Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Zainteresovan član Edge.com (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Question Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Imam problem sa MSI K8N NEO3-F GE sa biosom , samo prva verzija dozvoljava overklok Sempron procesora, ali ne prepoznaje kodno ime procesora, tako da tražim modifikovani bios. Da li neko zna adrese sa kojih mogu da se skinu ovakvi biosi?

Primećen član monte32 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Nerazumem tvoju poentu?!
    Koji ce ti moj oznaka procesora ako ti dobro ide overclock?
    Sta fali ako je Vinice jezgro koje prepoznaje kao model unknown. Zar je bas toliko bitno da ti ispise koji je procesor u pitanju?

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Stvarno sta ce ti oznaka procesora, a ako oces da flesujes bios idi na MSI sajt pa skini flash!!!!!

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Učlanjen
    23.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Problem je taj što je MSI u dogovoru sa AMD-om rešio da ograniči overklok Sempron procesorima na sve ga 11%, a to je za ovaj procesor smešno, jer može da gura bez problema 50%. Svi biosi posle prve verzije su ograničili brzine Sempron procesora, tako da ako neko kupuje ovu ploču treba to da zna! Problem je taj što ovako nepoznat procesor ne podržava 64-bitne instukcije i ne radi ili radi sa velikom brljanjem u 64-bitnom Windowsu! zato i tražim modifikovane verzije biosa, da ispravim te nedostatke. Sve verzije MSi biosa ne podržavaju overklok, lično sam ih sve i isprobao, čak i modifikovana verzija 1.4 ne radi kako treba! zato ako možete pomozite! Pozdrav!

Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Pogledaj u nekom programu za dijagnostiku. Ne verujem da zbog toga ne moze da prepozna x64 instrukcije.
    Npr. kod prijatelja Sempron64, Vinice sa 126kb L2 kesa prepoznaje u Everestu i Sandri da ima x64, ali jezgro kao model unknown.

Pozzzzzzzzzzz
    Poslednji put ažurirao/la monte32 : 21.12.2005. u 17:00

Učlanjen
    23.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Exclamation Re: Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Ja lično nisam još instalirao Windows Vista beta 2 64 bita, ali imam nameru to da radim ovih dana, jer sam uspeo da obezbedim sav hardver neophodan za instalaciju(kažu da je PCI-E sa jakom grafičkom neophodan, kao i 1GB memorije), ali sam na MSI forumu dobio informaciju da sa ovim biosom neće da radi kako treba, zato i tražim modifikovani bios, a našao sam već jedan verzija 1.04 mod, ali ona dozvoljava overklokovanje samo u Windowsu, ne i biosu! Toliko od mene, ako neko stvarno zna neku adresu neka kaže, a ja ću mu biti veoma zahvalan! Pozdrav svima koji čitaju ove redove!
    Poslednji put ažurirao/la Edge.com : 21.12.2005. u 18:29

Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Za bios ti stvarno ne mogu pomoci. Jedino da pretrazujes forume i kopas dalje po netu, who knows.......
    Mogu ti reci ovo. Nemoj olako da eksperimentises sa Vistom. Pogledaj malo da ni XP64 ne radi kako treba, ne postoje ili ne rade(brljaju) drajveri za bilo koji eksterni uredjaj. Sve je to u neko beta fazi koja traje vec predugo.
    Ja sam se licno razocarao sa XP64 koji je kao finalna verzija pun nekakvih svojih bubica.

Učlanjen
    23.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Thumbs up Re: Modifikovani bios za matične ploče – postoji li sajt?

Ako ti imaš loša iskustva sa XP64 onda ću i poslušati tvoj savet i hvala ti na njemu! Inače Vistu beta 2 sam probao u DESK-u, gde imam dilerski status, i inače Desk je oficijelni predstavnik Microsofta za Srbiju i prvi su dobili Vistu beta 2, i ono što sam ja video je savršeno lepo, a kako kažu i serviseri u Deskuu i stabilno i dobro! Hvala na savetu. Pozdrav
    Citat Original postavio monte32
    Za bios ti stvarno ne mogu pomoci. Jedino da pretrazujes forume i kopas dalje po netu, who knows.......
    Mogu ti reci ovo. Nemoj olako da eksperimentises sa Vistom. Pogledaj malo da ni XP64 ne radi kako treba, ne postoje ili ne rade(brljaju) drajveri za bilo koji eksterni uredjaj. Sve je to u neko beta fazi koja traje vec predugo.
    Ja sam se licno razocarao sa XP64 koji je kao finalna verzija pun nekakvih svojih bubica.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •