VELIKO PITANJE?

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Nemam trenutno novaca
ali planiram da svoj racunar koji je prema starosti komponenata mahom 2011. godiste
zamenim novim, AMD racunarom.

Nisam dugo pratio trziste posto sam do skora bio zadovoljan svojom konfiguracijom,
mogao sam da igram skoro sta god hocu na njoj i ako se radi o skromnoj konfiguraciji i za to vreme, 2011.

Imam neka pitanja.

Nemam novaca, dakle hocu MAX ustedu.

1.
Da li je moguce da zadrzim svoju GRAFICKU KARTU,
ATI RADEON 6670 HD,1GB, DDR5, PCI EXPRESS(ne znam koja verzija, da li je 2,3?)
a da kupim najnoviju plocu sa AM4 slotom, cena izmedju 6 i 7 hiljada dinara?.

2.
Da li je moguce da zadrzim svojih 6GB GEIL DDR 3 RAM memorije(3 x 2GB) koje rade na maksimalno 18XX Mhz(1333, 1666, 18xx),
s obzirom da vidim da pise da AM4 ploce podrzavaju DDR4 RAM memoriju,
nema veze sto ce malo sporije raditi samo da radi?.

3.
Koju MATICNU PLOCU u cenovnom rangu izmedju 5000 i 7500 dinara mi preporucujete,
standardno, odnos cene i kvaliteta?.

4.
Koji AM4 PROCESOR mi preporucujete u istom cenovnom rangu?.

5. Ako postoji bolji slot od AM4,
koji je to slot i koji PROCESOR za taj slot da kupim?.

Hvala:hvala:
 
1) Grafičku možeš da zadržiš.
2) Ne možeš da zadržiš RAM.
3) Za tebe može i najjeftinija AM4 matična koju ugledaš pošto štediš.
4)Ryzen 3 2200G,poseduje i integrisanu grafičku koja je jača od te tvoje koju sad imaš.
 
1) Grafičku možeš da zadržiš.
2) Ne možeš da zadržiš RAM.
3) Za tebe može i najjeftinija AM4 matična koju ugledaš pošto štediš.
4)Ryzen 3 2200G,poseduje i integrisanu grafičku koja je jača od te tvoje koju sad imaš.

1) Pod 4) si mi rekao da Ryzen 3 220G ima integrisanu grafiku koja je jaca od moje,
Da li je onda bolje da prodam i grafiku? posto nemam kinte.

3) Ja sam sam mojom konfiguracijom
ASUS F1A75-V PRO
AMD APU A8 3870, 4x3Ghz
ATI RADEON 6670,1GB DDR5
6GB DDR3 RAM

Sam mogao na 1024x768 da igram skoro sve novije igre,serijale koje obicno igram.

TOTAL WAR ROME 2
TOTAL WAR ATILLA
PES 2018
PES 2019 DEMO

Sve sam igro bez zastoja.

Da li cu moci is a tom jeftinom plocom od recimo 5500 da igram te igre bez problema?.
Moja plaoca je kostala 10 999 dinara kada sam je kupovao 2011. godine.

- - - - - - - - - -
NOVA PITANJA:

1.)
RYZEN 2200G kosta skoro 12 000 dinara.
S obzirom da ima integrisanu grafiku jacu od moje, to nije tako skupo.
Medjutim.
Ocito da meni treba i nov RAM a ova integrisana grafika sigurno krade od RAMa memoriju.
Znaci moram bar 8GB DDR4 RAMa da kupim.
Ja koristim WIN7 64 i dovoljno mi je i ovih 6 GB DDR3 za lagodan rad.
Ali ne znam koliko ce me kostati ovih 8 GB RAM?.
Sada cu pogledati.

- - - - - - - - - -

2.)
Kakav je ovaj procesor?
http://www.itsvet.com/procesor_amd_ryzen_3_1200-pdaa1-23.i?id=719
 
bolje uzmi prvo graficku

posto ti ej to najslabija karika

recimo 560 , 1050 ili 1060 , zavisi za sta imas novca

dokupi jos 2 gb memorije, moze i polovno

najjeftinije resenje a dobitak ce biti primetan


jer ovo sto si planirao nista ti nece znaciti bez graficke a kostace te vise
 
Pazljivo i ne zuri. Proceni. I naravno nazalost ogranici se najvaznijim, ploca, procesor, memorija, graficka. Koliki ti je budzet?

Kada prodam komponente sa starog racunara koji menjam, imacu 140 evra od toga,nadam se. Ploca+CPU+VGA+RAM za 140 evra, mislim da se moze prodati.
naveo sam gore koju konfiguraciju imam.
Mozda dobavim jos nekih 40ak evra najvise, dakle 180 evra.
Racunam ovako.

Ploca, neki ASUS AM4 za 55-60 evra.
Procesor RYZEN 2200G, 100-110 evra, ima vec grafiku u sebi, posluzice za pocetak posto su mi rekli da je jaca i od moje stare grafike.
Memorija, 8GB, bilo koji brend, ne znam koliko to kosta?.
Trebace mi oko 200 evra, kupicu sad aplocu i CPU pa cu posle kada dobavim para dodati RAM.
 
Zašto sam mislio da ovo ima nekakve veze sa relevantnim životnim odlukama?
Ovo VELIKO je vise sala nego zbilja,da privucem mase.
Znas kako se pisu naslovi na portalima. NEVEROVATNO,SENZACIJA, KATASTROFA,APOKALIPSA,... a rodio se mali mis.

- - - - - - - - - -

bolje uzmi prvo graficku

posto ti ej to najslabija karika

recimo 560 , 1050 ili 1060 , zavisi za sta imas novca

dokupi jos 2 gb memorije, moze i polovno

najjeftinije resenje a dobitak ce biti primetan


jer ovo sto si planirao nista ti nece znaciti bez graficke a kostace te vise

Ma meni je samo cilj za sada da modernizujem osnovu racunara, PLOCA+CPU.
Dakle, NE BIH da zadrzavam stari i nadogradjujem ga.
A posle cemo kako novac bude pristizao dodati grafiku i sta jos sve treba.
Procesor ima neku grafiku na sebi,posluzice za pocetak jer ne igram bas prezahtevne igre, i nemam takve kuci.
A RAM moram da dokupim kasnije.

- - - - - - - - - -

Ako ces za igre samo grafika i jos 2GB, ko sto je receno.
Znam, ali ja bih da MODERNIZUJEM masinu, vidi sta sam napisao u poruci iznad.

- - - - - - - - - -

Memorija ti je 60 evra najmanje, to ako ti se posreci.
Znaci SKUPA,nista kupicu sta mogu pa ce RAM d apriceka kada bude bilo sredstava.
 
Nemam trenutno novaca
ali planiram da svoj racunar koji je prema starosti komponenata mahom 2011. godiste
zamenim novim, AMD racunarom.

Onda se strpi jos neko vreme.

Kompjuter se ne kupuje na impuls. Mozes da pogledas gomilu cpu-mark sajt i da odlucis price-to-performance ratio, pregledas kako funkcionisu live preko razlicitih gaming youtube kanala i da na kontu toga izvrsis dedukciju toga kako se nesto pokaze u realnosti naspram cene.

Najsolidniji mid-range PC bi ti izasao izmedju 900 evra i to pod uslovom da sam sklapas jer kada kupujes preko sajta gotovo uvek ce da ti zakinu na napajanju ili ce ti dati kinesko smece, ovo je provereno 100%.

Ako ti je cilj da igras video igre, a ne zelis da bacas puno novca, onda probaj opciju cloud gaminga, potrosices manje novca, a igru koju zelis da odigras impulsivno ces odigrati za tipa $4 - $5.

Iskreno ti zelim da se strpis sa kupovinom jos neko vreme kako bi mogao da biras kvalitetniji produkt za istu svotu novca koju bi dao sada za mozda 30% slabili PC.
 
Onda se strpi jos neko vreme.

Kompjuter se ne kupuje na impuls. Mozes da pogledas gomilu cpu-mark sajt i da odlucis price-to-performance ratio, pregledas kako funkcionisu live preko razlicitih gaming youtube kanala i da na kontu toga izvrsis dedukciju toga kako se nesto pokaze u realnosti naspram cene.

Najsolidniji mid-range PC bi ti izasao izmedju 900 evra i to pod uslovom da sam sklapas jer kada kupujes preko sajta gotovo uvek ce da ti zakinu na napajanju ili ce ti dati kinesko smece, ovo je provereno 100%.

Ako ti je cilj da igras video igre, a ne zelis da bacas puno novca, onda probaj opciju cloud gaminga, potrosices manje novca, a igru koju zelis da odigras impulsivno ces odigrati za tipa $4 - $5.

Iskreno ti zelim da se strpis sa kupovinom jos neko vreme kako bi mogao da biras kvalitetniji produkt za istu svotu novca koju bi dao sada za mozda 30% slabili PC.

Hvala.
Ali za mene je 800 evra potrositi na PC nemoguca misija.
Planiram samo da zamenim starije komponente u mom vec postojecem PCu novijim, aktuelnim i to onim stvarno najefitnijim.

Planiramd a kupim AM4 plocu za 50-60 evra.
Procesor sa integrisanom grafikom za 110 evra, RYZEN 2200G
i jos 8GB RAMa, bilo koje marke samo da je st o jeftiniji.

Planiram da prodam neke komponente svog starog racunara za 140 evra.
PLOCA,PROCESOR,GRAFIKA i MEMORIJA.
Imas gore u porukama mojim koju konfiguraciju imam.

- - - - - - - - - -

Evo za ovo planiram da uzmem 140 evra, sve je 2011. ili 2012. godiste u odlicnom stanju, izgleda i radi kao novo tkrc...
Da li je to realna cena po vama?.

ASUS F1A75-V PRO,35 evra, FM1 ploca koju sam platio 10999 dinara.
AMD APU A8 3870, 4x3Ghz,35 evra, APU procesor, black edition koga sam platio isto kao i plocu, 11000 dinara.
ATI RADEON 6670,1GB DDR5,30 evra,platio sam je 7600 dinara u EMMIju na NB.
6GB DDR3 RAM,45 evra,platio sam ih mislim oko 8000 dinara u NOVA computers.

Da li trazim realnu svotu novca za ovo, 140 evra dakle?.
 
RAM memoriju ne smeš najjeftiniju ako planiraš da koristiš integrisanu sa Ryzen-a 2200G,jer što je veća frekvencija RAM-a,integrisana bolje radi. Po mojoj proceni,ne ispod 2666Mhz. Sve iznad toga je odlično.

- - - - - - - - - -

Posle odeš u BIOS i podesiš da ti integrisana radi na 2gb.
 
RAM memoriju ne smeš najjeftiniju ako planiraš da koristiš integrisanu sa Ryzen-a 2200G,jer što je veća frekvencija RAM-a,integrisana bolje radi. Po mojoj proceni,ne ispod 2666Mhz. Sve iznad toga je odlično.

- - - - - - - - - -

Posle odeš u BIOS i podesiš da ti integrisana radi na 2gb.

Moyda gresim ali ja sam ccuo bas naprotiv'da veca brzina RAMa dolazi do izražaja sa JACIm grafickim'cak ne ni srednjim nego-1080, 1080 Ti, itd
Takodje nemojte da ložite decka da ocekuje bogzna koji gaming sa integrisanom grafickom'kakva god bila...to je ya tzv.cassual gaming'povremeno i ne heavy gaming
 
Moyda gresim ali ja sam ccuo bas naprotiv'da veca brzina RAMa dolazi do izražaja sa JACIm grafickim'cak ne ni srednjim nego-1080, 1080 Ti, itd
Takodje nemojte da ložite decka da ocekuje bogzna koji gaming sa integrisanom grafickom'kakva god bila...to je ya tzv.cassual gaming'povremeno i ne heavy gaming

Integrisana vuče gigabajt ili dva (ili 512mb) od RAM-a,i kada bi mu ram frekvencija bila ddr4 2133mhz razlika u brzini u odnosu na 3000mhz je 30% (gore-dole)
Zna čovek šta kupuje.
 
Ljudi, ja sam na svom starom racunaru iz 2011.(vidi gore koja je konfiguracija) igrao igre u 1024x768.
TOTAL WAR ROME 2,
TOTAL WAR ATILLA,
FIFA 15, u 1280x960
PES 2018,
PES 2019 DEMO.

I zadovoljan sam kvalitetom igranja, brzinom frejmova, grafikom,...
Od nove masine za pocetak, dok ne kupim novu grafiku, trazim samo da mogu da igram na tek nesto malo visem ili bar istom nivou kao i sa starom konfiguracijom.
Ako integrisana grafika to moze da mi pruzi, za pocetak cu biti zadovoljan sa njome.




Dok mi jedan decko nije predlozio da uzmem tog RYZEN-a 2200G.

https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-amd-am4-ryzen-3-2200g.11.html?productId=69552
(u DUOCOM ga ima za 11950 dinara)

mislio sam da kupim daleko jeftinijeg APU A8 9600, socket AM4, koji kosta oko 6950 dinara

https://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-amd-apu-am4-a8-9600.11.html?productId=64714

A ostatak do 12 000 koliko kosta RYZEN 2200G,
da ulozim u neku grafiku.
I ovaj APU 9600 ima neku grafiku na sebi, ako je moj stari AMD APU A8 3870 imao RADEON 6300 grafiku, mislim, ovaj novi ima mozda 7600, 8600 ili 9600
,ne znam tacno oznake.?.
Ne bih bio zadovoljan sa tom grafikom ali bi za razliku do 12 000 uz nesto dodatih para kupio neku pristojnu grafiku za 6500 dinara kasnije,
kada sakupim novac.
Sa ovom integrisanom i 8GB RAM bih sigurno mogaod a igram ove igre koje sam igrao i do sada.
 
Tek bi ti kupovina tog APU-a bilo tesko bacanje para. Ili uzmi Ryzena ili graficku. Rekoh, za igranje bolje da uzmes graficku jer tu procesor ne igra toliku ulogu... a low range graficka, recimo gtx 1050 sada kosta vise od 150 evra. Sa time bi mogao da igras ali dal imas tolko da iskesiras?
 
Tek bi ti kupovina tog APU-a bilo tesko bacanje para. Ili uzmi Ryzena ili graficku. Rekoh, za igranje bolje da uzmes graficku jer tu procesor ne igra toliku ulogu... a low range graficka, recimo gtx 1050 sada kosta vise od 150 evra. Sa time bi mogao da igras ali dal imas tolko da iskesiras?

Zasto bi kupovina APU 9600 bila bacanje para?.
6900 dinara nije mnogo para.

Za grafiku, ja sam bio zadovoljan i sa time kako radi moja stara grafika RADEON 6670 1GB DDR5.
Meni je samo bitno da modernizujem masinu jer ova moja ima vec skoro 7 godina, hteo bih da je prodam dok jos mogu uzeti nesto novca za nju.

Dali trazim mnogo para za ovo po tebi?.

ASUS, F1A75-V PRO, socket FM1.
AMD, APU A8 3870, 4x3Ghz.
VGA, SAPHIRE, ATI RADEON 6670,1GB, DDR5.
RAM, GEIL, 6GB, DDR3, 1866Mhz, GOLDEN EDITION.
140 evra.
 
Taj APU nije nista jaci od onoga sto vec imas. Samo bi bez potrebe pukao na memoriju i plocu a ne bi dobio nista.

edit:
kako god treba grafika, pristedi tih 150 evra pa igraj ko covek. Bacanjem u trosak tako sto ces odseci parce cebeta sa donje strane i nakrpiti sa gornje ne dobijas nista...
 
Poslednja izmena:
Dali trazim mnogo para za ovo po tebi?.

ASUS, F1A75-V PRO, socket FM1.
AMD, APU A8 3870, 4x3Ghz.
VGA, SAPHIRE, ATI RADEON 6670,1GB, DDR5.
RAM, GEIL, 6GB, DDR3, 1866Mhz, GOLDEN EDITION.

140 evra.

Sve komponente izgledaju i u stanju su kao nove.

- - - - - - - - - -

pa dobro , znacilo bi

https://www.game-debate.com/gpu/ind...re=AMD Radeon HD 6670-vs-AMD Radeon RX Vega 8

a procesor je oko 60 posto jaci od tvog

tako da cela akcija ima smisla

u principu bi izaslo skuplje za cenu memorije

a ipak dosta bolje

Ok,uzecu sad ataj RYZEN 2200G i neku AM4 plocu jeftinu.
A posle cu sakupiti za neku pristojnu grafiku.
Nema sanse da potrosim 150 evra za grafiku jer mi takva grafika ne treba.
Zadovoljan sam da bude tek nesto brza i bolja od moje strae grafike.
Sa ovim procesorom takva grafika bi trebalo da da dosta dobre rezultate.
 
ne kapiram zasto prodajes ceo komp ako nemas love. uzmi neki i5 druge ili trece generacije. To te izadje taman ko ryzen. I manje
prodas procesor i plocu. I5 2400 imas za 3000 dinara i plocu nadjes za 4000 i imas vrh komp. .
 

Back
Top