Koliko cesto idete kod kozmeticara/frizera?

Larra

Primećen član
Poruka
748
Ja sam ranije isla 2 puta mesecno na tretmane lica, mada, imala sam bas problematicnu kozu. Poslednjih godina ne idem, em mi su ti problemi (nadam se) prosli, em mi se cini da mi kucna nega vise prija.

Sto se frizera tice, tu mi i nije neka razlika jer mi je kosa i ovako ravna, pa uglavnom bacim pare. A pramenove radim na 3-4 meseca.

Jel volite salone, ili vise volite da se same negujete kod kuce?
 
Код козметичара не идем никад (имам захвално лице, тј. кожу) а код фризера једном у 2 године! Фурам природни фазон па и нема неке потребе за честим трчањем код фризера, тако да ... Иначе, више преферирам кућну негу него одлазак у салоне.
 
Ne volim i nemam poverenja!
Sve su to polupismene lujke koje nema sanse da ce paziti koliko bih ja na moju kozu.

Jednom sam isla na tretman ciscenja lica, zgrozila sam se, psovala ih (skoro), plakala... ma svasta sam im rekla
da zivimo u USA tuzila bih iz stopa, ne bih ni razmisljala

I sto kaze hanibalka... ja imam bolje proizvode kod kuce i imam vise poverenja u svoje odrzavanje higijene istih, nego sto imam u njih... koje to onako "frajerski" odradjuju
ma fuy... nema sanse da im ja placam sto su suvise glupe da zavrse neku skolu.
 
Ja sam jedno vreme isla 1 mesecno na tretmane ciscenja lica, ali dok se meni oporavi lice, posto kozmeticarke tesko da su nezne, i stabilizuje, u medjuvremenu moje prosirene pore opet postanu problematicne, pa onda sve ispocetka. Sada idem s vremena na vreme, mada planiram da odem do salona miolift, cula sam da rade ultrazvucno ciscenje lica, sta god to tacno bilo(UGBR JAVI SE!!!), i da koza posle tretmana nije iziritirana. Inace, kod "moje" kozmeticarke kupujem RVB kremu koja cini cuda na mojoj kozi, idem redovno na depilaciju nausnica, i na par meseci, ako upropastim divno iscupane obrve koje mi je ona napravila, odem da to sredi.
Sto se frizera tice, u fazi sam pustanja kose, pa se trudim da ih izbegavam, a nekada sam znala da se sisam na 3meseca, farbam se na 1,5mesec.
 
...@apache :) - nemam licna iskustva sa ultrazvukom lica, ali na osnovu dosadasnje primene u kozmetologiji pri tretiranju celulita, odnosno 'razbijanja' potkoznih naslaga istog, pretpostavljam da su opsti efekti slicni - naime, ubrzavaju se regeneracijski procesi ostecenog tkiva, mikrocirkulaciju, tj. mikromasažu, bolje je snabdevanje kiseonikom na celijskom nivou, razmena materija tj. celijski metabolizam i štetni produkti metabolizma brže se odvode/dreniraju iz celija...Dakle, metoda je daleko manje invazivna od klasicnog 'ciscenja' koze lica, jer je bazirana na ideji delovanja na dublje slojeve epiderma, a ne na njegovo povrsinsko 'maltretiranje' - ukoliko se sa ultrazvukom kombinuje i limfna drenaza uz primenu adekvatnih preparata koji odgovaraju tvom tipu koze, rezultati bi trebalo da budu vidljivi - ali vremenom, svakako ne odmah...
...Mislim da se ovaj tip usluga nudi u vise salona u Beogradu, no ako si se odlucila za Miolift Studio (vlasnica Branka Bak - cini mi se da se salon iz Majke Jevrosime preselio na Zeleni Venac), topla preporuka je da potrazis Natasu (kozmeticarka), ukoliko jos uvek radi tamo - s'ljubavlju i strucno radi svoj posao, prijatna je i savesna...Uzgred, ovaj salon ima prilicno visoke cene...Srecno!...:)
 
Kozmetičara se plašim, frizera se grozim.... dobro kod jedne svratim tri, četiri puta u toku godine samo da mi sredi krajeve ali kozmetičar - ne dolazi u obzir.
Jedna cica koju sam znala, lečila se kod kozmetičara od pubertetskih bubuljica i zaradila je neku katastrofalnu infekciju, izgledala je kao da je puna plikova od opekotina po faci.... ili velikih boginja.
To mi je bio košmar ranije, kao ja se pravim fina, stavljaju mi neke maske - i kad je skinu, ja postajem kao ona. aa - kozmetičar nikako...
 
Kod kozmeticara- nikad. To bi stvarno moralo da bude neko baaaas strucno lice , pa da ga posetim. Od jednog kozmeticara sam se bas dugo oporavljala, a i lice je posle njihovih tretmana ko paprika, tako da ih sad ne praktikujem.
Kod frizera jednom u mesec, dva dana da mi oblikuje, skrati kosu i obicno bez feniranja.
Volim da koristim pomadice i to, pa gledam da pronadjem sta mi odgovara i negujem se ciku.
 
ugadnubaburastem:
...@apache :) - nemam licna iskustva sa ultrazvukom lica, ali na osnovu dosadasnje primene u kozmetologiji pri tretiranju celulita, odnosno 'razbijanja' potkoznih naslaga istog, pretpostavljam da su opsti efekti slicni - naime, ubrzavaju se regeneracijski procesi ostecenog tkiva, mikrocirkulaciju, tj. mikromasažu, bolje je snabdevanje kiseonikom na celijskom nivou, razmena materija tj. celijski metabolizam i štetni produkti metabolizma brže se odvode/dreniraju iz celija...Dakle, metoda je daleko manje invazivna od klasicnog 'ciscenja' koze lica, jer je bazirana na ideji delovanja na dublje slojeve epiderma, a ne na njegovo povrsinsko 'maltretiranje' - ukoliko se sa ultrazvukom kombinuje i limfna drenaza uz primenu adekvatnih preparata koji odgovaraju tvom tipu koze, rezultati bi trebalo da budu vidljivi - ali vremenom, svakako ne odmah...
...Mislim da se ovaj tip usluga nudi u vise salona u Beogradu, no ako si se odlucila za Miolift Studio (vlasnica Branka Bak - cini mi se da se salon iz Majke Jevrosime preselio na Zeleni Venac), topla preporuka je da potrazis Natasu (kozmeticarka), ukoliko jos uvek radi tamo - s'ljubavlju i strucno radi svoj posao, prijatna je i savesna...Uzgred, ovaj salon ima prilicno visoke cene...Srecno!...:)
Videla sam njihovu reklamu u novinama, bas su pominjali ovaj tretman. Gde bih jos mogla da odem, a gde bi usluga bila zadovoljavajuca, a da su cene pristupacnije?
 
...@apache - nisam bila veoma dugo u nekom kozmetickom salonu u Beogradu i ne bih volela da te uputim na pogresnu adresu - mozda je najbolje da se raspitas telefonom na nekoliko mesta radi uporedjivanja cena - sto se kvaliteta usluge tice, ipak je bolje osloniti se na pouzdanu preporuku ukoliko je moguce...Ukoliko je od neke pomoci, ovo su link-ovi dva salona u Beogradu koja nude obilje tretmana, izmedju ostalog i ultrazvucni tretman lica...Pogledaj, mozda ti se jos nesto ucini interesantnim - nazalost, nemam iskustva sa njima, te ne mogu i licno da ih preporucim...

http://www.vitalux.co.yu/masaza.html

http://www.viver.co.yu/index.htmlhttp://www.viver.co.yu/cenovnik_usluga.html
 
Auuu,ja baš volim salone..........:-D
Kod kozmetičara ne idem,jer nisam ni u pubertetu imala problematično lice i ni jednu jedinu bubuljicu;ponekad stavim sebi neku masku koju kupim jer mi se sviđa miris i to je to.
Što se frizera tiče,idem na feniranje jednom nedeljno;em što mi treba uredna frizura radi posla,em što mi je prirodna kosa,pri tome mislim kovrčava,pa ne mogu vladati sa njom iako je kratka.
Šišam se jednom mesečno,farbam samo u prirodnu smeđu boju,kao da mi se ne vidi taj prirodni crveni pigment,ali svejedno se na suncu preliva na crvenkasto.
A drugi tretmani u salonu tipa masaže,solarijum(naročito u zimskim danima) baš volim.:-D
 
Kod frizera svake nedelje na feniranje, jednom mesecno na farbanje izrastka, na 3 meseca sisanje krajeva. Kod kozmeticara samo na depilaciju, jer nemam problematicnu kozu. Meni je odlazak kod frizera, ritual. Sto bi se ja sama mucila po 45 minuta da isfeniram kosu, kada mogu lepo da odem, dohvatim novine i drugi uradi sve sto treba. Ja sam imala taj trip da niko ne zna moju kosu kao sto je ja znam, pa sam se godinama sama fenirala, dok mi nije pukao film. Naravno da mi nikada kosa nije bila kao sto je sada kada je isfenira frizer, a hvala bogu, naisla sam na par devojaka koje to odrade savrseno. Samo je bitno da lepo objasnis sta zelis. I normalno kada ides cesto, frizer ti poznaje kosu i pre ce pogresiti na nekome ko dolazi jako retko i koga ne poznaje, nego kod nekog kome zna kosu u dlaku...sto bi se reklo.
 
frizer jednom,dvaput nedeljno feniranje, na 2 meseca ostalo (šišanje,farbanje, šatiranje)
kozmetičar samo depilacije, čupanje obrva,leti pedikir, po nekada manikir (samo tretman i lak)
nikada nisam išla na kozm.tretman lica. sada bi me tatina drugarica zveknula po glavi. jer mi drobi kako bi mi baš prijalo....bla bla.
 

Back
Top