Optimalne postavke za overklok?

miodragstankovich

Aktivan član
Poruka
1.178
Pre nego sto postavim pitanje postavki za overklok,da objasnim situaciju:
Pri igranju Euro Truck Simulator-a [drugi deo] sam imao problema sa FPS-om.Koristio sam MSI Afterburner i delimicno je pomogao overklok graficke.Na auto-putu ide sve ok,FPS se krece od 25-43,ali je najveci problem u gradovima.Tamo spadne 17-24 i zato sam i resio da se raspitam oko overkloka procesora.
Dakle,sada pitanje:Sta tacno i koliko promeniti u BIOS-u da bi overklok bio uspesan bez problema?
Procesor je Intel Core i3 550 @ 3.20Hz
Sto se hladjenja tice,nije nista nadogradjivano,kako je sastavljen,tako je i ostao.Temperatura se krece 40-50 stepeni obicno.
Za ostalo ne znam,ako treba jos detalja,ici cu u BIOS.
-------Hvala svakome ko pomogne-------
 
Za početak ti treba novi cooler za procesor ako planiraš overklok,soket ti je LGA1156. Nikakav overklok sa stock coolerom,procesor neće (dugo) da izdrži. Izdvoj jedno 3 do 4 hiljade,izaberi neki sa LGA1156 kompatibilnošću,pa tek tad prčkaj i raspituj se za instrukcije. To ti je moja topla preporuka.

Mada,rekao bih da do procesora nije problem,kada je igranje Euro Truck Simulator u pitanju,možda ipak je do grafičke ili RAM-a.
Koja ti je grafička i koliko imaš RAM memoriju?
 
Poslednja izmena:
Za početak ti treba novi cooler za procesor ako planiraš overklok,soket ti je LGA1156. Nikakav overklok sa stock coolerom,procesor neće (dugo) da izdrži. Izdvoj jedno 3 do 4 hiljade,izaberi neki sa LGA1156 kompatibilnošću,pa tek tad prčkaj i raspituj se za instrukcije. To ti je moja topla preporuka.

Mada,rekao bih da do procesora nije problem,kada je igranje Euro Truck Simulator u pitanju,možda ipak je do grafičke ili RAM-a.
Koja ti je grafička i koliko imaš RAM memoriju?

RAM: 4GB DDR3 Dual-Channel + 4GB Koristeci Readyboost opciju [USB]
Graficka:AMD Radeon HD 6570 2GB [DDR3]
 
Ta grafa je slaba , tu ne pomaze oc procesora...
IMG_20180830_183722.jpg
 
Uzas, menjaj pastu obavezno!

A preporucujem ti i bolji hladnjak!

LC CC120 (kod mene max temp do 45c ) po ovim vrucinama , u leru oko 30.


Naravno ako si pri kesu mada nema jeftinijeg a boljeg! Ako nisi onda bar menjaj pastu i zaboravi na OC.
 
Poslednja izmena:
RAM: 4GB DDR3 Dual-Channel + 4GB Koristeci Readyboost opciju [USB]
Graficka:AMD Radeon HD 6570 2GB [DDR3]

Readyboost ti ne pomaže u igricama,samo da bolje vršljaš po folderima i programima,da se brže otvara,i to obično pomaže onima što imaju ispod 2gb ram-a (ne 2,već ispod 2),kod tebe možda i nema efekat.
Zameni pastu ili kupi nov hladnjak za procesor,soket 1156.

- - - - - - - - - -

CC120 cooler,ako ne paše u kućište,skini poklopac.
https://www.gigatron.rs/hladnjaci_i_oprema/lcpower_cosmo_cool_cpu_cooler__lccc120-37725
 
pazi najbolja opcija mu je da uzme x3440 . jeftiniji je od coolera. A u svakom slucaju i3 i da ga overclokuje na 6 ghz je slabiji od xeona 3440

Da. Ali nisam ubedjen da će da se snadje. Treba da kupi,procesor,pa matičnu (treba da zna koju i gde),i opet bi možda trebalo drugi cooler,za octa-core,taj što koristi,možda mu otišle i kuglice na ventilatoru,možda nisu,već mu osušena pasta,možda je prljav,zalepljena prašina koja samo može nožem da se struži,i ne dozvoljava protoku vazduha.
Neka za početak kupi novu pastu,zbog te visoke temperature. Ali dečko hoće overklok,e tu leži zec. :mrgreen: Zato sam predložio odličan a jeftin cooler,samo udovoljavam dečku.
 
Ma ne treba meni toliki overklok,u vrh glave 10-15% od sadašnjeg stanja.Samo da se to sredi sa hlađenjem i pastom,E onda ću da se raspitujem za postavke BIOS-a.
Kako si uopste ukapirao da ti je cpu usko grlo?
Pratio si rad procesora i graficke tokom igranja te igre?
Ako ti je zaboden na 100% a grafa ide ispod 100% onda je cpu usko grlo.

Mada ta grafa je ionako go krc , to je vise za ofice masine , imao sam je davno verziju od msi (1gb) ...


Ako vec hoces bolji procesor natakni mu i7 870 imaces duplo bolje performanse.
Bolji od tog xeona koji ti pivosok preporucuje.
 
Poslednja izmena:
Kako si uopste ukapirao da ti je cpu usko grlo?
Pratio si rad procesora i graficke tokom igranja te igre?
Ako ti je zaboden na 100% a grafa ide ispod 100% onda je cpu usko grlo.

Mada ta grafa je ionako go krc , to je vise za ofice masine , imao sam je davno verziju od msi (1gb) ...

Mislim da nije već pretpostavlja,ako već koristi afterburner,trebalo bi da štiklira CPU i GPU,možda nije već samo fps štiklirao pošto komentarisao o tome...nije se lepo izjasnio..
 
Kako si uopste ukapirao da ti je cpu usko grlo?
Pratio si rad procesora i graficke tokom igranja te igre?
Ako ti je zaboden na 100% a grafa ide ispod 100% onda je cpu usko grlo.

Mada ta grafa je ionako go krc , to je vise za ofice masine , imao sam je davno verziju od msi (1gb) ...


Ako vec hoces bolji procesor natakni mu i7 870 imaces duplo bolje performanse.
Bolji od tog xeona koji ti pivosok preporucuje.

bolji 10 % skuplji tri puta . najbolje je da uzme i9 9900k i dve gtx 1080 ti

- - - - - - - - - -

jel taj procesor prva generacija i3 ako se ne varam? sto nisi napisao koja ti grafa
to je dual core . naravno smece. cak i dual core trece generacije poput i3 3250 je isto tesko smece .

- - - - - - - - - -

Ma ne treba meni toliki overklok,u vrh glave 10-15% od sadašnjeg stanja.Samo da se to sredi sa hlađenjem i pastom,E onda ću da se raspitujem za postavke BIOS-a.

treba grafu da overclockujes. overrclokovanjem procesora uglavnom ces dobiti veoma malo- Najbolje je da prodas grafu i da uzmes rx 460, moze da se nadje za 8000 dinara sada
 

Back
Top