Лексикон Заблуда

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
39.133
Приметио сам у последње време да међу колегама владају нека психотична убеђења супротна од сваке реалности. Ову тему можемо искроистити да наведемо такве примере. Ево, ја ћу почети.

1) Економију Србије уништили су Динкић, Ђелић и Ђинђић пљачкашким приватизацијама након 05.10.00.

2) Економија Србије би била одлична под вођством Председника Милошевића, да Западни Сатанисти, Језуити и Ционисти нису увели санкције СРЈ.

3) Покушај српског народа да се отцепи у Хрватској и Босни су потпуно легитимни, јер су Срби тамо били "конститутивни народи" (was auch immer) али покушаји албанског народа да учини то исти на Косову су нелигитимни јер је САП Косово неотуђиви део Србије. По Уставу из 1974. (?!)

4) У Сребреници се није догодио никакав ратни злочин. Ни у Вуковару. Ни у Дубровнику. У питању су погинули у борбама, паљење гума, дим и огледала. Сваки злочин над Србима је, али, стваран.

5) Људи у Србији умиру од рака због бомбардовања. Искључиво. Не због највеће конзумације дувана по глави становника на свету, живота на брзој храни, стравичном загађењу ваздуха (Београд је једина метропола у Европи без подземне железнице где се сав саобраћај одвија по улицама), просечној старости од 50 година и афричком нивоу здравствене заштите.

6) Тренутни систем у Србији у којем је просечан порез 50%, уз најскупље акцизе за гориво на свету и 700 000 на државној сиси је "неолиберализам Тачер и Регана". Ђелић (који је пио из шоље на којој је писало "?orez" је авангарда неолиберализма.

7) Све наше фабрике су супер радиле, али су уништене изнутра.

8) У Селима могу да се зараде милиони евра на 2 хектара земље, али су људи грешни, безобразни, лењи и огрезли у уживањима лаких дрога и pegginga па не желе да се баве Узгајањем Зечева, што би им омогућило да финансирају деветоро деце.

9) Кина има већу економију од Америке јер по неком рачунању има укупни ППП БДП на нивоу америчког. Иако их има 4 пута више. И иако су ППП лажне паре из Монопола, јер живог кеша производе још увек за трећину мање од САД.

10) Абортус је ОК али смо за породичне вредности.

11) Живимо у Мултиполарном Свету у којем САД и ЕУ посрћу под снагом обрезаних к-урчева својих миграната, док Русија (БНП на нивоу шпанског), Кина (имају мреже на прозорима да им радници не би скакали у смрт) и Индија (80% не зна шта је тоалет шкољка) цветају сваког дана.

12) Нећемо монархију јер желимо да сви будемо једнаки и да нико не буде фаворизаван рођењем. Рече неко из српске републике председника Броза. Председника Милошевића. Председника Тадића. Председника Садашњег.

13) Ердоган и Ајатолах Хемнеи су наши најбољи пријатељи (?!).
 
Poslednja izmena:
Приметио сам у последње време да међу колегама владају нека психотична убеђења супротна од сваке реалности. Ову тему можемо искроистити да наведемо такве примере. Ево, ја ћу почети.

1) Економију Србије уништили су Динкић, Ђелић и Ђинђић пљачкашким приватизацијама након 05.10.00.

2) Економија Србије би била одлична под вођством Председника Милошевића, да Западни Сатанисти, Језуити и Ционисти нису увели санкције СРЈ.

3) Покушај српског народа да се отцепи у Хрватској и Босни су потпуно легитимни, јер су Срби тамо били "конститутивни народи" (was auf immer) али покушаји албанског народа да учини то исти на Косову су нелигитимни јер је САП Косово неотуђиви део Србије. По Уставу из 1974. (?!)

4) У Сребреници се није догодио никакав ратни злочин. Ни у Вуковару. Ни у Дубровнику. У питању су погинули у борбама, паљење гума, дим и огледала. Сваки злочин над Србима је, али, стваран.

5) Људи у Србији умиру од рака због бомбардовања. Искључиво. Не због највеће конзумације дувана по глави становника на свету, живота на брзој храни, стравичном загађењу ваздуха (Београд је једина метропола у Европи без подземне железнице где се сав саобраћај одвија по улицама), просечној старости од 50 година и афричком нивоу здравствене заштите.

6) Тренутни систем у Србији у којем је просечан порез 50%, уз најскупље акцизе за гориво на свету и 700 000 на државној сиси је "неолиберализам Тачер и Регана". Ђелић (који је пио из шоље на којој је писало "?orez" је авангарда неолиберализма.

7) Све наше фабрике су супер радиле, али су уништене изнутра.

8) У Селима могу да се зараде милиони евра на 2 хектара земље, али су људи грешни, безобразни, лењи и огрезли у уживањима лаких дрога и pegginga па не желе да се баве Узгајањем Зечева, што би им омогућило да финансирају деветоро деце.

9) Кина има већу економију од Америке јер по неком рачунању има укупни ППП БДП на нивоу америчког. Иако их има 4 пута више. И иако су ППП лажне паре из Монопола, јер живог кеша производе још увек за трећину мање од САД.

10) Абортус је ОК али смо за породичне вредности.

11) Живимо у Мултиполарном Свету у којем САД и ЕУ посрћу под снагом обрезаних к-урчева својих миграната, док Русија (БНП на нивоу шпанског), Кина (имају мреже на прозорима да им радници не би скакали у смрт) и Индија (80% не зна шта је тоалет шкољка) цветају сваког дана.

12) Нећемо монархију јер желимо да сви будемо једнаки и да нико не буде фаворизаван рођењем. Рече неко из српске републике председника Броза. Председника Милошевића. Председника Тадића. Председника Садашњег.


Није ти лоша ова новокованица 'лексиокон' - реч ока? :mrgreen:

1. Јесу.

2. Хоћеш да кажеш да су санкције и ембарго деведесетих ништа друго до - заблуде?

3. Да, Срби јесу били конститутиван народ у СФРЈ, а Албанци нису, не разумем шта ти ту није јасно?

4. Сви ти злочини што Запад покушава да набаци Србима а да би опрао себе и своју умешаност у тај крвави пир, тек треба да се расветле. Натурање којекаквих катарзи на основу лажних оптужби, не пије воду.

5. Да, здравство у Србији јесте на нивоу афричког (захваљујући онима у првој ставци, мислим на целу ту ДОС булументу), пушимо много, много је аутомобила (увоз половних, такође ДОСовска идеја, а нису успели ни метро да направе за 12 година своје владавине), не хранимо се добро - што због економске ситуације што због тога што увозимо шкљ производе (и овој ситуацији су кумовали они из прве ставке), али не може се пренебрегнути ни фактор осиромашеног уранијума. То би запад радо да забашури, не знам зашто им помажеш у томе?

6. Није Ђелић (ДОС) авангарда неолиберализма већ лоповлука, корупције и непотизма. То говори и његов (њихови) рачун(и) у банци.

7. Фабрике јесу уништене изнутра, као и многе фирме, јер је у њима било много јајара које су, охрабрене 'револуцијом', хтеле (и отеле) 'свој део колача'. Отприлике се све то може представити оном сликом запаљене Скупштине, док фуњаре из ње износе намештај и слике.

8. Село јесте основна делатност наше земље, ал' на селу треба и да се ради. Лакше је отићи у иностранство и оданде надобудно писати о заблудама дојучерашњих земљака. :mrgreen:

9, 10. и 11. Немам коментар, не размишљам о томе.

12. Рекоше фаворизовани. Зато то и звучи тако неозбиљно.
 
Poslednja izmena:
Dozvoli, postovani i vrijedni @ kolega, da osporim tvoje misljenje da drugi, koji misle drugacije od tebe imaju "нека психотична убеђења супротна од сваке реалности".
Rukovodeci se vlastitim iskustvom i stecenim znanjem, koje, kao sto ti je poznato, opcenito kod pojedinca, jeste ograniceno, zelim da iskazem svoj stav po pitanjima konstitutivnosti naroda!

SFRJ je stvorena u NOB-i i socijalistickoj revoluciji...tako je Ustav govorio, koliko se sjecam!
Srbi su bili, kao vecinski narod, nosioci te borbe.
Odlukama AVNOJ-a , a narocito, ZAVNOH-a, Srbi su kao narod bili izjednaceni u svim pravima, dakle, kao narod, ne kao pleme, klan ili grupa, sa Hrvatima u Hrvatskoj.
Ako iz toga ne proizlazi konstitutivnost, moje je tumacenje pogresno!
U vezi Albanaca, dakle, pripadnika naroda jedne druge drzave koji zivi na teritoriji SFRJ, mislim da je pravna situacija u potpunosti jasna...radi se o nacionalnoj manjini koja, prema tada vazecem Ustavu medjunarodno priznate drzave, nema pravo na otcjepljenje!

Naravno, tema nije terorizam i pravo na otcjepljenje, ali se opasno primice tome...narocito terorizmu!
I, da dodam, iako mislim da ce kolege iz Republike Srpske imati jace argumente od mojih, niti jedan objektivan forumas nije osporio zlocin u Srebrenici, ( ubijanje zarobljenika), ali genocid ce ti osporiti svaki!
 
Приметио сам у последње време да међу колегама владају нека психотична убеђења супротна од сваке реалности. Ову тему можемо искроистити да наведемо такве примере. Ево, ја ћу почети.

1) Економију Србије уништили су Динкић, Ђелић и Ђинђић пљачкашким приватизацијама након 05.10.00.

2) Економија Србије би била одлична под вођством Председника Милошевића, да Западни Сатанисти, Језуити и Ционисти нису увели санкције СРЈ.

3) Покушај српског народа да се отцепи у Хрватској и Босни су потпуно легитимни, јер су Срби тамо били "конститутивни народи" (was auf immer) али покушаји албанског народа да учини то исти на Косову су нелигитимни јер је САП Косово неотуђиви део Србије. По Уставу из 1974. (?!)

4) У Сребреници се није догодио никакав ратни злочин. Ни у Вуковару. Ни у Дубровнику. У питању су погинули у борбама, паљење гума, дим и огледала. Сваки злочин над Србима је, али, стваран.

5) Људи у Србији умиру од рака због бомбардовања. Искључиво. Не због највеће конзумације дувана по глави становника на свету, живота на брзој храни, стравичном загађењу ваздуха (Београд је једина метропола у Европи без подземне железнице где се сав саобраћај одвија по улицама), просечној старости од 50 година и афричком нивоу здравствене заштите.

6) Тренутни систем у Србији у којем је просечан порез 50%, уз најскупље акцизе за гориво на свету и 700 000 на државној сиси је "неолиберализам Тачер и Регана". Ђелић (који је пио из шоље на којој је писало "?orez" је авангарда неолиберализма.

7) Све наше фабрике су супер радиле, али су уништене изнутра.

8) У Селима могу да се зараде милиони евра на 2 хектара земље, али су људи грешни, безобразни, лењи и огрезли у уживањима лаких дрога и pegginga па не желе да се баве Узгајањем Зечева, што би им омогућило да финансирају деветоро деце.

9) Кина има већу економију од Америке јер по неком рачунању има укупни ППП БДП на нивоу америчког. Иако их има 4 пута више. И иако су ППП лажне паре из Монопола, јер живог кеша производе још увек за трећину мање од САД.

10) Абортус је ОК али смо за породичне вредности.

11) Живимо у Мултиполарном Свету у којем САД и ЕУ посрћу под снагом обрезаних к-урчева својих миграната, док Русија (БНП на нивоу шпанског), Кина (имају мреже на прозорима да им радници не би скакали у смрт) и Индија (80% не зна шта је тоалет шкољка) цветају сваког дана.

12) Нећемо монархију јер желимо да сви будемо једнаки и да нико не буде фаворизаван рођењем. Рече неко из српске републике председника Броза. Председника Милошевића. Председника Тадића. Председника Садашњег.

13) Ердоган и Ајатолах Хемнеи су наши најбољи пријатељи (?!).

Slazem se da su zablude, osim stavka pod br 12. Pokusacu da se setim jos neke.
Ponekad, dok citam forum, mislim da sam u nekom paralelnom univerzumu.
 
Срби воле да живе у облацима илузија и увек су бирали да их воде илузионисти неспособни да створе нешто реално али вешти у причању прича и замајавању.

Зато нам је сваки судар са реалношћу био болан.
 
15) Dolar nema pokriće

By far my most cherished one.

Да.

А најсмешније је што та ставка потиче из позивања на аустријску школу економије. Рецимо мој прађед је био успешан човек у краљевини СХС и поносио се тиме да је краљевски динар имао "златну подлогу" и вредео колико и долар или марка тога доба (не знам да ли је тачно, можда је урбана легенда, али можда и не, јер је краљевина СХС у основи спроводила Мизесове идеје и вероватно није имала инфлацију).

Али људи који то тврде иначе презиру аустријску школу.

- - - - - - - - - -

Срби воле да живе у облацима илузија и увек су бирали да их воде илузионисти неспособни да створе нешто реално али вешти у причању прича и замајавању.

Зато нам је сваки судар са реалношћу био болан.

Да, али сваки судар са реалношћу је продубљивао илузије и стварао нове све суманутије теорије завере.

И тако смо дошли до овог форума.

Добро, он није репрезантитиван, ови људи су у основи неки учаурени радикали из 1998.

Али је опет фасцинантно.
 
Да.

А најсмешније је што та ставка потиче из позивања на аустријску школу економије. Рецимо мој прађед је био успешан човек у краљевини СХС и поносио се тиме да је краљевски динар имао "златну подлогу" и вредео колико и долар или марка тога доба (не знам да ли је тачно, можда је урбана легенда, али можда и не, јер је краљевина СХС у основи спроводила Мизесове идеје и вероватно није имала инфлацију).

Али људи који то тврде иначе презиру аустријску школу.

- - - - - - - - - -



Да, али сваки судар са реалношћу је продубљивао илузије и стварао нове све суманутије теорије завере.

И тако смо дошли до овог форума.

Добро, он није репрезантитиван, ови људи су у основи неки учаурени радикали из 1998.

Али је опет фасцинантно.


:lol:

За разлику од вас напредних неолиберала. :mrgreen:
 
Да.

А најсмешније је што та ставка потиче из позивања на аустријску школу економије. Рецимо мој прађед је био успешан човек у краљевини СХС и поносио се тиме да је краљевски динар имао "златну подлогу" и вредео колико и долар или марка тога доба (не знам да ли је тачно, можда је урбана легенда, али можда и не, јер је краљевина СХС у основи спроводила Мизесове идеје и вероватно није имала инфлацију).

Али људи који то тврде иначе презиру аустријску школу.

- - - - - - - - - -



Да, али сваки судар са реалношћу је продубљивао илузије и стварао нове све суманутије теорије завере.

И тако смо дошли до овог форума.

Добро, он није репрезантитиван, ови људи су у основи неки учаурени радикали из 1998.

Али је опет фасцинантно.

Ne da nije reprezentativan, nego kad bih u svom okruzenju propagirala ili samo pomenula stvari koje ovde procitam, smatrali bi me za neuracunljivu.
 
Да.

А најсмешније је што та ставка потиче из позивања на аустријску школу економије. Рецимо мој прађед је био успешан човек у краљевини СХС и поносио се тиме да је краљевски динар имао "златну подлогу" и вредео колико и долар или марка тога доба (не знам да ли је тачно, можда је урбана легенда, али можда и не, јер је краљевина СХС у основи спроводила Мизесове идеје и вероватно није имала инфлацију).

Али људи који то тврде иначе презиру аустријску школу.

- - - - - - - - - -



Да, али сваки судар са реалношћу је продубљивао илузије и стварао нове све суманутије теорије завере.

И тако смо дошли до овог форума.

Добро, он није репрезантитиван, ови људи су у основи неки учаурени радикали из 1998.

Али је опет фасцинантно.




Srbija i u 2018-oj,živi životom Ilije Čvorovića...
 
17.Читав свет,нас мрзи и завиди нам,јер смо ми.......небески народ,којем све пада са неба.

Тема ће бити окаректерисана,као антисрпска,а постављач ће да на.ебе од патријота.....са крстарице.
 
Broj 3 - čista budalaština i interpretacija osobe :

1) neznalice i žrtve propagande

2) koja stvara žrtve propagande

Na ovakve gluposti ne treba davati komentar

Ostalo može a ne mora, zavisi iz ugla posmatranja i koliko ko ima informacije, znanja i sposobnosti percepcije događaja .
 

Back
Top