SRPSKI JEZIK U PREDSTAVI NACIONALNOG TEATRA IZ ATINE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

TheKingOfKolo

Domaćin
Banovan
Poruka
3.723
U godini kada Narodnog pozorište u Beogradu slavi 150 godina postojanja publika će moći do gleda Asifonovu komediju "Pluto". Predstava u režiji Nikite Milivojevića, nastala u saradnji s Nacionalnim teatrom iz Atine, biće izvedena 27. septembra u Sava centru i dan kasnije u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu.

Jedan od naših najznačajnijih pozorišnih reditelja izrazio je da mu je veliko zadovoljstvo što su mediji u Srbiji, ipak, preneli vest o premijeri tako značajne predstave koju je u Epidaurusu gledalo 13.000 ljudi.

Ovaj izuzetan pozorišni poduhvat, između ostalog, ostao je upamćen i po tome što se sa te, za Grke svete scene, stare 2.500 godina, prvi put začuo i srpski jezik zahvaljujući glumcu Hadži Nenadu Maričiću, koji tumači ulogu Horovođe.

"Čovek ponekad pomisli da je sam u tuđini i da niko ne vidi to što radiš, ali, eto, sad sam se prevario i drago mi je zbog toga. Još sam srećniji zbog činjenice da takva predstava stiže u Beograd. Živim između Atine i Beograda i konačno mi je uspelo da dva nacionalna teatra na neki način povežem. Nije to tako lako, ali u ovom slučaju stigli smo do kraja", kazao je Milivojević, koji se više plaši kako će celu priču spakovati na scenu Sava centra.

https://www.kurir.rs/zabava/pop-kul...acio-i-sajkacu-konacno-se-izvodi-i-u-beogradu
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top