Šta trenutno čitate ?

gost 346714

Veoma poznat
Poruka
14.726
Znam da ovakva tema ima i na drugim forumima, ali mislim da ne postoji na svaštari, a mene, iskreno mrzi da idem na druge forume :hahaha:
Ovde ne moramo samo pričati šta trenutno čitamo. Ovde može biti i odredjenih preporuka i eventualnih diskusija o delima.

Pu, ja prvi :lol:

Završavam sa čitanjem knjige "Za društvo u ćošku " autora Aleksandra Gajovića. Knjiga sadrži skraćene biografije nekih od pevača narodne muzike: Tome Zdravkovića, Silvane Armenulić, Tozovca...
Knjigu sam (čini mi se) platio manje od 500.dinara i malo je reći da sam oduševljen
 
Trenutno citam "Sofijin svet" da se podsetim razvoja filozofije i da malo odmorim mozak, a posle toga planiram "Jadnike" i jedva cekam :klap:

Inace Vaskoni, lepa tema :ok:

- - - - - - - - - -

"Adu" Mome Kapora.

Neverovatno, ali poslednji put sam je pročitao pre više od 30 godina, a opet osećam želju da čitam stranu za stranom, ništa manje nego tada. Ilustracije su mu mnogo lepe.

Nisam do sad citala nista sto je Momo Kapor napisao, ne znam od koje knjige bih pocela...?
 
Emil Ažar - Pseudo


Preporučio bih ti od Igoa Čovek koji se smeje, meni je to najbolje njegovo delo, bolje od Jadnika.

Vec sam narucila Jadnike, ali sledeci put cu sa Don Kihotom uzeti i ovo sto si ti preporucio...ovaj, mala digresija...koliko ova ilustracija na omotu lici na Rusku Jakic :lol:

322257_600_600px.jpg
 
Trenutno citam "Sofijin svet" da se podsetim razvoja filozofije i da malo odmorim mozak, a posle toga planiram "Jadnike" i jedva cekam :klap:

Inace Vaskoni, lepa tema :ok:

- - - - - - - - - -



Nisam do sad citala nista sto je Momo Kapor napisao, ne znam od koje knjige bih pocela...?

Preporučujem "Unu".

"Una" je ok izbor, ali ako si baš početnik za njegov opus, pre bih ti preporučio "Konte" i "Zoe", lagane su za zagrevanje. :)
 
Vanja Bulić Šmekerke.

Bolja mi je knjiga bila Šmekeri od istog autora. Osim što ima nekih za mene nepoznatih ličnosti, knjiga ima i puno beznačajnih ličnosti i podataka. Npr. Koga interesuje što se Biljana Vilimon u 55.godini skinula gola, išla na ratište i što su muškarci na njenim slikama "vežbali desnicu ruku "
 
Vanja Bulić Šmekerke.

Bolja mi je knjiga bila Šmekeri od istog autora. Osim što ima nekih za mene nepoznatih ličnosti, knjiga ima i puno beznačajnih ličnosti i podataka. Npr. Koga interesuje što se Biljana Vilimon u 55.godini skinula gola, išla na ratište i što su muškarci na njenim slikama "vežbali desnicu ruku "

Vanja Bulic i onaj Milomir Maric su totalno zaludjeni nekim licnostima iz naftalina i teorijama zavere. Imaju neverovatan talenat za mistifikaciju najbanalnijih desavanja.

Kad Vanja Bulic vidi babu da nosi ceger s pijace prva misao mu je da je to Titova davno izgubljena ljubavnica, a Maric pomisli da je u tom cegeru glava prve Titove ljubavnice, a u cegeru je u stvari kupus.
 
Vanja Bulic i onaj Milomir Maric su totalno zaludjeni nekim licnostima iz naftalina i teorijama zavere. Imaju neverovatan talenat za mistifikaciju najbanalnijih desavanja.

Kad Vanja Bulic vidi babu da nosi ceger s pijace prva misao mu je da je to Titova davno izgubljena ljubavnica, a Maric pomisli da je u tom cegeru glava prve Titove ljubavnice, a u cegeru je u stvari kupus.

Marića nisam čitao, ali pošto sam radio u biblioteci i bio u dodiru i sa nekim njegovim knjigama, mogu da ti kažem da je moj odokativni utisak da bi to meni bilo dosadno.Vanja Bulić piše dobre knjige. Ne znam kakvi su mu romani (ja ne volim romane). Ja sam čitao Šmekere, Šmekerke i Sto bisera ("biseri" iz emisije Biseri), knjige su odlične.
@Tema

Pročitao sam danas Šmekerke. Generalni utisci o knjizi su mi pozitivni.
Danas sam uzeo u ruke "Miroslav Mišković Ja Tajkun " Početak je obećavajući, ali napisaću svoje generalne utiske kad pročitam ovu knjigu
 
Poslednja izmena:
Na svakih par meseci uzmem nešto što potpuno odskače od onoga što inače čitam, čisto da dam šansu nečemu drugačijem, tako da ću pokušati da nadjem Bulića.
Poslednji takav izlet je bila knjiga Bludni dani kuratog Dzonija :dash: au... sto je ta knjiga bzvz, neki nas klinac je pokušao da imitira Milera i Bukovskog. Promašaj decenije uz par zabavnih momenata.

Misliš da je Mišković lično pisao ili je angazovao pisca?
 
Na svakih par meseci uzmem nešto što potpuno odskače od onoga što inače čitam, čisto da dam šansu nečemu drugačijem, tako da ću pokušati da nadjem Bulića.
Poslednji takav izlet je bila knjiga Bludni dani kuratog Dzonija :dash: au... sto je ta knjiga bzvz, neki nas klinac je pokušao da imitira Milera i Bukovskog. Promašaj decenije uz par zabavnih momenata.

Misliš da je Mišković lično pisao ili je angazovao pisca?

Ne znam. Ja bih da verujem da jeste(da je on pisao knjigu),jer se u ovih 100.strana (knjiga ima 240.strana) samo hvali, ali me svi ubedjuju da on nije imao vremena da se bavi takvim stvarima
 

Back
Top