Šta je u našem narodu najneomiljenija hrana?

Kod nas je tzv. zdrava hrana najneomiljenija hrana.

Bas naprotiv, kod nas se obicno kuva sto spada u zdravu hranu. E, sad, to sto su na svakom cosku pekare i slicno je druga estetika. Ali kod prosecne i tradicionalne porodice uvek se nesto kuva. Ma ne mora ni da bude tradicionalna, kuva se i kod modernih. Samo malo drugacije.

Evo, pa bas sada kuvam kosku i povrce za dobru corbu kasnije.

A to sto klinci vise vole pizzu i pomfrit ili cips je druga estetika.
 
Paradajz corba je nesto najbolje da otvori apetit, samo se mora pojesti bas tog dana.

Pihtije mogu biti dobre samo ako su bas kolenice u pitanju, ako je beli luk tanko secen, ako je mleko fino. Tada ce i pihtije biti dobre. Ali i dalje ih ne bih jeo.

Riba je zakon. Ne znam ko moze da ne voli ribu da jede. Mozda samo oni koji vise od sardine nisu probali.

Paradajz malo ko ne voli, ali za papriku mozemo reci da uglavnom deca ne vole. Promeni se to misljenje kada odrastu i prestanu da se maze. Ipak, paprika je veoma jaka za zeludac. Kod nekih ljudi sam primetio da se gadjenje prema paprici prenosi s kolena na koleno.

Sladak kupus ume da bude odlican ako se dobro spremi uz paradajz i meso. Bez mesa je vec problematicno. Dobro ide s batacima ili sa govedinom generalno.

Sto se boranije tice, niko ziv je ne voli. Radi se o mirisu koji bukvalno izaziva povracanje. Ovo zaista mozemo da kazemo da je pretesko ljudima da konzumiraju.

Ja bih na listu dodao kuvanu sargarepu, mislim da je to jedan od najvecih neprijatelja dece i slabo odrasli vole da je konzumiraju generalno, iako ja ne mogu da zamislim supu/corbu bez iste.
 

Back
Top