Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna sveža informacija probao da se registrujem ponovo i sistem mi izbacuje da je već važeća registracija sa brojem pasoša kao što mnogi već znaju registrivan 15.12.2017 noks. 3-5. Tako da mogu da kažem da električari nisu bili na deljenju prošli krug u zadnjem deljenju termina , mislim da u sledećoj podeli smo u opticaju a kada će biti ?
Još da se zahvalim vozaču na tačnim info oko podele termina
 
ispratili smo da su oktobar cistili do 26.10 ali se niko posle toga ko je u oktobru nije javio niti znamo nekog da je ostao bez termina u oktobru

dakle noks 1-2 - 1.11.2017

Pozdrav drugari,
ja sam predao zahtev 18.10.2017. i dobio u petak info da mi je termin za aplikaciju 24.9.2018.
e sada, koje informatore popunjavam posto sam po starom predavao....
i da li je nesto menjano oko aplikacije... ima li kakvih sitnica koje moram da posedujem
hvala unapred
 
Nema na cemu. Sto se tice sledece podele, pa, pitanje je sta i kako ce biti.
Naime, u ovoj ogromnoj podeli termine su dobile sledece grupe :
1. Po starom (ceo oktobar, svi noksovi) i samim tim je noks 1-2 trenutno na 1.11.2017
2. 3-5 - vozaci do 24.12.2017, 3-5 Medinicinski radnici do 16.1.2018, 3-5 svi ostali do 15.12.2017
3. Spajanje stoji na 1.3.2018


Dakle noks 6-8 nisu delili a u prethodnoj podeli se takodje nisu pretrgli sa spajanjem.
Termini su podeljeni za ceo septembar pa sve do 10-11 oktobra.

Da li ce jos podela biti u samom septembru mesecu to je pitanje. Jer niko nije ocekivao ovako
obimnu podelu niti bilo sta moze vise da se predvidi. Srecno svima

- - - - - - - - - -

Pozdrav drugari,
ja sam predao zahtev 18.10.2017. i dobio u petak info da mi je termin za aplikaciju 24.9.2018.
e sada, koje informatore popunjavam posto sam po starom predavao....
i da li je nesto menjano oko aplikacije... ima li kakvih sitnica koje moram da posedujem
hvala unapred

Popunjavate informator za vase zanimanje tj za ono sto idete da radite

https://belgrad.diplo.de/rs-sr/service/visa-einreise/-/2077462

ovde vam stoje informatori
 
Pozdrav svima,

Ja radim u Nemackoj preko Plave Karte, a zena je aplicirala u maju za termin spajanja porodice. Prema informacijama od kolege, koji je bio u istoj situaciji i njegova zena aplicirala u decembru prosle godine, oni su dobili termin za spajanje porodice u aprilu (nesto manje od 4 meseca cekanja). Tako smo i mi planirali da cekamo 3-4 meseca, ali danas sam dobio informaciju da se na termin spajanja porodice ceka 7-8 meseci!!!!!

Da li mi neko moze reci da li je istina da se sada ceka toliko dugo? Postoji li neka razlika u apliciranju za spajanje porodice ako supruznik poseduje Blavu kartu, nivo obrazovanja ili neki drugi kriterijum?
 
Poslednja izmena:
Prijatelji, imam pitanje vezano za ispunjavanje zahteva (antragsformular) za Nemacku ambasadu: sta ste stavljali u polje vezano za duzinu boravka (od kad do kad ostajete)? Meni je ugovor poceo jos 01.08.2018., i traje dve godine, ali ja logicno nameravam da tamo ostanem za stalno... Tako da ne znam koje datume da napisem u tom polju... I za ono zdravstveno osiguranje, buduci da nemam vazece trenutno u Nemackoj, vec treba ovde putno da uzmem, onda stavljam Nein, jel tako? Hvala vam puno na odgovorima i izdvojenom vremenu,
 
Prijatelji, imam pitanje vezano za ispunjavanje zahteva (antragsformular) za Nemacku ambasadu: sta ste stavljali u polje vezano za duzinu boravka (od kad do kad ostajete)? Meni je ugovor poceo jos 01.08.2018., i traje dve godine, ali ja logicno nameravam da tamo ostanem za stalno... Tako da ne znam koje datume da napisem u tom polju... I za ono zdravstveno osiguranje, buduci da nemam vazece trenutno u Nemackoj, vec treba ovde putno da uzmem, onda stavljam Nein, jel tako? Hvala vam puno na odgovorima i izdvojenom vremenu,


Duzinu boravka stavljate 2018 u prvo polje a u drugo nista jer logicno ne znate koliko cete ostati.

Sto se tice osiguranja, ptanje koje kaze da li posedujete zdravstveno osiguranje ZA Nemacku stavljate DA jer svakako morate da ga uradite pre nego sto odete na viziranje.
 
Ако имаш папир да си ожењен са њом у Србији,
или ако докажеш да си живео са њом у на једној адреси (није битно где) дуже од 1-2 године онда може и без брака.
То време 1-2 године зависи од државе до државе.
Другачије не може никако.
пс. мислим да сви траже да се положи неко основно знање језика после 6 месеци или годину дана...
 
Pozdrav ljudi, kao sto rekoh, viza odobrena, ali nije "zalepljena" u pasos. Kad me zvala zena, rekla da dodjem u ambasadu da mi to zalepe i da ponesem osiguranje. Pitanje - da li ponesem sve to tamo i ostavim, pa pokupim kad mi jave ili tu isto cekam? Ako bi mogao da neko opise ovaj proces u recenici-dve. Osiguranje sam uplatio na 6 meseci, ali od dana kad planiram da udjem u Nemacku. Da li je to ok ili moram od dana tog "viziranja"?

Hvala puno ljudi, ne znam kako bih bez foruma ovog.

Pozdrav druze i srecno ti bilo.
Zamolio bih te da napises samo kada si bio na terminu, tj kada si predao papire i za koliko su ti javili da je viza odobrena ?!
Hvala unapred.
 
Duzinu boravka stavljate 2018 u prvo polje a u drugo nista jer logicno ne znate koliko cete ostati.

Sto se tice osiguranja, ptanje koje kaze da li posedujete zdravstveno osiguranje ZA Nemacku stavljate DA jer svakako morate da ga uradite pre nego sto odete na viziranje.

Vozacc, a kako se i gde vadi to zdravstveno osiguranje za nemacku? Znam da sam kao pala sa Marsa, ali nisam procitala da se na termin za bizu nosi to zdravstveno osiguranje iz Nemacke?
 
Pozdrav svima,

Ja radim u Nemackoj preko Plave Karte, a zena je aplicirala u maju za termin spajanja porodice. Prema informacijama od kolege, koji je bio u istoj situaciji i njegova zena aplicirala u decembru prosle godine, oni su dobili termin za spajanje porodice u aprilu (nesto manje od 4 meseca cekanja). Tako smo i mi planirali da cekamo 3-4 meseca, ali danas sam dobio informaciju da se na termin spajanja porodice ceka 7-8 meseci!!!!!

Da li mi neko moze reci da li je istina da se sada ceka toliko dugo? Postoji li neka razlika u apliciranju za spajanje porodice ako supruznik poseduje Blavu kartu, nivo obrazovanja ili neki drugi kriterijum?

Moj muz je cekao tacno 6 meseci na termin. Predao je dokumenta 1.8 jos uvek nikakav odgovor niti meni traze dopunu dokumentacije,nista za sad.. Nadam se da je to zbog letnjih meseci bilo i nadam se pozitivnom odgovoru.. Za plavu kartu ne znam kako ide, ali koliko sam pratila forum neki su odmah vodili i porodicu na termin..ali da ne sirim dezinformacije pisace neko vec..
Pozzz svima
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top