Kako mars moze biti dobar ako je malefik ?

Cudi me ovo. Ako jemmars dobro pozicioniran, recimo u ovnu. Kako je moguce da je to dobra postavka ? Zar u tim situacijama mars ne izrazava ono sto zapravo jeste, bes, agresija, nasilje ?

Zavisi kakvi su aspekti. Ako je lose aspektovan onda nije dobar, ako ima sekstile i trigone prema drugim planetama onda se izvlaci ono najbolje iz te planete

- - - - - - - - - -

Ako je splaljen ni to nije bas dobra postavka jer je tada Mars agresivniji nego obicno, al opet zavisi u kom je znaku i kakvi su aspekti
 
Cudi me ovo. Ako jemmars dobro pozicioniran, recimo u ovnu. Kako je moguce da je to dobra postavka ? Zar u tim situacijama mars ne izrazava ono sto zapravo jeste, bes, agresija, nasilje ?

Mars je malefik, generalno, kao tranzitna planeta.

U licnim horoskopima moze biti malefik, ali i ne mora.

Mars je oznacen malefikom jer su generalno beneficije od njega manje u odnosu na probleme koje moze da stvara, pogotovo u odnosima sa ljudima.

Mars je uvek napadan, direktan, bez ikakve mogucnosti da se njegovo dejstvo umanji ili izokrene na drugu stranu.

Ono sto je bitno kod Marsa naglasiti jeste da u licnom horoskopu oznacava najcesce fizicku aktivnost, zavisno od znaka u kom se nalazi tu ce osoba biti najvise fizicki aktivna. Ako se nalazi u sporom znaku mozemo odmah da naznacimo da ce osoba imati tendencije da se ulenji, te joj je potrebno vise vremena da se aktivira i nesto krene da radi.

Ima to i drugacije analogije. Ako je Mars tik uz Sunce dobija se osoba koja ce jednostavno da jurca svuda i nece moci da se smiri ako nesto ne radi. Planete koje su zajedno (i Sunce je planeta u astrologiji, ne pitaj zasto, terminologija je katasfrofalna ali tu je sta je) u konjunkciji se jednostavno "utapaju", spajaju i deluju zajedno.

Iz tog razloga ne postoji ono sto ljudi kazu "spaljena planeta". To su masovne gluposti nastale samo kod onih astrologa koji iskljucivo veruju u to da je svetlo jedan jedini nacin da se uticaj planeta "razresi" te sve sto je kod Sunca "se ne vidi". U realnom pogledu zivot na Planeti je evoluirao u konstantnoj formi kroz eone i pozicija Marsa pored samog Sunca nece naciniti nikakvu razliku. Ako ista, samo ce da masovno pojaca dejstvo, osoba ce imati borbeno srce, bice veoma napadna i teska drugim ljudima, a pogotovo ukoliko je sam Mars u nekom od znakova koji mu ne leze.

I to vraca na originalno pitanje - Mars pored Sunca u Biku je daleko teza pozicija marsa od Marsa u Ovnu pored Sunca iz prostog razloga sto u osobi Bika takodje stvara veliki konflikt i pojavljuju se velike kontradiktornosti. U jednom momentu ce da voli zivotinje, a u drugom ce da se s njima bije. U jednom momentu ce da gaji drvece i bastu, a u drugom ce da sve pocupa.

Iz tog razloga Mars koji je u znaku u kom se ne snalazi najbolje se smatra vecim malefikom no u znaku u kom je u lezistu.

Mars u Ovnu je kao Vojnik sa Puskom.
Mars u Biku je kao Kuvar sa Puskom (koji strelja svakog ko pridje u kuhinju).

^ Veci malefik je kuvar s puskom jer odstupa od norme. Vojnik sa puskom je, vec, norma.
Kada pogledas realno, puska je puska, za nekoga najvece zlo, a za nekoga jedini spas. Da nanosi veliku bol, nanosi. Iz tog razloga je malefik.

I kod osobe Ovna, a i kod osobe BIka kada je pored Sunca ima da nabije srcani pritisak, a cesto ovi ljudi imaju manji srcani misic od drugih u poredjenju.
 
Mars je malefik, generalno, kao tranzitna planeta.

U licnim horoskopima moze biti malefik, ali i ne mora.

Mars je oznacen malefikom jer su generalno beneficije od njega manje u odnosu na probleme koje moze da stvara, pogotovo u odnosima sa ljudima.

Mars je uvek napadan, direktan, bez ikakve mogucnosti da se njegovo dejstvo umanji ili izokrene na drugu stranu.

Ono sto je bitno kod Marsa naglasiti jeste da u licnom horoskopu oznacava najcesce fizicku aktivnost, zavisno od znaka u kom se nalazi tu ce osoba biti najvise fizicki aktivna. Ako se nalazi u sporom znaku mozemo odmah da naznacimo da ce osoba imati tendencije da se ulenji, te joj je potrebno vise vremena da se aktivira i nesto krene da radi.

Ima to i drugacije analogije. Ako je Mars tik uz Sunce dobija se osoba koja ce jednostavno da jurca svuda i nece moci da se smiri ako nesto ne radi. Planete koje su zajedno (i Sunce je planeta u astrologiji, ne pitaj zasto, terminologija je katasfrofalna ali tu je sta je) u konjunkciji se jednostavno "utapaju", spajaju i deluju zajedno.

Iz tog razloga ne postoji ono sto ljudi kazu "spaljena planeta". To su masovne gluposti nastale samo kod onih astrologa koji iskljucivo veruju u to da je svetlo jedan jedini nacin da se uticaj planeta "razresi" te sve sto je kod Sunca "se ne vidi". U realnom pogledu zivot na Planeti je evoluirao u konstantnoj formi kroz eone i pozicija Marsa pored samog Sunca nece naciniti nikakvu razliku. Ako ista, samo ce da masovno pojaca dejstvo, osoba ce imati borbeno srce, bice veoma napadna i teska drugim ljudima, a pogotovo ukoliko je sam Mars u nekom od znakova koji mu ne leze.

I to vraca na originalno pitanje - Mars pored Sunca u Biku je daleko teza pozicija marsa od Marsa u Ovnu pored Sunca iz prostog razloga sto u osobi Bika takodje stvara veliki konflikt i pojavljuju se velike kontradiktornosti. U jednom momentu ce da voli zivotinje, a u drugom ce da se s njima bije. U jednom momentu ce da gaji drvece i bastu, a u drugom ce da sve pocupa.

Iz tog razloga Mars koji je u znaku u kom se ne snalazi najbolje se smatra vecim malefikom no u znaku u kom je u lezistu.

Mars u Ovnu je kao Vojnik sa Puskom.
Mars u Biku je kao Kuvar sa Puskom (koji strelja svakog ko pridje u kuhinju).

^ Veci malefik je kuvar s puskom jer odstupa od norme. Vojnik sa puskom je, vec, norma.
Kada pogledas realno, puska je puska, za nekoga najvece zlo, a za nekoga jedini spas. Da nanosi veliku bol, nanosi. Iz tog razloga je malefik.

I kod osobe Ovna, a i kod osobe BIka kada je pored Sunca ima da nabije srcani pritisak, a cesto ovi ljudi imaju manji srcani misic od drugih u poredjenju.

Razumljivo objasnjeno, Kolika je razlika izmedju nocnog i dnevnog rodjenja u slucaju marsa ? Cuo sam da je mars u svojoj punoj snazi u ovnu ako je osoba rodjena danju a u skorpiji nocu.
 
Nema to nikakve veze osim ako se ne gleda koliko je neko aktivan po prirodi. U astrologiji uvek mozes da gledas sa vise pozicija i perspektiva, nema nikad "najbolje" ili "najjace" vec samo "najbolje za sta" ili "najjace za sta". Da li to ti dozviljavas kao beneficiju ili malicioznost zavisi od toga kako vidis i dozivljavas svet oko sebe. Za nekoga nema vece casti od toga da brani svoju zemlju, dok za drugog je to najveca glupost koja postoji na svetu. Tako ti je i u astrologiji. Ne mozes sa svakim da nadjes "zajednicki jezik".

Generalno ne valja imati puno planeta kod IC-a jer to osobu tera da bude povucenija i okrenuta ka sebi, sanjari i sl, dok osobe sa planetama blize MC-u su aktivnije i vise idu da jure posao i karijeru. Imaju vise energije da to rade, generalno gledano, ali to nije uvek slucaj. IC su cesto zatvoreniji, nepristupacni, cak opsesivni i posesivni, cesto sa kucnim problemima u porodici, dok oni sa MC su vise okrenuti ka drustvu itd.

Generalno gledano, zelis da ti planete budu "iznad horizonta", dakle od 7 do 11 kuce, da se izbegnu, ako je moguce, 8 i 12.

U donjem delu neba zelis najvise da imas kucu 2 ispunjenu, a da nemas ni pod razno teske planete kod IC.


Kada gledas kartu ASC ti je tacka preseka ISTOKA, MC ti je najvisa tacka na nebu gde moze doci Sunce, a Dsc ti je gde Sunce zalazi. (Asc izlazak, MC zenit, Dsc zalazak, IC deo koji se ne vidi jer je s druge strane planete).

Dakle, aktivniji su ljudi kada su im planete u dnevnom svetlu. Da li je to bolje ili nije bolje, ne znam. To svako za sebe moze da rasudi. :mrgreen:
 
Generalno ne valja imati puno planeta kod IC-a jer to osobu tera da bude povucenija i okrenuta ka sebi, sanjari i sl, dok osobe sa planetama blize MC-u su aktivnije i vise idu da jure posao i karijeru. Imaju vise energije da to rade, generalno gledano, ali to nije uvek slucaj. IC su cesto zatvoreniji, nepristupacni, cak opsesivni i posesivni, cesto sa kucnim problemima u porodici, dok oni sa MC su vise ok:

Moze a i ne mora da znaci. Kod mene su sve planete skoro u 4i5p, pitaj me kakva sam po pitanju posla i ambicija.

- - - - - - - - - -

Ono za Ma0So je dokazano u praksi, bar kod mene.
Kada ne radim nista hvata me nervoza, na poslu izmisljam i zadajem sama sebi zadatke kad nemam sta drugo.
 
^ Spaljene planete ne postoje. Kada je planeta spaljena u astroloskom smislu ona gubi na svojoj snazi.

To je netacno i to je jedna od najvecih gluposti u koju nesvrseni astrolozi veruju, pre nego li da zaista provere u praksi. Jedina planeta koja zaista moze da izgubi na snazi pored Sunca jeste Pluton jer to stvara nenormalan konflikt u samoj osobi.

Pored Sunca planeta samo moze da dobije na snazi, ma koja bila. Ta vrsta "energije" se aktivira, spaja sa Vitalnoscu i postaje deo osobe. Osoba nad tim ne moze da ima kontrolu. To je ono sto u tom trenutku cini tu osobu takvom kakva je.

Ako te hvata nervoza kada nisi aktivna, to je zbog MArsa, ali Jarac prirodno nema mira ako nesto ne radi. Na to treba dodati i Asc Devica koji, takodje, nema mira ako nesto ne radi ili ako se nesto ne desava u prakticnom smislu.

Sto se tice neba treba da se zapitas koliko bi tek bila aktivnija da su ti planete iznad horizonta. Mada, ponovo, to je generalno pravilo i ne vazi za sve ljude niti sve horoskope, ali jeste tacno da su planete bolje manifestovano na gornjem nebu. Jednostavnije receno, vise se postize u zivotu. Mozda je to za nekoga bitno, mozda za drugog nije, zavisi od osobe do osobe. Konflikti se javljaju najvise izmedju IC i MC, kada neko zeli da postane nesto, a nema osnova da postane, vec umislja da jeste, a u stvari - nije.

Bas ovo pitanje "sta postici u zivotu i ka cemu se okrenuti, konacno" ce biti veoma aktivno tokom tranzita Saturna u Jarcu. na to treba da povedes najvise racuna jer se radi o buducnosti. Tranzit Saturna preko Sunca, a onda i tranzit Saturna preko Saturna mogu da vidno sruse sve snove i lazne ambicije. Iz tog razloga je potrebno odlicno kalkulisati i naciniti introspekciju. Najbolje vreme za introspekciju, a pogotovo kod nekoga sa Asc Devica, jeste tokom tranzita Saturna. sopstveni kutak, povucenost u sopstveni mir su imperativni.

Mars i stvaranje nervoze, te potrebe da se stalno nesto aktivira i radi, mogu kod Jarca da nacine velike greske oko kojih se moze pokajati, a takodje daju ogroman svadjalacki duh koji se mora izbegavati. Princip nije prazniti planete na negativno, vec usmeriti planete na pozitivno. Energiju uvek treba prazniti tamo gde se moze stvoriti napredak. Ako se energija prazni na svadjanje, konflikt i sukob, tu se samo dovodi do licnog nezadovoljstva.
 
Koliko sam citala jos ranije za spaljene planete ne mora da znaci da ce planeta da oslabi vec da ako se radi o Marsu, da je agresivniji i napetiji, Venera je ljubomornija i vecito nesrecna itd.

U praksi, nek napise onaj ko ima takvu postavku, osim mene jer ja verujem da tu ima neke logike..

Sto se tice Saturna cekam ga preko stelijuma pocetkom sledece godine. Bice zabavno mada ne verujem u losa desavanja u tom periodu jer je stelijjm generalno lepo aspektovan i pokrenuce se lepi tranziti..

Najtezi period do sad je bio kada je Saturn napravio konjukciju sa Plutonom iz Sco i kvadrat sam sa sobom.
Depresija teska, mada i solar je bio jako los.
Mislim da sam imala samo par sekstila tas, sve ostalo opozicije i kvadrati.
I trajao je taj pakao sigurno pola godine dok se nije malo udaljio od Plutona.
Svakako, u toj godini sam se i zaposlila u prethodnoj firmi i upisala faks ali i odustala. Bas cudno sa tim tranzitima :lol:

Ovaj solar je odlican, posao ok ide, bonusi.
Upisala fax, ovaj put privatni za IT, voznju.. I tako.

P. S kada se tr. SA priblizio natalnoj Veneri raskinula vezu od skoro godinu dana, i da.. Hvala mu na tome!
 
Odlicno je sada za upisivanje skola i generalno kurseva, pogotovo za god-dve kada ce se i Jupiter bolje pronaci u Strelcu/Jarcu. To ti je dobar plan.

S druge strane Saturn ce doneti velike poteskoce i udarice po dzepu. Treba ocekivati poprilicno povisenu nervozu u tom periodu.

Sa posesivnim Venerama nemam iskustva i slabo poznajem ljude sa Sunce/Venera konjunkcijama.

Ljude sa Mars Sunce konjunkcijama i te kako poznajem :mrgreen: redovno se svadjamo :mrgreen:
 
Mars je mali malefik. mada je meni ta podela na malefike zastarela. jer je danasnje drustvo dovoljno maligno. +1 -1 se ponistavaju. :)
Mars u tranzitu je brz, ja to ni ne gledam. jedino da 'potvrdi' tranzit sporijih planeta. ili kad je retrogadan.
Da, spaljene planete su mit. najcesci aspekt je SO-ME, kod Dupora to je lose, po meni u stvari ojaca 'spaljenu' planetu .
Mars je jako bitan u znakovima. u znakovima se ponasa skoro kao i u aspektima. U Ovnu izkazace slican uticaj kao SO-MA, jer je Sunce egzaltirano u Ovnu. Ti ljudi ce imati surplus energije. Naravno, najvazniji uticaj je kod Ovnova. I muskaraca.

- - - - - - - - - -

Nije sve tako kao što izgleda na prvi pogled :rotf:

from :
"Mudrosti by Ovan" - peto nepromenjeno izdanje

Hahahaha , ovo je bilo podlo. :besna:
 
sunce mi je u blizancima na 9°52' saturn na 9°56' (znachi saturn mi se ne vodi kao "spaljen" vec je u kazimiju) a merkur na 4°11' - nemam pojma kako se on vodi...

za mene mnogi kazu da sam radoholicharka, dok je moje mishljenje da nisam vec jednostavno mora makar mozak da mi radi, te i kad ne radim nishta fizichki opet neshto dumam, ili sam negde u pokretu, neshto zavrshavam, pa ispada non stop neshto radim, a mars mi je u raku i to u 12 kuci, a udaljen od ac preko 7 stepeni...

inache pohvale za n3wz bash dobri postovi, lako razumljivi a dosta objasnjavaju... kod samog ic na manje od 1 stepena mi pluton, iznad horizonta mi 5 planeta ali mars i venera u 12 a saturn, sunce i merkur u 11... tako da to je to...:p
 
Cudi me ovo. Ako jemmars dobro pozicioniran, recimo u ovnu. Kako je moguce da je to dobra postavka ? Zar u tim situacijama mars ne izrazava ono sto zapravo jeste, bes, agresija, nasilje ?

Mars je malefik kao I Saturn, s tim sto je Mars opasniji I tezi u dnevnim a Saturn u nocnim rodjenjima.
Razlog se krije u tome sto je po danu Mars van sekte, posto je po prirodi on vruc I suv, danju ga vrelina Sunca cini eksplozivnim, agresivnim, besnim, dok mu vlaznost I hladnoca noci umiruje kolericni temperament.

Inace, Mars u Ovnu nije samo bes I agresija, on je I vodja, hrabrost, junak, prvi koji ce krenuti u akciju, neustrasivost, takmicararski duh...
Kada je aflikovan ili van sekte, ume biti onaj koji zbog brzopletosti, agresivnosti, besa, nestrpljivosti uvali coveka u nevolje.
 
Benefik za taj Asc je onaj koji vlada trigonskom a ujedno i ugaonom kucom.
Za Raka to su 5 i 10, za Lava 4 i 9.

Ako mu je SO iznad horizonta I MA po danu u gornjoj polovini karte, moze samo da mu iskomplikuje zivot, jer je tada malefik kontra sekte.
Imam kartu muskarca koji je ASC Jarac, SA0MA na MC u Skorpiji, MA u sedistu ali malefik kontra sekte. Konstantno pod suspenzijom na poslu, stalno u nekim tucama, ceka sudjenje zbog jedne u kojoj je bilo I potezanja noza.
I vec je dve godine suspendovan s posla.
Plahovite I burne naravi, plane za cas.
I kola su mu unistili bdv...zapalili tacnije.
 
Previše je to komplikovano. Protekle dve godine, uključujući i sada, prikazuju loš tranzit Saturna i povezanost sa sumnjivim licima što je najverovatnije dovelo do automobila koji je spaljen tokom noći radi materijalne štete ili odmazde koja se dešava prelaskom preko Sunca. Čovek je Strelac, zar ne?

Treba pogledati njegove neprijatelje VII.

Kako najlakše videti da li dominira Saturn ili Mars u toj dinamici? Najjednostavnije, ako je proćelav onda je Mars, ako mu se kosa drži onda je Saturn. Ako se podjednako održavaju, onda je i proćelav, a nekad je imao dugu kosu.
 
Previše je to komplikovano. Protekle dve godine, uključujući i sada, prikazuju loš tranzit Saturna i povezanost sa sumnjivim licima što je najverovatnije dovelo do automobila koji je spaljen tokom noći radi materijalne štete ili odmazde koja se dešava prelaskom preko Sunca. Čovek je Strelac, zar ne?

Treba pogledati njegove neprijatelje VII.

Kako najlakše videti da li dominira Saturn ili Mars u toj dinamici? Najjednostavnije, ako je proćelav onda je Mars, ako mu se kosa drži onda je Saturn. Ako se podjednako održavaju, onda je i proćelav, a nekad je imao dugu kosu.

Nije, Lav/Jarac, SO u 8 90 SA I MA, doduse u separaciji su ali u istom su znaku.
JU je vladar 12 na ASC u Jarcu I retrogradan.

Inace, imam jos jednu kartu slicno komplikovanu, SA0MO na ASC u Devici, MA0ME0SO u Vodoliji. Nocna karta, SA malefik kontra sekte, dva puta u zatvoru ukupno 10 godina, I vrlo problematican karakter. SO je totalno maleficno, spaljuje I vladara ASC, debiltirano I spaljuje MA.

Inace tu je jaka averzija u karti, uzasno tezak karaktet...
 
Pa nemojte tako, taman smo fino počeli. Ja imam svoja ubeđenja, vi svoja, ali smo i dalje ljudi, zar ne? :mrgreen: :super: :heart:

Meni je cilj da vam ukažem na kontradiktornosti u izlaganjima u nadi da ćete ih vi prepoznati i sebe dovesti do pozicije u kojoj možete reći ''Ovo znam, ali postoji još''. I sa tim bi se morali usaglasiti jer, kao što ste rekli, za Vas je 9 simbol Astrologije, a samim tim i Viših znanja, pa samim tim nema razloga da se ne uči više o Astrologiji, a pogotovo o stvarima poput Urana, Neptuna i Plutona koji su često i iracionalno pod konstantnim napadom i agresijom od strane tradicionalnih astrologa koji jednostavno nipodaštavaju i čine sve ljude koji se bave modernom astrologijom da se u svojim izlaganjima osećaju napadnuto ili, pak, inferiorno.

Smatram da je najbolje da se svako drži svojih znanja i bez ikakvih predrasuda. U nekoj sredini između svega će biti i istine, a kako da dođemo do toga - videćemo. :klap::bye: Pozdrav i svako dobro želim
 

Back
Top