Prijava na pretrazivace

Napravis meta tagove i sacekas par dana dok ih pretrazivaci ne ocitaju i to je to.
doduse imaju i programi za prijavljivanje sajtova na pretrazicvace.
Isprobao sam takva 3 programa i prijavi se na oko 100 pretrazivaca.
dosad sam na google bio peti videcu da li je to dalo neko efekta da barem skocim na 4. poziciju.
 
Neverovatno
icon_exclaim.gif

Otkako nisam koristio ove programe za prijavljivanje na pretrazivace bio sam peti na googlu, a sad me jednostavno nema nigde.
Videcu za koji dan da li ce da me vrate
icon_rolleyes.gif
 
Meta tagovi nemaju vishe kljucnu ulogu kao nekad.
Linkovanje sa drugim sajtovima iste ili slicne sadrzine, H1,2,3,4 itd tagovi, descriptions,title,fontovi,keywordsi ( ali treba paziti sa njima da te goole ne penalizuje a onda bolje da kupish nov domen) ijosh ponesto..
I jedna od vecih greshaka je automatsko prijavljivanje na SE i uopste prijavljivanje na SE.
A loop, kazes za 5 dana si bio na Googlu...Reci mi molim te za koji keyword si bio na 5. mestu?
 
@loop
ako ti je sajt relativno nov verovatno si upao u sandbox.

Programe za prijavljivanje koristiti samo za manje popularne pretrazivace, izbegavati prijavu sa tim programima na yahoo, altavista, msn, baidu, etc...

Sto se tice googleta izbegavati programe za prijavu, ne vrsiti rucno prijavu, NIKAKO ne pumpati silan tekst u metatagove i koristiti bilo kakve prevare. Jednostavno napraviti sajt obezbediti par linkova ka tom sajtu i gotova prica. E sad sto vise relevantnih linkova i sto vise dobrog sadrzaja (uz malo SEO optimizacije) = dobra pozicija
 
Dok sam bio na starom domenu (free) imao sam PageRank 3/10 (i jos uvek tako stoji, mada se na toj index strani nalazi samo uput ka novoj adresi), a sada posto sam cak sklonio neke linkove ka nekim slabije rangiranim ili cak nerangiranim sajtovima, i posto sam zakupio novi domen, PR mi je 0 (na svim stranama) vec dva meseca. Oko meta-tagova gotovo da nista nisam dirao.

Moguce je da sam napravio gresku tako sto sam prijavio google-u, sto me nije sam indexirao, ali ipak, moje podstranice se ocituju na google-u, mada su na hiljaditoj poziciji: dakle, google me vidi ali me lose kotira. Ne verujem da sam pod penalom. Zanima me koliko je potrebno da bi me rangirao, posto vidim da neki sajtovi imaju PR 3 ili 4 a kvalitetom bitno zaostaju za mojim.

I da li bi uopste mogao biti problem u vremenu (dok me ne bude rangirao) ili nazirete kakav drugi problem? Koliko je vremena potrebno da bi "zaboravio" na to sto sam licno prijavio svoj sajt kod njega (google-a)? (Ne verujem da je zbilja neophodno zakupiti novi domen.)
 
Ne mora da znaci da ti je PR 0 , iako ti vidis da je 0. A da bi na novom sajtu uopste video PR potrebno je da prodje 3-4 meseca. PR update nije bas tako cest. Znaci google te indexira i mozes zauzimati cak i dobre pozicije ali da ti prikaze PR treba da prodje malo vremena.

Inace taj stari sajt koji ne koristis koji je imao PR3 kako vrsis redirekciju sa njega na novi. Moj savet ti je da ako ikako mozes na tom hostu posto je FREE, uradis 301 redirekciju preko .htaccess-a, - google to racuna.
 
loop:
Neverovatno
icon_exclaim.gif

Otkako nisam koristio ove programe za prijavljivanje na pretrazivace bio sam peti na googlu, a sad me jednostavno nema nigde.
Videcu za koji dan da li ce da me vrate
icon_rolleyes.gif
Poceli su da eskiviraju automatizovano prijavljivanje, najbolje je kad direktno prijavis sam, traze i da ukucas kod sa slike, da bi sprecili automatsko prijavljivanje
 
Sta si odradio i kad si odradio. Ako prijavis svoj sajt rucno na google proci ce i do 3 meseca dok ga google ne indexira. postavi svoj link na neki bolje rejtingovan sajt koji google cesto indexira i pojavices se za par dana u tom slucaju.
 
Pa jel ti citas sta ti ljudi pishu?
Ako si zapeo da se nadjesh na googlu za dva dana medju prvih 50, napravi lepo blog, optimizuj ga,prijavi ga na nekoliko blog direktorijuma, uradi hard link trade sa drugim blogovima i eto te za par dana...Ako znas sta i kako, eto te vec sutra
 
Dobar link, ali tamo pise da taj sajt nije banovan, medjutim njega opet nema.
Ali cini mi se da znam zasto.
Prvo ga nisam ni prijavio na google ali ga je njegov pauk valjda sam pronasao i rangirao ga na peto mesto, onda sam ga ja budala prijavio preko onih programa i na jos neke nacine (napravio sam sitemap i nju sam prijavio takodje) ali sad ce trebati nekoliko meseci da prodje dok ga google ne poseti ponovo.
U svakom slucaju nisam banovan to je vazno :D
 

Back
Top