Koja kap žestine.

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.420
Koja kap žestine.





Rakija na prvom mestu naravno. Može se reći Srpsko brendirano žestoko alkoholno piće. Mada Turci svoj proizvod od Anisa zovu Raki. Neko bi rekao da su Srbi pokupili naziv od Turaka za našu rakijicu, medjutim od kada su to muslimani preferirali alkohol, pre će biti da je to srbizam kod Turaka :D

314701_rakija-domaca_ff.jpg



Teško je napisati nešto o rakiji a da već nije poznato od ukomljavanja do pečenja i prepicanja, do jende obavezbe pre ručka. Imam svoju rakiju od kruške koju sam ispekao, imam i od dunje i kajsije, fali mi šljiva. Nedleljom pre supe obavezno jedna do dve čašice u mom slučaju :D




Pitanje je jednostavno. Šta za vas čini rakija :D
 
Mnogo toga "turskog" kod nas uopste nije tursko, ni priblizno.

- Cevapi (fundamentalno razliciti od Kebaba, naziv jedino slican, genericki)
- Sarma (fundamentalno razlicita od Dolme, naziv slican, genericki za "uvijanje", turci nemaju kiseo kupus, to je nase jelo koje su luzicki Srbi proslavili u Nemackoj kao Sauerkraut)
- "Turska kafa" (niti se priprema kao turska kafa, niti se sprema kao turska kafa, vise lici na grcku kafu, ali imajmo u vidu da je Srbin poceo tu proizvodnju u Kafani pre cele Evrope)
- Sljivovica je tipicno srpska vrsta rakije. Rakiju jesu doneli turci, ali metoda pravljenja je drugacija na Balkanu i tamo. Sto se tice muslimanskog sveta, turci nisu bas bog zna kakvi religiozni ljudi po pitanju toga.

Sljivovica - srpski izum
Rakija - Arapski izum
 
Koja kap žestine.





Rakija na prvom mestu naravno. Može se reći Srpsko brendirano žestoko alkoholno piće. Mada Turci svoj proizvod od Anisa zovu Raki. Neko bi rekao da su Srbi pokupili naziv od Turaka za našu rakijicu, medjutim od kada su to muslimani preferirali alkohol, pre će biti da je to srbizam kod Turaka :D

314701_rakija-domaca_ff.jpg



Teško je napisati nešto o rakiji a da već nije poznato od ukomljavanja do pečenja i prepicanja, do jende obavezbe pre ručka. Imam svoju rakiju od kruške koju sam ispekao, imam i od dunje i kajsije, fali mi šljiva. Nedleljom pre supe obavezno jedna do dve čašice u mom slučaju :D




Pitanje je jednostavno. Šta za vas čini rakija :D

Srbizam itekako :D
Volim rakijicu da probam. Kad god mi neko ponudi ne odbijam :lol:
U normalnim količinama to je najzdravije piće.
 
Koja kap žestine.





Rakija na prvom mestu naravno. Može se reći Srpsko brendirano žestoko alkoholno piće. Mada Turci svoj proizvod od Anisa zovu Raki. Neko bi rekao da su Srbi pokupili naziv od Turaka za našu rakijicu, medjutim od kada su to muslimani preferirali alkohol, pre će biti da je to srbizam kod Turaka :D

314701_rakija-domaca_ff.jpg



Teško je napisati nešto o rakiji a da već nije poznato od ukomljavanja do pečenja i prepicanja, do jende obavezbe pre ručka. Imam svoju rakiju od kruške koju sam ispekao, imam i od dunje i kajsije, fali mi šljiva. Nedleljom pre supe obavezno jedna do dve čašice u mom slučaju :D




Pitanje je jednostavno. Šta za vas čini rakija :D

jedini alkohol koji pijem...ali i to ponekad
 

Back
Top