gde to zive vanzemaljci ?

Zašto kažeš da bismo ih registrovali ovako? Hoću da kažem, zašto misliš da bismo uopšte mogli da ih registrujemo ako postoje u više od 4 dimenzije? :D

4 prostorne dimenzije? Izuzecemo prostor-vreme. Pa prosto je, trodimenzionalna smo bica, namazi se puderom , i prisloni papir na lice, ostavices dvodimenzionalni otisak koji uopste ne lici na tebe, dvodimenzionalni um ne bi ni mogao da te shvati drugacije vec kao skup nekih mrlja koje stalno menjaju oblik.
 
Poslednja izmena:
To jesam rekao,što ne znači da su razumeli kako treba. Da ne bi brčkali po bibliji,i tražili navodne "metafore",ne krenimo dalje od molitve "Oče naš,koji si na nebesima" ili na engleski "our father who art in heaven-oče naš koji slikaš po nebesima"..zašto nebesa baš? Dakle on je po molitvi gore negde? Isus kada je vaskrsao,uzdigao se na nebesa,opet ide prema oblacima znači. Šta je iza oblaka? Svemir.

Svi previđaju da je Isus jednom prilikom dao odgovor onom Feriseju kad mu je rekao da Kraljevstvo nebesko nije ni gore iznad njega niti na nekom drugom mestu izvan njega, nego unutra u njemu...dakle, ako su duhovna nebesa u tebi, pokušaj da shvatiš gde trebaš da uputiš svoju molitvu.
A Isusovo vaskrsenje ima i psihološko (ezoterično) značenje jer predstavlja konačni cilj u duhovnom razvoju.
 
Svi previđaju da je Isus jednom prilikom dao odgovor onom Feriseju kad mu je rekao da Kraljevstvo nebesko nije ni gore iznad njega niti na nekom drugom mestu izvan njega, nego unutra u njemu...dakle, ako su duhovna nebesa u tebi, pokušaj da shvatiš gde trebaš da uputiš svoju molitvu.
A Isusovo vaskrsenje ima i psihološko (ezoterično) značenje jer predstavlja konačni cilj u duhovnom razvoju.

Pa znam ja da se Biblija menjanja kroz vekove kako kome odgovaralo. Isus je takodje rekao da će drugi lagati u njegovo ime(dakle knjiga će se menjati),i pojaviće se mnogi koji će reći da je On. Realno,i da se ON pojavi,moraće da dokaže da je on stvarno ON,a ne da se veruje na reč.
Tako da ta nebesa,ja kapiram kao nešto što živ čovek tada nije mogao da dostigne ŽIV,pa kada su došli avioni,i postalo dostižno,izvadili se na metaforu i dublje značenje.
 
Postoji jedna teorija da se sa 4 dimezije kontroliše naša treća dimenzija,i da se narod zaglupljuje verama da je grešan,i mora biti poslušan zbog toga jer je to grešni put poslušnosti koji mora da prodje da bi se oslobodio navodnog greha koji vuče,iako za njega nije svestan,a tu je,pa ga on vuče u nedaće,a poslušnost i život kroz siromaštvo i bol je spas. A razlike u dimenzijama su frekvencije. Da bi se objasnilo,to su kao (znači KAO) frekvencije na radio programu,prolaze jedna kroz drugu,ali dok si na jednoj,ne čuješ drugu,dok ne promeniš frekvenciju,ne smetaju jedna drugoj bez obzira ako se prepliću u nekom slučaju. Znači kamen je tvoja frekvencija jer ga dotičeš,sto,stolica,sve je u tvojoj frekvenciji,i čim promeniš frekvenciju,ti možeš da prodješ kroz zidove i tako to.
A u toj četvrtoj su vanzemaljci i ti Bogovi koji se predstavljali ranije narodu kroz bibliju,a sad ne,jer narod prosto ne guta te gluposti,pa su sebe izostavili iz jednačine ali nastavili je%anje naroda u mozak,kroz drugačije kanale,dakle uzde su i dalje njihove,samo su sebe isključili iz javnosti,jer prosto ne bi funkcionisalo,NE GUTA NAROD BOGA KAO NEKAD,skapiraće da je to tiranin,koji ima prednost nad njima,i da će biti nesuglasica tu i tamo. Ma bila bi uzburkana plovidba,na koju stalno moraš da vodiš računa,nadzor non stop,niko ne voli turbulenciju.
Ovako,"ti ne znaš za mene,to što znaš-to ti je,tvoji problemi nemaju veze samnom,po tebi".
Ne bi trebalo ni da se molimo,tj molitva,ona "oče naš".
Oče naš,koji si na nebesima (dakle on je iznad nas)
da se sveti ime tvoje, (da ga pominjemo,i podsetimo da ga želimo)
da dodje carstvo tvoje (ako se ikad bude spustio,da ga dočekamo raširenih ruku bez predrasuda)
da bude volja tvoja (ako se ikad spusti,opet bez predrasuda prema njemu,njegova je glavna,ti nemaš reč)
kako na nebu tako i na zemlji (kako vlada,nama od gore,tako da vlada nama i kada se spusti)
i hleb naš nasušni daj nam danas (da ne stvaramo mi hleb,i budemo mi odgovorni da li smo nahranjeni,već da ga dobijamo na njegovu milost)
i oprosti nam grehove naše
kao što mi opraštamo grešnicima svojim (ako on zna više od nas,da nam ne sudi po svom znanju,već po našem neznanju)
i ne uvedi nas u iskušenje (svoju neodgovornost,stavljamo u tvoju komandu,ti nas vodi kao stoku)
no izbavi nas od zla (ne dozvoli da nam bude gore nego sad)
 
Poslednja izmena:
Čudno kako molitva ne govori kako da budeš nezavistan,već da zavisiš od nekog koji je iznad tebe,i da ga slušaš,i da te on vodi umesto da se sam vodiš,i da te on hrani umesto ti da budeš odgovoran za tako nešto..jaako čudna molitva,usadjena u narod,da daje svoje kormilo drugome.
 
Kakvo pitanje, pa mi smo ti koji zivimo u visoj dimenziji, zvanoj Internet. :) Internet je carstvo nebesko kojim nesputano plove bestelesne duse, ideje i fotografije... I tako, na nekoj dalekoj planeti, grupa ljudi okupljenih oko logorske vatre i zagledanih u zvezdano nebo diskutuje o mogucnosti postojanja vanzemaljaca u visim duhovim dimenzijama... Tacnije, o nama :lol:
 
4 prostorne dimenzije? Izuzecemo prostor-vreme. Pa prosto je, trodimenzionalna smo bica, namazi se puderom , i prisloni papir na lice, ostavices dvodimenzionalni otisak koji uopste ne lici na tebe, dvodimenzionalni um ne bi ni mogao da te shvati drugacije vec kao skup nekih mrlja koje stalno menjaju oblik.
Ne 4 prostorne, nego 4 generalno u smislu 3 prostorne i jedna vremenska. Mislim da je i vremenska dimenzija je bitna za ovu priču jer ta neka bića ako postoje van naše vremenske dimenzije ne percipiraju vreme linerano kao mi. Kontam da za njih ne postoje prošlost, sadašnjost i budućnost, već samo jedno beskonačno i večno sada u kom se sve dešava istovremeno.
A ovo tvoje objašnje mi ima smisla. U suštini ispada da bismo mi mogli da pojmimo samo one komponente tih bića koje postoje u našim dmenzijama.
 
Ne 4 prostorne, nego 4 generalno u smislu 3 prostorne i jedna vremenska. Mislim da je i vremenska dimenzija je bitna za ovu priču jer ta neka bića ako postoje van naše vremenske dimenzije ne percipiraju vreme linerano kao mi. Kontam da za njih ne postoje prošlost, sadašnjost i budućnost, već samo jedno beskonačno i večno sada u kom se sve dešava istovremeno.
A ovo tvoje objašnje mi ima smisla. U suštini ispada da bismo mi mogli da pojmimo samo one komponente tih bića koje postoje u našim dmenzijama.

Vreme u tradicionalnoj fizici (preciznije Njutn) pogotovo u inzinjerstvu i u svakodnevnom zivotu jeste konstanta, po Ajnstajnu i u modernoj i kvantnoj fizici vreme je nelinearno (cuvena teorija relativiteta - specijalna) i vodi se uveliko kao 4-ta dimenzija zvana prostor-vreme, u kojoj i mi vec zivimo, pa u tom pogledu mi vec JESMO u 4. dimenziji, za razliku od visih prostornih dimenzija koje ne samo da ne shvatamo vec fizicki ne bi mogli da se nalazimo u njima.

Mozda si mislila na 5. :lol: Ne ozb. ko zna kakvih sve nama nepoznatih kontinuuma postoji. Ali nam je ovaj 4. koliko toliko poznat.

Sto se tice same kontrole prostorno-vrem. dimenzije, vreme-prostor je relativno u odnosu na masu/gravitaciju, npr. ako bi zivela na Jupiteru zivela bi ako ne gresim tacno 2.4 puta duze nego ja koji sam na Zemlji iako bi lokalno vreme na nasim satovima teklo nepromenjeno za nas (vrv. ne bas sjajan primer gravitacione vrem. dilatacije :) ) Znaci razlika izmedju nas i nekih bica koja "fleksibilnije" kontrolisu vreme je samo u tehnologiji i naravno znanju, nema nikakve veze sa nekim specijalnim "stanjem uma" :lol:
 
Poslednja izmena:
Pa moguce, izvinjavam se tastatura me malo zafrkava pa sam progutao polovinu slova :p Ne znam koliko sam dobro objasnio, sve u svemu moj prvobitni post se odnosio na 3 prostorne dimenzije XYZ (duzina, sirina, visina) u kojima smo zarobljeni , u tzv membrani iz koje nikada necemo moci da izadjemo a pretpostavlja se da ih ima "najmanje" 10 . Sta i ko sve u njima postoji prevazilazi svaku nasu mastu, iako nikada necemo moci da ih vidimo ili posetimo pretpostavlja se da se mogu indirektno detektovati no toga nece biti u skorijoj buducnosti ). Bice koje bi imalo tu spsobnost da prelazi iz jedne dimenzionalne membrane u drugu bi imalo bukvalno zastrasujucu bozansku moc, jer je neverovatna verujem da im svemirski brod ne bi bio potreban a i ne bi se oni bavili nama :)

No, ti si takodje stvarno u pravu kada si spomenula percepciju, jer opet postoji nekoliko teorija u kojima je neophodno da u ovoj nasoj "membrani" :lol: postoji jos nekoliko "dodatnih" (extra) dimenzija izuzev ovih 3+1 koje nas najverovatnije okruzuju ali ih jos uvek nismo svesni, jer kompletan model hijerarhije naseg univerzuma jos uvek ima dosta rupa i nelogicnosti (odjednom smo dobili tamnu materiju i gravitacija opet pocinje da pravi glavobolju :lol:). Mada verujem da se entiteti koji vladaju njima ne bi bavili nama niti bismo ih mi mozda razumeli kako vizuelno tako i intelektualno, iako bi bili dosta "primitivniji" od ovih "bogova" koje sam naveo gore :lol:
 
Poslednja izmena:

- - - - - - - - - -

Pa moguce, izvinjavam se tastatura me malo zafrkava pa sam progutao polovinu slova :p Ne znam koliko sam dobro objasnio, sve u svemu moj prvobitni post se odnosio na 3 prostorne dimenzije XYZ (duzina, sirina, visina) u kojima smo zarobljeni , u tzv membrani iz koje nikada necemo moci da izadjemo a pretpostavlja se da ih ima "najmanje" 10 . Sta i ko sve u njima postoji prevazilazi svaku nasu mastu, iako nikada necemo moci da ih vidimo ili posetimo pretpostavlja se da se mogu indirektno detektovati no toga nece biti u skorijoj buducnosti ). Bice koje bi imalo tu spsobnost da prelazi iz jedne dimenzionalne membrane u drugu bi imalo bukvalno zastrasujucu bozansku moc, jer je neverovatna verujem da im svemirski brod ne bi bio potreban a i ne bi se oni bavili nama :)

No, ti si takodje stvarno u pravu kada si spomenula percepciju, jer opet postoji nekoliko teorija u kojima je neophodno da u ovoj nasoj "membrani" :lol: postoji jos nekoliko "dodatnih" (extra) dimenzija izuzev ovih 3+1 koje nas najverovatnije okruzuju ali ih jos uvek nismo svesni, jer kompletan model hijerarhije naseg univerzuma jos uvek ima dosta rupa i nelogicnosti (odjednom smo dobili tamnu materiju i gravitacija opet pocinje da pravi glavobolju :lol:). Mada verujem da se entiteti koji vladaju njima ne bi bavili nama niti bismo ih mi mozda razumeli kako vizuelno tako i intelektualno, iako bi bili dosta "primitivniji" od ovih "bogova" koje sam naveo gore :lol:

Silaženje na niže dimenzije nije problem.
 
@BLANKED

Ma da, mozgobolju imam definitivno zbog slovnih grešaka. :lol:

Ma lepo si ti to objasnio, samo sam se ja spetljala i pogubila kada sam ubacila vreme u celu priču.

Bice koje bi imalo tu spsobnost da prelazi iz jedne dimenzionalne membrane u drugu bi imalo bukvalno zastrasujucu bozansku moc, jer je neverovatna verujem da im svemirski brod ne bi bio potreban a i ne bi se oni bavili nama :)
Ovo bi bilo neko biće tipa Q? Zbog avatara pretpostavljam da znaš na koga mislim.:D
 
@BLANKED

Ma da, mozgobolju imam definitivno zbog slovnih grešaka. :lol:

Ma lepo si ti to objasnio, samo sam se ja spetljala i pogubila kada sam ubacila vreme u celu priču.


Ovo bi bilo neko biće tipa Q? Zbog avatara pretpostavljam da znaš na koga mislim.:D

Naravno da znam ko je gosn. Q . :lol:
Pa mozda i nesto vise od njega... kao sto rekoh nezamislivo :lol: Ali eto odlican primer :)

Gledanje niže dimenzije nije problem :D

Pa sad koliko sam razumeo (tacnije pokusao da razumem :)) to je nemoguce.. mada opet to su sve samo teorije :)
Super je inace ovaj Degrease objasnio, pogotovo ovaj deo sa hiperkockom, samo je neozbiljan cesto
 
kad se vec doticete religije;

''empirej (grč. Empyros ognjen) 1. Kod starih Grka, najviši deo neba, ispunjen čistom vatrom i svetlošću, obitavalište bogova, a nalazi se iznad svih zvezdanih sfera. Prema učenju crkv. otaca, e. je središte Boga, koji odatle upravlja svemirom. 2. pren Vrhunac, visina, “sedmo nebo”; deseto, nepomično nebo u raju kod Dantea.''

smatra se da je empirej nebesko telo suncev blizanac ili crno sunce, nebesko telo koje je iz visih dimenzija povezano se suncevim sistemom.
 
kad se vec doticete religije;

''empirej (grč. Empyros ognjen) 1. Kod starih Grka, najviši deo neba, ispunjen čistom vatrom i svetlošću, obitavalište bogova, a nalazi se iznad svih zvezdanih sfera. Prema učenju crkv. otaca, e. je središte Boga, koji odatle upravlja svemirom. 2. pren Vrhunac, visina, “sedmo nebo”; deseto, nepomično nebo u raju kod Dantea.''

smatra se da je empirej nebesko telo suncev blizanac ili crno sunce, nebesko telo koje je iz visih dimenzija povezano se suncevim sistemom.

Moze to imati svakakvo znacenje, ali budemo li se oslanjali previse na stare spise, simbolike,religije... tesko je razmisljati kako kazu englezi "van kutije" .
 
Poslednja izmena:
Postoji jedna teorija da se sa 4 dimezije kontroliše naša treća dimenzija,i da se narod zaglupljuje verama da je grešan,i mora biti poslušan zbog toga jer je to grešni put poslušnosti koji mora da prodje da bi se oslobodio navodnog greha koji vuče,iako za njega nije svestan,a tu je,pa ga on vuče u nedaće,a poslušnost i život kroz siromaštvo i bol je spas. A razlike u dimenzijama su frekvencije. Da bi se objasnilo,to su kao (znači KAO) frekvencije na radio programu,prolaze jedna kroz drugu,ali dok si na jednoj,ne čuješ drugu,dok ne promeniš frekvenciju,ne smetaju jedna drugoj bez obzira ako se prepliću u nekom slučaju. Znači kamen je tvoja frekvencija jer ga dotičeš,sto,stolica,sve je u tvojoj frekvenciji,i čim promeniš frekvenciju,ti možeš da prodješ kroz zidove i tako to.
A u toj četvrtoj su vanzemaljci i ti Bogovi koji se predstavljali ranije narodu kroz bibliju,a sad ne,jer narod prosto ne guta te gluposti,pa su sebe izostavili iz jednačine ali nastavili je%anje naroda u mozak,kroz drugačije kanale,dakle uzde su i dalje njihove,samo su sebe isključili iz javnosti,jer prosto ne bi funkcionisalo,NE GUTA NAROD BOGA KAO NEKAD,skapiraće da je to tiranin,koji ima prednost nad njima,i da će biti nesuglasica tu i tamo. Ma bila bi uzburkana plovidba,na koju stalno moraš da vodiš računa,nadzor non stop,niko ne voli turbulenciju.
Ovako,"ti ne znaš za mene,to što znaš-to ti je,tvoji problemi nemaju veze samnom,po tebi".
Ne bi trebalo ni da se molimo,tj molitva,ona "oče naš".
Oče naš,koji si na nebesima (dakle on je iznad nas)
da se sveti ime tvoje, (da ga pominjemo,i podsetimo da ga želimo)
da dodje carstvo tvoje (ako se ikad bude spustio,da ga dočekamo raširenih ruku bez predrasuda)
da bude volja tvoja (ako se ikad spusti,opet bez predrasuda prema njemu,njegova je glavna,ti nemaš reč)
kako na nebu tako i na zemlji (kako vlada,nama od gore,tako da vlada nama i kada se spusti)
i hleb naš nasušni daj nam danas (da ne stvaramo mi hleb,i budemo mi odgovorni da li smo nahranjeni,već da ga dobijamo na njegovu milost)
i oprosti nam grehove naše
kao što mi opraštamo grešnicima svojim (ako on zna više od nas,da nam ne sudi po svom znanju,već po našem neznanju)
i ne uvedi nas u iskušenje (svoju neodgovornost,stavljamo u tvoju komandu,ti nas vodi kao stoku)
no izbavi nas od zla (ne dozvoli da nam bude gore nego sad)

Želeo bih da nastavim ovu teoriju.
Dakle po teoriji postoji život posle smrti,i duša nastavlja dalje,i nastavlja u četvrtoj dimenziji,ili nastavlja dalje u petu,šestu,u zavisnosti odakle došla. Problem je što se treća kontroliše sa četvrte i ka njoj imaš pristup jer je niža. Niža dimenzija se sastoji od više,drugim rečima treća ne bi postojala da pre nje nije postojala četvrta ,druga ne postoji bez postojanja treće jer sadrži njena svojstva i tako dalje. Ako neko sa pete dodje u treću kao duša i preuzme novorodjeno telo,zbog robovanja treće dimenzije prema četvrtoj,ti gubiš svako znanje koje si imao ranije,dok si ovde u telu,kada telo umre,sećanje će ti se vratiti ubrzo,ali pošto si umro na zemlji,u kojoj vlada tiranin (to je ipak prostor,zbog toga pominjem zemlju jer je izuzetak) planeta Zemlja je obavijena mrežom koja se vidi samo iz četvrte dimenzije,koja pokušava da zadrži umrle duše i reinkarnira ih u novo telo,u kojem se neće ničega sećati ponovo,i sve iz početka. Svrha toga je energija koju ljudi luče,emocije su primetne u četvrtoj dimenziji i koriste se za ishranu,ili nekakvo snabdevanje nečega. Drugim rečima emocije su hrana,u četvrtoj dimenziji,posebno negativna-destruktivna,koliko god mislili da je ovo kod nas loše,četvrta dimenzija je najgora,mi smo samo na najnižem stupnju. Na drugoj i prvoj dimenziji,svest ni ne postoji,tako da se to ni ne računa.
 
Poslednja izmena:
Tu upada u priču religija,koja govori kada umreš,dočeka te neko,i vodi ka svetlu. To svetlo te vodi nazad u novi život bez sećanja šta se desilo ranije. Reinkarnacija - reciklaža duše. Nju opravdavaju,kao ispravljanje grešaka iz prošlih života,nešto si zgrešio,dok je to samo opravdanje,,da prihvatiš za života da bi brzo prihvatio kada umreš umesto da se buniš,svi koji prate odredjenog do svetlosti,bivaju uhvaćeni u ciklus neprestanog ponovnog rodjenja,da bi se skupljala tvoja emotivna energija koju lučiš tokom života,pričam o negativnoj energiji,ne ljubavi,zato ona manjka..a ne sećaš se ničega jer tako odgovara,po pravilu bi trebalo svega da se setiš,samo je tako naštimovano,za našu divnu planetu zemlju. Zamislite NIkola Tesla se vratio ponovo u drugom telu i seća se svega,kakva revolucija za ljudski rod.
 
Po toj teoriji ako odeš van planete Zemlje,i rikneš tamo,nemaš nikakve veze sa reinkarnacijom,i verovatno če ti duša završiti tamo gde treba,bez reciklaže..pa zato nismo naselili druge planete,ne zbog nemogućnosti tehnologije već zato što glavašu ne odgovara umiranje ljudi van Zemlje.
 

Back
Top