Zasto ljudi ne vole skorpije

Ne razume je, ali moze da je zdrobi, pa onda ni ne mora baš da je razume? Bik voli da živi ispred, gde je sve tečno. A ne iza u mulju...Nije on banalan, njega to ne zanima...
A Ovan, Lav, Jarac je l' ih se i oni plaše? :D Priča sa opasnim Škorpijama prolazi samo kod fizički(energetski) slabijih Arhetipova...
 
Poslednja izmena:
Mars je jači u Škorpiji nego u Biku. Bar tako kažu. Tako da, to je snaga Škorpije, što navede naivnog, površnog Bika da misli da može da je zdrobi. Kao i ostale. Koji tako komentarišu, kao "opasne Škorpije" ahah... Bolje da ne znate koliko su opasne. Pluton nije za šalu. I dobro je što većina uglavnom ne sazna.. Zato i kruže takve priče, kao i o Bogu... Pih, nisam ga video, znači ne postoji... Hhaha...
 
Naravno, mogu biti izuzetno opasne, pogotovu kada naivnog Bika namame na svoj teren...Ja lično ne smatram da je to oličenje nekih pravih vrednosti, niti strahopoštujem tu vrstu.
Jedno smo potvrdili, a to je bili u iluziji ili ne....Ne plaše ih se :)
 
Pa, da, ali da li je to pametno? Treba da ih se plaše, o tome se radi. Inače su pukli.

Nema razloga da ovde svako brani svoje planete. Ja sam Bik - prema kućama (naglašena druga), takođe sam Pluton u drugoj (prema evolutivnoj Bik), takođe sam u drakonskoj Bik. Ali imam Mars u Škorpiji i veoma mi je jasno na koji način operiše taj znak. On krije svoju moć dovodeći te u zabludu, majstor manipulacije. Pluton se neprimetno uvuče i uništiti te kada već ne možeš da se braniš. Samo budala se ne plaši toga.
Čak je i najava tranzita Plutona na neku kuću jeziva, i mračna... I najavljuje neke patnje i razočaranja... Nešto što ti se prikrade, gde si najranjiviji. Neka manipulacija.
 
Poslednja izmena:
I jeste znak koji može da preživi najsurovije uslove. Škorpija nije samo škorpija, već ima sedam simbola. Od pauka, preko škorpije, guštera tj. zmaja (koji jedini može da preživi vatru), zmije, zatim vuka, orla i golubice, do feniksa koji se diže iz pepela. Škorpija mu je jedan od nižih oblika, njegov put je ka dizanju iz svega toga, zaista neverovatan znak.
 
Ok hvala na trudu i ovako strastvenom objašnjenju... Vaše informacije su zapamćene i obrađuju se zajedno sa ostalim podacima i iskustvima drugih. Pozivam i ostale forumaše da iznesu svoje mišljenje. :)

Dodao bih još samo, da se ne radi o ličnom afinitetu prema arhetipu Bika. Član Kamel je pričao o njemu na šta ste vi repley-ovali, a ja nastavio u istom pravcu...iako sam naveo još arhetipova pored toga. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ljudi se ne plaše Škorpija jer ne znaju da postoje. :mrgreen:

Škorpionska taktika. Kao i životnja. Ne vidiš je, ustaneš, izađeš ujutro, lep dan, udahneš svež vazduh, pomisliš - kako lep i radostan dan, kad ono - padneš na zemlju mrtav. Ni ne znaš da si bio u opasnosti.
Tako, u realnom životu, funkcionišu hakeri, specijalne jedinice, vojnici, policajci i detektivi koji se infiltriraju i onda izjedaju neprijatelja iznutra, a ovaj ne zna šta mu se dešava.

Škorpija nikad ne srlja u napad. Ne zato što je kukavica, nego zato što razume život. I smrt.
 
Škorpionska taktika. Kao i životnja. Ne vidiš je, ustaneš, izađeš ujutro, lep dan, udahneš svež vazduh, pomisliš - kako lep i radostan dan, kad ono - padneš na zemlju mrtav. Ni ne znaš da si bio u opasnosti.
Tako, u realnom životu, funkcionišu hakeri, specijalne jedinice, vojnici, policajci i detektivi koji se infiltriraju i onda izjedaju neprijatelja iznutra, a ovaj ne zna šta mu se dešava.
Škorpija nikad ne srlja u napad. Ne zato što je kukavica, nego zato što razume život. I smrt.

Dobar odgovor, zasto ljudi ne vole skoprije :lol:
Ne vidim samo potrebu pripadnika ovoga znaka da se toliko glorifikuju...Kada sav taj sjaj, zapravo nije nikada ni bio vas....
 
Naprotiuv, bik i skorpija su najjaca horoskopska kombinacija bas zbog ovoga.

moram da se složim... dve krajnosti koje se u dobrom tandemu nadopunjuju.
niko me nije razumeo kao bik, prihvatio, usavršio, usmerio, podigao samopouzdanje, uvek postojan, stabilan, suprotnost kojoj se divim i koja mi fali.... i još uvek učim.
njemu sam vrv izazov... nemam drugo objašnjenje za njegov mazohizam i strpljenje sa mnom. :lol:
samo mislim da je ovde strast najveći pokretač... što nije ni loše, ni površno ako postoji i ovo gore navedeno.
inspiracija...
 
Jeste, da, da uče jedan od drugog, svaki znak uči od opozitnog, i privlači se sa njim, jer se bave istim temama, ali su im pristupi različiti. U svakom znaku na istoj osi ima onog opozitnog znaka. Svaka planeta u Jarcu uči od opozitnog znaka, Raka... Svaka retro planeta uči i usavršava se, gledajući i uzimajući dosta osobina suprotnog znaka. Gore sam pokušavala nešto da istaknem pa sam morala da oponiram. Malo me te neke izjave spuste na niske grane u raspravama, pa govorim samo da bih oponirala (Merkur u Vagi, đavolji advokat)...

Hah, kao najjaču kombinaciju često spominju i Ribe i Devicu...

Ne znam, ja mislim da je svaka opozitna jaka. Mene recimo ceo život privlače ljudi sa naglašenom Vodolijom, tj. 11 kućom, Uranom i sl. Jer mi je Venera dominantna i u Lavu je. Oni me lepo spuštaju na zemlju... Onda moje Sunce na Asc opozicija Mesec u sedmoj, se ceo život bavi temama Ovan/Vaga. Prvi deo života sam bila zavisna od veza i ljudi (Vaga), a sad sam otišla u drugu suprotnost, nezavisna previše...

Uglavnom se znaci klackaju sa jedne strane na drugu, da bi se na kraju našao balans, mora da se ima jednaka količina oda opozitna znaka... Opozicija je aspekt Vage, klackalica... I njen cilj je inkorporiranje oba kraja, da bi se na kraju izbalansiralo.

Što se tiče Bika, on ima tu izdržljivost, razume taj intenzitet. I neće otići zbog toga. Ali Bik je dosta bezbrižan, nema tog garda, otvoren je senzualan, nepovređen. Škorpija mora od njega da nauči ponovo da veruje, ponovo da voli bez straha, ponovo da se ogoli i bude senzualna... Jer Škorpija predstavlja ono naše najnevinije, koje je neko izmanipulisao, koje je povređeno, i koje zato tako opasno čuvamo. Kao recimo dete koje je bilo silovano... Dakle nešto najnevinije je uzeto i oskrnavljeno... Škorpija jeste to nevino i željno ljubavi i poverenja, ali je ranjeno... Bik nema taj problem, on otvoreno pokazuje svoju seksualnost recimo, dok Škorpija zakopčava dekolte i sl. jer je već doživela da zbog svoje seksualnosti bude žrtva... Mora da nauči da opušteno uživa u sebi, i svojim čulima, kao što to Bik ume...
 
Poslednja izmena:
Ali moje mišljenje je da je svaki opozit totalno suprotan u pristupu onom preko puta, i inicijalno se ne razumeju. Jer imaju potpuno različite uglove. Iluzija o razumevanju može doći zbog bavljenja istom tematikom, prosto ista interesovanja. Ali Vodolija nikako ne može razumeti Lava i sl. Međutim vremenom što se više bave tom osom, sve više se približavaju težištu, tj. jedan drugome, da bi na kraju čak prešli na stranu onog drugog. Kao što neko ko je ceo život bio Vaga zavisna od partnera, odjednom ode u drugu krajnost.

Kasnije se sve više kapiraju, i svaki ima pomalo onog drugog, jer se stalno klackaju na toj osi...

Mislim kao i u svakom procesu učenja, učimo tek kad naiđemo na drugačiji pristup, tek kad izađemo iz svog kalupa razmišljanja, ali najpre ne razumemo ono drugo. To je uranovski, out of the box način učenja.

Ali oba znaka na nekoj osi imaju sličnosti, zato se prepoznaju, ali pristup istoj stvari, sasvim drugačiji.
 
Dobar odgovor, zasto ljudi ne vole skoprije :lol:
Ne vidim samo potrebu pripadnika ovoga znaka da se toliko glorifikuju...Kada sav taj sjaj, zapravo nije nikada ni bio vas....

Jesi li pozvao i druge forumaše da napišu svoje mišljenje?
Šta si tražio, to si i dobio.

Nema tu nikakvog glorifikovanja - da si pročitao jednu astrološku knjigu, naišao bi na tekstove manje više slične.
Ali nisi, pa se zato iščuđuješ. I raspravljaš o nečemu o čemu nemaš pojma.
To mogu da zaključim na osnovu toga što smatraš da je Bik, kao znak kojim vlada Venera, opasniji od Škorpije, kojom vlada Pluton, ili po nekima Mars i Pluton, pa da može da je zdrobi.
Kako? Misliš na astrologiju li na borbu životinja? To nije isto, mada ima onih koji to poistovećuju. :mrgreen:

A ova tvoja poslednja rečenica mi je presmešna. :lol:
Verovatno ni sam ne znaš šta si hteo njom da kažeš, ali hajde, lepo zvuči, pa šteta da se ne napiše. Šta, mi Škorpije smo kao imali neki sjaj, ali se ispostavilo da ga nikad nismo ni imali. I čim nije bio naš, ispostavilo se da taj sjaj pripada nekom drugom? :hahaha:
Zvuči kao neki Lord of the Rings. :mrgreen:
 
Teško da Škorpija pokušava da glorifikuje i ulepšava sebe. To je posao Venere, Sunca, Meseca itd.

Škorpija je sva o sirovom, čistom, suštinskom, nema ulepšavanja, to je baš suprotno principu tog znaka. Svako ko ima naglašenu Škorpiju ne voli da se ništa ulepšava i stavlja pod tepih, nego bato daj sav gnoj, to volimo da jedemo. To nam je lepo, ono što je jezivo i gadno, što ljudi kriju od drugih koliko je gadno. One mračne tajne od kojih zazirzu ljudi, e to voli taj znak. Zašto, zato što je to moć. To kada znaš nečije najprljavije i najintimnije tajne, onda ga tek poznaješ, a samim tim možeš i da znaš da li ga stvarno voliš, ili nešto drugo.

Škorpija je sva o dubini, o dubokom najnevinijem povezivanju duša, ali da bismo došli do toga, moramo da obrišemo dosta naslaga laži i obmana koje skrivaju taj tanani deo bića. I tek kad se ogoli, tek onda može da se voli zapravo. Zato je Škorpija zapravo pravi znak ljubavi, a ne Vaga ili Lav ili Bik i kojekakve kerefeke, Rak i koješta... Ne... Škorpija je to. Ljubav između dva entiteta. Najjače povezivanje. Plutonovsko, opsesivno, jako, dok nas smrt ne rastavi beše...

Čak je u tarotu Škorpija predstavljena najnevinijom kartom, dece, koja se bezbrižno druže i dele svoje emocije... Topla karta lepote nevinosti i doma... To je Škorpija, na tzv. kabalističkom drvetu života predstavlja LEPOTU. Jer je to unutra prava lepota, a ne ono nakeženo, i namazano.
 
Hahahahah :D Komentar ispod se odnosio generalno, nije bio uprt u tebe, da ti tako mislis.
Dobro de, da me malo bolje poznajes znao bi da sam ipak procitao(i otisao malo dalje od toga) znam te cinjenice i to dobro :D
Moj utisak je energetski, jednostavno Bik ima previse ali stvarno previse te neke dobre, ciste energije...Veruj mi da uteras u obrtaje jednu Skorpiju i Bika, znam ko bi puko po savovima prvi...U tom smislu...Ne borba zivotinja pobogu...Mada i tu bi dobio :hahaha:
To sam i licno osetio, nenormalno je koliko mogu da se zavrte...(ljudi sa jako naglasenim Bikom) I tipa nesto sto je meni totalno ludilo, gde stvarno ne mogu vise i pogledam njega/nju oni se smeju i to onako srecni? :D
Znam ja sta sam hteo da kazem..Ali me mrzi da crtam sablone po kojima funkcionisem(niti je za mene krucijalno da me svi razumeju). Ne sad kao se duvam nesto, nego me stvarno mrzi. Hvala na misljenju i jesi lepo rekao!
Pa naravno, pripada Lavu...Peto polje, vladar Sunce...to shine to shine!
A to za LOTR je kompliment :mrgreen:


Glorifikovanje se odnosilo najvise na ljude koji ne poznaju horoskop, i imaju Sunce u Skorpiji. Mislim da nema izlozenijih, kao ja sam Skorpija...i te price....
One ribe sto furaju tetovaze Skoprija, kao ja sam Skorpija...itd...Medusa prica o arhetipu(sustini), i nekako mi je jako tesko da napravim balans izmedju...
Jer samim time niko od nas nije sve niti samo to, nego ima deo toga u mixu sa ostalim...E sada to sto se nekima svidja vise, nekima manje...To je druga stvar....
 
Poslednja izmena:
Hahahahah :D Komentar ispod se odnosio generalno, nije bio uprt u tebe, da ti tako mislis.
Dobro de, da me malo bolje poznajes znao bi da sam ipak procitao(i otisao malo dalje od toga) znam te cinjenice i to dobro :D
Moj utisak je energetski, jednostavno Bik ima previse ali stvarno previse te neke dobre, ciste energije...Veruj mi da uteras u obrtaje jednu Skorpiju i Bika, znam ko bi puko po savovima prvi...U tom smislu...Ne borba zivotinja pobogu...Mada i tu bi dobio :hahaha:
To sam i licno osetio, nenormalno je koliko mogu da se zavrte...(ljudi sa jako naglasenim Bikom) I tipa nesto sto je meni totalno ludilo, gde stvarno ne mogu vise i pogledam njega/nju oni se smeju? :D
Znam ja sta sam hteo da kazem..Ali me mrzi da crtam sablone po kojima funkcionisem(niti je za mene krucijalno da me svi razumeju). Ne sad kao se duvam nesto, nego me stvarno mrzi. Hvala na misljenju!
Pa naravno, pripada Lavu...Peto polje, vladar Sunce...to shine to shine!
A to za LOTR je kompliment :mrgreen:


Glorifikovanje se odnosilo najvise na ljude koji ne poznaju horoskop, i imaju Sunce u Skorpiji. Mislim da nema izlozenijih, kao ja sam Skorpija...i te price....
One ribe sto furaju tetovaze Skoprija, kao ja sam Skorpija...itd...

Jbg, nakon mog komentara si napisao - dobar odgovor itd., a onda si napisao da ne znaš zašto ljudi toliko glorifikuju Škorpije.
Samim tim, mogu da zaključim da se obraćaš meni. Ne napadam te, samo iznosim zaključke.

Drago mi je da si čitao literaturu. Evo šta na primer kaže na tu temu Čarls Karter, u knjizi Psihološka astrologija, pod pojam izdržjivosti :

I fizička i moralna izdržljivost povezana je sa fiksnim znacima (naročito Škorpionom) i Saturnom. Lunarne osobe često imaju čvstu volju, ali im je telo obično slabo. Venera, kao planeta, ne daje veliku izdržljivost, mada je osobe u znaku Bika imaju mnogo. Mars, Uran i svi muški znaci su najbolji kad su u pitanju izvanredni napori, dok ženski znaci daju veće strpljenje i istrajnost.

Energija je u širem smislu manifestacija Marsa i Urana, manifestujući se kroz znake i kuće koje zauzimaju. kao i planete koje su sa njima u aspektu,


Nemam sad vremena da tražim gde je to tačno napisao, ali je rekao kasnije u knjizi da je Škorpija najizdržljiviji horoskopski znak. Ima toga i u drugim knjigama.
Još bih dodao, što se tiče ovoga što je pomenuo vatrene znake - da, spremni su itekako na veliki napor. Međutim, Ovan i Strelac se mogu naći u situaciji da precenjuju svoje snage. Ali, ako pravilno procene situaciju, postaju nepobedivi. Tu je nekako Lav, po meni barem, najsposobniji od vatrenih znakova, zbog svog fiksnog kvaliteta, da realno proceni situaciju.

Što se tiče takvih pojava koje si pomenuo - slažem se sa tobom. To bi bio niži tip Škorpije, i takvi ljudi često ne mogu da upotrebe i iskontrolišu svoju snagu na najbolji način.
 
moram da se složim... dve krajnosti koje se u dobrom tandemu nadopunjuju.
niko me nije razumeo kao bik, prihvatio, usavršio, usmerio, podigao samopouzdanje, uvek postojan, stabilan, suprotnost kojoj se divim i koja mi fali.... i još uvek učim.
njemu sam vrv izazov... nemam drugo objašnjenje za njegov mazohizam i strpljenje sa mnom. :lol:
samo mislim da je ovde strast najveći pokretač... što nije ni loše, ni površno ako postoji i ovo gore navedeno.
inspiracija...

Bikovi su takvi, mogu da cute i slusaju. Samo drugacije je kada to dolazi od skorpije ili od recimo ribe.

Teško da Škorpija pokušava da glorifikuje i ulepšava sebe. To je posao Venere, Sunca, Meseca itd.

Škorpija je sva o sirovom, čistom, suštinskom, nema ulepšavanja, to je baš suprotno principu tog znaka. Svako ko ima naglašenu Škorpiju ne voli da se ništa ulepšava i stavlja pod tepih, nego bato daj sav gnoj, to volimo da jedemo. To nam je lepo, ono što je jezivo i gadno, što ljudi kriju od drugih koliko je gadno. One mračne tajne od kojih zazirzu ljudi, e to voli taj znak. Zašto, zato što je to moć. To kada znaš nečije najprljavije i najintimnije tajne, onda ga tek poznaješ, a samim tim možeš i da znaš da li ga stvarno voliš, ili nešto drugo.

To sam gledao u nekom filmu ili dokumentarcu, kaze ako hoces da upoznas nekoga kakav je, treba pogledati sta ima u korpu za smece. Ali, da se nekom rastura smece ....
 

Back
Top