Cela Hrvatska u Beogradu

Zasto bi posle raspada Jugoslavije, ratova, Oluje i svega sto se i dan danas desava, ulice u Beogradu nosile nazive:
Zagrebačka
Hrvatska.
Rovinjska,
Crikvenička,
Čazmanska,
Sinjska
Korenička.
Splitska
Riječka
Vojvode Hrvoja..to je njihov vladar iz 14 i 15 veka a ne nas
Zadarska
Vukovarska.. Đakovačka
Varaždinska
Kninska
Senjska
Bjelovarska
Daruvarska
Delnička
Bračka.
Dalmatinska
Banijska
Slavonska
Velebitska
itd

Trebalo bi videti koji se od njih nalaze u granicama Repubublike Srpske Krajine i njih zadržati a ostale preimenovati. Sami geografski nazivi nisu toliko bitni koliko imena ličnosti bitnih za hrvatsku naciju a koja se nalaze u gradovima širom Srbije, posebno u pojedinim delovima Vojvodine
 
Trebalo bi videti koji se od njih nalaze u granicama Repubublike Srpske Krajine i njih zadržati a ostale preimenovati. Sami geografski nazivi nisu toliko bitni koliko imena ličnosti bitnih za hrvatsku naciju a koja se nalaze u gradovima širom Srbije, posebno u pojedinim delovima Vojvodine

Žalosno je što vam smetaju nazivi ulica, sve dok tako razmišljamo nećemo bolje živjet. Treba da se okrenemo u budučnost. Šta me briga kako se zove ulica, bitno da u njoj žive moji ljudi... ;)
 
U Zagrebu je situacija mnogo drugačija. Brojne uličice nose imena srpskih gradova i regija, ali samo sa severa naše zemlje. Izuzetak je Prištinska ulica.
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...ove-a-da-nije-upisan-u-mapu-srpske-prestonice

Tema je otvorena ovde na Beogradu , a ne na Politici iako u ovome svemu ima i zrnce danasnje politike, jer je ovo stvar grada Beograda..
Da li vi mislite da je doslo vreme da se promene ovi nazivi ulica .Vreme bratstva i jedinsta je davno proslo...posebno sto nema reciprociteta u gradu Zagrebu, bar ne u brojcanom smislu

Svim ulicama sa hrvatskim nazivima pod hitno promeniti ime.

Hrvatski narod je u gadnom kompleksu a i problemu, reaguje i sama Evropa na sve vecu pojavu ustastva i fasizma u Hrvatskoj. Isarali su Zagreb citatom Adolfa Hitlera.
 
Svim ulicama sa hrvatskim nazivima pod hitno promeniti ime.

Hrvatski narod je u gadnom kompleksu a i problemu, reaguje i sama Evropa na sve vecu pojavu ustastva i fasizma u Hrvatskoj. Isarali su Zagreb citatom Adolfa Hitlera.

Jeste, al ajmo bit realni, nismo ni mi puno bolji. To rade pojedinci isto kao i kod nas. Nedavno mi je dolazio drug iz Benkovca i neko mu je na haubi ispisao četri S, kad je video kaže volim te Srbijo, al i ***** te,,,
 

Back
Top