ZLOSTAVLJANJE ŽIVOTINJA

Evo jednog primera, do skoro raširenog uglavnom romskog "biznisa" zvanog mečkarenje:

MEČKA.jpg


Mečetu se izvade očnjaci, a neretko se iščupaju i kandže. Ponekad medveda i oslepe.
Odmah se okuje, stavi se alka u njušku. Potom se meče stavlja na vrelo ugljevlje. Ono, uz zvuke muzike, poskakuje. Kada muzika prestane, meče sklanjaju sa ugljevlja. Vremenom stekne uslovni refleks i "pleše" čim čuje muziku.
Do pre koju godinu postojao je azil na Avali za medvede koji su oduzeti mečkarima. Koliko mi je poznato, medvedi su preseljeni u azil u Bugarskoj.
Medvedi su ugrožena vrsta u Srbiji, a 2007. godine mečkarenje je zakonom zabranjeno.
 
Cirkusi

article-2059862-0B46DE1900000578-624_634x484.jpg
bullhook.jpg

tmg-article_tall.jpg

Mnoge države zabranile su držanje divljih životinja u cirkusima.
Naš Zakon o dobrobiti životinja kaže:
Član 1

Ovim zakonom uređuje se dobrobit životinja, prava, obaveze i odgovornosti pravnih i fizičkih lica, odnosno preduzetnika, za dobrobit životinja, postupanje sa životinjama i zaštita životinja od zlostavljanja, zaštita dobrobiti životinja pri lišavanju života, držanju, uzgoju, prometu, prevozu, klanju i sprovođenju ogleda na životinjama, kao i druga pitanja od značaja za zaštitu dobrobiti životinja.

Zabranjeno je
35) držati, reprodukovati i koristiti divlje životinje u cilju izlaganja u cirkusima, na takmičenjima i priredbama i, osim u naučne svrhe, na izložbama;
 
Evo jednog primera, do skoro raširenog uglavnom romskog "biznisa" zvanog mečkarenje:

Pogledajte prilog 506871

Mečetu se izvade očnjaci, a neretko se iščupaju i kandže. Ponekad medveda i oslepe.
Odmah se okuje, stavi se alka u njušku. Potom se meče stavlja na vrelo ugljevlje. Ono, uz zvuke muzike, poskakuje. Kada muzika prestane, meče sklanjaju sa ugljevlja. Vremenom stekne uslovni refleks i "pleše" čim čuje muziku.
Do pre koju godinu postojao je azil na Avali za medvede koji su oduzeti mečkarima. Koliko mi je poznato, medvedi su preseljeni u azil u Bugarskoj.
Medvedi su ugrožena vrsta u Srbiji, a 2007. godine mečkarenje je zakonom zabranjeno.

Има ли неко удружење љубитеља животиња да је подигло свој глас против овако окрутног поступања?
Кад су пре десетак година почела да ничу удружења за заштиту животиња ја наиван сам мислио да ће се бавити оваквим стварима, кад оно они нам натоварише псе луталице на врат.
 

ne znam... ali fali
na prethodnoj strani si pomenuo fasizam?!
zasto radis to macicima i kucicima
al valjda ti prolazi kod drustva i zena, "a pusti ga voli da muci macice eno ga ono bez oka"
ne volim da osudjujem
verovatno imas razradjenu argumentaciju i sve

- - - - - - - - - -

verovatno imas nekakvu harizmu i deluje opasno pomesano s tim odavde, da te ljudi onda slede... jer da nisi siguran u to ne bi ni radio
mada je to i krivicno delo
 
Има ли неко удружење љубитеља животиња да је подигло свој глас против овако окрутног поступања?
Кад су пре десетак година почела да ничу удружења за заштиту животиња ја наиван сам мислио да ће се бавити оваквим стварима, кад оно они нам натоварише псе луталице на врат.

Tebi to ne odgovara je bi sve lutalice uklonio sa ulica tako što bi ih ubijao. E pa to ne može.
Taj pas koji se našao na ulici nije to hteo. Vlasnik ga je držao dok mu je bio interesantan i onda ga odbacio.
Kada bi se nadležne službe sa tim pozabavile (neću da kažem država jer ćeš odmah da mi skočiš za vrat) toga ne bi bilo. Nego oni od toga profitiraju.

Što se tiče mečkarenja to mi je uvek bilo strašno i nikad to nisam gledala a imala sam priliku.
 
Злостављање животиња је само једна од форми у којој се болесна, садистичка цта показује у којој преовладава кукавичлук , пошто кочнице раде да се исто не примени и наљудима, док не попусте.
Злостављаче мотивише перверзно уживање и зато их треба разликовати од оних који , као касапи, на пример, кољу животиње као занат, али се не иживљавају над њима.
 
Мени је мој отац, као врло малом, покатзао како се третирају они који злостављају животиње. Не знам колико сам година сам имао , али се сећам да сам још увек држао за руку оца док смо шетали улицом. Била је зима и на влажном асфалту се хватао лед. наишли смо на мучну сцену.Ту је биле узбрдица и човек са колима која су била натоварена дрвима је је шибао коња који је проклизо и пао. То наравно није дало никаквог резултата , коњ је покушавао да устане али без успеха , а коћијаш га је шибао све бешње. Мој отац ми рекао да останем на тротоару пришао кочијашу, оте му бич и почео да га шиба , затим га је одгурнуо на тротар и рекао му да се не мрда јер ће добити још.Онда је скинуоп са кола пар цепаница , подметнуо их под точкове , испрегао коња и све време му нешто причајући тихоим гласом успе да га усправи. Поново га је упрегао , јер коењ уопште није био повређен при паду , само је био стар и исрпљен и повео га полако ,држечи за оглав и све време му нешто умирујуће причајући до краја узбрдице. и позвакочијаша да настави, али му је бич изломио.
Када са био старији научио сам да то није смео дауради, да је то насилничко понашање које забрањује закон итд. Али је мени мој отац до дана данашњег остао као херој у успомени због поступка.
 
Tebi to ne odgovara je bi sve lutalice uklonio sa ulica tako što bi ih ubijao. E pa to ne može.
Taj pas koji se našao na ulici nije to hteo. Vlasnik ga je držao dok mu je bio interesantan i onda ga odbacio.
Kada bi se nadležne službe sa tim pozabavile (neću da kažem država jer ćeš odmah da mi skočiš za vrat) toga ne bi bilo. Nego oni od toga profitiraju.

Što se tiče mečkarenja to mi je uvek bilo strašno i nikad to nisam gledala a imala sam priliku.

možda je odbačen i jer vlasnik više nije imao mogućnosti da ga izdržava
mi smo siromašna zemlja i verovatno postoje pritisci da se vodi računa o raznim lutalicama preko azila ali da li to država sa sve NVO može da svari ili postoji samo tek da se kaže a problem nije rešen
 
Ne verovato nego postoje pritisci. To nam je sve nametnuto a država je to prihvatila samo što nije u stanju i da to sprovede.
Onaj vlasnik koji nije više u mogućnosti da ga izdržava neka ga odnese u azil. Mada, ni to nije rešenje ali je ipak humanije.
 
Ne verovato nego postoje pritisci. To nam je sve nametnuto a država je to prihvatila samo što nije u stanju i da to sprovede.
Onaj vlasnik koji nije više u mogućnosti da ga izdržava neka ga odnese u azil. Mada, ni to nije rešenje ali je ipak humanije.

mislim da npr na NZ tamane neke mačke, da li su poludivlje ili ove, jer su proračunali da ih je previše (trenutno) (ministarstvo to proceni)
naravno možeš i sve spašavati na neki način
to se radi valjda i za lov
 
Poslednja izmena:
Прво ти посарањуј ово што си до садапобио, па планирај даља убиства, али тиме нећеш бити ни ближи ни покушају решавања проблема, а камоли решењу.
Само добри закони и њихово стриктно спровођење могу да буду пут ка решењу.
Постоје удружења за заштиту дивљег животињског света , као и домаћег, али сама не могу ништа без законодавстав и ригорозне контроле спровођена , а иза тога може да стоји само држава.
И поред закона који медведе, на пример, категорише као заштићену врсту, да ли си чуо да је неко озбиљно робијао зато што је убио медвада ?
 
Како мрзим псе то није здраво. И ове људе који их пујдају на јадног медведа.

Не, пси су убедљиво најгоре, најгоре животиње. Служе убијању других, далеко лепших и племенитијих бића.
 
Како мрзим псе то није здраво. И ове људе који их пујдају на јадног медведа.

Не, пси су убедљиво најгоре, најгоре животиње. Служе убијању других, далеко лепших и племенитијих бића.

Slažem se da ima daleko lepših i plemenitijih bića ali nisu ni svi psi isti.
Zašto ova gneralizacija?

- - - - - - - - - -

Ljudi i deca kiji fizicki zlostavljaju zivotinje su najveci bolesnici. To su gori bolesnici i od ubica i od silovatelja.

Na žalost toga ima dosta.
Neću da upotrebim tako grubu reč "bolesnici" ali ne vidim potrebu da se neko iživljava nad bićem koje je daleko slabije.
 

Back
Top