Da li bi dual channel memorija ubrazala ovaj laptop

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Poz.
Imam ovaj laptop vec skoro 5 godina.
U pitanju je model toshiba satelite c855-s5107.
Ima pentum dualcore 2020m 2.4ghz, 4 gb dd3, 500gb hdd i intel hd 3000 grafiku.
Posto sam citao na netu da se uz pomoc dual channel rama preformanse integrisane graficke mogu poboljsati, zanima me da li to moglo da se primeni i kod mene? Znam da se ta razlika najvise primeti kod APU procesora, al nzm dal bi se primetila neka razlika na ovoj moj integrisanoj kartici.
Od igrica igram wow wotlk i lol. Dobijam oko 60 fps u proseku,pa me zaima da li bi kupovina jos jedne ram memorije poboljsala fps da budu stabilniji, recimo da se "zakucaju" na 60fps.
Znam da cete mi predloziti da menjam laptop i uputiti me na kp da pogledam modele, ali bih voleo da jos malo koristim ovaj model (godinu dana max) pa bih onda kupio neki asus x540 serije.


Kraca verzija : Da li bi jos jedan modul ram memorije od 4gb ubrzao rad moje integrisane graficke i kolko tolko stabilizovao fps?
 
beznacajno. Koji ti je chipset

- - - - - - - - - -

mozda mozes da promenis procesor

HNseqsB.png


Ovde je lista procesora koji mogu na taj socket
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/2020M.html
EDIT:
Posto je hm70 chipset, najjace sto mogu da ga ugram je na 2030m, sto je bestporebno .
Citao sam da se i3/i5/i7 procesori gase posle 30m na ovom chipsetu, jer ih bios ne poznaje.
 
Poslednja izmena:
HNseqsB.png


Ovde je lista procesora koji mogu na taj socket
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/2020M.html
EDIT:
Posto je hm70 chipset, najjace sto mogu da ga ugram je na 2030m, sto je bestporebno .
Citao sam da se i3/i5/i7 procesori gase posle 30m na ovom chipsetu, jer ih bios ne poznaje.
ne bi dobio nista. kupi neki novi laptop . taj prodaj za 150 evra

- - - - - - - - - -

znam h70 chipset podrzava samo pentiume. moja sestra ima ja uzeo i7 kad odjednom se ugasi
 
ne bi dobio nista. kupi neki novi laptop . taj prodaj za 150 evra

- - - - - - - - - -

znam h70 chipset podrzava samo pentiume. moja sestra ima ja uzeo i7 kad odjednom se ugasi

Cekacu onda da jos malo ustekam pa ce pasti nov.
Hvala u svakom slucaju.
Pukao bih ovako 30e za ram bez preke potrebe.

- - - - - - - - - -

Ugradnjom SSD-a bi dobio zivahniji komp, ali ostaje slaba grafika kao nepremostivo ogranicenje za gejming.

SSD je opcija jedino ako odlucim da ostavim laptop matorcima :D
 
Evo ovako, trenutna ram memorija mi je kingston pc3-12800 cl11 4gb ddr3.
Od ram memorije nudi mi se sledece:

opcija 1) da zadrzim trenutnu ram memoriju i kupim jos jednu istu od 2gb ddr3
opcija 2)da kupim 2x2gb ddr3 pc3-8500s
opcija 3)da kupim 2x2gb ddr3 pc3-10600s

Sad svestan sam da jedino u prvom slucaju imam vise rama nego u ova dva. Al nisan siguran da ce raditi u dual channel modu. Jedino ako me usere i 2gb iz prve i 2gb iz druge memorije da budu u dc modu i da ih graficka koristi (sto je kapiram jako mala sansa).
Koje od ove dve memorije da kupim, pc3-8500s ili pc3-10600s ?
Najbitnije je da ih laptop podrzi, a sad preformanse 5% gore dole to me ne zanima.
Hvala na odgovoru.
 
A ne moze jos jedan modul od 4GB sa istim karakteristikama?
Ako ces 2x2 onda taj od 4 moras da izvadis da bi ti radilo kao dual channel.

I da ako imas vise od 2 slota onda moras da ubodes tacno u slotove iste boje, tako se oznacava kojoj banci pripadaju slotovi.

Ne mogu da nadjem nigde memoriju od 4gb da je ista kao ova moja. Sve su uglavnom 1600mhz...
Znam da moram da izvadim taj od 4gb, imam samo 2 slota za ram :D
 
Nemas ti pojma sta je to dual channel mod.
bajke. Mozes da imas dual chanel i sa 2 i 4 gb

Pazite, na staroj konfiguraciji sam imao ga p31-ds3l maticnu, intel e2140 i nvidia 8500gt.
Znam da sam imao jedan modul rama od 4gb a drugi od 2gb, nisu ni bili iste frenkvencije.
U biosu je pisalo da ram radi u dual channel modu, isto tako i u cpuz,speccy i slicnim programima.
Tako da mozda i moze .
Al opet na netu svuda pise da dual channel najbolje radi kada su isti ram moduli, iste snage, velicine, frenkvencije i slicno.
Nego sad da se latimo debate o dc, da li su ovi ram modeli kompaktibilni sa mojim laptopom?

Svejedno planiram da kupim 2x2gb ddr3 e sad nzm koje pc3 model da bude.
Isporbacu kada kupim 4gb+2gb dal ce biti dc ili ne pa vam javljam.
 
Ajde da vas edukujem. dual channel je feature maticne ploce gde se dva modula uparuju da rade kao jedan. znaci normalna sirina bus-a je 64 bita. Kada se upare onda bude 128 bita i ima duplo veci propust. jel treba da objasnjavam sad zasto moduli moraju biti iste velicine i brzine?

edit:
inace mozes da uparis module site velicine od 1333 i 1600 ali ovaj od 1600 radice na 1333, drugacije i ne moze

edit2:
inace ako dva modula razlicite brzine stavljas ne verujem da ce na auto postavkama uopste raditi, nego moras
da nasetujes 13.33 mnozac i 11-11-11-28 recimo, sto je brzina i latencija sporijeg.
 
Poslednja izmena:

Back
Top