Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Problem je taj što je MSI u dogovoru sa AMD-om rešio da ograniči overklok Sempron procesorima na sve ga 11%, a to je za ovaj procesor smešno, jer može da gura bez problema 50%. Svi biosi posle prve verzije su ograničili brzine Sempron procesora, tako da ako neko kupuje ovu ploču treba to da zna! Problem je taj što ovako nepoznat procesor ne podržava 64-bitne instukcije i ne radi ili radi sa velikom brljanjem u 64-bitnom Windowsu! zato i tražim modifikovane verzije biosa, da ispravim te nedostatke. Sve verzije MSi biosa ne podržavaju overklok, lično sam ih sve i isprobao, čak i modifikovana verzija 1.4 ne radi kako treba! zato ako možete pomozite! Pozdrav!
 
Ja lično nisam još instalirao Windows Vista beta 2 64 bita, ali imam nameru to da radim ovih dana, jer sam uspeo da obezbedim sav hardver neophodan za instalaciju(kažu da je PCI-E sa jakom grafičkom neophodan, kao i 1GB memorije), ali sam na MSI forumu dobio informaciju da sa ovim biosom neće da radi kako treba, zato i tražim modifikovani bios, a našao sam već jedan verzija 1.04 mod, ali ona dozvoljava overklokovanje samo u Windowsu, ne i biosu! Toliko od mene, ako neko stvarno zna neku adresu neka kaže, a ja ću mu biti veoma zahvalan! Pozdrav svima koji čitaju ove redove!
 
Za bios ti stvarno ne mogu pomoci. Jedino da pretrazujes forume i kopas dalje po netu, who knows.......
Mogu ti reci ovo. Nemoj olako da eksperimentises sa Vistom. Pogledaj malo da ni XP64 ne radi kako treba, ne postoje ili ne rade(brljaju) drajveri za bilo koji eksterni uredjaj. Sve je to u neko beta fazi koja traje vec predugo.
Ja sam se licno razocarao sa XP64 koji je kao finalna verzija pun nekakvih svojih bubica.
 
Ako ti imaš loša iskustva sa XP64 onda ću i poslušati tvoj savet i hvala ti na njemu! Inače Vistu beta 2 sam probao u DESK-u, gde imam dilerski status, i inače Desk je oficijelni predstavnik Microsofta za Srbiju i prvi su dobili Vistu beta 2, i ono što sam ja video je savršeno lepo, a kako kažu i serviseri u Deskuu i stabilno i dobro! Hvala na savetu. Pozdrav
monte32:
Za bios ti stvarno ne mogu pomoci. Jedino da pretrazujes forume i kopas dalje po netu, who knows.......
Mogu ti reci ovo. Nemoj olako da eksperimentises sa Vistom. Pogledaj malo da ni XP64 ne radi kako treba, ne postoje ili ne rade(brljaju) drajveri za bilo koji eksterni uredjaj. Sve je to u neko beta fazi koja traje vec predugo.
Ja sam se licno razocarao sa XP64 koji je kao finalna verzija pun nekakvih svojih bubica.
 

Back
Top