VELIKO PITANJE?

Odlucio sam se sta cu kupiti...

http://www.itsvet.com/maticna_ploca_asus_prime_a320m_k-pdaa1-22.i?id=3471
6045 dinara

http://www.duocom.rs/sr/proizvod/amd-a8-9600-31ghz/16595
6550 dinara
INTEGRISANA R7 GRAFIKA

http://www.itsvet.com/ram_memorija_transcend_jm2666hlb_8g-pdaa1-71.i?id=3897
7990 dinara

UKUPNO:
20585 dinara

STARU PLOCU,PROCESOR,GRAFIKU i RAM prodajem za 110 evra:
12980 dinara.

TREBA MI JOS:
7605 dinara

Imacu konfiguraciju tek nesto jacu od prethodne ali novu AM4 plocu
na koju cu kasnije moci da nakacim i mocniju grafiku i procesor eventualno.
Za sada ce ovaj biti sasvim dovoljan za igranje, dodacu mu neku skromniju R7 grafiku,
izmedju 5 i 8 hiljada dinara.

ides sa konja na magarca

i doplacujes

i5 , sto ti pivosok predlaze , bi te izneo duplo jeftinije a bilo bi jace

ili tvoja prosla varijanta , sa 2200g , ima mnogo vise smisla , za 40 evra vise bi imao i jaci procesor i graficku

ali ti hoces novu plocu

integrusu sa 2 slota za memoriju


ja da ti kazem kako treba a ti kako hoces
 
ides sa konja na magarca

i doplacujes

i5 , sto ti pivosok predlaze , bi te izneo duplo jeftinije a bilo bi jace

ili tvoja prosla varijanta , sa 2200g , ima mnogo vise smisla , za 40 evra vise bi imao i jaci procesor i graficku

ali ti hoces novu plocu

integrusu sa 2 slota za memoriju


ja da ti kazem kako treba a ti kako hoces

Kako S KONJA na MAGARCA?.

Moja stara ploca je kostala 11 000 dinara, kada sam je kupio krajem 2011. godine.
Ova sada kosta 6 100 dinara. Dovoljna su mi 2 slota jer cu koristiti samo 8GB RAM,ne treba mi vise za ono sto nameravam da radim sa kompom.
MOZDA je moja stara ploca ako uvazimo i vremensku distancu bolja od nove ali nova podrzava AM4 procesore i DDR4 memoriju.

Moj stari rpocesor je kostao 10 000 dinara a novi 6550.
Ali niko me nece uveriti da
AMD A8 3870, 4x3Ghz
moze biti bolji od
AMD A8 9600,4x3,1Ghz.
Tu su negde, ovaj drugi je cak nesto brzi sigurno.

Para za NOV RYZEN NEMAM.
Da imam, uzeo bih njega zbog grafike ali nemam para.

Ovaj AMD A8 9600 sa nekom grafikom od 6000+ dinara ce mi biti SASVIM DOVOLJAN da igram FIFA 15, PES 2019,TOTAL WAR 2 itd.
Ako sam mogao to igrati sa starom,moci cu i sa novom konfiguracijom.
Zadovoljan sam sa time, samo hocu da zamenims staru konfiguracijo dok je jos uvek nije potpuno pregaziloj vreme da ne mogu ni cvonjka da dobijem za nju.

POLOVNO NE KUPUJEM, pitao sam za savet za novo a ne za polovno.
 
Poslednja izmena:
gtx 1030 je low low end. Intel bas zbog toga sto radi na visem taktu je preferiran u odnosu na AMD. Jedino mainstream procesori koji nemaju oznaku `K` ne mogu da se overklokuju. Inace mislim da je best buy upravo i7 8700 koji ne moze da se overkolkuje.
Doduse tu mu je konkurent Ryzen 2600x koji je jako drugo mesto.

sto se tice intel vs amd trenutno - amd iz razloga sto je jeftiniji a nema vise velike razlike u IPC-u koja bi vagala ka Intelu.

ja sam imao graficku i grafa je zmaj. low end . hahah .

- - - - - - - - - -

Kako S KONJA na MAGARCA?.

Moja stara ploca je kostala 11 000 dinara, kada sam je kupio krajem 2011. godine.
Ova sada kosta 6 100 dinara. Dovoljna su mi 2 slota jer cu koristiti samo 8GB RAM,ne treba mi vise za ono sto nameravam da radim sa kompom.
MOZDA je moja stara ploca ako uvazimo i vremensku distancu bolja od nove ali nova podrzava AM4 procesore i DDR4 memoriju.

Moj stari rpocesor je kostao 10 000 dinara a novi 6550.
Ali niko me nece uveriti da
AMD A8 3870, 4x3Ghz
moze biti bolji od
AMD A8 9600,4x3,1Ghz.
Tu su negde, ovaj drugi je cak nesto brzi sigurno.

Para za NOV RYZEN NEMAM.
Da imam, uzeo bih njega zbog grafike ali nemam para.

Ovaj AMD A8 9600 sa nekom grafikom od 6000+ dinara ce mi biti SASVIM DOVOLJAN da igram FIFA 15, PES 2019,TOTAL WAR 2 itd.
Ako sam mogao to igrati sa starom,moci cu i sa novom konfiguracijom.
Zadovoljan sam sa time, samo hocu da zamenims staru konfiguracijo dok je jos uvek nije potpuno pregaziloj vreme da ne mogu ni cvonjka da dobijem za nju.

POLOVNO NE KUPUJEM, pitao sam za savet za novo a ne za polovno.

pa ova tvoj grafika sada je jaca od integrisane u a8 9600
 
I sad mislis da graficka koja je jedno 20 % slabija u gejmingu od te tvoje je smece

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

U proseku 10 %. Mislis da je grafa koja je 10% sporija low low smece

- - - - - - - - - -

tj drugacije receno da li mislis da je tvoj komp smece
 
ja sam imao graficku i grafa je zmaj. low end . hahah .

- - - - - - - - - -



pa ova tvoj grafika sada je jaca od integrisane u a8 9600

Jeste,jer je sigurno integrisan neki R7 240 tako nesto.
Ali nakon sto sklopim komp samo da radi sa CPU grafikom, dokupicu nesto kasnije i jednu grafiku, tu do 7500 dinar anajvise.
Cistod a mogu komotno da igram igre koje vec imam u skladistu na diskovima a imam PODOSTA igara iz 014.,015.,016. koje jos nisam igrao a odlicne su u svakom smislu.

U ******, koliko su skupe danas graficke...
R7 240 kosta 7500...
http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-25.i?i295=3360&option=

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Radeon-HD-6670-vs-AMD-R7-240/m7738vsm8608
 
Pa ova moja iz 2014 je jaca od nje, a ona je i tad bila mid range...

Dzaba ti to njemu pricas druze...On i "Zmijoliki" su strucnjaci nemoj tako...Cak i kad im saspsesh u lice surove cinjenice-nema argumenta kao odvgvor, samo vredjanje...Evo primera
https://www.game-debate.com/gpu/ind...dia GeForce GTX 280-vs-Nvidia GeForce GT 1030
OK 1030 jeste bolja za celih 5 % ali-nova GTX 1030 je 100 evra, polovna 280-40...Pa sad vi zakljucite sami...A d aje poredite sa BILO KOJOM novom kartuicom iste ili slicne generacije-pojesce je ova druga kartica za uzinu..Toliko o "zveri"
 
gtx 280 ne podrzava dx 12 i 11.
A sto se tice performanci kakvih 10 % te naslo

- - - - - - - - - -

Jeste,jer je sigurno integrisan neki R7 240 tako nesto.
Ali nakon sto sklopim komp samo da radi sa CPU grafikom, dokupicu nesto kasnije i jednu grafiku, tu do 7500 dinar anajvise.
Cistod a mogu komotno da igram igre koje vec imam u skladistu na diskovima a imam PODOSTA igara iz 014.,015.,016. koje jos nisam igrao a odlicne su u svakom smislu.

U ******, koliko su skupe danas graficke...
R7 240 kosta 7500...
http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-25.i?i295=3360&option=

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Radeon-HD-6670-vs-AMD-R7-240/m7738vsm8608

tvoj taj novi komp nece biti skoro nista jaci od staroga. samo bez veze uzimas. Potpuno bacanje para.

- - - - - - - - - -

***** ti, nit ruznijih grafickih nit boljih karakteristika za te pare.
Moja performansno skromna SAPHIRE RADEON 6670HD ali usvoje vreme vrh kartica,
izgleda kao SPEJS SATL u odnosu na ove dve novije kartice.

pa uzmes lep kuler. hahah.
 
gtx 280 ne podrzava dx 12 i 11.
A sto se tice performanci kakvih 10 % te naslo

- - - - - - - - - -



tvoj taj novi komp nece biti skoro nista jaci od staroga. samo bez veze uzimas. Potpuno bacanje para.

- - - - - - - - - -



pa uzmes lep kuler. hahah.

imas link gore lepo sve pishe!! Raylika u performanacma ni 10 % ukupno a skuplja eto racunaj'40 naspram 100 evra..

Izmenio: miki208
Razlog: nepristojno izrazavanje
 
Poslednja izmena od moderatora:
I sad mislis da graficka koja je jedno 20 % slabija u gejmingu od te tvoje je smece

- - - - - - - - - -

OK 1030 jeste bolja za celih 5 % ali-nova GTX 1030 je 100 evra, polovna 280-40...Pa sad vi zakljucite sami...A d aje poredite sa BILO KOJOM novom kartuicom iste ili slicne generacije-pojesce je ova druga kartica za uzinu..Toliko o "zveri"

Ma sa njima ne vredi, samo das cinjenice i odusatnes ;p
 
gtx 280 ne podrzava dx 12 i 11.
A sto se tice performanci kakvih 10 % te naslo

- - - - - - - - - -



tvoj taj novi komp nece biti skoro nista jaci od staroga. samo bez veze uzimas. Potpuno bacanje para.

- - - - - - - - - -



pa uzmes lep kuler. hahah.

NOVI KOMP je NOVI a stari komp je stari u uskoro necu moci ni cvonjak da izvucem za njega.
Novi komp uvek mogu da nadogradim novim, savremenim boljim komponentama a za sve to mi trebaju pare.
Izmedju ostalog i stari komp treba da pokrije deo toga.
Polovne kompijutere ne kupujem.
 
NOVI KOMP je NOVI a stari komp je stari u uskoro necu moci ni cvonjak da izvucem za njega.
Novi komp uvek mogu da nadogradim novim, savremenim boljim komponentama a za sve to mi trebaju pare.
Izmedju ostalog i stari komp treba da pokrije deo toga.
Polovne kompijutere ne kupujem.

ja nisam rekao graficku da uzmes polovnu nego novu. Procesori ne napreduju toliko brzo.

A ovaj procesor mozes naci za 35 evra. A ryzen ti kosta sam procesor 100evra.

A ovaj sto zelis da kupis je bar duplo slabiji od ovog i5. I5 3470 je zver od procesora

- - - - - - - - - -

a procesor intel koji ne moze da se overclokuje je u super stanju. Nikad neces da pogresis. I nadjes soldinu plocu za neki 35 evra i svoj komp i plocu prodas za 50 i za 20 evra dodatnih dobio si vrh komp

I onda kasnije prodas grafu i uzmes neku jacu. Ali ovaj i5 je zver. Nema sta ne moze da izgura.

- - - - - - - - - -

Znaci da ponovi prodas svoju plocu i procesor i dodas 20 evra. I dobijes vrh komp. Nista drugo ne manjas.
 
NOVI KOMP je NOVI a stari komp je stari u uskoro necu moci ni cvonjak da izvucem za njega.
Novi komp uvek mogu da nadogradim novim, savremenim boljim komponentama a za sve to mi trebaju pare.
Izmedju ostalog i stari komp treba da pokrije deo toga.
Polovne kompijutere ne kupujem.

Ne znam zasto ne mozes da shvatis da ne dobijas nista sa kupovinom tog APU-a. Sto uopste pitas kad znas nabjbolje?
 
ja nisam rekao graficku da uzmes polovnu nego novu. Procesori ne napreduju toliko brzo.

A ovaj procesor mozes naci za 35 evra. A ryzen ti kosta sam procesor 100evra.

A ovaj sto zelis da kupis je bar duplo slabiji od ovog i5. I5 3470 je zver od procesora

- - - - - - - - - -

a procesor intel koji ne moze da se overclokuje je u super stanju. Nikad neces da pogresis. I nadjes soldinu plocu za neki 35 evra i svoj komp i plocu prodas za 50 i za 20 evra dodatnih dobio si vrh komp

I onda kasnije prodas grafu i uzmes neku jacu. Ali ovaj i5 je zver. Nema sta ne moze da izgura.

- - - - - - - - - -

Znaci da ponovi prodas svoju plocu i procesor i dodas 20 evra. I dobijes vrh komp. Nista drugo ne manjas.
Iyvini KAKO Ti mozes da znas u kakvom je stanju procesor.._Onako, na slepo..?nikako! zNACI LUTRIJA JE..i PLOCA'KAKVA JE TO CRNA SOLIDNA PLOCA ZA 35 EVRA.._pOLOVNA NARAVNO..??*!*!Kojoj opet ne znas dok je ne pogledas'da li ima neku falinku ili nema..?Ne mora da bude tako ali moze da bude ...realno..
 

Back
Top