Da li je bolje živeti u kući ili stanu?

Da li je bolje živeti u kući ili stanu? Šta Vi mislite?

  • U kući... zbog šporeta na drva...

    glasova: 4 57,1%
  • U stanu: zbog komsija koje su uvek tu da priteknu u pomoć kad treba...

    glasova: 0 0,0%
  • U kući... jer može da se iskopa bunar u dvorištu

    glasova: 1 14,3%
  • U stanu: zato što tu ima terasa koja može da se zastakli i tu izgura zamrzivač

    glasova: 1 14,3%
  • hm... jel mogu ja da razmislim pa ću ti reci kasnije?

    glasova: 1 14,3%

  • Ukupno glasova
    7
  • Anketa je zatvorena .
Živela sam u stanu, živim u kući. Za održavanje kuće i dvorišta je potrebno više novca ("rupa bez dna"), kuća i dvorište pružaju veći komfor. Takođe, sami odlučujete šta ćete i kada renovirati, ne zavisite od nezainteresovanosti drugih stanara. Lepo je živeti u kući, uživati u pogledu na travnjak, ruže, sedeti u letnjikovcu, ručati, odmarati u ležaljci.
 
Živela sam u stanu, živim u kući. Za održavanje kuće i dvorišta je potrebno više novca ("rupa bez dna"), kuća i dvorište pružaju veći komfor. Takođe, sami odlučujete šta ćete i kada renovirati, ne zavisite od nezainteresovanosti drugih stanara. Lepo je živeti u kući, uživati u pogledu na travnjak, ruže, sedeti u letnjikovcu, ručati, odmarati u ležaljci.

a jel postoji mogucnost da nije svaka kuca dupa bez dna kao na pr los automobil?
 
pa vise posla je recimo za sebe bolji zivot nego lezati i grickati cips u stanu ,ja imam manju kucu nego sto je stan,kako onda ima oko nje posla ne kapiram

a jel postoji mogucnost da nije svaka kuca dupa bez dna kao na pr los automobil?

Ne postoji.
Svakog proleća i svake jeseni čišćenje oluka npr.
Odžačar ti dolazi sve i ako se greješ na gas.
Treba kositi travu, sredjivati okućnicu koliko god da je mala.
Ogradu oko avlije treba održavati.
Fasadu i krov treba održavati.

Sve to ne moraš kad si u stanu. Ako se popravlja krov, trošak se deli na sve stanare, popravljanje krova na sopstvenoj kući plaćaš sam, pri čemu krov na kući ima po stanaru mnogo veću površinu nego u zgradi.
 
Ne postoji.
Svakog proleća i svake jeseni čišćenje oluka npr.
Odžačar ti dolazi sve i ako se greješ na gas.
Treba kositi travu, sredjivati okućnicu koliko god da je mala.
Ogradu oko avlije treba održavati.
Fasadu i krov treba održavati.

Sve to ne moraš kad si u stanu. Ako se popravlja krov, trošak se deli na sve stanare, popravljanje krova na sopstvenoj kući plaćaš sam, pri čemu krov na kući ima po stanaru mnogo veću površinu nego u zgradi.

S tim da u Srbiji sve to može da bude a ne mora da znači.
Mi plaćamo dimničarinu, ceo grad, 1din/kvm, sa sve zgradama koje su na daljinskom sistemom grejanja.
Eno, drugarica mi živi u potkrovlju, prokišnjava, curi, katastrofa, misliš da komšije hoće da podele trošak oko popravke? Hoće k.
 
Ne postoji.
Svakog proleća i svake jeseni čišćenje oluka npr.
Odžačar ti dolazi sve i ako se greješ na gas.
Treba kositi travu, sredjivati okućnicu koliko god da je mala.
Ogradu oko avlije treba održavati.
Fasadu i krov treba održavati.

Sve to ne moraš kad si u stanu. Ako se popravlja krov, trošak se deli na sve stanare, popravljanje krova na sopstvenoj kući plaćaš sam, pri čemu krov na kući ima po stanaru mnogo veću površinu nego u zgradi.
sta meni nabrajas kad to radim,odzacar sam sam,kosim travu sam na dve-3 nedelje,kad me bude mrzelo neci cu tu nekog penzosa za 500din,e sad posto vam svima slabo ide racunica,sve to sto te stigne na kuci za par godina da ulozis(mozda), xxx puta si u stanu platio a da nije bilo potrebe,samo zato sto im se moze da ti kamce i izvlace komunalije,a znam dobro sta pricam kako rebnu struju pa ako prodje prodje,a obicno prodje,pa znam kolko ljudi zivi i koliki su im troskovi a kako ja trosim,pa isto placamo a i manji stan i manje ljudi u njemu,e nece da moze,samo mi je gust da zajebem drzavu i nista ne placam
 

Back
Top