IZVEŠTAJ KONGRESA SAD O SRBIJI Rusija je OMČA OKO VRATA

Русија је Србији увек била омча око врата
Никад конструктивно увек дестуктивно
Гулаг, када неко према свом народу може да се понаша тако, како ће тек према другима

А шта мислиш како изгледа један извјештај руске службе у исту сврху?Како они гледају на Америку и њено НАТО присуство на балкану-конкретно Босна,Косово,Македонија у државама које нису чланице НАТО пакта.
 
А шта мислиш како изгледа један извјештај руске службе у исту сврху?Како они гледају на Америку и њено НАТО присуство на балкану-конкретно Босна,Косово,Македонија у државама које нису чланице НАТО пакта.

Ruski izveštaj bi bio približan ovom američkom.

Zašto je to relevantno? Rusija je zemlja Trećeg sveta u odnosu na Ameriku.
 
А шта мислиш како изгледа један извјештај руске службе у исту сврху?Како они гледају на Америку и њено НАТО присуство на балкану-конкретно Босна,Косово,Македонија у државама које нису чланице НАТО пакта.

Реалност је веома сурова, граничимо се са НАТО пактом, а не са Русијом........
Простије речено, могу само да гледају или да нас увуку у још неко сра*е.....
 
Da sam ja rus, namestio bi da srbi brzo fizički nestanu.

Ukoliko ubuduće Rusi požele Ukrajinu u svoju interesnu sferu, to na Balkanu je vrlo moguć scenario, za odvlačenje pažnje iz Kijeva.


(Ko pominje danas Ukrajinu?)

Rusi imaju isto pravo da naprave rat na Balkanu kao što su ga Amerikanci napravili 1990tih.
 
Što bi to radili ? Isti im qurac i sa Srbima i bez njih .

Ti imaš problema u otvaranjima u gambitima u završnici, ... ti ne znaš teoriju, a ni da igraš šah !

- - - - - - - - - -

Ni po' jada da je jedna, nego Srbija ima dve omče oko vrata.
I onda svako vuče na svoju stranu.

Zato je Putin i rekao za Srbe - "Narod sa velikom tragedijom"

Od nas, ovako oslabljeni, više ništa ne zavisi.

Mi smo totalni objekat 100% - na nama se vrši sva radnja !
Geopolitički Subjekt 0%

- - -
Naravno to mora da se menja - a za to treba imati i graditi pravu elitu
 
Реалност је веома сурова, граничимо се са НАТО пактом, а не са Русијом........
Простије речено, могу само да гледају или да нас увуку у још неко сра*е.....

Зар није званична политика Србије војна неутралност?!
 
Poslednja izmena:
Srbija je u Americkoj interesnoj zoni i sto pre to shvati to bolje za nju, da im nebi gurnuli stolicu a Rusi ih obesili sa tom omcom.
Zemlje na putu izmedju Srba i Rusa su se davno opredelile, ali sve je to slaba vajda Srbima kad ih predvode maloumnici i sitni lopovi.
Prvo je ostala poslednja komunisticka zemlja u Evropi (uz Beloruse) pa su izgubili naklonost zapada, onda su zbog one budale Zlobe dobili po picki a posle znamo kako je islo sa lopinama i maloumnicima.
Ako verujemo kad kazu da svaki narod zasluzuje vlast koju ima, onda se bojim da se radi o ne bas pametnom narodu.
 
Русија је Србији једини потенцијални савезник. Сви остали су страствени непријатељи. Потенцијални, јер је питање да ли је то у овом часу, обзиром на унутрашње стање Русије, на бројност руских непријатеља, а и на неискреност држања управника Србије, према Русији у од 2000. до данас. Кад кажем од 2000. то мислим, зато што Русија пре тога није ни постојала, као ни Србија. Царска Русија је била савезник Русије, без обзира на то шта југословени причају и без обзира, што мали титоисти накарадно тумаче историјске догађаје сасвим плански.
 
Има ли реалне шансе да се Русија врати на Балкан право је питање?

Ima samo u jednom scenariju, a to je da naoruzaju i naloze Srbe da pocnu novi rat i da izginu na juris, a posle da im ostali uvedu sankcije.
Nebi bila iskljucena ni neka nova intervencija.
Ne, nemaju nikakve sanse da se vrate osim u nekom velikom ratu sto nikom nije u interesu.

- - - - - - - - - -

Русија је Србији једини потенцијални савезник. Сви остали су страствени непријатељи. Потенцијални, јер је питање да ли је то у овом часу, обзиром на унутрашње стање Русије, на бројност руских непријатеља, а и на неискреност држања управника Србије, према Русији у од 2000. до данас. Кад кажем од 2000. то мислим, зато што Русија пре тога није ни постојала, као ни Србија. Царска Русија је била савезник Русије, без обзира на то шта југословени причају и без обзира, што мали титоисти накарадно тумаче историјске догађаје сасвим плански.

Srbija je K od ovce na geopolitickom planu i u interesima zemlje poput Rusije.
Pijun za podkusurivanje.
Samo budala misli da ce Rusi uci u veci sukob zbog nekog nebitnog komada zemlje u OTAN zaledju do kojeg ne mogu ni da dodju bez dozvole.
Sjebali su svoju zemlju 90, izgubili su rat i nogirani su iz “Evrope”.
 
Русија је Србији једини потенцијални савезник. Сви остали су страствени непријатељи. Потенцијални, јер је питање да ли је то у овом часу, обзиром на унутрашње стање Русије, на бројност руских непријатеља, а и на неискреност држања управника Србије, према Русији у од 2000. до данас. Кад кажем од 2000. то мислим, зато што Русија пре тога није ни постојала, као ни Србија. Царска Русија је била савезник Русије, без обзира на то шта југословени причају и без обзира, што мали титоисти накарадно тумаче историјске догађаје сасвим плански.

Rusija nije saveznik sebi, kamoli Srbiji.
 
Ако гледамо реално Србија је Русији последња карта на Балкану.Шансе да се врати на Балкан су јој лоше ако мене питате.За сада,не значи да неће сутра.Како се ствари одвијају брзо данас све је под знаком питања па чак и опстанак НАТО пакта као таквог.
Данас сутра може реално доћи до интересне подјеле у Европи , такође може доћи до формирања војног пакта само на нивоу Европе.
То увелико умањује утицај Америке на Европу.Дакле постоји мноштво реалних сценарија али тренутно повратак Руса на Балкан није могућ.
Бар не још, истина да Америка није доминантна како је била али то не мора да значи нужно њену слабост него да тренутно има велику предност,више тактичког простора чак и да чачка једну Украјину која је практично срце Русије.
Дакле требамо озбиљно схватити шта се извјештава америчком конгресу о Србији јер њихови извјештаји нису тако наивни како неки мисле.
 
Ако гледамо реално Србија је Русији последња карта на Балкану.Шансе да се врати на Балкан су јој лоше ако мене питате.За сада,не значи да неће сутра.Како се ствари одвијају брзо данас све је под знаком питања па чак и опстанак НАТО пакта као таквог.
Данас сутра може реално доћи до интересне подјеле у Европи , такође може доћи до формирања војног пакта само на нивоу Европе.
То увелико умањује утицај Америке на Европу.Дакле постоји мноштво реалних сценарија али тренутно повратак Руса на Балкан није могућ.
Бар не још, истина да Америка није доминантна како је била али то не мора да значи нужно њену слабост него да тренутно има велику предност,више тактичког простора чак и да чачка једну Украјину која је практично срце Русије.
Дакле требамо озбиљно схватити шта се извјештава америчком конгресу о Србији јер њихови извјештаји нису тако наивни како неки мисле.

OTAN sutra sa se raspadne, Poljaci, Cesi, Slovaci, Madjari, Rumuni nece nista da imaju sa Rusima, izuzev ekonomske saradnje ako i toliko.
Pored te ekipe Srbija i Balkan su nebitni, a znamo kako ostali na Balkanu gledaju na Ruse.
Srbi ako imaju 2gr mozga distancirace se kao i Crnogorci.
To ne znaci da trebaju biti neprijateljski nastrojeni, ali onim sa >2gr mozga medji Srbima su preci srpski od ruskih interesa.
Incirlik preseliti u Batajnicu i dobiti na znacaju kao najvazniji saveznik u regionu.
 
Има ли реалне шансе да се Русија врати на Балкан право је питање?

To zavisi samo od naših mooda ...

Ovako kilavi ne trebamo ni SAD-u, ni Rusiji, ni Kini , nikome !

Velikim silama trebaju igrači od morala, sposobnosti, vrlina i hrabrosti.

Tako je uređen današnji svet, tako se raste i razvija.

U ovakvim situacijama, kao što je Srbija, bez vojske, potencijalnog sukoba, povučene paralele, nema ni rasta ni razvoja.

Neko veliki treba da te podupire da bi u tom sukobu protiv istog takvog kojeg takođe neko veliki podupire.

Ukoliko Šćipetari i Hrvati imaju koga, a mi nemamo onda je to iscrpljivanje kroz sanitarni kordon dok se ne istopimo.

Nato nas neće, Rusija ne zna šta će snama.

nije do nas , već do velikih sila !
 
To zavisi samo od naših mooda ...

Ovako kilavi ne trebamo ni SAD-u, ni Rusiji, ni Kini , nikome !

Velikim silama trebaju igrači od morala, sposobnosti, vrlina i hrabrosti.

Tako je uređen današnji svet, tako se raste i razvija.

U ovakvim situacijama, kao što je Srbija, bez vojske, potencijalnog sukoba, povučene paralele, nema ni rasta ni razvoja.

Neko veliki treba da te podupire da bi u tom sukobu protiv istog takvog kojeg takođe neko veliki podupire.

Ukoliko Šćipetari i Hrvati imaju koga, a mi nemamo onda je to iscrpljivanje kroz sanitarni kordon dok se ne istopimo.

Nato nas neće, Rusija ne zna šta će snama.

nije do nas , već do velikih sila !

Не ломи се само на Балкану, уопштено гледајући води се грчевита борба за Европу.
Кључ је Европа а ми смо дио Европе.
Ако Европа постане заиста компактна и уједињена али при томе вањскополитички независна од америчке политике све је могуће.
http://www.politika.rs/scc/clanak/411122/SAD-prete-Rusiji-sankcijama-zbog-Severnog-toka-2

- - - - - - - - - -

Ја сам већ писао да се неће ништа десити за један дан,то је процес који траје...
 
Не ломи се само на Балкану, уопштено гледајући води се грчевита борба за Европу.
Кључ је Европа а ми смо дио Европе.
Ако Европа постане заиста компактна и уједињена али при томе вањскополитички независна од америчке политике све је могуће.
http://www.politika.rs/scc/clanak/411122/SAD-prete-Rusiji-sankcijama-zbog-Severnog-toka-2

- - - - - - - - - -

Ја сам већ писао да се неће ништа десити за један дан,то је процес који траје...

Mi smo kukavice i tako ćemo umirati u zagrljaju SAD-a, dok se ne smanjimo na 1878.g. na 3-4 mil.stanovnika.

Bilo gde da smo, moraš biti nečiji (nekada smo imali krajine) !

Zna se da su Vojska, moral, hrabrost, čast, vrline, sposobnost, ingenioznost , opstanka i da borba drži volju za životom.

Vojska razvija volju, a volja ekonomiju.

To znaju svi u svetu da bez bezbednosti nema ekonomije.
 

Back
Top