Ko voli pivo?

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.420
Ko voli pivo?








U Srbiji u zadnje tri godine i više, pojavile su se male Craft pivare koje prave odlično pivo. Pri tome napravili su svetski hit. Ali zaista, naše srpsko pivo postaje sve popularnije u svetu. Te naše mini pivare nikako ne mogu da se porede sa ustaljenim lager pivima koje se na veliko reklamiraju i konzumiraju kod nas. Ovo su piva od ječma ili pšenice i naravno hmelja. Nema pasterizacije, nema dodavanje konzervanasa i raznih adativa.



8a14d67b7fc7584c6f05c2824766b12b.jpg




Postoje dva stila u pravljenju piva. Lager i Ale stilovi. Lično preferiram Ale piva, gode mi aromatičnija piva više mi leže, mada se ne bunim ni protiv Lagera al da je od ječma a ne od kukuruzne krupice :D


Razlika izmedju Lager i Ale piva je u koriištenju ječma. Verovali ili ne Ale piva koje se kod nas manje piju, su zapravo najstarija piva. Dok se Lager piva tek od pre par stotina godina počinju praviti. Švabe, Česi i Belgijanci su majstori za Lager piva-


IPA, PALE ALE. Meni omiljena piva, nastalu su u Engleskoj, pravljena su tako da bi mogla da se dopremaju Engleskoj vojsci u Idniji. . U pitanju je pivo prekrasnih mirisa citrusa koje ostavlja snažan, gorak ukus u ustima. Kada ga jednom probaš, teško se vraćaš na piva sa umerenim hmeljom. Meni omiljeno Dogmin Hoptopod :)



 
Poslednja izmena:
Tema koju si započeo se provlači po naručenim člancima već neko vreme, zato sam to napisao, zaboravim se više na kom sam portalu već šta odgovarao. Kraft piva mi ne gode u Srbiji zato što su se pretvorila u fenseraj da se proba što više ukusa, pa kad hipsteri izgustiraju možda i bude nešto od te priče. Preko je malo drugačija priča, ne ***** se toliko i npr u srednjeevropskim zemljama su minipivnice normala, nađeš onu koja ti prija, kako po ukusu piva ali i atmosferi i toga se držiš.
 
Znači nisi probao niti jedno Craft pivo iz Srbije.


I ovu temu nisam započeo da bi se nakupljali hipsteri. I smrdeli kako ništa ne valja i sve je propast, već kako bi oni koji zaista uživaju u pivu imali šta da kažu, Koje im se pivo dopada, gde su šta plili i šta bi probali. Tema nije započeta niti kao tema o ekonomiji a pogotovo ne o politici. I ne vidim razloga zašto bi neko ako mu se bilo šta ne dopada sa ovom temom došao na nju da hipsteriše. Ako ti se ne dopada tema, zaobidji je. Ili pak otovri neku tema kako nigde ništa ne valja i kako piva ne valjaju. Ova je tema o onome što valja :D
 
Ja volim pivo. Uglavnom tučem konfekciju, Jelen i Lav. Davnih dana kad sam baš pio radi opijanja volio sam Vršačko i žao mi je što je ta pivara otišla u stečaj. Kraft toče na danima piva u Pančevu ali nisam našao nešto što bi mi leglo (doduše nisam se ni nešto trgao da tražim)

By the way, odlična tema:D

Sam sam imao ideju da otvorim nešto o pivu, "Istorija piva" ili slično
 
Trapist piva. Mada nema ih mnogo, meni zapadne samo jedno. Ali je dooooobrooooo :D

20106620_1374322402622186_268929368542806997_n.jpg


- - - - - - - - - -

Ja volim pivo. Uglavnom tučem konfekciju, Jelen i Lav. Davnih dana kad sam baš pio radi opijanja volio sam Vršačko i žao mi je što je ta pivara otišla u stečaj. Kraft toče na danima piva u Pančevu ali nisam našao nešto što bi mi leglo (doduše nisam se ni nešto trgao da tražim)

By the way, odlična tema:D

Sam sam imao ideju da otvorim nešto o pivu, "Istorija piva" ili slično

Bio ja na festivalu proletost. Svaaššta sam probao. Treba probati ko voli pivo. Ima za svakoga nešto dobro.

34844036_1680023025385454_7189779849119006720_n.jpg



U čaši pivo koje se zove PiVzdarija :lol:
 

Back
Top