Коме човек да се обрати кад му треба стручна помоћ?

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Преко здравственог осигурања добијаш само опције неуропсихијатра и дневне болнице.
Неуропсихијатар само заључи да немаш суицидалне мисли, препише ти неки 'лекић' и заврши причу.
Дневна болница је у стилу групне терапије, где се концентришеш и на проблеме других, а свој, можда, запоставиш, дакле - скретање пажње са твог проблема.

У оба случаја - ништа од приче и концентрације на срж твог проблема, утврђивање узрочно-последичне везе и превазилажења проблема. Тако, бар, ја замишљам да би требало да изгледа стручна помоћ, односно, то је начин на који мислим да бих ја превазишла свој проблем.

Следећа опција о којој сам размишљала је психотерапеут који се, наравно, плаћа. Претпостављам да би код дотичног добила то што тражим? Међутим, не знам ниједног психотерапеута, нити иког ко зна иједног.

Осим што желим са вама да поделим свој шок који је уследио сазнањем да у овој земљи не можеш добити одговарајућу психолошку (или како се већ зове) стручну помоћ преко здравственог осигурања, питам и - коме се обратити кад вам треба стручна (и делотворна!) помоћ?
 
nikome, prevazilazis sama ili uz pomoc prijatelja, porodie, sta znam.

- - - - - - - - - -

psihoterapeuti kostaju boga oca, tako da bi gubitak tolike kolicine novca doveo do jos dublje depresije. :lol:

- - - - - - - - - -

na kraju krajeva novac moze da resi ili ublazi vecinu problema...ono sto ne moze gurnes u stranu.
 
Преко здравственог осигурања добијаш само опције неуропсихијатра и дневне болнице.
Неуропсихијатар само заључи да немаш суицидалне мисли, препише ти неки 'лекић' и заврши причу.
Дневна болница је у стилу групне терапије, где се концентришеш и на проблеме других, а свој, можда, запоставиш, дакле - скретање пажње са твог проблема.

У оба случаја - ништа од приче и концентрације на срж твог проблема, утврђивање узрочно-последичне везе и превазилажења проблема. Тако, бар, ја замишљам да би требало да изгледа стручна помоћ, односно, то је начин на који мислим да бих ја превазишла свој проблем.

Следећа опција о којој сам размишљала је психотерапеут који се, наравно, плаћа. Претпостављам да би код дотичног добила то што тражим? Међутим, не знам ниједног психотерапеута, нити иког ко зна иједног.

Осим што желим са вама да поделим свој шок који је уследио сазнањем да у овој земљи не можеш добити одговарајућу психолошку (или како се већ зове) стручну помоћ преко здравственог осигурања, питам и - коме се обратити кад вам треба стручна (и делотворна!) помоћ?

odi blago nama negde na selo jedno mesec dana ima se preporodis,neka baba i deda travari za sve imaju lek
 
odi blago nama negde na selo jedno mesec dana ima se preporodis,neka baba i deda travari za sve imaju lek

Шта ми то вреди? Где год да одем проблем иде са мном (у пакету) :lol:

- - - - - - - - - -

nikome, prevazilazis sama ili uz pomoc prijatelja, porodie, sta znam.

- - - - - - - - - -

psihoterapeuti kostaju boga oca, tako da bi gubitak tolike kolicine novca doveo do jos dublje depresije. :lol:

- - - - - - - - - -

na kraju krajeva novac moze da resi ili ublazi vecinu problema...ono sto ne moze gurnes u stranu.


Колико? :think:

- - - - - - - - - -

nikome, prevazilazis sama ili uz pomoc prijatelja, porodie, sta znam.

- - - - - - - - - -

psihoterapeuti kostaju boga oca, tako da bi gubitak tolike kolicine novca doveo do jos dublje depresije. :lol:

- - - - - - - - - -

na kraju krajeva novac moze da resi ili ublazi vecinu problema...ono sto ne moze gurnes u stranu.


Новац или проблем? Нисам тип ни за једно ни за друго. :D
 
Преко здравственог осигурања добијаш само опције неуропсихијатра и дневне болнице.
Неуропсихијатар само заључи да немаш суицидалне мисли, препише ти неки 'лекић' и заврши причу.
Дневна болница је у стилу групне терапије, где се концентришеш и на проблеме других, а свој, можда, запоставиш, дакле - скретање пажње са твог проблема.

У оба случаја - ништа од приче и концентрације на срж твог проблема, утврђивање узрочно-последичне везе и превазилажења проблема. Тако, бар, ја замишљам да би требало да изгледа стручна помоћ, односно, то је начин на који мислим да бих ја превазишла свој проблем.

Следећа опција о којој сам размишљала је психотерапеут који се, наравно, плаћа. Претпостављам да би код дотичног добила то што тражим? Међутим, не знам ниједног психотерапеута, нити иког ко зна иједног.

Осим што желим са вама да поделим свој шок који је уследио сазнањем да у овој земљи не можеш добити одговарајућу психолошку (или како се већ зове) стручну помоћ преко здравственог осигурања, питам и - коме се обратити кад вам треба стручна (и делотворна!) помоћ?

tebi treba neka srbenda (po mogucstvu iz ruralnih delova) da te pooosteno iznjaka.
i posle par sati njakanja bices dobra
(samo sto posle to moras redovno)
 
To jeste problem...psihoterapija obicno ne ide iz budzeta, cak ni u razvijenijim zemljama...mozda da probas kod psihologa ili nadjes nekog mladjeg psihijatra, sa novim (sa)znanjima, koji je spreman da pristupi problemu i na psihoterapeutski nacin...

Али, где наћи психолога/психијатра?
 
U apoteci, pročitaš na netu šta ti je i sama postaviš dijagnozu..


Већ сам установила да немам дијагнозу :manikir:, само не могу да превазиђем нека изненадна дешавања у свом животу. Зато ми треба разговор са стручним лицем, које ће да ме усмери у том превазилажењу. 'Лекиће' не употребљавам, а 'мотивациони говори' ми нису довољни.
 
Али, где наћи психолога/психијатра?

ima ih na svakom cosku, odrade te kao sto obucar zalijepi djon na cipeli, naplati za svoju uslugu, pa koliko ti potraje

nista, ako nisi u mogucnosti da promjenis svoj zivot onda si najbala, pomiri se sa sudbinom nemo bacas pare okolo, mozda ti zatrebaju za nesto prece :roll:
 
Већ сам установила да немам дијагнозу :manikir:, само не могу да превазиђем нека изненадна дешавања у свом животу. Зато ми треба разговор са стручним лицем, које ће да ме усмери у том превазилажењу. 'Лекиће' не употребљавам, а 'мотивациони говори' ми нису довољни.

Tvoj i bilo čiji sklop nije konstruisan da te, kako kažeš, iznenadna dešavanja ne dotaknu, već da opstaneš posle svega, život je kao voda, nađe put.
Ma šta da je u pitanju seti se da si voljena i da voliš, a vreme leči sve.
Mada ni ono sa ruralnom Srbendom nije loša ideja. :lol:
 
Tvoj i bilo čiji sklop nije konstruisan da te, kako kažeš, iznenadna dešavanja ne dotaknu, već da opstaneš posle svega, život je kao voda, nađe put.
Ma šta da je u pitanju seti se da si voljena i da voliš, a vreme leči sve.
Mada ni ono sa ruralnom Srbendom nije loša ideja. :lol:


Тачно, ја само желим да га мало 'погурам' да брже нађе пут :D, јер ово је ситуација која ме мори и воза већ 6-7 месеци, па сам се мало уморила од борбе са самом собом, за себе, какогод. То 'време које лечи све' никако да прође. :)
 
Тачно, ја само желим да га мало 'погурам' да брже нађе пут :D, јер ово је ситуација која ме мори и воза већ 6-7 месеци, па сам се мало уморила од борбе са самом собом, за себе, какогод. То 'време које лечи све' никако да прође. :)

Dobro reci ko je ta bitanga, da mu vidim beonjače.
 
Ako sam te dobro razumjela, radi se o uzrocno-posljedicnoj vezi i posljedicama.
Na kraju price, sve se svodi na cinjenicu da se moras promijeniti da bi prihvatio navonastalu situaciju!
Onaj koji to ne zeli, ili ne moze, ima problem!
Mislim da je trazenje uzroka tome "ne moze" ili "nece" bit svakog izljecenja!
Zelim ti mnogo snage i strpljenja...vrijeme ne lijeci rane...samo ih, zbog neprestanog ponavljanja, pretvara u naviku i time postaju podnosljivije!
 

Back
Top