Ko voli pivo?

vršačko je bilo sjajno, naročito crni zoffmann

Mi smo pili obično lajt pivo. Bio sam u studentskom domu Patris početkom devedesetih, tamo je na početku uličice koja vodi do ostalih blokova u kompleksu bila jedna kantina gde smo obično kupovali pivo. Vršačko i Lav su bila najjeftinija dobra piva, a Nikšičko su zbog Crnogoraca držali kao da zlato sipaju u njega

- - - - - - - - - -

Bio ja na festivalu proletost. Svaaššta sam probao. Treba probati ko voli pivo. Ima za svakoga nešto dobro.

34844036_1680023025385454_7189779849119006720_n.jpg



U čaši pivo koje se zove PiVzdarija :lol:

Ja sam bio zbog društva a i kao neki domačin kolegama iz Beograda. ali dobra je atmosfera. pančevo je odlično mesto za različite kulturne događaje, ima blizinu Beograda, a osim džez festivala i dana piva (i onog imbecilnog kostimiranog festivala9) nema ništa drugo. Da imaju i festival bajkera mada izbegavam takva dešavanja.
 
Mi smo pili obično lajt pivo. Bio sam u studentskom domu Patris početkom devedesetih, tamo je na početku uličice koja vodi do ostalih blokova u kompleksu bila jedna kantina gde smo obično kupovali pivo. Vršačko i Lav su bila najjeftinija dobra piva, a Nikšičko su zbog Crnogoraca držali kao da zlato sipaju u njega

- - - - - - - - - -



Ja sam bio zbog društva a i kao neki domačin kolegama iz Beograda. ali dobra je atmosfera. pančevo je odlično mesto za različite kulturne događaje, ima blizinu Beograda, a osim džez festivala i dana piva (i onog imbecilnog kostimiranog festivala9) nema ništa drugo. Da imaju i festival bajkera mada izbegavam takva dešavanja.
Atmosfera je ono što me oduševilo. Mnoooogo zezancije, smejao sam se za medalju. :lol:
 
У „пећини-пивари“ откривени докази о прављењу алкохола пре 13.000 година!



Археолози су у пећини у близини града Хаифе, у Израелу, открили локалитет за који се сматра да је најстарије место за производњу алкохола, од пре 13.000 година.


Ово је најранији доказ о производњи алкохола за који знамо, рекао је Дани Надел, један од археолога са универзитета у Хаифи.


http://www.rts.rs/page/magazine/ci/...i-o-pravljenju-alkohola-pre-13000-godina.html

 
Prave ljudi svakakva čuda, pivo mu dođe kao i burek, sve može da se metne u njega tokom vrenja. :D Ja sam nekad bio u fazonu pivskih koktela, od našeg običnog "jelenka" kao baze napravi se fantazija, volja ti šta ćeš dodati, jal neki voćni liker, jal mentu, jal neki karibijen, ono rum, kokos, kafa, čokolada... kad postoji burek sa bananama valjda će se neko setiti i liker od oraha da ljuljne u pivkana... :D
 
MILK STOUT , ili... "I pivo i hrana"



Ideja o MILK STOUT pivu rodila se 1875. godine, kada je Džon Henri Džons rešio da nutritivno obogati pivo. On je pravio mlečno pivo u kombinaciji ječma, hmelja, laktoze i surutke. Ova vrsta piva zaživela je tek 1910. godine kada je craft-pivara „Mackeson of Hythe” pustila na tržište MILK STOUT reklamirajući ga kao napitak koji daje energiju, jer sadrži jednaku količinu ugljenih hidrata kao i kravlje mleko.
Iako bi se jednaka hranjivost piva mogla postići i sladom, dodavanje slatke i nefermentisane laktoze ovom pivu daje jedinstven mlečan i karamelizovan ukus.
Ovo pivo je crno, sa niskom karbonizacijom. Provejava ukus zaslađene kafe i čokolade sa specifičnom mlečnom slatkoćom.



46764837_3243918345845189_8221292923304542208_n.jpg
 

Back
Top