КАКО СПОРТ УНИШТАВА СРБИЈУ

Poruka
3.039
Добро је познато да држава Црвеној Звезди и партизану поклања огромне паре из нормалним људима непознатих разлога. Међутим иако гро новца од државе иде на ова два спортска друштва они нису једини који добијају новац од државе.
Примера ради почетком године на седници градског већа Суботице одобрено је суфинансирање у износу од 45,5 милиона динара за ову годину списак овде
Још један добар пример је Ниш који ове године издваја за финансирање програма локалних спортских клубова и пројеката у спорту 276 милиона динара од чега је 157 милиона за клубове од посебног значаја за град којих је очиглед изгледа 23.
НИС Гаспромњефт налази се на списку спонзора ОК Војводина, а генерални спонзор клуба је државни Институт за ратарство и повртарство из Новог Сада, годишње спонзорство клубу од стране Института износи око 150 000 евра.
КК Црвена Звезда у периоду 2001/12 од државних институција и јавних предузећа добио више од 4 милиона евра. Црвена Звезда има/имала је потписан уговор о спонзорству са Телекомом у износу од 2,9 милиона евра док Партизан има потписане уговоре са Дунав осигурањем (1,4 милиона евра) и Комерцијалном банком (1,7 милиона евра).

Ако се узме у обзир да у Србији постоји преко 150 општина/градова и да се претпостави да сви они овако троше паре па кад се на то дода оно што република издваја за спорт са спонзорствима од стране јавних предузеће цифре постају вртоглаво велике јер ако свака јендиница локалне самоуправе просечно троши по 50 милиона динара ко Суботица добијамо 7,5 милијарди динара само од њих кад се на то дода држава и јавна предузећа ја мислим да може да догура и до 10 милијарди динара или ти највероватније између 70-90 милиона евра годишње. И док држава баца паре на оне што трче за лоптом ми сви плаћамо све веће акцизе, порезе, таксе...
Ко има више информација о финасирању или ти боље речено бацању пара кроз прозор на конто игара нека их слободно изнесе овде
 
Boze nekad mi je tako krivo sto postoje ovi forumi i sto razni dokoni i frustrirani ljudi imaju pristupe informacijama . Pa sta ima lose u tome hleba i igara nek mi neko kaze zasto to nuzno mora biti lose .. ?? :eek: Pa valjda je bolje da postoje te igre da obican covek malo se opusti i zaboravi na probleme .. sta treba ceo dan svi da dubimo na glavi i da razmisljamo o ekonomiji i parama i tako da se jedemo , frustriramo ... zaista ne vidim poentu u takvom nacinu razmisljanja ..
 
Boze nekad mi je tako krivo sto postoje ovi forumi i sto razni dokoni i frustrirani ljudi imaju pristupe informacijama . Pa sta ima lose u tome hleba i igara nek mi neko kaze zasto to nuzno mora biti lose .. ?? :eek: Pa valjda je bolje da postoje te igre da obican covek malo se opusti i zaboravi na probleme .. sta treba ceo dan svi da dubimo na glavi i da razmisljamo o ekonomiji i parama i tako da se jedemo , frustriramo ... zaista ne vidim poentu u takvom nacinu razmisljanja ..

Нека се они играју о свом трошку, а не о нашем, онда неће бити лоше.

Овако, они млате лопту, што је потпуно бескористан посао, и добијају за то десетине хиљада евра, а неко ко ради и ствара има плату 200€, и још носи пелене, а од његовог пореза се ови зајебавају и гађају милионима..
 
Нека се они играју о свом трошку, а не о нашем, онда неће бити лоше.

Овако, они млате лопту, што је потпуно бескористан посао, и добијају за то десетине хиљада евра, а неко ко ради и ствара има плату 200€, и још носи пелене, а од његовог пореза се ови зајебавају и гађају милионима..

Не лупетај - боље погледај како и колико друге земље улажу у спорт и колико су плаћени добри спортисти....... овде стварно некима није добро.......
 
Не лупетај - боље погледај како и колико друге земље улажу у спорт и колико су плаћени добри спортисти....... овде стварно некима није добро.......

Које друге земље? У којој то земљи постоје националне пензије за спортисте? Где се то осим у мафијашким прчварницама клубови на чијем челу се налазе политичари финансирају из буџета и испумпавањем пара из државних и јавних предузећа преко маркетинга, и сличних фора?
Где ти уопште живиш ако не видиш ту спрегу политичке гарнитуре, јавних и државних фирми и спортских клубова, која иде преко грбаче целе нације?
 
Не лупетај - боље погледај како и колико друге земље улажу у спорт и колико су плаћени добри спортисти....... овде стварно некима није добро.......
pa ne placaju te sportiste drzave nego privatne firme. Kristijano ronaldo ne dobija platu od vlade italije nego od privatnika.
 
zamajavanje naroda , ogromno pranje pare preko "sporta" , i dalje zaglupljivanje ,gubljenje vremena, i praznjenje narodnog besa na gluposti.
kolko su se puta idioti skupili ispred skupstine zbog doceka ,a kolko zbog cena, plate, losih uslova rada?
samo pogledajte slovence koliko su dali kosarkasima...
hvala bogu nikad nisam isao na te doceke i trosio sate zivota na gledanje gluposti ,malo pogledam i to je to.
imao sam pametnija posla.
 
zamajavanje naroda , ogromno pranje pare preko "sporta" , i dalje zaglupljivanje ,gubljenje vremena, i praznjenje narodnog besa na gluposti.
kolko su se puta idioti skupili ispred skupstine zbog doceka ,a kolko zbog cena, plate, losih uslova rada?
samo pogledajte slovence koliko su dali kosarkasima...
hvala bogu nikad nisam isao na te doceke i trosio sate zivota na gledanje gluposti ,malo pogledam i to je to.
imao sam pametnija posla.

Али све је то о трошку свих нас, шта они производе, шта они стварају? Нека се издржавају од продатих улазница и нико неће имати ништа против тога...
 
Не мијешајте бабе и жабе.
Националне пензије добија ОГРАНИЧЕН број људи.
Зна се ко су и како су то освојили.
Да би то остварили занемарили су школу.
Оних 95 одсто спортиста који су такође занемарили школу остају социјални случајеви.
СПОРТ РАЗВИЈА ДЈЕЦУ У ЗДРАВЕ ЉУДЕ, А ТЕМА ИМА ПОГРЕЂАН НАСЛОВ.
Треба да буде како прање пара преко ФУДБАЛЕРА Звезде или Партизана или Радничког уништава Србију.
Остали спортови у Србаља једва преживљавају...ОК,накрали су се у КК Партизан и Звезда, али то је углавном то.
 
Не мијешајте бабе и жабе.
Националне пензије добија ОГРАНИЧЕН број људи.
Зна се ко су и како су то освојили.
Да би то остварили занемарили су школу.
Оних 95 одсто спортиста који су такође занемарили школу остају социјални случајеви.
СПОРТ РАЗВИЈА ДЈЕЦУ У ЗДРАВЕ ЉУДЕ, А ТЕМА ИМА ПОГРЕЂАН НАСЛОВ.
Треба да буде како прање пара преко ФУДБАЛЕРА Звезде или Партизана или Радничког уништава Србију.
Остали спортови у Србаља једва преживљавају...ОК,накрали су се у КК Партизан и Звезда, али то је углавном то.

Значи нити је ишао редовно у школу, нити се бавио било каквим стваралачким радом, а онда се са 40 година окачио на грбачу оних који раде и стварају.

Па нама мора да буде циљ да такви нестану, иначе одосмо дођавола..
 
ali on ce ostati u zemlji i obucavati druge sportiste. sta bi bilo kad bi nam takvi talenti otisli

Да да, и ти други ће се тако обучени исто тако окачити на грбаче оних који раде у земљи Србији, и тако из генерације у генерацију добијамо све већу армију оних који су обучени за черупање буџета.
И онда кад ови који раде виде колико је сати, онда кажу е до ***** и нико овде више није луд да ради и ствара, сви млате празну сламу, вежбају бекхенде, или траже везе и подмићују да уђу у црвену звезду и слично.

Или ако неко освоји неко првенство у каратеу па треба да иде даље, породица крене да кука да финансирање настави држава јер је ето то национални интерес, како да не.

А ономад кад је она теквондискиња освојила негде неку медаљу сви су били одушевљени те је од града Београда добила стан експресно.

Па овај народ и треба да нестане..

- - - - - - - - - -

to je tačno, zemlju ne uništava sport nego sportska mafija

Ја до пре једно 15 година стално трчао око стадиона Синђелић, сви ти стадиони су направљени у време социјализма за рекреацију и бављење спортом. А онда то вече, трчим ја, кад оно, за мном чувар, извукао пиштољ, рекох шта би човече, јеси ти луд? После ми се лик извињава, али каже ово је постало приватно власништво, и не смем ту да будем.

Толико о спорту и здрављу.
 
Ау како се само брзо огласе неки.........:hahaha: ..... па даааааааа......... најбоље да затворимо СВЕ СПОРТСКЕ КЛУБОВЕ И ДА ОТВОРИМО КЛАДИОНИЦЕ У КОЈИМА МОЖЕТЕ СЛОБОДНО КУПИТИ ВУТРУ.......... :rotf:

Ххахаха..Мито, легендо.

Критикујеш кладионице тако што помињеш куповину вутре у њој.

Па у кладионици се људи кладе на СПОРТСКЕ РЕЗУЛТАТЕ. Дакле, да се народу хлеба и игара, а онда му се омогући да учествује у игри у којој даје новац којим купује наду, а у којој никада не може да победи.

Дакле, кладионице нису везане за вутру, него за спорт.

При том, овде нико нема ништа ни против спорта, ни против професионалног спорта. Проблем је државно финансирање профи спорта. Колико су се само тзв. "спортски радници" накрали наших пара, то је страшно.
 

Back
Top