100 godina...

I to je tebi tema? Ja bih ovo zaključao, čisto da se održava neki renome foruma. Ne mora sve da bude kontraverzno kako bi promptno dobilo ključić...

Pa ako ja, nemi posmatrač uglavnom, trebam da započinjem temu o 100 godina početka proboja Solunskog fronta, pored svih zvanih i samozvanih istoričara i povesničara, onda i treba da se zaključa.
Danas je tačno 100 godina početka proboja Solunskog fronta, a tema dana je da li u SAD se dnevno strmekne 8760 perača prozora, jer je to neko pametan izjavio.
Bitno da mi imamo teme o Bugarima, Vlasima, rvatima....
Čak je i Lorens od Arabije zanimljiviji od Solunskog fronta?!
 
Poslednja izmena:
41758140_1781802178522210_2621660226595586048_n.jpg
 
А тема је о пробоју Солунског фронта или није?
Ако јесте због чега ниси тако и написао у наслову теме?

Ne, tema je o tome, kako najznačajniji dogadjaj posle Kosovskog boja, uz 1. i 2. ustanak u XIX veku, nije dobio nikakvu pažnju u medijima, bukvalno nigde.
Jedna emisija na Radio Beogradu i jedan članak u Politici, i to dan kasnije su više kao šala.
Da "zadovljstvo" bude veće, čak i ovde na Krsti, je taj dogadjaj potpuno zanemaren, kao da se nije ni dogodio.
Od silne rasprave o Bugarima, Vlasima, Hrvatima, nekako smo zaboravili na našu prošlost.
A kao što rekoh, prava tema je trebala biti otvorena od pravih korisnika, a ne od slučajnih šetača kao što sam ja.
...
Što se mene tiče izbrišite i ovu temu, kad se već briše cela srpska prošlost, čemu i ova tema?!
 
Poslednja izmena:

100 godina od proboja Solunskog fronta zaslužuje paradu na kojoj treba da učestvuje svih 14000 vojnika koje imamo i da pozovemo i Engleze, Francuze, Grke, Belgijance, Crnogorce, Rumune, Ruse, Amerikance i Italijane da nam se pridruže. To bi bio jedini ispravan način za obeležavanje jednog od najsvetlijih trenutaka naše moderne istorije.
 
100 godina od proboja Solunskog fronta zaslužuje paradu na kojoj treba da učestvuje svih 14000 vojnika koje imamo i da pozovemo i Engleze, Francuze, Grke, Belgijance, Crnogorce, Rumune, Ruse, Amerikance i Italijane da nam se pridruže. To bi bio jedini ispravan način za obeležavanje jednog od najsvetlijih trenutaka naše moderne istorije.
Да у некој другој земљи, овде већ имаш параде па гледај колико хоћеш.:mrgreen:
 
Шта се то има прослављати?
Страдало се грдно, није се направило ништа и то је то.

Битно је учествовати?

Пуно битније би било порадити на томе да се ракринкају 100-годишње ЛАЖИ настале од тога времена до данас. Дакле, рећи ЈАСНО И ГЛАВНО, једном за сва времена - усрли само то и то.... и шта нам ваља даље чињети? Неку поуку иебену извући... можда?
 
Poslednja izmena:
У стварности, пробој Солунског фронта је почетак српског потпуног суноврата.
Ако се добро сјећам, Солунски фронт је пробила Добровољачка дивизија, са лажним називом "југословенска". Иста је била у вријеме пробоја најјача и најбоље попуњена дивизија Српске војске, са 99% српским саставом.
Фронт није право ни пробијен Александар даје нардбу да се Добровољачка дивзија задржи у Маћедонији. :mrgreen: Да не би Хрвати рекли да су они ослободили Србију! :lol: You can't make that up! Друга наредба још током пробоја је била да се разбију све четничке јединице и да се сви четници распореде по цијелој војсци, али не више од двојице и тројице по једној јединици.

Итд. итд....
Већ самим пробојем кроз Маћедонију почела су мешетарења и запишавање шестогодишње муке и тешки и претешки напора Српског народа. Даје Аца српску готовину за вересију на све стране, и гузом затвара врата Србима пред свакијем одреда и пријатељем и непријатељем.
 
Прослављати или обиљежавати српску пропаст. Исти враг.

Што се тога тиче довољно је видити догађања око прослављања или обиљежавања,10-годишњице савезничке побједе, 1928. Само један човјек се истински залагао око тога, и то не Србин, него странац - Арчибалд Рајс! Мислим да му је то помогло и да умре, а то је дефинитивно била преломна тачка код њега да дигне руке од Срба скроз.

Београдски режим наприје је све учинио да до прославе и не дође, да не љути браћу Анту и Јозу. Кад се то није могло скроз саузставити, онда је режим то свео на прославу неке локалне сеоске битке. Према самом Рајсу, поставили су све НЕРАТНИКЕ и КУКАВИЦЕ да воде организацију прославе.
Ко и све остало у тој наопакој земљи.
 
У стварности, пробој Солунског фронта је почетак српског потпуног суноврата.

Ne sviraj. Mjesas teze u politicke svrhe. Ti ljudi su bili borci protiv zla i patriote, heroji. To sto kasnije patriote nisu imali kapacitete da suzbiju terorizam nema veze sa probojem Solunskog Fronta i herojskom borbom protiv zlocinaca.
 
У стварности, пробој Солунског фронта је почетак српског потпуног суноврата.
Ако се добро сјећам, Солунски фронт је пробила Добровољачка дивизија, са лажним називом "југословенска". Иста је била у вријеме пробоја најјача и најбоље попуњена дивизија Српске војске, са 99% српским саставом.
Фронт није право ни пробијен Александар даје нардбу да се Добровољачка дивзија задржи у Маћедонији. :mrgreen: Да не би Хрвати рекли да су они ослободили Србију! :lol: You can't make that up! Друга наредба још током пробоја је била да се разбију све четничке јединице и да се сви четници распореде по цијелој војсци, али не више од двојице и тројице по једној јединици.

Итд. итд....
Већ самим пробојем кроз Маћедонију почела су мешетарења и запишавање шестогодишње муке и тешки и претешки напора Српског народа. Даје Аца српску готовину за вересију на све стране, и гузом затвара врата Србима пред свакијем одреда и пријатељем и непријатељем.

Прослављати или обиљежавати српску пропаст. Исти враг.

Што се тога тиче довољно је видити догађања око прослављања или обиљежавања,10-годишњице савезничке побједе, 1928. Само један човјек се истински залагао око тога, и то не Србин, него странац - Арчибалд Рајс! Мислим да му је то помогло и да умре, а то је дефинитивно била преломна тачка код њега да дигне руке од Срба скроз.

Београдски режим наприје је све учинио да до прославе и не дође, да не љути браћу Анту и Јозу. Кад се то није могло скроз саузставити, онда је режим то свео на прославу неке локалне сеоске битке. Према самом Рајсу, поставили су све НЕРАТНИКЕ и КУКАВИЦЕ да воде организацију прославе.
Ко и све остало у тој наопакој земљи.

Ti si jedan jako ljubomoran( na Srbijance) i negativan covek. tvoj smisao postojanja na ovom forumu je da se pljuje po kralju Aleksandru i nista drugo. toliko si mi dosadan i naporan da ti ne mogu opisati..
 
Ne sviraj. Mjesas teze u politicke svrhe. Ti ljudi su bili borci protiv zla i patriote, heroji. To sto kasnije patriote nisu imali kapacitete da suzbiju terorizam nema veze sa probojem Solunskog Fronta i herojskom borbom protiv zlocinaca.

Сврха борбе је била да се остваре политички циљеви, од користи српскоме народу. Корист су извукли појединци (краљ Аца и сл.) и српски душмани. Српски народ је од свега имао само љуту штету.

- - - - - - - - - -

Ti si jedan jako ljubomoran( na Srbijance) i negativan covek. tvoj smisao postojanja na ovom forumu je da se pljuje po kralju Aleksandru i nista drugo. toliko si mi dosadan i naporan da ti ne mogu opisati..

Немам ја шта бити ни љубоморан ни негативан. Но ствари требамо посматрати не онако како би ми волили да је, него онако како јест. То досадан и напоран више говори о теби него и мени.:lol:
 

Back
Top