Glasovna pretraga na Google

OOOO1

Zainteresovan član
Poruka
147
Da lis te pripremili vaše web stranice za glasovnu pretragu?
Kako se formiraju stranice koje će biti favorizovane u glasovnoj pretrazu na Google?

Ili, šta je glasovna pretraga?

Lako. Vi pričate a na ekranu dobijate reultate pretrage koje ste tražili. Fantazija, iz ovog ugla. Za neku godinicu to će biti kao dobar dan. Kao oni famozni mali uređajčići iz Zvezdanih staza koji su se vrteli na crno belim televizorima pre više decenija. Ono što je nekad bila naučna fantastika, danas postaje stvarnost.U stvari eto novog zadataka za SEO pregaoce. Prvo novo pitanje.

Kako da optimizujete web stranice za glasovno pretraživanje?
Osluškujući svemir, sa blagim nemirom, došli smo do nekih konstatacija ili tačnije zapažanja, koja možda mogu biti korisna onima koji se bave ovom finom i suptilnom problematikom (SEO - optimizacija za pretraživače). Optimizacija za pretraživače je jedna od najdinamičnijih oblasti koja se neprekidno menja, koju oblikuju tehnologije, ali i korisnici Internet servisa.

Faktori koji utiču na bolju poziciju u rezultatima pretraživanja kod glasovnih pretraga:

1. Stranice sa SSL sertifikatom (HTTPS) Google više vrednuje nego one sa običnim HTTP. Da ne bude zabune. Ovo pravilo, preporuka, sugestija, kako god ga tumačili, ne važi samo za glasovno pretraživanje već i za ostale načine pretrage. I to kažu mnogi autoriteti iz ove oblasti.

Da li Google stvarno više voli ili bolje vidi HTTPS kada daje rezultate glasovnih pretraživanja? Nije 1200% sigurno, ali se ipak isplati imati HTTPS. Koja je mera favorizovanja HTTPS u odnosu na HTTP je još jedna od tajni Google inženjera.

Koliko košta taj SSL? Ako imate neki srednji hositng paket na deljenom hositngu može biti i besplatan. Inače nekoliko desetina eura na godišnjem nivou za sertifikat koji je priznat. I nešto posla za programera.

2. Stranice koje se brže učitavaju se favorizuju u odnosu na one koje se sporije učitavaju. Brzina na uštrb onoga što se propagira kod klasičnih pretraga. U stvari de facto PageSpeed je oduvek bio važan, ali za ovu fazu razvoja glasovnih pretraga mašine za pretragu stranicama koje se brže učitavaju daju prednost**. Koliko iznosi ta prednost znaju oni koji se time bave u Google.**

Mi ostali možemo samo da kalkulišemo, predviđamo i nagađamo. Pomalo testiramo i donosimo neke zaključke. Smatramo da nije nelogična pretpostavka da se web stranice sa bržim učitavanjem pojavljuju u vrhu rezultata kod Google glasovnih pretraga.

3. Upiti glasom su u proseku kraći nego upiti preko unosa sa tastature. Deluje da Googe algoritam favorizuje kraće odgovore na glasovna pitanja, odnosno pretrage putem glasa.Deluje a nije teško ni proveriti da su rezultati glasovnih pretraživanja koncizniji i sa manje reči. Tačniji i preceziniji. I eto, SEO pregaoci sada imaju novi zadatak. Optimizacija sadržaja i za glasovne pretrage**.**

Naravno, pored pobrojanih faktora postoji još faktora koji utiču na rezultate u glasovnim pretragama na Internetu, odnosno Google.
 
Da, baš upravo tako. Damascus sam, nakon 2 dana, uspeo da ušaltam se na svoj mob. Zaista, 2 dana sam pokušavao, nakon rešatovanja, da se registrujem India, ali bez Google, ne ide?

Koliko je to dobro?

Koliko me prate?

Dajem svoj novac da bi me špiunirali !!

Prolikom kupovine moving, stvoren je kupoprodajni ugovor, a sad odjednom Google, glavni ***** cele priče!!

U svakoj državi, potreban je sudoku nakon za prisluškivanje, međutim, danas zaobiđeš sve to uz pomoć Google.

Pametan je Kinez što neodobrava Google I Facebook ?

Skidam kapu visokom razumu?
 

Back
Top