Zasto ljudi ne vole skorpije

Ljudi ne vole znakove u kojima su slabi Venera i Mesec. Dakle obicno su dosta omrazeni Ovnovi, Skorpije, Device(Venera u padu) i Mesec je u padu u Jarcu i Skorpiji, dakle ni ta dva znaka. Moze se reci cak da su Skorpija i Jarac dva najmanje omiljena znaka(los Mesec a malefici istaknuti)
 
Skorpija iz momenta kaze da, a posle razmislja da se nije zajebala i to traje dok ne odustanes...:)
Ха ха, ово је тачно, шкорпија ће иницијално рећи "да", зато што је занимају нова искуства и што не поседује осећај за опасност, шкорпија воли да истражује и да ризикује, монотонија је убија, и зато се често ували негде где јој заправо не одговара, па онда гледа како да се извуче и настави даље, али то је све шкорпијин пут. Ко жели да се вози широким и равним аутопутем, тај треба да бежи од шкорпије што даље и што брже може, јер је вожња са шкорпијом a bumpy ride, са великом вероватноћом да завршите негде у некој провалији. Али за шкорпију је то ок. Шкорпија иде где жели а не где је удобно, и не мисли на материјални добитак или губитак, на живот или смрт. Шкорпији треба партнер, било љубавни, пријатељски, пословни, који ће желети да је прати у авантурама и испробавању нових и занимљивих искустава, коме материјалне вредности не значе ништа, и ко не мари да у неком тренутку и загине. Зато је шкорпији теже да нађе правог партнера, али ако успе да пронађе праву особу, онда је то најлепша и најтрајнија љубав, или пријатељство, на свету. Када воли, шкорпија воли страствено, посесивно, и опсесивно до обожавања. Жене обично траже сигурност и стабилност, што им шкорпион вероватно неће пружити. Чак и ако стекне неку ситуираност, вероватно ће је уништити ради новог искуства.

Зато шкорпија може лако постати страствени верник, јер је вера отискивање у нешто ново и непознато и захтева стално истраживање и стицање нових искустава, проницање у већу дубину и боље разумевање, као и одбацивање материјалних вредности. Зато може бити и добар истраживач или авантуриста. Такође и добар ратник, јер је ослобођена страха од живота и смрти. Али из истих разлога може бити и велики криминалац или злочинац, џелат, егзекутор, манијак, или масовни убица. Шкорпија би била катастрофални пас чувар, јер не поседује осећај за опасност, и не брине за материјалне вредности, али је зато одличан јуришник који не уме да бежи. Ако се шкорпија нађе негде заробљена без излаза, вероватно ће стрпљиво вребати прилику да се ослободи, али ако јој то не успе и ако изгуби наду, онда ће се самоуништити, јер није створена да мирује, увек мора нешто да уради, па ако не може да уради према другоме, онда уради према себи. Такође ако је онемогућена у љубави, усмериће бес на себе, јер не може да издржи живот без љубави и романтике. Зато шкорпиони презиру кукавице и лењивце, и нико им не може грђе наудити као нека кукавица која се плаши живота или смрти, или као неки лењивац, који их спутавају и осујећују у њиховој тежњи за авантурама и стицању нових искустава.

Мислим, ово све углавном пишем из главе и личног искуства, немам појма да ли је овако по астрологији, и не верујем у хороскоп. :cool:
 
Ljudi ne vole znakove u kojima su slabi Venera i Mesec. Dakle obicno su dosta omrazeni Ovnovi, Skorpije, Device(Venera u padu) i Mesec je u padu u Jarcu i Skorpiji, dakle ni ta dva znaka. Moze se reci cak da su Skorpija i Jarac dva najmanje omiljena znaka(los Mesec a malefici istaknuti)

Tako nas zabole uvo sto nas ne vole da cu morati da patim od usobolje dva dana...
 
Може се укратко рећи да је шкорпија класичан предатор, који има потребу да се стално креће, истражује, лови. Ако сретне другог предатора, или лове заједно, или се покољу. А ако ниси предатор, онда си плен. Зато људи који се осећају као ловина не воле шкорпије и избегавају их. Шкорпија мисли: "Шта је проблем, само хоћу мало да те омиришем и грицнем.", а плен мисли: "Бежи бре од мене будало!" :hahaha:

Шкорпије се као и сви предатори осећају природно супериорно и воле да су увек у контроли над ситуацијом. Због осећаја супериорности, у стању су да дуго трпе идиоте који им скачу по глави јер виде да шкорпија не реагује, али ако претарају, онда им је куку и леле и нађу се у чуду: "Шта ти би одједном, ниси био такав?!" Јер су идиоти и немају појма. ;)


Превелико самопоуздање шкорпију може често и да наведе да се несмотрено залети негде изнад својих могућности. Јер шкорпија увек циља на највише.

Шкорпија воли да искрено каже оно што мисли, што други могу да доживе као гунђање или налажење мана. Ако ти је супа преслана, шкорпија ће рећи: "Супа ти је преслана, мање је посоли следећи пут.", што куварица може да доживи као увреду и критику, међутим шкорпија само воли да изнесе своја запажања зато да се ствари поправе.

Прва реакција шкорпије када се неко не слаже са њом: "Сад ћу да ти откинем ту свињску главуџу скоте један одвратни!" :D Па кад схвати да то не може из неког разлога, онда крене да прикупља аргументе за дискусију. Али буквално сваки пут. :hahaha:

Како бре не владам пушкама, имао сам све одличне оцене на шест гађања, а бомбу нисам умео да бацим, једва, ха ха. :hahaha: Неки овде хоће да иду под мач. :hahaha:
 
Ljudi ne vole znakove u kojima su slabi Venera i Mesec. Dakle obicno su dosta omrazeni Ovnovi, Skorpije, Device(Venera u padu) i Mesec je u padu u Jarcu i Skorpiji, dakle ni ta dva znaka. Moze se reci cak da su Skorpija i Jarac dva najmanje omiljena znaka(los Mesec a malefici istaknuti)

Slažem se. Doduše, primetio sam da ljudi često ne vole Rakove. Mada Raka smatram baš čovekom za narod, kao nekog ko može da pridobije mnogo ljudi.
 
da, rodjeni brat mi je skorpija, volim ga ali me i nervira :lol:

to nam je glavna osobina :roll:

nekad mi je zao kad nekoga nenamjerno iznerviram, ali ako je neko zasluzio, prosto uzivam, ruzno je reci ali tako je, da ga mrcvarim na tenane, grizem gdje najvise boli, znam i pretjerati, ali ako je neko meni po mjeri, pretvaram se u najumiljatije mace na svijetu :rumenko:
 
to nam je glavna osobina :roll:

nekad mi je zao kad nekoga nenamjerno iznerviram, ali ako je neko zasluzio, prosto uzivam, ruzno je reci ali tako je, da ga mrcvarim na tenane, grizem gdje najvise boli, znam i pretjerati, ali ako je neko meni po mjeri, pretvaram se u najumiljatije mace na svijetu :rumenko:

Pa ima tu istine, macke jesu umiljate, ali im ni do koga nije stalo.
Zamislite skorpiju tesku nekoliko desetina kila ili musku od sto kila?
I nosorog bi pobegao...
 
sco su zahvalne svima vama koji ih ne volite, ne moraju da se muče pravljenjem selekcije, sami se eliminišete.
a da vas neko pita zašto, realnog pojma nemate... :lol:

- - - - - - - - - -

Ljudi ne vole znakove u kojima su slabi Venera i Mesec. Dakle obicno su dosta omrazeni Ovnovi, Skorpije, Device(Venera u padu) i Mesec je u padu u Jarcu i Skorpiji, dakle ni ta dva znaka. Moze se reci cak da su Skorpija i Jarac dva najmanje omiljena znaka(los Mesec a malefici istaknuti)

ve u vagi, mo u ovnu... so u sco.
dakle objasni ljudima da nije do znaka taj njihov mrziteljski instinkt, ili trip.

- - - - - - - - - -

Zato što su provokatori i imaju otrovan jezik.

očigledno ne voliš da čuješ ono što ti ne prija.
postoji lek... ili ne pitaš, ili poradiš na komplexima i sujeti.
 
Nije bas tacno da ljudi ne vole Rakove. To je jedan od najvoljenijih znakova.

To je više moj subjektivni utisak iz neposredne okoline. Primetio sam da kad pitam ljude sa kojim znacima se slažu ili ne slažu, retko Rakove spominju u prvoj grupi, a često u drugoj. Pogotovo muške.

Mada sam svestan da moje subjektivno viđenje nije astrologija, i da znak ne govori o celokupnoj ličnosti.

Dobro postavljen Rak u natalnoj je jako dobar za javne ličnosti.
 

Back
Top