Umro bokesrska legenda Marijan Beneš.

Beneš je rođen 1951. godine u Beogradu, a detinjstvo je proveo u Tuzli gde je napravio i prve bokserske korake. Sa 16 godina je otišao u BK Slavija iz Banjaluke, čiji je član bio tokom cele amaterske karijere.
Beneš je 1973. godine postao prvak Evrope u lako-velter kategoriji u Beogradu, četiri puta je bio šampion Jugoslavije i devet puta prvak BiH.
Tokom karijere jugoslovenski Roki Balboa odradio je 299 mečeva, uz 272 pobeda, 16 poraza i 11 nerešenih duela.
Profesionalni prvak Evrope u EBU verziji postao je 1979. godine i četiri puta je uspešno branio titulu. Kao profesionalac upisao je 39 mečeva - 32 je dobio, šest izgubio, dok je jedan završen bez pobednika.
U karijeri je doživeo mnogo ozbiljnih povreda, a upravo je zbog povrede oka završio karijeru 1983. godine.

marijan%20Benes.jpg


20180904124840_495785.jpg


 
DAN KADA JE OTIŠAO BENEŠ "U Srbiji sam bio ustaša, u Hrvatskoj četnik, a ja sam partizan, mamu vam je***"

Marijan Beneš, jedan od najboljih evropskih boksera svih vremena, umro je u Banjaluci u 67. godini. Bio je ponos Jugoslavije, a boks je bio njegov život. U karijeri je imao 299 mečeva, 272 završio je pobedom, izgubio 16, a 11 je završeno bez odluke.



https://www.blic.rs/riznica/dan-kad...-u-hrvatskoj-cetnik-a-ja-sam-partizan/z6gp2vw


Odlicno ova izjava je legendarna !
 

Back
Top