Aktivacija starijih MS proizvoda

Драгор

Iskusan
Poruka
6.777
Nedavno sam kupio za simboličan iznos novca, neotpakovan Windows XP Home Edition i MS Office 2003. Proizvedeno u Irskoj. Namenjeno tržištu Non-EU/EFTA zemalja. Nisam siguran da li je aktivacija moguća samo u tim zemljama, ili u to spada i Srbija... Instalirao sam Win, sve ok. Onda vidim da kancelarija MS u Beogradu nema Toll-free number (a zašto bi ga imala). Pokušam da nazovem u komšiluk, Toll-free broj u Zagrebu... MTS me obavešava da broj ne postoji. Neće biti, na zvaničnom je sajtu MS u Hrvatskoj. Pokušam Italiju.. opet nepostojeći broj. Serveri za aktivaciju odavno ne rade. Ostaje samo telefon...

Sad više nisam siguran da ima smisla pokušavati aktivirati i MS Office. Na dva foruma sam pronašao iskustva korisnika od pre 3-4 godine da u SAD još uvek postoji besplatni broj putem kojeg se može aktivirati i ovako star softver. Nisam zvao, ali naslućujem poznati glas i obaveštenje.

Kakva su vaša iskustva sa legalizacijom softvera?
 
Pod broj jedan XP je odavno izgubio podrsku 2009 i produzenu 2014 god , uskoro ce i W7 ...

To ne vredi i nije pametno koristiti , citaj iz bezbednosnih razloga.

Koristi neki Linux distro ili predji na W10 ako imas drajvere za taj HW ... svakako mozes da probas nista te ne kosta.
 
Poslednja izmena:
Nikada mi nece biti jasni ljudi koji kupuju krseve kad imaju duplo bolji nov kompjuter za te pare. Sad za 10990 dinara u emiju mozes da uzmes recunar sa dual core procesorom, 320 gb diskom i 4 giga rama koji moze da tera sta hoces, a ti uzmes za te pare neku krsinu sto nema drajvere za nove sisteme i sto moze sutra da ti ugine,a rezervni deo je loto naci.
 
Nikada mi nece biti jasni ljudi koji kupuju krseve kad imaju duplo bolji nov kompjuter za te pare. Sad za 10990 dinara u emiju mozes da uzmes recunar sa dual core procesorom, 320 gb diskom i 4 giga rama koji moze da tera sta hoces, a ti uzmes za te pare neku krsinu sto nema drajvere za nove sisteme i sto moze sutra da ti ugine,a rezervni deo je loto naci.

Laptop je jedan od poslednjih modela IBM. Ima odličan kvalitet zvuka, za razliku od novih modela koji se prave što jeftinije pa je i zvuk kao sa tranzistora od 15 evra. Acer je teško njesra, recimo... Takođe ima vrlo udobnu tastaturu, kupio sam ga pre 6 godina za šta sam se mesecima odricao svega i svačega. To mi je prvi laptop u životu, i teraću ga dok ne rikne baterija ili flet kabel. Koristim ga kao pisaću mašinu i jazz jukebox. Ne zanimaju me noviji modeli.

- - - - - - - - - -

Očigledno u životu nisi koristio ništa što nije krekovano... Imaš vremenski limit do kada možeš da aktiviraš legalan softver po instalaciji, nakon toga ključne opcije postaju nedostupne. Za XP je 30 dana, a MS Office 48 ulazaka u aplikaciju.

BTW našao sam rešenje, MPA Activator na Google Play. Koristi zvanične MS servere za aktivaciju, pa nema potrebe zivkati nikoga.
 
Sa tim sam upoznat. Laptop sa XP+MS 2003 nameravam da koristim samo za obradu teksta i slušanje muzike.
Imam dva kompa.
Probaj i neki linux distro, ne kosta te nista , cisto da uporedis performanse.
Ne moras direktno instalaciju , moze i live preko usb flesa cisto da vidis kako radi.
Totalno te razumem, imam i ja jedan mator netbook , fura lepo xp home ali morao sam da ga krekujem , jbg. Probao sam na njemu win 7 i nije to to , i a 2GB ram, intel atom ali se vuce na w7.
Lubuntu npr na njemu radi dobro kao xp , cak sta vise drzim dual boot , realno ne koristim to svaki dan , to mi vise za neko flesovanje starijih telefona i tako neke sitnice , za to moze lepo da posluzi.
 
Poslednja izmena:
Laptop je jedan od poslednjih modela IBM. Ima odličan kvalitet zvuka, za razliku od novih modela koji se prave što jeftinije pa je i zvuk kao sa tranzistora od 15 evra.

Apsolutno. IBM, HP, Dell ... oni prave kompove da traju. Bolje imati jedan takav čak i polovan, nego bilo koji drugi nov, "plastikanac", koji crkne tačno posle dve godine, kad mu istekne garancija.
 
Nedavno sam kupio za simboličan iznos novca, neotpakovan Windows XP Home Edition i MS Office 2003. Proizvedeno u Irskoj. Namenjeno tržištu Non-EU/EFTA zemalja. Nisam siguran da li je aktivacija moguća samo u tim zemljama, ili u to spada i Srbija... Instalirao sam Win, sve ok. Onda vidim da kancelarija MS u Beogradu nema Toll-free number (a zašto bi ga imala). Pokušam da nazovem u komšiluk, Toll-free broj u Zagrebu... MTS me obavešava da broj ne postoji. Neće biti, na zvaničnom je sajtu MS u Hrvatskoj. Pokušam Italiju.. opet nepostojeći broj. Serveri za aktivaciju odavno ne rade. Ostaje samo telefon...

Sad više nisam siguran da ima smisla pokušavati aktivirati i MS Office. Na dva foruma sam pronašao iskustva korisnika od pre 3-4 godine da u SAD još uvek postoji besplatni broj putem kojeg se može aktivirati i ovako star softver. Nisam zvao, ali naslućujem poznati glas i obaveštenje.

Kakva su vaša iskustva sa legalizacijom softvera?

Имам на инсталационим дисковима Windows XP Profesional SP2 и MS Office 2003 са кључевима. Инсталација се ради без интернета, а када после искључиш " аутоматско ажурирање софтвера " ..можеш на интернет ако желиш...;)

Управо ти се јављам са компа који има све то..:lol:

Имаћеш мало проблема са брзином на интернету и јутубету, али ништа драстично ометајуће. Уз добар антивирусни програм ( орепоручујем Avast Prof. ) заборавићеш на све интернет претње и јер се највише вируса прави за W7, 8, 10...12...:aha2:

Ако ћеш са тим компом радити у " Off Line " моду, онда нема везе..;)

Антивирусни програм мораш да имаш због флеки, дискова и.т.д. ...:aha2:
 
Poslednja izmena:
ГЛУПОСТ...XP - НИЈЕ ВИШЕ ИНТЕРЕСАНТАН
Све мање се праве програма који подржавају и XP, а вируси...шта рећи :huh: него се....:hahaha: :zcepanje:

За пуних 13 година колико имам овај комп...никада нисам имао проблема са ОС и никада га нисам реинсталирао. Ишао сам свуда по интернету и имао сам неколико неуспешних напада, јер их је Avast Profesional ..МУЊЕВИТО НЕУТРАЛИСАО - раскидајући конекцију..:aha2:

Windows XP Profesional SP3 - је један од најбољих финалних оперативних система..коме није требала више ниједна закрпа...:aha2:

XP SP3 је имао само 1 виндовсов шпијуски софтвер " Aleksis " ...који је могао лако да се трајно обрише, а код ових сада ..од W8 - W13 ако и успеш да их откријеш и обришеш - при сваком следећем апдејту софтвера се " Реинкарнирају " ...:per: ...:hahaha:
 

Back
Top