Optimalne postavke za overklok?

Pre nego sto postavim pitanje postavki za overklok,da objasnim situaciju:
Pri igranju Euro Truck Simulator-a [drugi deo] sam imao problema sa FPS-om.Koristio sam MSI Afterburner i delimicno je pomogao overklok graficke.Na auto-putu ide sve ok,FPS se krece od 25-43,ali je najveci problem u gradovima.Tamo spadne 17-24 i zato sam i resio da se raspitam oko overkloka procesora.
Dakle,sada pitanje:Sta tacno i koliko promeniti u BIOS-u da bi overklok bio uspesan bez problema?
Procesor je Intel Core i3 550 @ 3.20Hz
Sto se hladjenja tice,nije nista nadogradjivano,kako je sastavljen,tako je i ostao.Temperatura se krece 40-50 stepeni obicno.
Za ostalo ne znam,ako treba jos detalja,ici cu u BIOS.
-------Hvala svakome ko pomogne-------

Ja mislim da ako stavis username "miodragstankovich", a "Overclock" nazoves "overklok" - nista tu ne treba da cackas jos jedno 3-4 godine dok ne naucis sta je sta sa tehnologijom, a i jezicima generalno. Moras da se barem malcice razumes u tehnologiju, a ne odmah da mislis da to sto je popularno "da se overclockuje" ce da nesto bitno resi. Nece nista da resi, samo ces da smanjis dugotrajnost procesoru koji ionako nije neesto bog zna kako jak. Kao da od juga trazis da ide 3 km brze, pa cela procedura popravke i boost-a izadje skuplja no auto na kraju...

I sta postizes time sto ces da overcloockujes taj i3? Sta ce vidno to da pomogne? Da dobijes 3 FPS-a vise u nekoj igri koja ni ne zavisi od CPU-a? da li si proverio, uopste, koja je igra u pitanju i da li vje vise CPU ili GPU intezivna?

Pun djavo klijuncardije koja misli da ce overclock da bude magicno resenje za sve CPU probleme.

"Jesi kupio novi komp"
"Jesam!"
"A jesi ga overklokovo"
"To ce jedan mamin prijatelj haker da mi namesti, znas kakav ima PiSi tera sve na 60 FIPIESA"
"U jbt! Moze i Aseesinz Krid da igra na maksu"

:dash:

Stedite, radite, odresite kesu za bolje procesore, a ne i to malo sto imate da sbejejbj pa posle kukala majka.

Bolje skini patch koji ce da smanji grafiku pre nego li da cackas nesto sto ne razumes niti kapiras kako funkcionise, a pogotovo neces pomoc adekvatnu dobiti ovde na forumu jer to mora neko da vidi na licu mesta. Ako si nestrucan ne cackaj oko voltaze i elektriciteta samo zato da dobijes 3-4 FPS-a vise za igru. Igraj u manjoj rezoluciji, ugasi senke, raspitaj se kako da povecas FPS u IGRI, a ne preko hardware-a.
 
Danasnji procesori se sami overklokuju, nije problem. Problem je kada sa neadekvatnim hladjenjem i voltazom degradiras procesor ;p

Tacno od kada su pustili Turbo fazon i nije potrebno nista posebno cackati :D bar ne vecina koja ne zna da OC kako treba!

Mada ja moj FX volim da drzim na konstantno 4.2GHz temperature su super a ne brinem oko hladjenja - odlicno je.

Turbo ioanako radi samo na nekoliko jezgra a ne na svim ... zato bolje lepo da tu frkvenciju drzim na svim jezgrima a pritom voltazu nisam dirao :per:
 

Back
Top