Tehnokratska, IT mafija - kako nazvati razbojnicku bandu koja trenutno vlada svetom?

како је болесно да те телефон прати, или да програмираш телефон да ти прати ћерку да она не може да вози брже од 60 на сат!

делује ми видео из 60тих (дакле пре 50так година знао све) - верује у технократију.
Е сада користи сличне методе као Ал Гор (евекат хокејског штапа) што значи да је из исте секташке кухиње
 
Poslednja izmena:
како је болесно да те телефон прати, или да програмираш телефон да ти прати ћерку да она не може да вози брже од 60 на сат!
Zašto misliš da je bolesno? Meni je to praćenje sjajno, recimo.
Ne znam kako bi programirao telefon da ne dozvoli ćerki da vozi brže od 60 na sat, jedino što telefon može to je da te obavesti da je vozila brže od 60 na sat.
 
Ne znam kako bi programirao telefon da ne dozvoli ćerki da vozi brže od 60 na sat, jedino što telefon može to je da te obavesti da je vozila brže od 60 na sat.
то значи практично да је можеш посматрати док је интимна са својим момком (теоријски да..) ... замисли само шта све произилази болесно из овога.
Или са друге стране, да ли би ти волео да ти неко ограничава брзину кретања на путу (отац, "велики брат"...)?
Дакле прихватајући да имаш могућност да "контролишеш" неке непотребне глупости *1 одричеш се својих права!

*1 - хтедох објаснити појам "непортебних глупости", има их невероватно много у току једног дана (и биће их још више),
например: спољна температура која је на дисплеју у аутомобили. Ова ствар је тамо да би онемогућила возача да мисли о чему хоће (рецимо како га мресте на послу) већ да размишља да ли је 5 степени хладно и какву јакну, каке ципеле треба да носи.. да ли капу, рукавице...
други пример: милион непотребних реклама успут..
јединки се одвлачи пажња максимално - а ово са мобилним телефоном је врх идиотизма.. нуде ти разноразне апликације да те још више увуку у свет непотребног и лажног а види се и болесног!
 
Da, mogu posmatrati i pratiti na razne načine, al' neću. Onaj ko hoće da špijunira, mogao je i pre 100 godina to da radi na razne načine.

A da pratim gde mi je maloletno dete kad se vraća iz škole, itekako hoću, i hvala Bogu što imamo novu tehnologiju koja to omogućava.

A ovo za temperaturu, to ne bih ni komentarisao, toliko si lupio da nemam reči... da si vozač, znao bi koliko je opasno kada se napolju temperatura spusti ispod 4 stepena, a ti unutra voziš na toplom i nemaš pojma da svaki čas možeš naići na led. Ili ti unutra ohladio klimu na minimum, a napolju 40... treba da znaš šta te čeka kad izađeš iz kola. Na kraju krajeva, ne moraš ni da gledaš u displej. Od viška informacija glava ne boli, tvoje je da odabereš samo koje ćeš da pratiš a koje ne.
 
A ovo za temperaturu, to ne bih ni komentarisao, toliko si lupio da nemam reči... da si vozač, znao bi koliko je opasno kada se napolju temperatura spusti ispod 4 stepena, a ti unutra voziš na toplom i nemaš pojma da svaki čas možeš naići na led.
Јесам возач већ 15 година без инцидента... него о томе се и ради, ако си толики дебил да не знаш јел лед или већ шта је на путу онда се закуцај у дрво и настави пешке. Ради се о томе да ти се убија ОСЕЋАЈ ЗА СТВАРНОСТ (полако полако да не приметиш).

Људи су возили аутомобиле од времена од када је елетронско било само паљење свећица и то су боље радили него данас. Ниси схватио, ја намерно имам релативно стари ауто где ништа не "пишти" а милина га возити.. и размишљати о чему год хоћеш. Посао ми је такав да са се натерао много рентакарова. Прво квалитет је дибидус! али но комент (рено, цитроен, тојота.. ) друго што на оном дисплеју углавно нешто пишти.. од притиска у гумама који се погрешно мере, преко појаса, до индикатора преласка траке.
Поента је ти када седнеш у "то" ти ту више немаш СЛОБОДНОГ РАЗМИШЉАЊА да видиш јел то стварно ергономски добро, шта те компаније раде...
А када би се искључио као ја видео би да дебилана има и са тим колима на тоне, рецимо:
нова тојота јарис - када отвараш фиоку испред сувозача онда она удара у испупчење звучника врата - втф!
нови рено меган - не можеш отворити брисаче да обришеш стакло шоферке јер ударају у хаубу - втф!
рено кађар - ако пада мало снега када отвориш врата све падне на седиште, отвориш гепек оно скоро да га и нема - втф!
тојота авенсис нова - када седаш на место сувозача увек људи преко 170 лупе главом у отвор врата - втф!
... то ти само пар дебилана има их на тоне.. мржи ме да пишем више а и мислим да није тема.

A da pratim gde mi je maloletno dete kad se vraća iz škole, itekako hoću, i hvala Bogu što imamo novu tehnologiju koja to omogućava.
више ће малолетница имати последица од микроталасног зрачења што шаље те податке нон стоп.

- - - - - - - - - -

Ову аустралијанку су забранили као и Алекса Џонса на нету, јер их је риба скроз провалила!
 

Zato sto nicemu ne sluze, bitno je samo da se dobro prodaju i da se isplate i dok se koriste. Opsti princip u trzisnoj ekonomiji jeste da svako vara i podmece gluposti najvise sto moze, ali ovo je preslo sve mere.

Niko se vise i ne trudi da objasni kakva je korist od pametnih frizidera, jer treba se fokusirati na sajber napade, prevenciju, odbranu, zli nepijatelj preti dok se lova umnozava... Bas kao u 1984...
 
Misliš da je samovozeći auto nepotreban?
О да, врло! Па шта ће да ради возач? вероватно да гледа у свој фејсбук на телефону док путује негде. (рецимо гледањем фејса личност све више пада у дубиозу окова који му модерни свет прикривено намеће!)
Можда ни појединац није толико битан колико ће патити, али на колима ћеш имати радаре (да тобож могу детектовати објекте око себе!). Ти радари ће да праве прави гнеоцид!
Људи а и ти муадишо, ставите на парир позитивне и негативне ефекте свих тих технологија које вам се нуде без контроли и тестирања и видећете да је врло негативно.
.. а чек чек јунак наше приче (обичан човек) неће правити ове анализе јер гледа у свој фејс! И ето белаја!
 
Misliš li da je operater telefonske centrale potreban? Šta oni danas rade, gledaju u fejs dok se razgovori sami uspostavljaju? Isto će se desiti i vozačima, isto se desilo mnogim drugim zanimanjima koja su bila dovoljno laka da se automatizuju. Evo danas je ugašeno 5 života jer je vozač autobusa zaspao, doživeo infarkt ili bilo šta, čisto ljudski faktor. Zašto neko mora da radi treću smenu da bi vozio autobus, taksi ili bilo koje drugo vozilo? Daš vozilu destinaciju i legneš da spavaš, jako mi je to zanimanje pa će civilizacija da se sruši bez njega.
 
Истина. Безбедније је да возе аутомати. Е сад, питање је шта ће бити с тим вишком радне снаге, ал смислиће се нешто.

Ali sta kad naidje jaka solarna oluja, ceo sistem dozivi kolaps. Bar tako pise u udzbenicima. Mnogo je rizicno. A za problem radne snage je najbolje resenje depopulacija.
 

Back
Top