КАКО СПОРТ УНИШТАВА СРБИЈУ

Ја до пре једно 15 година стално трчао око стадиона Синђелић, сви ти стадиони су направљени у време социјализма за рекреацију и бављење спортом. А онда то вече, трчим ја, кад оно, за мном чувар, извукао пиштољ, рекох шта би човече, јеси ти луд? После ми се лик извињава, али каже ово је постало приватно власништво, и не смем ту да будем.

Толико о спорту и здрављу.

pa da, tajkuni i privatnici jajare.....njih treba hvatati za gušu u sv slučaju
 
Оних 95 одсто спортиста који су такође занемарили школу остају социјални случајеви.
СПОРТ РАЗВИЈА ДЈЕЦУ У ЗДРАВЕ ЉУДЕ, А ТЕМА ИМА ПОГРЕЂАН НАСЛОВ.

Чекај, не разумем.

У једној реченици кажеш да спортисти занемарују школу и постану социјални случајеви, а одмах у следећој реченици кажеш да спорт развија децу у здраве људе?

Мало си конрадикторан.
 
Boze nekad mi je tako krivo sto postoje ovi forumi i sto razni dokoni i frustrirani ljudi imaju pristupe informacijama . Pa sta ima lose u tome hleba i igara nek mi neko kaze zasto to nuzno mora biti lose .. ?? :eek: Pa valjda je bolje da postoje te igre da obican covek malo se opusti i zaboravi na probleme .. sta treba ceo dan svi da dubimo na glavi i da razmisljamo o ekonomiji i parama i tako da se jedemo , frustriramo ... zaista ne vidim poentu u takvom nacinu razmisljanja ..

Може Соћо спорт. Окани се дроге и врати се на спорт.

Али из буџета треба финансирати само и искључиво ДЕЧИЈИ СПОРТ. А аматерски спорт нека финансирају сами аматери који се баве тим спортом. Професионални спорт нека живи од профи зараде. Дакле, од продаја улазница, реклама, продаје играча.

А не од народних пара.
 
Чекај, не разумем.

У једној реченици кажеш да спортисти занемарују школу и постану социјални случајеви, а одмах у следећој реченици кажеш да спорт развија децу у здраве људе?

Мало си конрадикторан.

Уништи га човече...
 
Чекај, не разумем.

У једној реченици кажеш да спортисти занемарују школу и постану социјални случајеви, а одмах у следећој реченици кажеш да спорт развија децу у здраве људе?

Мало си конрадикторан.

Zdravi tupsoni.Budući kadar sns.
 
Sitne su to pare u poređenju na ono što se odvaja na subvencije recimo. Sem toga, sport je nešto što država treba da pomaže, zbog očitih benefita po mlade ljude, promovisanje zdrave kulture. Naročito ove male neprofitabilne sportove, tipa atletika, odbojka, vaterpolo, rukomet, plivanje, veslanje...

Košarka je takođe neprofitabilan sport u Evropi. Možda je iznenađujuće, ali je tako, nisam siguran da li je makar 1 evroligaš profitabilan klub. To je neka vrsta anomalije na tržištu, fascinanto zapravo, al da ne ulazim sad u detalje... poenta je da se bojim da bi i košarkaškim klubovima bila potrebna nekakva potpora da bi opstali, nisam siguran da bi privatizacija za njih bila rešenje, sem naravno ako bi potencijalni vlasnik bio puki entuzijasta, zaljubljenik u košarku koji bi ušao u to svestan da će gubiti pare.

S druge strane fudbal je potpuno samoodrživ, tu je privatizacija izvodljiva.

Sve ovo naravno ne znači da odobravam tretman koji imaju blizanci, celim bićem sam protiv toga, ti klubovi su otelotvorenje nakaradnog sistema ove države. Organizovani kriminal, nasilje, korupcija, zloupotrebe, prevare, prinude, utaje, pronevere... simbolizuju sve ono protiv čega pošten čovek stoji.
 
Ау како се само брзо огласе неки.........:hahaha: ..... па даааааааа......... најбоље да затворимо СВЕ СПОРТСКЕ КЛУБОВЕ И ДА ОТВОРИМО КЛАДИОНИЦЕ У КОЈИМА МОЖЕТЕ СЛОБОДНО КУПИТИ ВУТРУ.......... :rotf:

Ne smeta ti sto su dva glavna kluba Zvezda i Partizan ? :per: Komunisticki nazivi klubova :sad2:
 
Добро је познато да држава Црвеној Звезди и партизану поклања огромне паре из нормалним људима непознатих разлога. Међутим иако гро новца од државе иде на ова два спортска друштва они нису једини који добијају новац од државе.
Примера ради почетком године на седници градског већа Суботице одобрено је суфинансирање у износу од 45,5 милиона динара за ову годину списак овде
Још један добар пример је Ниш који ове године издваја за финансирање програма локалних спортских клубова и пројеката у спорту 276 милиона динара од чега је 157 милиона за клубове од посебног значаја за град којих је очиглед изгледа 23.
НИС Гаспромњефт налази се на списку спонзора ОК Војводина, а генерални спонзор клуба је државни Институт за ратарство и повртарство из Новог Сада, годишње спонзорство клубу од стране Института износи око 150 000 евра.
КК Црвена Звезда у периоду 2001/12 од државних институција и јавних предузећа добио више од 4 милиона евра. Црвена Звезда има/имала је потписан уговор о спонзорству са Телекомом у износу од 2,9 милиона евра док Партизан има потписане уговоре са Дунав осигурањем (1,4 милиона евра) и Комерцијалном банком (1,7 милиона евра).

Ако се узме у обзир да у Србији постоји преко 150 општина/градова и да се претпостави да сви они овако троше паре па кад се на то дода оно што република издваја за спорт са спонзорствима од стране јавних предузеће цифре постају вртоглаво велике јер ако свака јендиница локалне самоуправе просечно троши по 50 милиона динара ко Суботица добијамо 7,5 милијарди динара само од њих кад се на то дода држава и јавна предузећа ја мислим да може да догура и до 10 милијарди динара или ти највероватније између 70-90 милиона евра годишње. И док држава баца паре на оне што трче за лоптом ми сви плаћамо све веће акцизе, порезе, таксе...
Ко има више информација о финасирању или ти боље речено бацању пара кроз прозор на конто игара нека их слободно изнесе овде

Potpuno si u pravu. Inace to sto drzava poklanja pare ima za cilj jedno - da se od toga uzme procenat.

Slazem se potpuno da klubove ne treba da finansiraju javna preduzeca i drzavne ustanove. Potpuno je iracionalno da jedno ministarstvo bilo-cega finansira sport, osim ministarstva za sport PREKO ministartva finansija (naime finansije odobravaju konacno sredstva). Medjutim ako se tako (iz budzeta) finansiraju onda nema prostora za procente. Zato se to razvodni pa 179 raznih subjekata finansira klubove, i u svakom tom finansiranju odvoji se procenat donoru. Samo sto to sve ide u krajnjoj liniji iz budzeta.

Znaci nista iz javnog sektora, a privatna preduzeca neka finansiraju, postoje zakoni kako se to radi - samo napred.

A drzava da finansira iz budzeta putem ministarstva za sport tako da se tacno zna koga, sta i koliko finansira. Prosto postoje sportovi koji moraju da se finansiraju - zapravo tu spada vecina sportova jer nisu ekonomski isplativi / atraktivni pa ne mogu da se samofinansiraju.
 
Смета ми - али нећу због тога да тражим да буду затворени а спорт уништен....... свашта....... нека промене имена и готово...

Sta da promene ime_.Pa nisu postali prvaci sveta pod nazivom Vucicevi tigrovi vec C,Zvezda a oni drugi sampioni Jugoslavije i finalisti kupa sampiona pd imenom Partizan a ne Cetnik,,nikada to ne bi proslo ,Probao Tudjman sa Kroacijom umesto Dinamo pa posle mislim godinu dve vraceno ime,
 
Смета ми - али нећу због тога да тражим да буду затворени а спорт уништен....... свашта....... нека промене имена и готово...

Zasto Zvezda da menja ime? Samo Partizan, jer zvezda moze da znaci i obicna zvezda, ne samo i obavezno petokraka.

A sto neko rece, bitno je da se sustinski izmene, da ne budu leglo kriminala/ca oko njih.

@ tema

Ne treba da se ukida sport narocito ne fudbal, ali stvarno treba da se prociste i poostre kriterijumi da bi bio kako treba i uspesan kao nekad kad ga je bilo divota gledati.

Ovako, samo je ostao Djokovic kome svaka cast, ali sta sa onima koji bas i ne prate tenis?

Dakle, treba da se trudimo na svim poljima iskreno, ne kao neke babe i jedva. Onda bolje i ne igrati.
 
Zasto Zvezda da menja ime? Samo Partizan, jer zvezda moze da znaci i obicna zvezda, ne samo i obavezno petokraka.

A sto neko rece, bitno je da se sustinski izmene, da ne budu leglo kriminala/ca oko njih.

@ tema

Ne treba da se ukida sport narocito ne fudbal, ali stvarno treba da se prociste i poostre kriterijumi da bi bio kako treba i uspesan kao nekad kad ga je bilo divota gledati.

Ovako, samo je ostao Djokovic kome svaka cast, ali sta sa onima koji bas i ne prate tenis?

Dakle, treba da se trudimo na svim poljima iskreno, ne kao neke babe i jedva. Onda bolje i ne igrati.

Jel znas nekog sportistu iz Finske na prvu,ili fudbalski,kosarkaski klub Verovatno malo ko zna.Ali znaju da su bogata zemlja..Svedska,,Danska nemaju ovakve klubove sa budzetima od 20 miliona evra
 
Sport je najgora i najjeftinija droga za sirotinju, kao stvoren za ovak'e uboge enklave poput nas i Rvata.

Ja bih sport zabranio u svim državama koje imaju GDP ispod 30.000 po glavi stanovnika (a valjalo bi tu sagledati još poneki ekonomski parametar). Pa bi onda lepo igrali finale Švajcarska-Luksemburg, i to samo "original" lokalci, bez imigrantskog ološa koji bi radio ono zbog čega je i došao u pečalbu - rintao i zaradjivao novac a ne da juri krpenjaču niz livadu. Slabo ko bi to uopšte i gledao a još manje bi se neko busao u prsa junačka.
 
Boze nekad mi je tako krivo sto postoje ovi forumi i sto razni dokoni i frustrirani ljudi imaju pristupe informacijama . Pa sta ima lose u tome hleba i igara nek mi neko kaze zasto to nuzno mora biti lose .. ?? :eek: Pa valjda je bolje da postoje te igre da obican covek malo se opusti i zaboravi na probleme .. sta treba ceo dan svi da dubimo na glavi i da razmisljamo o ekonomiji i parama i tako da se jedemo , frustriramo ... zaista ne vidim poentu u takvom nacinu razmisljanja ..

Може човек да се опусти тако што ће сам да оде да игра фудбал, кошарку и сл. са другарима па на пиво, кафу, ракијицу... Здравије је а и не кошта милионе евра државу.

Не мијешајте бабе и жабе.
Националне пензије добија ОГРАНИЧЕН број људи.
Зна се ко су и како су то освојили.
Да би то остварили занемарили су школу.
Оних 95 одсто спортиста који су такође занемарили школу остају социјални случајеви.
СПОРТ РАЗВИЈА ДЈЕЦУ У ЗДРАВЕ ЉУДЕ, А ТЕМА ИМА ПОГРЕЂАН НАСЛОВ.
Треба да буде како прање пара преко ФУДБАЛЕРА Звезде или Партизана или Радничког уништава Србију.
Остали спортови у Србаља једва преживљавају...ОК,накрали су се у КК Партизан и Звезда, али то је углавном то.

Наслов теме је на месту јер не мислим само на Звезду и Партизан који јесу највећи примаоци пара. Највећи део пара не иде за децу већ за клубове који се професионално баве спортом и углавном у њима играју одрасли. Уместо да се буљук паре баца на глупости може тим новцем да се у свакој школи направи базен, сала за физичко, спортска опрема па да се деца стварно баве спортом.

Такође треба напоменути да они који су запоставили образовање због спорта су имали родитеље који су неотесани дебили којима је децу требало још у вртићу одузети, јесте да сам против да држава одузима децу осим у изузетним случајевима али ово је по мени један такав случај.
 
Sport je najgora i najjeftinija droga za sirotinju, kao stvoren za ovak'e uboge enklave poput nas i Rvata.

Ja bih sport zabranio u svim državama koje imaju GDP ispod 30.000 po glavi stanovnika (a valjalo bi tu sagledati još poneki ekonomski parametar). Pa bi onda lepo igrali finale Švajcarska-Luksemburg, i to samo "original" lokalci, bez imigrantskog ološa koji bi radio ono zbog čega je i došao u pečalbu - rintao i zaradjivao novac a ne da juri krpenjaču niz livadu. Slabo ko bi to uopšte i gledao a još manje bi se neko busao u prsa junačka.

Ма каква забрана, хоћу као некад да окупим екипу на пољанчету, и удри, е то је био спорт, а ово данас је лоповлук и отимање пара.

- - - - - - - - - -

Уместо да се буљук паре баца на глупости може тим новцем да се у свакој школи направи базен, сала за физичко, спортска опрема па да се деца стварно баве спортом.
У школи где иде моје дете савет родитеља одлучио да родитељи скупе паре да се окречи учионица и да се купе завесе.

Е па овог пута ће моје дете да се издвоји, показаћу им уплатнице од пореза, па нека виде у општини нека траже део тих пара, мајке им га клошарске.
 

Back
Top