Србија- кинеска провинција?

Poruka
19.134
Њи хао!:mrgreen:
Већина се сећа приче о Србији као "руској губернији"; коме је се то допадало, коме није, и то све знамо.
У светлу последње посете Вучића Кини и послова које је "закључио", продаје Борских рудника кинеској фирми, електричним и летећим аутомобилима-
Шта мислите о овоме што се догађа- постајемо ли кинески протекторат, колонија, сарадник или стратешки партнер, који ће у томе добро проћи?
Видите ли то као добро, лоше или...?
Изволите.
 
Kinezi su vec usli u Smederevo gde drze 5 000 zaposlenih u Zelezari koliko je to porodica ? prakticno su spasili citav grad . Evo sada isti slucaj u Boru ponovo oko 5 000 zaposlenih . ako ne i vise .... pa oni spasavaju nase drzavne gubitase. otvaraju ogromnu fabriku guma u Zrenjaninu , premestaju prozivodnju iz slovenije u Valjevo to je jos 200 do 300 radnih mesta za Valjevcane ...

Kineski kapital preko Srbije osvaja Evropu . dobro je sto smo prepoznali trenutak . Konacno cemo i mi jednom postati miljenici istorije , docicemo u buducnosti u situaciju da kazemo da , mi smo najstariji prijatelj u Evropi sa novim svetskim policajcem i novom svetskom supersilom broj 1. A Kina ce to biti . i svi ce opet trcati Srbima u zagrljaj .. Ja kazem opet meni je americka kultura 1 000 puta draza od kineske ali u politici nema emocija , samo interesi . Kina svakim danom postaje ekonomski i vojno sve jaca i jaca a samim tim i politicki .
 
Poslednja izmena:
Kinezi su vec usli u Smederevo gde drze 5 000 zaposlenih u Zelezari koliko je to porodica ? prakticno su spasili citav grad . Evo sada isti slucaj u Boru ponovo oko 5 000 zaposlenih . ako ne i vise .... pa oni spasavaju nase drzavne gubitase. otvaraju ogromnu fabriku guma u Zrenjaninu , premestaju prozivodnju iz slovenije u Valjevo to je jos 200 do 300 radnih mesta za Valjevcane ...

Kineski kapital preko Srbije osvaja Evropu . dobro je sto smo prepoznali trenutak . Konacno cemo i mi jednom postati miljenici istorije , docicemo u buducnosti u situaciju da kazemo da , mi smo najstariji prijatelj u Evropi sa novim svetskim policajcem i novom svetskom supersilom broj 1. A Kina ce to biti . i svi ce opet trcati Srbima u zagrljaj .. Ja kazem opet meni je americka kultura 1 000 puta draza od kineske ali u politici nema emocija , samo interesi . Kina svakim danom postaje ekonomski i vojno sve jaca i jaca a samim tim i politicki .

Mislim da se kaze Valjevce, no apropo sve je dobro dok nas ne ucenjuju sa sodomitskim nakaznim paradama i disolucijama dela teritorije.

Zuti ljudi ce piti vodu sa Morava, Nisave, Save, Drine, Dunava....doci ce ih bar 3 milijuna za 50 leta, i bit ce ZUTA Srbija i RS.
 
Mi smo jedna interglutealna razvalina neposredno posle uzastopnih silovanja raznih crnaca gde niko ne vidi interes nekog ulaganja. Niko sem Kineza. Eto oni su uvideli neku korist od našeg prostora više kao nužnost (manja ili veća) daljnjeg nastupanja. Nije to neka velika sreća za normalnu državu no s obzirom na našu sudbinu prokletu to još i izgleda kao spasonosno rešenje . To znači da ćemo morati da se saživimo sa prljavom tehnologijom jer će ona čistija biti namenjena za jevropske zemlje , no preživeće ovije narod i to.
 
Poslednja izmena:
lao_tzu_work_5649.jpg


"Jednostavnost, strpljenje, samilost. Ove tri stvari su najveća blaga. Jednostavnost u delovanju i misli te vraćaju u izvor postojanja. Strpljenjem i sa prijateljima i sa neprijateljima se usklađuješ sa stvarima onakvima kakve jesu. Samilošću prema sebi, miriš sva bića na svetu."

"Putovanje dugo hiljadu milja počinje jednim korakom."

Lao-Ce, Knjiga o Dao i Deu
 
Poslednja izmena:
Kinezi su vec usli u Smederevo gde drze 5 000 zaposlenih u Zelezari koliko je to porodica ? prakticno su spasili citav grad . Evo sada isti slucaj u Boru ponovo oko 5 000 zaposlenih . ako ne i vise .... pa oni spasavaju nase drzavne gubitase. otvaraju ogromnu fabriku guma u Zrenjaninu , premestaju prozivodnju iz slovenije u Valjevo to je jos 200 do 300 radnih mesta za Valjevcane ...

Kineski kapital preko Srbije osvaja Evropu . dobro je sto smo prepoznali trenutak . Konacno cemo i mi jednom postati miljenici istorije , docicemo u buducnosti u situaciju da kazemo da , mi smo najstariji prijatelj u Evropi sa novim svetskim policajcem i novom svetskom supersilom broj 1. A Kina ce to biti . i svi ce opet trcati Srbima u zagrljaj .. Ja kazem opet meni je americka kultura 1 000 puta draza od kineske ali u politici nema emocija , samo interesi . Kina svakim danom postaje ekonomski i vojno sve jaca i jaca a samim tim i politicki .

Nije ti daleko Smederevo prosetaj malo do Vranova i okoline pa da vidis u kakvim uslovima zive ti ljudi,plate su sigurno dobre u zelezari ali tamo je ekoloska katastrofa.Mislim da nije nista bolje ni u Boru...

- - - - - - - - - -

lao_tzu_work_5649.jpg


"Jednostavnost, strpljenje, samilost. Ove tri stvari su najveća blaga. Jednostavnost u delovanju i misli te vraćaju u izvor postojanja. Strpljenjem i sa prijateljima i sa neprijateljima se usklađuješ sa stvarima onakvima kakve jesu. Samilošću prema sebi, miriš sva bića na svetu."

"Putovanje dugo hiljadu milja počinje jednim korakom."

Lao-Ce, Knjiga o Dao i Deu

lao je ziveo pre 2500 hiljade godina,Kinezi su kapitalisti kao i svi drugi...
 
Њи хао!:mrgreen:
Већина се сећа приче о Србији као "руској губернији"; коме је се то допадало, коме није, и то све знамо.
У светлу последње посете Вучића Кини и послова које је "закључио", продаје Борских рудника кинеској фирми, електричним и летећим аутомобилима-
Шта мислите о овоме што се догађа- постајемо ли кинески протекторат, колонија, сарадник или стратешки партнер, који ће у томе добро проћи?
Видите ли то као добро, лоше или...?
Изволите.

Живела слободна Србија!!!!

Доле *******и!!!

И ови што су за Русију и ови што су за Кину!
 
Џаба се љутите, Кремаљско пророчанство каже, доћи ће жути људи који ће у својој провинцији Србији пити воду из Мораве.

忘记英语学习中文。 嗨,我已经在学中文了。

превод:
Заборавите Енглески учите Кинески. Здраво свима ја већ учим кинески.
 
Poslednja izmena:

Back
Top