КАКО СПОРТ УНИШТАВА СРБИЈУ

Иначе, јуче је била нека утакмица. Србија Румунија.

Спортски радници су својим силним пријатељима поделили гомиле карата за овај догађај.

У Србији увек иста прича.

Наложиш масу, попут Соће, Серемите, Фобоса и сличних да држава нешто треба да финансира због општег добра. Онда отмеш паре пореских обвеника, па услугу не добијају они који су је финансирали, већ они блиски власти и они који су пријатељи и познаници оних који су блиски власти (или на власти).

Ишли утакмицу да гледају одабрани, за Џ, уместо да је новац остао пореском обвезнику, па да он сам купи карту за биоскоп, позориште, фудбал, кошарку или хокеј на бетону.
 
Иначе, јуче је била нека утакмица. Србија Румунија.

Спортски радници су својим силним пријатељима поделили гомиле карата за овај догађај.

У Србији увек иста прича.

Наложиш масу, попут Соће, Серемите, Фобоса и сличних да држава нешто треба да финансира због општег добра. Онда отмеш паре пореских обвеника, па услугу не добијају они који су је финансирали, већ они блиски власти и они који су пријатељи и познаници оних који су блиски власти (или на власти).

Ишли утакмицу да гледају одабрани, за Џ, уместо да је новац остао пореском обвезнику, па да он сам купи карту за биоскоп, позориште, фудбал, кошарку или хокеј на бетону.
Pa i taj sendvičar koji radi za 50 - 60 iljada i dobio je kartu za tekmu preko mesnog odbora isto placa porez i doprinose .
 
Сви ти који су у Србији више зарађивали него што су трошили су били, уз ретке изузетке, експресно приватизовани, па сада други зарађују, нама су остали само они који праве губитке јер њих нико неће да купи.

Замисли Телеком Србија, национални оператор у Србији, са огранцима у БиХ и Црној Гори, рекламира се по белом свету, и дебело плаћа за то.
Јел ти нас овде зајебаваш, коме се то рекламира Телеком по белом свету?

- - - - - - - - - -



Па ни експлоатација човека од стране другог човека или од стране система није измишљена у Србији, али у Србији поприма чудовишне размере, као и ово око спорта, и шта сад, ми то треба да узмемо здраво за готово?
Мислим какво је то оправдање?

- - - - - - - - - -



А колико играча је купљено за баснословне суме, то не рачунаш, колико је пара потрошено на то у овој бедној земљи?

Najveci transfer u Srbiji je mislim Suma za famoznih 1,3 miliona evra u Partizanu. Da kazemo da je to poslovni gubitak. Ali koliko je klinaca iz omladinskih skola placeno nista (u smislu transfera), a onda prodato za velike cifre. I nije retkost da se desi promasaj posebno u vodjenju kluba, u transferu igraca. Kao sto se dogode i promasaji u privatnim kompanijama.

Kada je u pitanju Telekom i njegovo marketing. Stvarno, zamisli kompanija koja posluje po trzisnim principima, koja samo u Srbiji ima dva jaka konkurenta (Telenor i VIP) uopste ulaze u marketing. Gasprom koji je u svojoj zemlji i monopolista i globalno bez jace konkurencije, isto ulaze u sport (prethodno sam pomenuo glavni su sponzor Zenita i Salkea). Po tvojoj logici, sta ce bilo kome reklama na nekom dresu, ili jos bolje, sta ce recimo Telekomu reklama uopste. Ko je jos cuo da uspesne i manje uspesne kompanije ulazu u marketing.

Sta ce oni britanski ili neki drugi mobilni operateri na dresovima tih ekipa kada mi ne mozemo koristiti njihove usluge. Ali eto, ljudi ne slusaju strucnjake sa foruma Krstarica, vec imaju neki svoj interes. Ispade po misljenju ljudi ovde da na celom svetu samo Telekom od svih kompanija ulaze u najveci fudbalski klub jedne zemlje.

Onako, ludi su ti ameri kada za Superbol prodaju sekund za nekoliko miliona.
 
Tačno mora. Ali treba li Srbiji 375 poslanika? I plus još kojekakve njihove svite? Moraju li se voziti Audi, BMW i Mercedes ili može i recimo Škoda ili Pežo? Moraju li gospoda imati tolike plate i dnevnice? Ali eto sport je problem.

Тих 375 кретена једино што раде то је да на знак "звонца" притисну одређено дугме - па јбт ја би могао свако расно псето томе да научим - не требају ми посланици, избори, гласања.........
 
Najveci transfer u Srbiji je mislim Suma za famoznih 1,3 miliona evra u Partizanu. Da kazemo da je to poslovni gubitak. Ali koliko je klinaca iz omladinskih skola placeno nista (u smislu transfera), a onda prodato za velike cifre. I nije retkost da se desi promasaj posebno u vodjenju kluba, u transferu igraca. Kao sto se dogode i promasaji u privatnim kompanijama.

Kada je u pitanju Telekom i njegovo marketing. Stvarno, zamisli kompanija koja posluje po trzisnim principima, koja samo u Srbiji ima dva jaka konkurenta (Telenor i VIP) uopste ulaze u marketing. Gasprom koji je u svojoj zemlji i monopolista i globalno bez jace konkurencije, isto ulaze u sport (prethodno sam pomenuo glavni su sponzor Zenita i Salkea). Po tvojoj logici, sta ce bilo kome reklama na nekom dresu, ili jos bolje, sta ce recimo Telekomu reklama uopste. Ko je jos cuo da uspesne i manje uspesne kompanije ulazu u marketing.

Sta ce oni britanski ili neki drugi mobilni operateri na dresovima tih ekipa kada mi ne mozemo koristiti njihove usluge. Ali eto, ljudi ne slusaju strucnjake sa foruma Krstarica, vec imaju neki svoj interes. Ispade po misljenju ljudi ovde da na celom svetu samo Telekom od svih kompanija ulaze u najveci fudbalski klub jedne zemlje.

Onako, ludi su ti ameri kada za Superbol prodaju sekund za nekoliko miliona.

Које је на крају твоје објашњење, све је ово супер јер се тако ради и у Британији, или у САД?

Ја заиста немам намеру да улазим у њихов business case, мада би се могло и то, отприлике је онај радник Фијата све рекао а овај наш buseness case је свакако јасан, ми плаћамо а они млате лопту, возе кола од пар стотина хиљада евра, баратају милионима итд..
 
И на крају, да не буде забуне, зашто је Немачка Немачка, а Србија Србија?

Зато што немачка има ПРОИЗВОДЊУ, а Србија нема производњу него ем су нам накачили млатимуде у џабалебароше, ем нас убеђују како они стварају и привређују.
 
Sport je neka vrsta skretača pažnje širokim narodnim masama sa stvarnih životnih problema koje imaju a koji u našem slučaju narodne mase same i finansiraju.Amaterski sport i fizičku kulturu treba finansirati.Profesionalni sport treba prepustiti tržištu a ne lopinama i mafiji u savezima i klubovima.

Јутрос колеге на послу почеше да пљују дал Задругу, дал Фарму, досадили су, испирају људима мозгове, пуне новине ријалитија, како то народ може да гледа, ко плаћа те кретене, како је могуће да неко добије 100000€• за победу у тој некој глупости званој ријалити... Ма дрвље и камење..

А онда кренуше о спорту, јеси видео Новака, свака му част, вратио се у форму, одушевио ме, јеси гледао утакмицу, јеси купио карте, јеси видео онај клуб купио онога за онолико пара, свака му част...

Ја само ћутим, и чекам кад ће да сконтају да су управо попљували један ријалити, а онда уживали у причи о истом таквом ријалитију...
 
Јутрос колеге на послу почеше да пљују дал Задругу, дал Фарму, досадили су, испирају људима мозгове, пуне новине ријалитија, како то народ може да гледа, ко плаћа те кретене, како је могуће да неко добије 100000€• за победу у тој некој глупости званој ријалити... Ма дрвље и камење..

А онда кренуше о спорту, јеси видео Новака, свака му част, вратио се у форму, одушевио ме, јеси гледао утакмицу, јеси купио карте, јеси видео онај клуб купио онога за онолико пара, свака му част...

Ја само ћутим, и чекам кад ће да сконтају да су управо попљували један ријалити, а онда уживали у причи о истом таквом ријалитију...
Upravo tako.
 
41513657_2396482070367360_6013960044201115648_n.jpg
 
Које је на крају твоје објашњење, све је ово супер јер се тако ради и у Британији, или у САД?

Ја заиста немам намеру да улазим у њихов business case, мада би се могло и то, отприлике је онај радник Фијата све рекао а овај наш buseness case је свакако јасан, ми плаћамо а они млате лопту, возе кола од пар стотина хиљада евра, баратају милионима итд..

Tako je majstore, ti ne ulazi u njihov biznis kejs, ne ulazi u onaj primer, u ovaj primer, vec se samo orjentisi kako je u Srbiji i zgrazavaj se. Jer kakve veze mi imamo za svetom. Ali zato ces uci u njihov biznis kejs kada objasnjavas kako je svuda u svetu jeftinija hrana, struja, voda, ali ces zato one stvari koje ti ne idu bas u prilog, posmatrati odvojeno. Principijalno pristupanje problemu, nema sta. I ponavljas onu populisticku mantru, oni milione za sutiranje lopte a mi kikiriki za rad u fabrici. Svet je neposten, sta da ti kazem, zali se Unicefu, Butrosu Galiju, mami i tati. Svet je takav fudbal je popularan, fudbaleri su preplaceni. Kraj price.

A za onog majstora koji je mom argumentu da je Zvezda zaradila i uvela u zemlju nekih 70 miliona evra cistih deviza, on kao kontraargument naveo da je otprilike toliki i dug. Ajde ovako, Zvezdin dug nikada u istoriji, ni u onim najcrnjim danima, nije bio 70 miliona. Otpise nije davala drzava, drzava je jedino olaksala dug za porez (svim duznicima privatnim i drzavnim), da placanjem glavnice otpisu jedan deo. Dakle ne striktno za Zvezdu ili Partizan, bukvalno svima je nudjena ta mogucnost i dosta njih je iskoristilo, a neki i nisu. Tako je KK Partizan mislio da on ne mora to da placa, pa mu je doslo na naplatu sto je skoro unistilo klub. Ali drzava nije oprostila ni njima. ž

Dug je vracan, negde je postignut reprogram, ali najveci dugovi su bili privatnim bankama. A banke ne prastaju tek tako. Nesto je dogovoreno, nesto nije.

Dakle na neke cinjenice ovde se sipaju nove lazi, poluistine i gluposti koje su pokupljene ko zna gde.
 
Добро је познато да држава Црвеној Звезди и партизану поклања огромне паре из нормалним људима непознатих разлога. Међутим иако гро новца од државе иде на ова два спортска друштва они нису једини који добијају новац од државе.
Примера ради почетком године на седници градског већа Суботице одобрено је суфинансирање у износу од 45,5 милиона динара за ову годину списак овде
Још један добар пример је Ниш који ове године издваја за финансирање програма локалних спортских клубова и пројеката у спорту 276 милиона динара од чега је 157 милиона за клубове од посебног значаја за град којих је очиглед изгледа 23.
НИС Гаспромњефт налази се на списку спонзора ОК Војводина, а генерални спонзор клуба је државни Институт за ратарство и повртарство из Новог Сада, годишње спонзорство клубу од стране Института износи око 150 000 евра.
КК Црвена Звезда у периоду 2001/12 од државних институција и јавних предузећа добио више од 4 милиона евра. Црвена Звезда има/имала је потписан уговор о спонзорству са Телекомом у износу од 2,9 милиона евра док Партизан има потписане уговоре са Дунав осигурањем (1,4 милиона евра) и Комерцијалном банком (1,7 милиона евра).

Ако се узме у обзир да у Србији постоји преко 150 општина/градова и да се претпостави да сви они овако троше паре па кад се на то дода оно што република издваја за спорт са спонзорствима од стране јавних предузеће цифре постају вртоглаво велике јер ако свака јендиница локалне самоуправе просечно троши по 50 милиона динара ко Суботица добијамо 7,5 милијарди динара само од њих кад се на то дода држава и јавна предузећа ја мислим да може да догура и до 10 милијарди динара или ти највероватније између 70-90 милиона евра годишње. И док држава баца паре на оне што трче за лоптом ми сви плаћамо све веће акцизе, порезе, таксе...
Ко има више информација о финасирању или ти боље речено бацању пара кроз прозор на конто игара нека их слободно изнесе овде

Bolje da su opremili što više terena kako bi što više dece imalo pristup kvalitetnijim sadržajima.
Dakle, bazična sportska i fizička kultura
A ne da država plaća već ionako plaćene profesionalne sportiste
 
Tako je majstore, ti ne ulazi u njihov biznis kejs, ne ulazi u onaj primer, u ovaj primer, vec se samo orjentisi kako je u Srbiji i zgrazavaj se. Jer kakve veze mi imamo za svetom. Ali zato ces uci u njihov biznis kejs kada objasnjavas kako je svuda u svetu jeftinija hrana, struja, voda, ali ces zato one stvari koje ti ne idu bas u prilog, posmatrati odvojeno. Principijalno pristupanje problemu, nema sta. I ponavljas onu populisticku mantru, oni milione za sutiranje lopte a mi kikiriki za rad u fabrici. Svet je neposten, sta da ti kazem, zali se Unicefu, Butrosu Galiju, mami i tati. Svet je takav fudbal je popularan, fudbaleri su preplaceni. Kraj price.

A za onog majstora koji je mom argumentu da je Zvezda zaradila i uvela u zemlju nekih 70 miliona evra cistih deviza, on kao kontraargument naveo da je otprilike toliki i dug. Ajde ovako, Zvezdin dug nikada u istoriji, ni u onim najcrnjim danima, nije bio 70 miliona. Otpise nije davala drzava, drzava je jedino olaksala dug za porez (svim duznicima privatnim i drzavnim), da placanjem glavnice otpisu jedan deo. Dakle ne striktno za Zvezdu ili Partizan, bukvalno svima je nudjena ta mogucnost i dosta njih je iskoristilo, a neki i nisu. Tako je KK Partizan mislio da on ne mora to da placa, pa mu je doslo na naplatu sto je skoro unistilo klub. Ali drzava nije oprostila ni njima. ž

Dug je vracan, negde je postignut reprogram, ali najveci dugovi su bili privatnim bankama. A banke ne prastaju tek tako. Nesto je dogovoreno, nesto nije.

Dakle na neke cinjenice ovde se sipaju nove lazi, poluistine i gluposti koje su pokupljene ko zna gde.

Човече, Амери и Британци су подјармили свет, што је дозвољено сенатору није дозвољено коњу, они можда и могу да плаћају, ако плаћају, а сигуран сам да водафон не плаћа рекламе без везе, тамо бре кад сам био у хотелу wifi није укључен у цену, него је 5 фунти на дан, коришћење базена кошта додатно, па нису они блесави, капитлаизам је немилосрдан..
И баш зато што је немилосрдан и зато што је свет непоштен, ми морамо да се изборимо за своја права, а не да нас праве мајмунима о нашем трошку.

- - - - - - - - - -

Bolje da su opremili što više terena kako bi što više dece imalo pristup kvalitetnijim sadržajima.
Dakle, bazična sportska i fizička kultura
A ne da država plaća već ionako plaćene profesionalne sportiste

Мени млађе дете иде у основну школу, тамо бре физичко скоро да и нема, нити шта раде нити их ко тера да вежбају, али зато школа облепљена понудама, те рукомет, те карате, све у тој истој школи у тој истој сали, али ако платиш, и неко ми онда прича о спорту, овде је све превара и отимање пара.
 
Мени млађе дете иде у основну школу, тамо бре физичко скоро да и нема, нити шта раде нити их ко тера да вежбају, али зато школа облепљена понудама, те рукомет, те карате, све у тој истој школи у тој истој сали, али ако платиш, и неко ми онда прича о спорту, овде је све превара и отимање пара.

O tome se radi.
Umesto ulupati 300 miliona u "nacionalni stadion", renovirati sale po školama u Srbiji kako bi deca imala krštene uslove da se sportom tj fizičkom kulturom bave u okviru školskih časova
 
O tome se radi.
Umesto ulupati 300 miliona u "nacionalni stadion", renovirati sale po školama u Srbiji kako bi deca imala krštene uslove da se sportom tj fizičkom kulturom bave u okviru školskih časova

Па бре видиш да неки мисле да је улагање у национални стадион јаче и профитабилније од било које производње, невероватно...
 
Добро је познато да држава Црвеној Звезди и партизану поклања огромне паре из нормалним људима непознатих разлога.




zasto nepoznatih, razlozi zasto se finasiraju te gluposti su oni isti razlozi iz kojih se finansiraju nevladine organizacije, parade ponosa i tome slicno
 
Човече, Амери и Британци су подјармили свет, што је дозвољено сенатору није дозвољено коњу, они можда и могу да плаћају, ако плаћају, а сигуран сам да водафон не плаћа рекламе без везе, тамо бре кад сам био у хотелу wifi није укључен у цену, него је 5 фунти на дан, коришћење базена кошта додатно, па нису они блесави, капитлаизам је немилосрдан..
И баш зато што је немилосрдан и зато што је свет непоштен, ми морамо да се изборимо за своја права, а не да нас праве мајмунима о нашем трошку.

- - - - - - - - - -



Мени млађе дете иде у основну школу, тамо бре физичко скоро да и нема, нити шта раде нити их ко тера да вежбају, али зато школа облепљена понудама, те рукомет, те карате, све у тој истој школи у тој истој сали, али ако платиш, и неко ми онда прича о спорту, овде је све превара и отимање пара.

Pa sto ne rece brate, sve je to jos jedna belosvecka zavera protivu nebeske Srbije. Sve te pare koje drzava daje Partizanu i Zvezdi (a koje joj se, kao sto sam objasnio vracaju u daleko vecoj sumi) su deo velikog zlog plana Sorosa i iluminata protiv nase zemlje.

Svi su bre ludi koji finansiraju, odnosno sponzorisu fudbalske (sportske) klubove. Ko je lagao da je reklama bitna za biznis. Naravno da nije. Pa pametniji su nasi mozgovi u Srbiji koji smatraju da je reklama nepotreban trosak (pa je tako i samo ulaganje Telekoma u klubove u Srbiji je gubitak), nego svi ti pogani Britanci i Amerikanci, koji su uvezali sport i marketing i koji su stvorili svetske brendove koji zaradjuju sumanute svote novca.

Bio jednom jedan Next sok, nas proizvod kompanije "Fresh and co", vrhunski kvalitet. Popularan na zabavama svetskog dzet seta, svi uslovi da bude globalno uspesan brend. Firma pocela ekspanziju tako sto je kupila liniju za proizvodnju ambalaze, da imaju sopstveno pakovanje, jer su iz nekog razloga mislili da im bas to treba. Tako je ta firma podigla kredit, izgradila proizvodnu liniju, plasirala proizvod po Evropi, ali prodaja nije bila ni blizu onome cemu su se nadali.

Direktori i menadzeri firme su se pitali gde su bre to pogresili, kako je moguce da niko nije prepoznao te kvalitetne sokove kao proizvod koji treba redovno kupovati. Naravno, odgovor je bio jednostavan, oni su zaboravili da se reklamiraju. Dzaba da proizvode cist bozji nektar ako ljudi i ne znaju da postojis. Svaka cast sto su se Next sokovi pili na popularnim zabavama sto su se svideli Naomi Kempbel i Seron Stoun, kada potrosaci ne znaju ni ko si ni sta si.

Ironija je u tome sto je kompaniju na kraju kupila Koka kola, koja proizvodi ukusan otrov i koja je u prvih nekoliko kompanija u svetu koje ulazu u reklamu. I danas su Next sokovi pod okriljem Koka kole, nas proizvod koji se razvija samo kao regionalni brend, jer domaci menadzeri nisu shvatili vaznost marketinga.

Jos jedna tuzna prica srpskog preduzetnistva.
 
O tome se radi.
Umesto ulupati 300 miliona u "nacionalni stadion", renovirati sale po školama u Srbiji kako bi deca imala krštene uslove da se sportom tj fizičkom kulturom bave u okviru školskih časova
Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Magistar Čolović.


Онда тешко може да се утали сва братија.....на ситнијим реновирањима нема много позиција за ''слалом''
''капитални пројекти'' су политикантски плен станица Прокоп, непостојећи Јужни ток, коридор 10.......БГ метро...
 

Back
Top