Dan posle ponosa

Ilija Kantar

Početnik
Poruka
1
Dan posle ponosa

Jako me je sramota. Juče je bio dan. Dan na koji je pre tačno sto godina probijen Solunski front. Juče, na isti taj dan u Beogradu je održana takozvana parada ponosa. Jako me je sramota što sam bilo kojim delom svoga bića, voljno ili nevoljno, deo ovoga trenutka.

Na stogodišnjicu možda najveće i najznačajnije vojne pobede u Velikom ratu, Republika Srbija i Vojska Srbije nisu našli za shodno da obeleže taj dan na bilo koji prikladan način već se ponašaju kao da se tog dana 16.09.1918.god. ništa značajno nije ni desilo. Republika Srbija i Vojska Srbije ništa, ni počasni plotun za junake, ništa. Gospodo oficiri Vojske Srbije, ništa. Ni jednu jedinu reč. Gospoda policajci su bili zauzeti u centru Prestonice.

Istovremeno u sred Beograda održava se parada ponosa, potomaka onih junaka sa Kajmakčalana. I nemam ništa protiv takozvane gej populacije. Oni su u svako vreme postojali i postojaće, ali organizovanje parade na kojoj se učesnici transvestiti presvlače u srpsku narodnu nošnju je guranje prsta u oko svakom pristojnom građaninu Srbije. O pravima gej populacije može se daleko ozbiljnije i delotvornije razgovarati na nekim drugim mestima i nekim drugim institucijama, a ne na ulici. Ali ne, nije njima u interesu da se o njihovim pravima ozbiljno razgovara i da se njihov položaj u društvu poboljša. Njima je važno da skaradnom paradom guraju prst u oko.

U stvari, dolazim do zaključka da su veliki svetski moćnici, bankari, zapravo ****** i da oni guraju celu stvar. Da potplate jedne, da guraju prst u oko drugima, da nas sve tako svađaju i dele, mirno vladaju preko marionetskog režima, čija Predsednica Vlade i pojedini ministri učestvuje na paradi koju oni finansiraju, istovremeno besomučno pljačkajući i narod i državu Srbiju. Predsednik Republike Srbije je naravno sasvim slučajno u Kini, verovatno da ne bi baš morao i on da bude na paradi a Kajmakčalana se, kao ni mnogi od nas, nije ni setio.

I opet, bilo je juče ponosa. Neki divni momci u basketu tri na tri postadoše prvaci Evrope i ponovo dokazaše da je Srbija zemlja košarke, vaterpolisti carevi opet uzeli medalju, bronza sa podmlađenim timom, bio Novak u Beogradu da gleda Zvezdu, na jedvite jade, preko sms poruka, u poslednji čas, poslasmo svi zajedno malog Dušana na lečenje u Španiju, osvajaju neka divna pametna deca medalje za ovu zemlju na takmičenjima u matematici, biologiji i drugim naukama širom sveta, i tako. Živi ovaj narod uprkos svemu, svako na nekom svom prvenstvu, svako zaglavljen u sopstvene muke i probleme kako da decu prehrani, kako da preživi, dok nas ova marionetska vladajuća klika u sred naše kuće otvoreno ponižava i pljačka.

Zahvalan sam dragom Bogu što moj pokojni otac nije doživeo da ovo vidi. Jako me je sramota što sam deo ovog trenutka u vremenu i istoriji.

Napisah sve ovo, da izbacim gnev i stid iz sebe, a onda mi kroz glavu prođe misao : "a niko da kaže ni hvala Vučiću" i nasmejah se sam sebi. Nije on problem, on je marioneta, problem su novci i moćnici koji mu drže leđa. Problem smo i svi mi zajedno ovakvi kakvi smo. Kako se spere ovaj stid?

Ponosa više nema, upravo smo proćerdali poslednju kap. Svi mi, vernici i ateisti, heteroseksualni i homoseksualni, policajci i oficiri, bogati i siromašni, zvezdaši i partizanovci, svi.
Vreme je da se uspravimo, da se pogledamo u oči i da se dogovorimo kako da ovu našu jadnu zemlju i narod podignemo.

Gospodo bogataši, imala je ova zemlja i jednog Kapetan Mišu i jednog Iliju Kolarca i mnoge druge ktitore i dobrotvore. 50 ili 100 najbogatijih ljudi u zemlji, impresionirajte nas danas. Pokažite nam ko ste. Svaki da izabere da sagradi bolnicu, školu, obdanište... Pa nek na tim fasadama ponosno piše OTADŽBINI Miroslav Mišković, Kostić i tako redom. Ne treba mi među sobom da se koljemo nego da spašavamo što se spasti može. Pokažite nam primerom kako se voli i poštuje Otadžbina i kako se za nju radi i gradi. Ostavite zaradu po strani, nju ste unapred u prethodnim decenijama već uzeli. Sposobni ste, radite za svoju Srbiju.

Gospodo oficiri i policajci, možda će biti bolje da sačekate da nam konačno uvale i u naše ime potpišu taj pravno obavezujući sporazum sa lažnom državom pa nam i formalno otmu Kosovo i Metohiju, Visoke Dečane, Bogorodicu Ljevišku, Gračanicu, Pećku Patrijaršiju? Da nam i formalno otmu kolevku? Da dozvolimo da nam pljuju po kostima onih heroja sa Košara i Paštrika? Kajmakčalan! Ej oficiri, policajci, buđenje! Čemu ona hrpa kamenja pred Narodnom Skupštinom Srbije? Trebalo bi da predstavlja osmatračnicu na Kajmakčalanu! Dođite da s nje osmatrate. Videćete šljam u zgradi preko puta i u svim okolnim zgradama! Osmotrite i odlučite šta ste, ko ste i čiji ste.

Srpska pravoslavna crkva momentalno da stane uz svoj narod. Da prestane da ulupava ogromne pare u gradnju hramova i da gradi dečije vrtiće, da podiže ovaj narod. Da im se pridruži i dobri Muftija beogradski i jevreji i katolici, svi. Decu da podižemo da ima ko sutra u ovoj Srbiji živeti.

Gospodo umetnici, glumci, svi na trgove uz svoj narod. Recitujte nam Dučića, Njegoša, Šantića, Plavu grobnicu... Izaberite sami, znate vi to bolje i lepše nego ja. Pevajte rodu svom da se seti, da ne zaboravi da peva.

Kolege advokati, sudije, tužioci, pogledajte malo uporednu ustavno pravnu praksu drugih zemalja. Odaberite jednu zemlju koja nam je naj sličnija po veličini teritorije, broju stanovnika, prevedite i prepišite njihov politički i pravni sistem. Mi sistem očigledno ne umemo da napravimo al možemo da prevedemo, prepišemo i primenimo sisteme jedne Češke, Slovačke ili možda čak i najbolje Holandije koja je naj uspešnija evropska zemlja. Posle promene podvući crtu, šta je bilo bilo je, od tog trenutka važi novi pravedniji sistem jednako za sve. Nemamo dugoročni politički program razvoja ali imamo resavsku prepisivačku školu slavnu i čuvenu u svetu. Imamo Načertanije Ilije Garašanina, jeste prastaro ali je ispravno, dugoročno i danas i dalje sasvim primenjivo.

Na globalnom nivou liberalni kapitalizam kakav danas poznajemo je počeo da odumire i sam izjeda svoju supstancu. Na globalnom nivou potrebna je nova politička ideja, nova misao za pravedniji svet. Mi tu ideju za sada na žalost nemamo a čekamo je ko ozebli sunce da nas nekako odbrani od ovih zlotvora iz MMF-a koji porobiše svet. Dajte dok čekamo novu ideju da od Srbije napravimo modernu evropsku državu, pa kad dočekaju i svi ostali dočekaćemo i mi.

Gospodo opozicionari, Jeremiću, Obradoviću, Đilase, zastave u ruke i uz svoj narod pred Skupštinu, na Kajmakčalansku osmatračnicu. Napravite prelaznu vladu i posle se mudro i šmekerski maknite u stranu.

Pripadnici tzv gej populacije, znam da niste svi MMF bankarski plaćenici što paradiraju, naši ste sugrađani, živite u ovoj zemlji ko i svi drugi i grcate u problemima. Pošto ste ugroženi sami odaberite način na koji će te nam se pridružiti. Stanite hrabro i uspravno uz svoj narod.

Na kraju i članovi SNS-a, svih čuvenih 700.000. Znam da među vama ima puno pristojnih, časnih ljudi. Stanite uz svoj narod, zaboravite lični sitni ćar, ovde je kraj, ovo se zlo mora završiti.


Ilija Kantar

17.09.2018.godine,Beograd
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top