Šta bi ste uradili da vam se na putu do Plutona pokvari svemirski brod?

Šta bi ste uradili da vam se na putu do Plutona pokvari svemirski brod?

  • Prodao bih ga u staro gvožđe

  • Kukao bih iz sveg glasa

  • Nikada ga ne bih koristio... plašim se visine...

  • Opalio bih ga okastim ključem br. 32 možda bi proradio

  • Pitanje je previse tesko i stvarno ne znam odgovor...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne bi mi se pokvario svemirski brod. Em sto bi bio sastavljen od vise delova, funkcionalnih za putovanje, em sto bi se aktivacija goriva tek ponekad koristila.

Mislim, kako moze da ti se pokvari svemirski brod na putu do Plutona? Mogu da se pokvare mozda neki interni uredjaji usled elektronskih/radioaktivnih oscilacija. I takvi uredjaji bi definitivno imali nacin reparacije. Sto se putanje tice verovatno bi koristila sto manje goriva, sto znaci da bi se ubrzanje gledalo i posmatralo kroz planetarni uticaj, te bi se gravitacija ubrzanja svemirskog broda okarakterisala kroz slingshot ispaljivanje kako bi se doslo do konacnog odredista zahvaljujuci kinetickoj energiji. I ona bi morala da se postigne vektorskom brzinom preko planete Jupiter sto bi doprinelo gotovo duplom ubrzanju nakon tog susreta.

6ee1b80347e7943fd8b1380ce246bd0a.jpg


Dakle, vecina funkcije putovanja do Plutona bi se odrazila kroz...cekanje. Visedecenijsko cekanje.

Sto dalje naglasava da bi sistem energizacije morao da bude ustanovljen na reciprocnom modusu reciklacionog rezimskog rada radi supstancije zivota. Drugim recima, reciklaza energije radi zivota.

Tako da se svemirski brod ne bi pokvario, verovatno bi nastavio svoju putanju do Plutona, pitanje je zapravo da li bi se neki od internih uredjaja koji su potrebni za odrazavanje zivota u stvari pokvarili.
 

Back
Top