Bruno Langer: Čast nam je što smo prvi nastupili na prvom Oktoberfestu u Budvi

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.103
Lider legendarne hrvatske muzičke grupe Atomsko sklonište Bruno Langer izjavio je da mu je čast što je to prva grupa koja je nastupila na Prvom Oktoberfestu u Budvi u petak.

"Tako mi je drago da smo mi ovde na ovom prvom Oktoberfestu. To je čast za Atomsko sklonište kao i za moje dečke koji će danas prvi put videti šta znači Atomsko sklonište. To su poletarci, mladi atomci koji sviraju", rekao je Langer.

On je kazao da mu je drago što je grupa lepo primljena u Budvi. "Gde god dodje Atomsko sklonište lepo nas primaju, jer mi smo i pevali protiv rata, tako smo i nastali", rekao je on, dodajući da je to bio i antiratni projekat.

Langer je podsetio da se njihov prvi album zvao "Ne cvikaj generacijo".

Govoreći o Budvi, gde grupa nije nastupala 18 godina, Langer je kazao da je nije prepoznao. "Nisam je prepoznao. Pitanje da li je to dobro ili nije. Ja sam za više prostora. Rekli su mi nećeš prepoznati Budvu, to je Monte Karlo, previše je zabetonirano".

Na pitanje da li kao lider Atomskog skloništa misli da će biti novog rata na balkanu zbog varnica, odnosno izjava različitih zemalja, on je uz osmeh, kazao da je reč o "igrokazima".

"Pa, molim vas lepo, pa nije valjda da mi te njihove igre shvatamo ozbiljno. Oni se svi dogovaraju kao što su se dogovorili kod raspada Juge. Dakle, postoje samo igrokazi kad su oni u pitanju, političari tih novih balkanskih zemalja, i od rata neće biti ništa, jer svi oni imaju velikog gazdu, kojeg oni moraju slušati. Kako veliki gazda kaže. Nemojmo se zavaravati da oni nešto odlučuju", rekao je Langer.

Kazao je da je 500 godina Turska bila na Balkanu i da i dalje postoji vazalni odnos, jer se istorija ponekad ponavlja.

"Sad ljudi misle još uvek da mi nešto odlučujemo. Oni iz svojih ambasada zvrcnu i kažu - alo ti šta radiš tamo", dodao je Langer

(Beta)
 

Back
Top