КАКО СПОРТ УНИШТАВА СРБИЈУ

Само се ви спрдајте...
Ја вас питам шта је већи циркус?
Политичари или спорт?
А што се тиче Новака Ђоковића, е па јбг...
могао сам рећи и Владе Дивац, или Пеђа Стојаковић...
Али то су Срби - спорт је циркус, а политика је живот?
Ако је вама добро, онда ништа...уживајте,,,
Спортисти нас бар неће заиебати и продати нам територију.
 
preuveličvate ulogu sportista. Koga u svetu boli uo za nekog sportistu i zemlju od koje dolazi. POgledaju teniski meč uživeju u igri i odu kući. Da li će neko da razmisli o državi iz koje dolazi? Da li se Švajcarci osećaju bolje zato što je Federer Švajcarac, nije nego. Gledaju svoja posla.
Ali kada nemaš ništa drugo da pokažeš, onda se dičiš sportistima, Iako sam ne možeš da pretrčiš 100 metara
Tako i ovo. Sportisti ambasadori države - kako da ne.
 
Само се ви спрдајте...
Ја вас питам шта је већи циркус?
Политичари или спорт?
А што се тиче Новака Ђоковића, е па јбг...
могао сам рећи и Владе Дивац, или Пеђа Стојаковић...
Али то су Срби - спорт је циркус, а политика је живот?
Ако је вама добро, онда ништа...уживајте,,,
Спортисти нас бар неће заиебати и продати нам територију.

Nemoj ti nas da pitaš već pronađi latinsku izreku: "Panem et circenses" i probaj da shvatiš šta je circenses po definiciji staroj hiljadama godina.

To što je u međuvremenu i politika postala cirkus, ne umanjuje značaj i čak podiže vrednost stare poslovice.
 
Ти и ја се не дописујемо већ годинама.
Немој ни сад.
Добар си човјек, и то сам ти и рекао.
Али немамо исти поглед на свијет, и то сам ти такође рекао.
И волиш да паметујеш, што сам ти такође рекао.
Идеш на листу игнорисања и ти.
 
Ти и ја се не дописујемо већ годинама.
Немој ни сад.
Добар си човјек, и то сам ти и рекао.
Али немамо исти поглед на свијет, и то сам ти такође рекао.
И волиш да паметујеш, што сам ти такође рекао.
Идеш на листу игнорисања и ти.

Dobro tico, ako je tebi smisao foruma uzajamo milovanje istomišljeničkih glava, nek ti bude.

Ja sam na forumu iz suprotnog razloga, radi konstruktivnog suprotstavljanja mišljenja.

Meni je cirkus, cirkus i bilo kakvo idealizovanje cirkusa mi izaziva asocijaciju na latinsku poslovicu.
 
preuveličvate ulogu sportista. Koga u svetu boli uo za nekog sportistu i zemlju od koje dolazi. POgledaju teniski meč uživeju u igri i odu kući. Da li će neko da razmisli o državi iz koje dolazi? Da li se Švajcarci osećaju bolje zato što je Federer Švajcarac, nije nego. Gledaju svoja posla.
Ali kada nemaš ništa drugo da pokažeš, onda se dičiš sportistima, Iako sam ne možeš da pretrčiš 100 metara
Tako i ovo. Sportisti ambasadori države - kako da ne.

Па ми мислимо да смо много битни јер је Новак Ђоковић који живи у Монте Карлу Србин пореклом.
 
Za bolnice i lecenja nema para(ukucaj infektivna klinika opcija slike npr.) za sport stadione i balon sale ima para ...Milsim da u tom grmu lezi zbun.

Pa nema ga ni za sport. I ovde vjerovatno nikada neće biti dovoljno para da se zadovolje sve potrebe i zahtjevi. Zar stvarno mislite da bi ukidanjem sporta ( tj njegovog finansiranja iz državnih sredstava ) bilo dovoljno para za npr tu kliniku?
 
Pa nema ga ni za sport. I ovde vjerovatno nikada neće biti dovoljno para da se zadovolje sve potrebe i zahtjevi. Zar stvarno mislite da bi ukidanjem sporta ( tj njegovog finansiranja iz državnih sredstava ) bilo dovoljno para za npr tu kliniku?

Што би рекла моја баба, спортом се баве ови што су бесни.

А у болнице људи иду од невоље.

Тако да не видим да се то двоје може упоредити.
 
Pa nema ga ni za sport. I ovde vjerovatno nikada neće biti dovoljno para da se zadovolje sve potrebe i zahtjevi. Zar stvarno mislite da bi ukidanjem sporta ( tj njegovog finansiranja iz državnih sredstava ) bilo dovoljno para za npr tu kliniku?
Свакако не би, нашао би се неко да то преусмери у свој џеп.:lol:
Али, размисли о овоме; неки наши спортисти, врхунски, победе на неком такмичењу, и добију за ту медаљу нпр- 30000 еура.
При том- професионалци, који се тим спортом баве за новац, сасвим пристојан- у својим клубовима по свету. И није баш да им тих 30000 еура фали.
А са друге стране- најбољи рудари, трактористи, возачи аутобуса, заваривачи, па ни лекари- те паре не добију никад, за исто тако врхунска достигнућа...:think:
Не знам; мени ту неке ствари мало- сметају.
Ено"луде" докторке Грујичић- са сломљеном ногом оперише; али је "лајави крелац", :mrgreen: па нешто не чујем да је неко и помислио да ту њену посвећеност послу, свакако кориснијем од трчања за лоптом- награди неком свотом.
Хлеба и игара, рече неко; да, лако је задовољити масе.
Тешко је задовољити појединца.:think:
 
i cemu bi sluzila ta popravljena slika srbije u svetu?

I ja se pitam... I šta uopšte znači pojam "popravljanje slike".

- - - - - - - - - -

Sada sigurno, ranije nije bio takav. Ranije ustvari citav sport nije bio takav, vec bas takmicenje najboljih, a ljudi na utakmicama su bili sigurni, pa ja sam prva kao mala isla, ali to su neka prosla vremena.

Tako je sve postalo. Kao i muzika npr
 
Разумем ја то "поправљање слике" Србије од стране спортиста.

Ето на пример, ми смо стално правили проблеме јадним и сиротим Немцима, стално су се нешто патили због нас.

44452567_915390428663681_4608769477935366144_n.jpg


И тако мане Ђоковић пар пута рекетом или неки наш фудбалер постигне го, и онда нам Немци опросте те силне патње које смо им нанели.

Такође, када виде бравуре наших спортиста Американци одустану од подршке великоалбанском пројекту на Балкану.Сироти Американци, они уопште немају неких спортских догађаја(ако изузмемо оне НБА, НФЛ, НХЛ и сличне лиге) па када виде потезе српских спортиста има одмах да се сажале на Србе.
 

Prilozi

  • 44510336_1067409913436420_557469089820311552_n.jpg
    44510336_1067409913436420_557469089820311552_n.jpg
    143,7 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Само се ви спрдајте...
Ја вас питам шта је већи циркус?
Политичари или спорт?
А што се тиче Новака Ђоковића, е па јбг...
могао сам рећи и Владе Дивац, или Пеђа Стојаковић...
Али то су Срби - спорт је циркус, а политика је живот?
Ако је вама добро, онда ништа...уживајте,,,
Спортисти нас бар неће заиебати и продати нам територију.

ali gle čuda, nisi rekao
kao što nisi pomenuo mlade matematičare, nego političare
nisi pomenuo poznate profesore, umetnike, kreatore, fotografe, režisere, nego baš nolu đokaja za koga se ne zna ja li šiptar ja li hrvat, ja li *********
 
preuveličvate ulogu sportista. Koga u svetu boli uo za nekog sportistu i zemlju od koje dolazi. POgledaju teniski meč uživeju u igri i odu kući. Da li će neko da razmisli o državi iz koje dolazi? Da li se Švajcarci osećaju bolje zato što je Federer Švajcarac, nije nego. Gledaju svoja posla.
Ali kada nemaš ništa drugo da pokažeš, onda se dičiš sportistima, Iako sam ne možeš da pretrčiš 100 metara
Tako i ovo. Sportisti ambasadori države - kako da ne.

Ne znaš ti što je marketing, pogotovo skoro besplatni. Svjetsko nogometno prvenstvo je pratilo pola čovječanstva mjesec dana. Za malu Hrvatsku koju jedva možeš pronaći na karti saznalo je direktno gledajući utakmice preko 3 milijarde ljudi. Za zemlju u kojoj turizam donosi 18% GDP-a je to bila najveća bespltna reklama u povijesti, nakon osvajanja bronze na svjetskom prvenstvu u nogometu 1998 u Francuskoj i košarkaškog finala s drim timom USA na olimpijadi u Barceloni 1992. Danas zamalo svaki stanovnik zemaljske kugle zna ili je čuo za Hrvatsku, za Modrića, Manđukića, Rakitića. Dobar dio njih potraži Hrvatsku na googleu i jedan dio, a radi se o milionima ljudi i posjeti Hrvatsku i tamo ostavi novce. Međunarodni privrednici lakše komuniciraju jer vjeruju da zemlja koja ima takve nogometaše očito ima i još nešto zanimljivo, korisno i na kraju profitabilno.
 

Back
Top