Koja je najbolja nožna borilačkva veština

Iskustvo se stice u sportskoj borbi, a ne na osnovu price. Postoje pravila , a ako protivnik radi na kvarnjaka, zar je bitno da li je 10,15,30 ili stota borba, :?:
U pitanju je organizacija, pravila i protivnik. Shotokan, Goju Ryu, Wado Ryu, rade na jedan nacin, Tekvando na drugi, Ful Kontakt na treci nacin. Primer koji nije dobar: u ful kontakt borbi, protivnika sam kolenom zvekno u genitalije, disvalifikacija i drugo mesto. Bili su dozvoljeno hvatovi bacanja i udarci kolenom.

Naravno, i na osnovu tvog iskustva u toj jednoj borbi se stiče generalan utisak o tvom iskustvu. Bitno je iz razloga što se očekuje nakon određenog broja borbi da se stekne iskustvo u tome da to što postoje pravila ne znači da će uvek biti poštovana i da ti kao trenirani i iskusni borac moraš uvek biti budan i svestan mogućnosti nepredviđenih situacija. Da li si ga udario namerno ili nenamerno u genitalije.

A sto nisi pokusao da se negde na lokalnim takmicenjima oprobas, da vidis da li to sto si naucio moze i da se primeni :?:

Nema ovde lokalnih turnira takvog tipa a i nisam imao ni vremena za tako nešto pa sam se uglavnom zanimao prijateljskim sparinzima da utvrdim gde šta i kako može da ide. Uglavnom sam zadovoljan.
 
Prijateljski sparinzi, imao ih bezbroj puta, jedna prica. Sportske borbe za medalje druga prica.
Tvoje iskustvo za sportske borbe NE postoji, ovo sto pises je u domenu teoretike, tako da nemamo sta dalje pisati.
Moje iskustvo je pozitivno i dokazao samom sebi da okinavljanski karate moze da se primeni kako u sportu, tako i u samoodbrani.
Ucenicima uvek kazem, hoces da vidis kako radi, stavi rukavice i u ring.

- - - - - - - - - -

Udarac u genitalije nije bio nameran, desilo se u brzini.
 
Prijateljski sparinzi, imao ih bezbroj puta, jedna prica. Sportske borbe za medalje druga prica.
Tvoje iskustvo za sportske borbe NE postoji, ovo sto pises je u domenu teoretike, tako da nemamo sta dalje pisati.
Moje iskustvo je pozitivno i dokazao samom sebi da okinavljanski karate moze da se primeni kako u sportu, tako i u samoodbrani.
Ucenicima uvek kazem, hoces da vidis kako radi, stavi rukavice i u ring.

Što se mene tiče na osnovu ovoga što si ti ispisao jasno je vidljivo da i pored svih borbi i dalje nisi imao dovoljno iskustva da preduprediš situaciju u kojoj si se našao. To nije teoretika nego realnost, zato nisi ni hteo da odgovoriš na pitanje koja je borba bila u pitanju ali nema veze :D . Meni nije problem što nemam iskustva u tome, ni ne treba mi trenutno. Imam ja i drugih situacija.
 
...ashi mae_geri,
iz borbenog stava
prednjom nogom
u predjelu stomaka,
...razoran udarac
kojom je Sasaki uzeo svjetsko prvenstvo
i ako su svi znali
sta 'radi'
bilo je uzaludu...
...Faraonn_ovo neodbranjivo je bio
Haito ,
sirok udarac s lijeve ili desne strane glave
mora biti precizno uradjen
sudjen je
samo Faraonn_u
i bosancima...tj. takmicarima Bosne
Salkovim pulenima...i D.Vikicu...
 

Back
Top