces i on je preda nekom ko hoce - ko je tebi kriv ako se naknadno predomislis , a nema vise ...?

"Ode kuma sa darovima"...

Ima jedna Prica u Novom Zavetu o "Mudrim i nemudrim devojkama" i upravo o tome nam se prica i poucava u njoj .

Kao i ona o "Bludnom sinu" koji se raskajao i kako rece njegov Otac "Oziveo i vratio se iz mrtvih" , te je Otac priredio veliko slavlje u tu cast...

Ne kaze se dzabe "da , ako se jedan gresnik raskaje i povrati , na Nebesima nastaje veliko slavlje" , a kod onih "palih andjela" velika tuga , zal , pa cak i bes...
 
Ko su ti ovi "svi" ?

Svi u Svetu ili svi medju ateistima ?

Mozda "Svi" medju verujucima ?


Evo , priznajem , nisam upoznat sa tim "laserrima ili nekom drugom tehnologijom" ...!

Da li je ta "tehnologija" nastala kao produkt ljudskih umova ili ...?

Moze li neki konkretniji info o tome ?

SVI - svi ljudi, nevezano da li su vernici ili ateisti, koji su čuli ili pročitali nešto o 10 božjih zapovesti. Svi su posredno ili neposredno došli do saznanja da je iste Jahve na kamenim pločama ispisao i dao ih Mojsiju .

Šta tu ima nejasno ?

Znači da je Jahve originalni autor tog zapisa . I tu ne vidim ništa nejasno.

Otkuda vama izmenjene zapovesti ?

Ko se usudio da izmeni REČ BOŽIJU ?

Prosto je pitanje, pokušajte da date neki smislen odgovor ?

PS:
Da bi se tekst urezao u kamenu ploču, koja je morala biti od najtvrđeg kamena, kako bi što duže odolela vremenu, potrebna je energija (laserska ili neka druga, ne ulazim u to). Jer nekako nema logike da ih je Jahve klesao sa dijamantskim dletom i čekićem ? Ali ovo je sad nevažno za našu priču.
 
Не бих се ја пријатељовао са тобом, хвала на понуди. Довољно је да се културно ословљавамо као колеге са форума.

Заповести се не разликују, то си се ти нешто збунио.

Ово остало је, како каже колега Хогаријус, одраз немоћи па је без сврхе да ти се предочава поента. Читај, шта да ти кажем, књиге, а не прапорци, је л` да...

Nisam se zbunio kolega, hvala na brizi, evo pročitaj originalne zapovedi koje je Jahve dao Mojsiju na Sinajskoj Gori:

IZVORNI TEKST DESET ZAPOVIJEDI:
Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
***
Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca – onih koji me mrze – na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.
***
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
***
Sjeti se da svetkuješ dan subotnji. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotnji.
***
Poštuj oca svoga i majku svoju, da imadneš dug život na zemlji koju ti dâ Jahve, Bog tvoj.
***
Ne ubij!
***
Ne učini preljuba!
***
Ne ukradi!
***
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
***
Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!

Sad mi reci ko je izmenio REČ BOŽJU ?
 
SVI - svi ljudi, nevezano da li su vernici ili ateisti, koji su čuli ili pročitali nešto o 10 božjih zapovesti. Svi su posredno ili neposredno došli do saznanja da je iste Jahve na kamenim pločama ispisao i dao ih Mojsiju .

Šta tu ima nejasno ?

Znači da je Jahve originalni autor tog zapisa . I tu ne vidim ništa nejasno.

Otkuda vama izmenjene zapovesti ?

Ko se usudio da izmeni REČ BOŽIJU ?

Prosto je pitanje, pokušajte da date neki smislen odgovor ?

PS:
Da bi se tekst urezao u kamenu ploču, koja je morala biti od najtvrđeg kamena, kako bi što duže odolela vremenu, potrebna je energija (laserska ili neka druga, ne ulazim u to). Jer nekako nema logike da ih je Jahve klesao sa dijamantskim dletom i čekićem ? Ali ovo je sad nevažno za našu priču.

Prilicno je "smelo" dati izjavu tipa :

SVI - svi ljudi, nevezano da li su vernici ili ateisti, koji su čuli ili pročitali nešto o 10 božjih zapovesti. Svi su posredno ili neposredno došli do saznanja da je iste Jahve na kamenim pločama ispisao i dao ih Mojsiju .

Jer , eto , licno nisam uveren u tu izjavu ...

Sumnjam da sam jedini po tom pitanju ili cak da sam u manjini ...

Da li je "potrebna samo energija laseera" za pisanje po kamenoj ploci koju je Mojsije doneo ...?

U Starom Zavetu , koji ti pokusavas da nam "tumacis" na neki svoj nacin , tako ne pise ...
 
Krst i raspece pogresno, pogresna vrednost patnje. Resurekcija tj vaskrsnuce odnosno da nije umro...No alfa and omega, duge teme..
Bolji simboli su jagnje, golub, maslina, itd...

Puno toga je izvrnuto za ovih 1000 pa jos 1000 godina, a posebno poslednjih brzih digitalnih 20tak godina...
a najvaznije od svih pravila koje postoje medju ljudima je: Ne cini, ono sto ne zelis da tebi cine.
 
Prilicno je "smelo" dati izjavu tipa :



Jer , eto , licno nisam uveren u tu izjavu ...

Sumnjam da sam jedini po tom pitanju ili cak da sam u manjini ...

Da li je "potrebna samo energija laseera" za pisanje po kamenoj ploci koju je Mojsije doneo ...?

U Starom Zavetu , koji ti pokusavas da nam "tumacis" na neki svoj nacin , tako ne pise ...

Sumnjaš da je Jahve autor 10 božjih zapovedi ?

Da li se to rađa potencijalni ateista ?

Dobro je, jedna sumnja rađa drugu, druga treću ....... I na kraju shvatiš da je sve u stvari samo bajka, dokonih pastira od pre 2000 godina.

Nadobrom si putu.
 
SVI - svi ljudi, nevezano da li su vernici ili ateisti, koji su čuli ili pročitali nešto o 10 božjih zapovesti. Svi su posredno ili neposredno došli do saznanja da je iste Jahve na kamenim pločama ispisao i dao ih Mojsiju .

Šta tu ima nejasno ?

Znači da je Jahve originalni autor tog zapisa . I tu ne vidim ništa nejasno.

Otkuda vama izmenjene zapovesti ?

Ko se usudio da izmeni REČ BOŽIJU ?

Prosto je pitanje, pokušajte da date neki smislen odgovor ?

PS:
Da bi se tekst urezao u kamenu ploču, koja je morala biti od najtvrđeg kamena, kako bi što duže odolela vremenu, potrebna je energija (laserska ili neka druga, ne ulazim u to). Jer nekako nema logike da ih je Jahve klesao sa dijamantskim dletom i čekićem ? Ali ovo je sad nevažno za našu priču.

Sumnju sam izrazio prema ovom tvom , sto je boldovano u gore navedenom citatu :


SVI - svi ljudi, nevezano da li su vernici ili ateisti, koji su čuli ili pročitali nešto o 10 božjih zapovesti. Svi su posredno ili neposredno došli do saznanja da je iste Jahve na kamenim pločama ispisao i dao ih Mojsiju .

- - - - - - - - - -

Sumnjaš da je Jahve autor 10 božjih zapovedi ?

Da li se to rađa potencijalni ateista ?

Dobro je, jedna sumnja rađa drugu, druga treću ....... I na kraju shvatiš da je sve u stvari samo bajka, dokonih pastira od pre 2000 godina.

Nadobrom si putu.

Hajde da ponovimo gradivo :

Sumnju sam izrazio na ovo tvoje boldovano u citatu :


SVI - svi ljudi, nevezano da li su vernici ili ateisti, koji su čuli ili pročitali nešto o 10 božjih zapovesti. Svi su posredno ili neposredno došli do saznanja da je iste Jahve na kamenim pločama ispisao i dao ih Mojsiju .

... a sta si ti "istrgao" iz citiranog i replikovao , sto je i neukusno i nije po vazecem Pravilniku dozvoljeno ...

Bas naprotiv .
 
....... I na kraju shvatiš da je sve u stvari samo bajka, dokonih pastira od pre 2000 godina.

Nadobrom si putu.

Videh ovo, pa je sudjeno da se podeli:

Sedi hodža ispod lipe i gleda Fatu kako ide preko njiva, a za njom i Mujo, iš'o bi i ne bi iš'o. Dođoše do njega i sedoše da se odmore. Kaže hodža Muji:

●Bolan, Mujo, znaš li ti da u Kuranu piše da muškarac treba da vodi ženu kroz život, a kod vas je to kontra.

A Mujo će:

●Pa znaš, čestiti, kad ke Kuran pisan, nije bilo mina po njivama.
 
Za ovo gornje napisano , misli se da ko zivi u veri on i ne gresi , i da se po tome poznaju oni koji veruju.
Да, Апостол Павле је писао најбоље о томе, Бог жели да усади Закон у наша срца и наше главе, тако да живимо кроз Закон и да Закон живи кроз нас, а не да само стриктно поштујемо написани Закон на папиру.
 
Да, Апостол Павле је писао најбоље о томе, Бог жели да усади Закон у наша срца и наше главе, тако да живимо кроз Закон и да Закон живи кроз нас, а не да само стриктно поштујемо написани Закон на папиру.

Bas tako.
Drugacije i ne moze...
 
Sumnju sam izrazio prema ovom tvom , sto je boldovano u gore navedenom citatu :




- - - - - - - - - -



Hajde da ponovimo gradivo :

Sumnju sam izrazio na ovo tvoje boldovano u citatu :




... a sta si ti "istrgao" iz citiranog i replikovao , sto je i neukusno i nije po vazecem Pravilniku dozvoljeno ...

Bas naprotiv .

Uvaženi kolega, možete li biti malo precizniji. Ništa vas ne razimem. Možete li konkretno odgovoriti na pitanje:

Sumnjate li da je Jahve napisao "10 BOŽJIH ZAPOVESTI" i dao ih Mojsiju ?

I ko je po vama bio autor ZAPOVESTI, ako nije Jahve ?

- - - - - - - - - -

Bas tako.
Drugacije i ne moze...

Šta podrazumevate pod ZAKONOM, uvaženi kolega ?
 
Uvaženi kolega, možete li biti malo precizniji. Ništa vas ne razimem. Možete li konkretno odgovoriti na pitanje:

Sumnjate li da je Jahve napisao "10 BOŽJIH ZAPOVESTI" i dao ih Mojsiju ?

I ko je po vama bio autor ZAPOVESTI, ako nije Jahve ?

- - - - - - - - - -

Sve dobro dolazi od Boga.
Interpretacija coveka ,koji je Bogom nadahnut,nije savrsena,prosto,jer ni covek nije savrsen.
Bitno je da nema sustinskih gresaka.
 
Poslednja izmena:

Back
Top