Da li se isplati rudariti kriptovalute?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

toz972

Poznat
Poruka
8.371
Nisam našao temu na Krstarici o rudarenju kriptovaluta pa da je otvorim.Da li se neko bavi rudarenjem tj.miningom kriptovaluta?Da li se to isplati?Kolika su ulaganja u opremu,struju itd.?Kolika je dobit ukoliko je uopšte ima?Koja oprema je trenutno najbolja za rudarenje i koliko košta?Da li su to obični kompjuteri sa jačim grafičkim karticama ili još neki elementi trebaju da budu jaki?Čujem od nekih da su modeli rx 570 i 580 dobri za rudarenje.
Naišao sam na netu neku vrstu kalkulatora isplativosti rudarenja kriptovaluta na ovom linku https://www.cryptocompare.com/minin...nsumption=300&CostPerkWh=0.08&MiningPoolFee=1 ali se ja baš ne snalazim.Pa bih molio i tu razjašnjenje.
 
ne isplati se,batali to,potrošnja struje velika,grafičke se greju i crkavaju a skupe su...cena BC-a,nestabilna sa 8500 padne na 5000,pa se vrati na 7000,nema od tog sreće...
večina mojih drugra je to batalila i prodala komponente 3 puta jeftinije od cene za koju si ih oni kupili.
 
ne isplati se,batali to,potrošnja struje velika,grafičke se greju i crkavaju a skupe su...cena BC-a,nestabilna sa 8500 padne na 5000,pa se vrati na 7000,nema od tog sreće...
večina mojih drugra je to batalila i prodala komponente 3 puta jeftinije od cene za koju si ih oni kupili.
Koliko struje treba potrošiti da bi se izrudario jedan bitkoin ili eterijum i koliko oni sada koštaju na tržištu?Koliko bi koštala oprema i koja je to oprema?
 
Mislim da su ulaganja prevelika a dobit nikakva. Kopanje bitcoin-a je jos 2013-2014 prestalo biti isplativo sa grafickim karticama. Gledaj prvo koja valuta je jos isplativa, jer i to ce prestati brzo. Inace zbog euforije za majnovanjem cene grafickih su duplo skocile pa i to treba uzeti u obzir.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top