rikno mi hard.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Crko mi hard disk. drugi ga window vidi kao nerformatiranog, ali kad probam da formatiram ili nesto slicno windows blokira. Prvo je poceo da struze i hd sentinel ga je video kao 100 100.Da li mogu nekako da se spasu podaci.
 
meni dva seagate, od 1,5tb svaki, jos odavno...

nikad vise seagate..

ne znam, mozda i moze nesto da se spasi, ali verovatno se vise ne moze takav hard disk pouzdano koristiti...
kazu da ssd ima mnogo duzi rok trajanja, tj ako se cuva kako treba nema velikog rizika za ostecenje.

koji tip hard diska je u pitanju?
 
Digni sa DVD-ja
pa pokušaj "meko formatiranje"

Verovatno će proći (meni uspelo sa starim hardom na prošlom računaru)
"Meko" je kad samo napravi novo zaglavlje harda.
Ako prodje, odmah backup, tj, izvadi bitne podatke,
jer se nezna da li će se opet dići.

PS: Eksterni hardovi nisu više skupi,
a Tebi če posao završiti i veća fleška
 
Crko mi hard disk. drugi ga window vidi kao nerformatiranog, ali kad probam da formatiram ili nesto slicno windows blokira. Prvo je poceo da struze i hd sentinel ga je video kao 100 100.Da li mogu nekako da se spasu podaci.
Get data back
a možda ti je hdd u gpt formatu pa ga zato ne možeš formatirati , tada moraš da obrišeš sve particije pa zatim da ih opet formiraš i foirmatiraš ali samim time reci zbogom podatcima
 
Ako glava nije otisla, moze iz Linuxa. Kod Linuxa se ceo disk predstavlja kao obican fajl, takodje i particije pa mozes sa komandom dd iskopirati celu particiju kao fajl i onda to mountovati kao loop, tj mountujes image. Ukoliko ima bad sektora onda iskopiras samo ono sto se moze,
ali tu vec postoji problem nalazenja podataka posto tad nemas fajlove nego raw data.
 
recimo moj disk koji je rikno,pravi problem da nece windows da se ocita kad ga prikacim na plocu. fizicki problem,blokada,lupanje. serviseri traze previse za podatke. pomirio sam se s tim da su podaci osli u kuwac,disk stoji u ormaru...
 
recimo moj disk koji je rikno,pravi problem da nece windows da se ocita kad ga prikacim na plocu. fizicki problem,blokada,lupanje. serviseri traze previse za podatke. pomirio sam se s tim da su podaci osli u kuwac,disk stoji u ormaru...

RIP-нула ти електроника на хдд-у, а како је исти у " Ланцу подизања ОС " ...не може да ти се učita Windows....:think:

Нађи " идентичан " хард диск → пребаци електронику → и очитај га ...:aha2:
 
ma naravno,ali mnogo je to cimanje. probao sam da ga otvorim,ne mogu cak ni to....treba neki zvezdasti sarafciger,torx ili sta ti ja znam...ili jesi serviser,ili nisi. dao bi ga ja vec nekom serviseru samo da ga otvori i da mi vrati. pa da kupim drugi,ali...zaboravio sam i sta ima na njemu,nije mi bitan...ima skyrim i jos neke igrice
 
ma naravno,ali mnogo je to cimanje. probao sam da ga otvorim,ne mogu cak ni to....treba neki zvezdasti sarafciger,torx ili sta ti ja znam...ili jesi serviser,ili nisi. dao bi ga ja vec nekom serviseru samo da ga otvori i da mi vrati. pa da kupim drugi,ali...zaboravio sam i sta ima na njemu,nije mi bitan...ima skyrim i jos neke igrice

Треба ти ( torax ) Т7...;)
Имаш да га купиш у продавницама ..Woby Haus..у Београду и кошта 200 дин..:D
У комплету 3х3 има још крстастих и равних бицева и одличног су квалитета ..ПРЕПОРУЧУЈЕМ...:aha2:
 
Треба ти ( torax ) Т7...;)
Имаш да га купиш у продавницама ..Woby Haus..у Београду и кошта 200 дин..:D
У комплету 3х3 има још крстастих и равних бицева и одличног су квалитета ..ПРЕПОРУЧУЈЕМ...:aha2:

hvala na preporuki. pa de znam sta cu videti. tipa mozda neki jasno vidljiv fizicki kvar,da se nesto "zaglavilo",pa ga ja onda munem sraficigerom i otkocim ... :D :D
 
Ako glava nije otisla, moze iz Linuxa. Kod Linuxa se ceo disk predstavlja kao obican fajl, takodje i particije pa mozes sa komandom dd iskopirati celu particiju kao fajl i onda to mountovati kao loop, tj mountujes image. Ukoliko ima bad sektora onda iskopiras samo ono sto se moze,
ali tu vec postoji problem nalazenja podataka posto tad nemas fajlove nego raw data.
Iz Linuxa mogu i virusi da se ciste na Windowsu to sam nekad radio preko terminala ,skenira sve zivo
 

Back
Top