Božji zakon - 10 Božjih zapovesti i apostoli

Pitanje je bilo sledece:

Da li je Bog dao ili je prvo sam Isus to predlozio , sam odlucio i onda je sam uzeo ulogu Adama?

I posto si pokrenula nova pitanja, sta kaze tekst koji navodis, sta je on bio pre nego je ponizio sam sebe i postao covek?

Sve sam odgovorila, dakle to je jedno pitanje jos ostalo :)

Dakle Biblija kaze da je Bog dao svog sina Isusa Hrista kao zrtvu za nas.

Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina
, da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život.

Dakle pise da je Bog dao svog sina.

Takodje i Isus je trebao da to svojevoljno prihvati tu ulogu, sto i jeste, ponizio se i pristao da bude kao covek
da bi dao svoj zivot kao otkupnu zrtvu.

Dakle nije Isus predlozio Isus ispunjava Bozju nameru.

Bog je taj Koji je odlucio da da svog Sina da bi otkupio covecanstvo do greha ismrti.
To je Bozja namera.
 
Poslednja izmena:
Nije istina da si odgvorila.

Pitanja su bila sledeca.
Na ovo drugo ni reci a na prvo si pisala nestos to nema veze sa pitanjem.

Pitanje je bilo sledece:

Da li je Bog dao ili je prvo sam Isus to predlozio , sam odlucio i onda je sam uzeo ulogu Adama?

I posto si pokrenula nova pitanja, sta kaze tekst koji navodis, sta je on bio pre nego je ponizio sam sebe i postao covek?


I sama si navela tekst koji demantuje ovaj tvoj zadnji post, a tekst kaze da je sam sebe ponizio i dosao da bude covek.

E tek tada ga Otac salje, kada je Isus sam sebe predolozio i ponizio.

Po tebi, Otac ga je ponizio, naredio mu, moras i gotovo.

Pa nije tako, vidis ti to dobro.

Po tebi, neki bog ljubavi salje stvorenje da umre a onda kaze kako je on ljubav?
Ne uci to biblija vec Kula.

- - - - - - - - - -

Filibljanima 2.
6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.

8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krsto
Da li je sa time Isus Bog i nas stvoritelj dosao licno da nas spasi ili je Bpog poslao neko stvorenje da nas spasi a bog onda sebi prirpisuje tu ljubav?
 
Sta ti tu nije jasno?

Isus je ponizio sam sebe uzevsi ljudski oblik.

Kako moze Bog da sam sebe ponizi?

Bopgje uvek vrhovni i pasolut.

Sta se tu treba pitati ako se zna da je Isus Bozji Sin.

Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina
,
da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život.
 
Sta ti tu nije jasno?

Isus je ponizio sam sebe uzevsi ljudski oblik.

A ono druzgo si izbegla?

I to bas to sto kaze da je sam odlucio da bude poslusan nije ga Otac poslao po svojoj volji.

Ponizio sam sebe postavši poslušan


I to sto je ponizio sam sebe postavsi covek, se protivi tvojoj izjavi da ga Otac salje.
Ako ga Otac salje, kako je onda ponizio sam sebe?

Kapiras?

Otac ga tek salje posto je Isus to predlozio i odlucio.
To kaze tekst.
Jer sam uzima ulogu adama kojeg je on licnos tvorio.
Jovan 1.
 
A ono druzgo si izbegla?

I to bas to sto kaze da je sam odlucio da bude poslusan nije ga Otac poslao po svojoj volji.

Ponizio sam sebe postavši poslušan


I to sto je ponizio sam sebe postavsi covek, se protivi tvojoj izjavi da ga Otac salje.
Ako ga Otac salje, kako je onda ponizio sam sebe?

Kapiras?

Otac ga tek salje posto je Isus to predlozio i odlucio.
To kaze tekst.
Jer sam uzima ulogu adama kojeg je on licnos tvorio.
Jovan 1.

Ja kapiram a ti kako ne kapiras?

Isus je Sam sebe ponizio,
Sam je svojevoljno postao poslusan Bogu.


Pa nece valjda Bog da ga ponizi, ili natera da bude poslusan,
Isus je svojevoljno sam sebe ponizo da bi ispuni Bozju volju.
 
Ja kapiram a ti kako ne kapiras?

Pa nece valjda Bog da ga ponizi Isus je svojevoljno sam sebe ponizo da bi ispuni Bozju volju.


Sama si rekala da ga je poslao i insistirala na to.

Ako neko nekog salje, onda ga je ponizio.

A ako se neko ponizuje na osnovu necije volje, onda se nije sam ponizio.

A tekst kaze da se Isus sam ponizio na sve sto je ucinio.

Rec je o njegovoj volji, samo njegovoj.


Mozes to da razumes?
 
Sama si rekala da ga je poslao i insistirala na to.

Ako neko nekog salje, onda ga je ponizio.

A ako se neko ponizuje na osnovu necije volje, onda se nije sam ponizio.

A tekst kaze da se Isus sam ponizio na sve sto je ucinio.

Rec je o njegovoj volji, samo njegovoj.


Mozes to da razumes?

pa eto pogresno i nelogicno rezonujes....
Ako ga je Bog poslao, Isus je morao sam sebe da ponizi da bi preuzeo tu ulogu.
Ili da to odbije.

Posto nije odbio, sam je svojevoljno izabrao da sebe da u lljudski oblik.

Nije ga Bog ponizio.

Bog nikoga ne ponizava.

eto ne znas to o Bogu.

Bog trazi od svojih stvorenja svojevoljnost, kao i od andjela i Isusa.
 
Poslednja izmena:
pa eto pogresno i nelogicno rezonujes....
Ako ga je Bog poslao, Isus je morao sam sebe da ponizi da bi preuzeo tu ulogu.
Ili da to odbije.

Posto nije odbio, sam je svojevoljno izabrao da sebe da u lljudski oblik.

Nije ga Bog ponizio.

Bog nikoga ne ponizava.

eto ne znas to o Bogu.

Bog trazi od svojih stvorenja svojevoljnost, kao i od andjela i Isusa.

Ovde je rec licno o samome Bogu isusu, tekst ne kaze andjelu, i sam tekst javno izvrces pred svima?z:(.
Tekst govori o isusu koji je sam Bog i nikome nije podrejden nikome, on sam odlucuju o svemu sto ce raditi i kako.

Koji je sam iako je Bog,odlucio da se unizi na nivo coveka i sam odlucio da bude poslusan.

Nego gde pise da je Isus andjeo?
 
Pa gde kaze da je Isus andjeo?

Kaze da je Bog, veliko JA SAM kako i kula strazara kaze.

- - - - - - - - - -

Da li Kula Strazara priznaje da je Isus veliko JA SAM ?

Priznaje, ali kaze, kako je Isus rizikovao zivot kada je to rekao, da ga ubiju jevreji.

A kula najvaznije zaboravja.

Da Isus stvarno nije JA SAM i jednak sa Ocem JA SAM, tek tada bi rizikovo zivot.
Nikada ne bi mogao ili smeo da izgovori da je on JA SAM.

Vazno je da Kula priznaje da je Iusus JA SAM.

Mislim da se kula postepeno vraca odbacenoj istini da je Isus Bog i jednak sa Ocem, samo ne sme naglo, da se vernici ne bi sokirali.

Napisati sledece na oficijelnom sajtu svedoka, je vise nego cudo..

Kula Strazara:

JA SAM se zato rodio i zato sam došao na svet, da svedočim za istinu.“ (Pročitati Jovana 18:33-37.) Iako je znao da može biti osuđen na smrt, Isus Hrist je izgovorio ove reči pred rimskim namesnikom Judeje.


https://www.jw.org/sr-latn/publikacije/časopisi/w20140715/moji-svedoci/
 
pa eto pogresno i nelogicno rezonujes....
Ako ga je Bog poslao, Isus je morao sam sebe da ponizi da bi preuzeo tu ulogu.
Ili da to odbije.

Posto nije odbio, sam je svojevoljno izabrao da sebe da u lljudski oblik.

Nije ga Bog ponizio.

Bog nikoga ne ponizava.

eto ne znas to o Bogu.

Bog trazi od svojih stvorenja svojevoljnost, kao i od andjela i Isusa.

:zpozdrav:

- - - - - - - - - -

pisem kako je u Bibliji :zpozdrav:


Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina
,
da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život.

:zpozdrav:

- - - - - - - - - -

dakle odgovorim ti a ti ponovo sve ioznova isto pitas???
 
Matej 5,17"Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti.
Matej 5,18Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom.
 
Matej 5,17"Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti.
Matej 5,18Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom.
kad kaze da je ispunjenje Zakona, misli se na ispunjenje prorocanstava o Njemu
kasnije apostoli ispunjavaju Proroke
mi ako hocemo trebamo da vidimo gde ispunjavamo i dalje, ali mnogi se sami grade prorocima osnivaju svoje organizacije ...

PO BILO KOM BIBLIJSKOM LEKSIKONU, PRAVOSLAVNOM, ILI KATOLIČKOM, TORA, TJ. ZAKON OZNAČAVA CEO STARI ZAVET, A NE SAMO PETOKNJIŽJE, A TO SHVATANJE JE, NARAVNO, NASLEDJENO OD JEVREJA.
TAJ KONTEKST HRISTOVIH REČI SU RAZUMELI HRIŠĆANI I U 1. VEKU (KAO NPR. JOVAN 10,34 KOJE REFERIŠE NA PSALAM 82,6, ILI RIMLJANIMA 3,21 A sada se bez zakona javila pravda Božija, posvedočena od Zakona i Proroka, ILI PAK, 1. KORINĆANIMA 14,21 U Zakonu je napisano: tudjim jezicima i tudjim usnama govoriću ovome narodu, i ni tako me neće poslušati, govori Gospod, POSLANICI KOJA REFERIŠE NA ISAIJU 28,11).
 
10 Božjih Jahvinih zapovjedi nije ukinuto.
--------------------------------------------------------

MATEJ 19,16
I gle, pristupi mu netko i reče:
"Učitelju, koje mi je dobro činiti da imam život vječni?
MATEJ 19,17
A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar!
ALI AKO HOĆEŠ U ŽIVOT UĆI, ČUVAJ ZAPOVIJEDI.
 
sta ce zakon hriscaninu al na pravog mislim kad je dobio novo srce..mekanije,pametnije...ima stih al mrzi me da trazim
zakon stvarno vazi samo u onih s kamenim srcima..
Pa ako je hriscanin dobio novo srce, onda on ne krsi zakon.
Cim ga prekrsi, zakon je odma tu.

Bozja rec kaze, sta je greh.
A to hmje kada neko krsi zakon.
Greh je bezakonje kaze.
Zivot pritivan zakobu bozjem.
A plata za greh je smrt kaze bozja rec .
 
''Samo su ono moji koji Isusa smatraju Hristom'' - otprilike ovako glasi 1 navod iz nz. Što znači da oni istorijskog Isusa iz Nazareta prihvataju da je On Hristos koga smo trebali da čekamo. Na osnovu čega baš Njega, takvoga? Na osnovu nekih 30-tak mesta u sz u kojima je prorokovano Njegovo rođenje, boravak, učenje, zavetovanje, stradanje i vaskrsenje. [Da su ta mesta autentična (što znači da nisu krivotvorena tako što su naknadno upisana u sz), i da su nastala pre Hristovog rođenja, potvrda su tzv. Kumranski rukopisi sz, pisani pre Hristovog dolaska a pronađeni nedavno - posle WW2.]
Taj Hristos, za koga smo se uverili da je Bogočovek, došao je tada kada je sazreo trenutak da čovečanstvo, preko izabranog jevrejskog naroda, napusti sz i bude zavetovano novim zavetom. Tada je, pre 2000 god., sz ispunjen. Njegovo ''oko za oko i zub za zub'' je ukinuto / zabranjeno. Gospod Isus Hristos zbog toga je tada došao: da nas zavetuje novim zavetom. Stari zavet je prevaziđen i dolaskom Hristovim ispunjen. Stoji sz i dalje tu, poštujemo ga, ali samo radi toga da bolje shvatimo mukotrpnu istoriju vere, i tih 30-tak mesta u kojima se prorokuje dolazak, boravak, stradanje i Vakrsenje Hrista, kao verifikaciju da je Isus Onaj koji je prorokovan kao Hristos. Ni za šta više novozavetnim Hrišćanima ne može da služi sz. Obraćati se starom zavetu za druge svrhe, Hrišćanima je deplasirano. Umesto ''oko za oko...'' sada smo zavetovani: ''ko tebe kamenom ti njega hlebom''. A potop, Sodom i Gomor, ili npr. pogibija 24.000 Izraelaca koji se klanjaše Velfegoru, i slične STRAŠNE stvari, imale su opravdanja (bile su neophodne) za mlado Božje čovečanstvo kada se sticala, konsolidovala, branila i utvrđivala vera u jednog Boga. Isto tako, svi proceduralni propisi o vladanju i žrtvovanju, kao što je poštovanje subote kao neradnog sedmog dana (onako kako ga shvataju adventisti sedmog dana), novim zavetom je ukinuto i nevažeće. Sveti oci su saborno, oni i Duh Sveti, odlučili da subota bude zamenjena nedeljom. Nedelja (ne deljaj) na ruskom jeziku se zove Voskrsenie. Tako je odlučeno namerno, da se naglasi napuštanje sz, i da se afirmiše značaj najvažnijeg događaja Hrišćanstva - Vaskrsenja. Adventisti (i skoro svi Protestanti) ovo ne shvataju, i ne prihvataju. Oni i dalje žive po starom zavetu. Otuda je logično i što Hrista ne prihvataju kako ga treba prihvatiti - kao Bogočoveka.
 
, novim zavetom je ukinuto i nevažeće. Sveti oci su saborno, oni i Duh Sveti, odlučili da subota bude zamenjena nedeljom. Nedelja (ne deljaj) na ruskom jeziku se zove Voskrsenie. Tako je odlučeno namerno, da se naglasi napuštanje sz, i da se afirmiše značaj najvažnijeg događaja Hrišćanstva -

Bravooo za tekst.
Imas li neki citat negde gde ste to promenili sa subote na nedlju?

Katolici to javno priznaju i imaju gpomilu citata da su izvrisl itu promenu, kroz crkvenu i papsku moc.
Imate li vi neki citat kada ste vi to uradili, ili ste cini mi se samo to od njih preuzeli?
Ako nemate, onda je to samo njihovo delo koje ste vi od njih preuzeli.
Imas li neki dokument kada se ta promena i kako desila?

I imas li neki pisani dokument, kada ste promenili ili odbacili ostale 9 zapovesti, jer i one dolaze iz starog zaveta.
pa verujem kako kazes,da se drzis onoga sto si napisao, da se nista iz Starog zaveta ne treba drzati.

Imas li obajsnjenj zasto 30 miliona Etiopskih pravoslvaca drze i subotu i nedelju?
Hvala.
 
''. Adventisti (i skoro svi Protestanti) ovo ne shvataju, i ne prihvataju. Oni i dalje žive po starom zavetu. Otuda je logično i što Hrista ne prihvataju kako ga treba prihvatiti - kao Bogočoveka.

Ovo ti nije tacno, neko te slagao.
Svi oni ga prihvataju kao bogocoveka.
I imaju jace biblijske argumente nego vi i katolici.
Kod vas i katolika je on rodjen, nastao je u nekom periodu svemnira.
Dakle stvoreni bog.
Na isti nivo ste ga srozali kao J svedoci.
Kod ovih koje pogresno kritikujes, je vecni, ne stvoreni Bog, jednak sa Ocem, nema ni oca nimajku kako kaze apostol Pavle,
Dok ste ga vi prilicno unizili, tako svako ko cita vas stav, zamislja ga pogresno, da je stvoren.
Jer se to ocigledno namece iz vaseg stava.
Veliki je greh uniziti Hrista na nivo stvorenja.
Onoga koji nikada nije stvoren ili nastao na bilo koji nacin, koji je od vecnosti kao i Otac, jednak sa Ocem.
 
Ovo ti nije tacno, neko te slagao.
Svi oni ga prihvataju kao bogocoveka.
I imaju jace biblijske argumente nego vi i katolici.
Kod vas i katolika je on rodjen, nastao je u nekom periodu svemnira.
Dakle stvoreni bog.
Na isti nivo ste ga srozali kao J svedoci.
Kod ovih koje pogresno kritikujes, je vecni, ne stvoreni Bog, jednak sa Ocem, nema ni oca nimajku kako kaze apostol Pavle,
Dok ste ga vi prilicno unizili, tako svako ko cita vas stav, zamislja ga pogresno, da je stvoren.
Jer se to ocigledno namece iz vaseg stava.
Veliki je greh uniziti Hrista na nivo stvorenja.
Onoga koji nikada nije stvoren ili nastao na bilo koji nacin, koji je od vecnosti kao i Otac, jednak sa Ocem.
Vi ste srozali Boga na nivo stvorenja a ne mi.
Bog je jedan jedini JHVH Jehova koji je jedini oduvek i zauvek
besmrtan i zivi u vecnosti.

I ukunut je sabat pa Isus je krsio sabar citaj u Novo mzavetu.

Bog Isusa Zove Bozjim Sinom tako i mi.
 
Vi ste srozali Boga na nivo stvorenja a ne mi.
Bog je jedan jedini JHVH Jehova koji je jedini oduvek i zauvek
besmrtan i zivi u vecnosti.

I ukunut je sabat pa Isus je krsio sabar citaj u Novo mzavetu.

Bog Isusa Zove Bozjim Sinom tako i mi.
Da jedan.
Otac Sin i Duh sveti su zajedno jedan Bog po bibliji.
I xäzajedno su JHVH.

Isus je läkrsio jevrejska pravila o sabatu kpja su oni dodatno uveli.
To mu oni prebacuju.
Ali ne stvarno sabat.
Da je stvarno krsio sabat, odma bi imali pravo da ga kamenuju.
I pred bogom i pred ljudima.
I to bi bilo za njih kao sest pogodaka na loto.
Ali tena nije sabat.
Vec Bozji zakon koji je vas razboriti rob ukinuo.
 
Da jedan.
Otac Sin i Duh sveti su zajedno jedan Bog po bibliji.
I xäzajedno su JHVH.

Isus je läkrsio jevrejska pravila o sabatu kpja su oni dodatno uveli.
To mu oni prebacuju.
Ali ne stvarno sabat.
Da je stvarno krsio sabat, odma bi imali pravo da ga kamenuju.
I pred bogom i pred ljudima.
I to bi bilo za njih kao sest pogodaka na loto.
Ali tena nije sabat.
Vec Bozji zakon koji je vas razboriti rob ukinuo.
Nije tako prema Bibliji.
prema Bibliji je Jedan Bog vrhovni Svemoguci Svevisnji nad celkom Zemljom
Koji je Tvorac SVEGA, oduvek i zauvek, besmrtan i zivi u vecnosti
Dok je Isus Hrist Bozji Sin - stvorenje.

Ima dokaz da je Isus krsio Sabat.
Lecio je i cinio cuda na sabat.

“Zato neka vam nitko ne govori što da jedete i pijete i neka vam ne zapovijeda da slavite blagdane ili mlađake ili subote, jer je to tek sjena onoga što dolazi, a sama je stvarnost Hrist” (Kološanima 2:16, 17).
Galatima 3
23 A pre nego što je došla vera, bili smo čuvani pod zakonom, predati u zatočeništvo, čekajući veru koja je imala da se objavi.
24 Tako nam je Zakon bio staratelj koji nas je vodio do Hrista, da budemo proglašeni pravednima zbog vere.
25 A otkako je došla vera, više nismo pod starateljem.

(Marko 2:28) Dakle, Sin je čovječji Gospodar i subote.”
 
Poslednja izmena:

Back
Top