ZAŠTO JE RELIGIJA SVE POPULARNIJA?

.

I ono sto sam pomenuo u nekom prethodnom postu > RELIGIJE ĆE NESTATI DO 2041. GODINE! DRŽAVE S VIŠE ATEISTA IMAJU MANJE STOPE KRIMINALA

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svi...-kriminala-tvrdi-poznati-biopsiholog/1057739/

Хајде, хипотетички, дођу муслимани у ту државу и крену да проповедају ислам.
И крену да бију жене по улицама које не носе бурку (да ли звучи познато до сада?).
И , наравно, неко крене да брани те жене или суграђане нападнуте од муслимана. Како их брани? Оштро их исмеје и каже им да нису пожељни? И онда? Онда муслимани оду или их муслимани сравне са земљом?
И кад крене сравњивање са земљом, онда држављани атеистичке државе крену да се бране. Да би се одбранили, морају применити силу, што их ставља у исти положај као и вернике, и једни и други мисле да су у праву. И онда, ако успеју да их истерају, седну да попричају и кажу како треба да иду да бомбардују вернике у њиховим земљама, како би их истребили или им променили мишљење (и ово је познато, зар не?). А ако случајно у тим муслиманским земљама има нафте или су поља кокаина активна, па добро, ето згоде...
Хајде овако, да нема нафте, да ли мислиш да би било ратова у муслиманским земљама и око чега? Да ли би америка ишла да уводи демократију у пустињама без икаквих ресурса? Кад одговориш на ово, можда и схватиш разлику између узрока и повода.
 
Oduvek sam govorio da je interes jako bitna karika i da svi podcenjuju moc novca tako da se slazem sa ovim gore sto si napisao nego mi reci zasto se u principu svi ratovi vode razlicitih veroispovesti ?
U globalu je tako......

Ako je neko Hrišćanin ili Musliman i kaže " Bog je velik" ili " Alah Egber". A pri tome krene da ubija nekoga, onda je on prekršio šestu Božiju zapovest. I lažno se predstavio :ceka:
 
Oduvek sam govorio da je interes jako bitna karika i da svi podcenjuju moc novca tako da se slazem sa ovim gore sto si napisao nego mi reci zasto se u principu svi ratovi vode razlicitih veroispovesti ?
U globalu je tako......
Замисли сад да америчка власт каже америчким војницима и јавности како је мултинационална компанија, та и та, заинтересована да се устоличи као власних нафтних поља и да због тога амерички војници треба да иду да погину и да добију смотану заставу уместо хвала.
Јеси ли замислио?

И мени је смешно...
 
Bakonja pogledaj na YTube: Najstarija Biblija na svetu

Navodno najstarija biblija na svetu govori drugacije od regularne biblije

Postoji i rukopis iz Turske na aramejskom jeziku, koji kada se pojavio je od strane muslimana izazvao lavinu na internetu kao najstarija biblija.
. Sve dok nisam uslikao prvu stranicu te pronađene knjige i pronašao da piše 'godina Gospodnja 1600.' na aramejskom (informacije koje vam prešućuju). I Također i manastir koji je to uradio, sa slikom križa na prvoj stranici.

Branko Jermanis
 
Navodno najstarija biblija na svetu govori drugacije od regularne biblije

Postoji i rukopis iz Turske na aramejskom jeziku, koji kada se pojavio je od strane muslimana izazvao lavinu na internetu kao najstarija biblija.
. Sve dok nisam uslikao prvu stranicu te pronađene knjige i pronašao da piše 'godina Gospodnja 1600.' na aramejskom (informacije koje vam prešućuju). I Također i manastir koji je to uradio, sa slikom križa na prvoj stranici.

Branko Jermanis

Sad objasni kako je " pisana" na Aramejski 1600 :?:
 
Navodno najstarija biblija na svetu govori drugacije od regularne biblije

Postoji i rukopis iz Turske na aramejskom jeziku, koji kada se pojavio je od strane muslimana izazvao lavinu na internetu kao najstarija biblija.
. Sve dok nisam uslikao prvu stranicu te pronađene knjige i pronašao da piše 'godina Gospodnja 1600.' na aramejskom (informacije koje vam prešućuju). I Također i manastir koji je to uradio, sa slikom križa na prvoj stranici.

Branko Jermanis

Znaci "najstarija biblija na svetu" je napisana 1600 godina nakon Hrista :roll:
 
ja i mislim narocito na zapadne zemlje gde se dobro zivi i gde nauka sve vise daje prilicno dobar uvid u besmislenost zivota i njegovo nistavilo, pa onda ljudi iz nemogucnosti da progutaju tako veliki zalogaj istine posezu za religijom, sektama i ostalim utehama i nacinima pronalazenja smisla
 
Gledam pre neki dan u marketu rafove sa vinom, i čudom se čudim?

Manastirska vina (manastiri u Vojvodini i Šumadiji) su duplo skuplja od svih ostalih vina istog ranga ? Čak i od dalmatinskih i nekoliko italijanskih brendova ?

Nema mi nikakve logike, Srbija nema kvalitet grožđa kao što ga ima Dalmacija i Italija ?

Još čujem da jedan ženski manastir u Šumadiji na veliko distribuira čajeve, neko se dosetio da iskoristi prednost ove božje institucije ?

Imamo manastirske rakije, manastirska vina, manastirski sir, sok od aronije i ko zna šta već, i svi ovi "manastirski" proizvodi su papreno skuplji od njihovih pandama koje proizvode obični nemanastirski proizvođači.

Nije li to prevara potrošača, pitam se?

I sve masovnija komercijalizacija religije ?
 
Na trgu, prosjak :

1.
Udelite siromahu, za hleba ?

Ništa, svi okreću glave i prolaze.

2.
Udelite siromahu za hleb, bog vam dao zdravlje, sreću, vi dajete meni, a bog će vama?

Prilazi svaki drugi skoro i ubacuje novac u konzervu.

"Da mu dam, šta znaš, nije se šaliti sa bogom, možda me kazni što ne pomažem ubogima, a možda me stvarno i nagradi za moju samilost ?"
 
Svi koriste boga, od prosjaka do vladike, za okorišćenje naravno.

Nije li i izmišljen upravo iz tog razloga, radi pribavljanja materijalne koristi ?

Evo na primer onaj vladika dole u Carigradu , maznuo je basnoslovnu lovu za priznavanje autokefalnosti ukrajinske crkve?

Čeka da mu Milo ponudi cifru, i priznaće autokefalnost i ove milogorske crkve.

A kako bi on plivao u bogatstvu da mu nije boga ? Nikako.

Kako bi Vatikan i sam Papa bio toliko bogat, da nije boga ? Nikako.

Činjenice stoje i od njih se ne može pobeći.

Gde god se često pominje bog tu je lova, počev od obične sahrane gde sveštenik uzme 6.000 din za pola sata, pa do papinog godišnjeg obraćanja vernicima.

Koliko li njegov konto poraste nakon obraćanja ?

Pa kako nebi bila popularna, ta religija ?
 

Back
Top