HORDAŠENJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

marlon100

Domaćin
Banovan
Poruka
3.649
o ovom bojesnicima pricamo... a zanemarivanje ove pojave dovodi do uzimanje pravde u svoje ruke

https://www.espreso.rs/vesti/beogra...dajte-u-cemu-uce-srpska-deca-u-padinjaku-foto

HOROR ŠKOLA NA PERIFERIJI BG: Smetlište i opasne lutalice, pogledajte u čemu uče srpska deca u Padinjaku! (FOTO)

Dvorište je zaraslo u šiblje, a deponija smeća koju su ranije nadležni već čistili ponovo preplavljuje dvorište
Suzana Milosavljević Suzana Milosavljević
Urednik rubrike Vesti

foto: Espreso.rs
foto: Espreso.rs
Ruglo. Smetište. Opasni psi lutalice. Pacovi.


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!

Ovo je prizor koji se, verovali ili ne, nalazi na svega 20 metara od dvorišta Osnovne škole "Olga Petrov" i na 50 metara od vrtića "Vesna", u naselju Tovilište u Padiskoj Skeli.

Meštani, i to posebno roditelji čija mala deca idu u školu već skoro četiri godine vode borbu sa S.Z, koji je okolinu škole pretvorio u ruglo.

Ovaj čovek, osim smeća u dvorištu i kući sakuplja i veliki broj pasa lutalica, koje predstavljaju opasnost po mališane koji idu u školu.

Deponija u dvorištu kuće
Deponija u dvorištu kućeFOTO: ESPRESO.RS
Njegovo dvorište sada je zaraslo u šiblje, a deponija smeća koju su ranije nadležni već čistili sada ponovo preplavljuje dvorište. Ono što posebno pogodilo ljubitelje životinja jeste to što ovaj čovek u dvorištu sakuplja pse lutalice, koji ovde žive u veoma nehumanim uslovima, a zbog hordašenja koje sprovodi prvi sused osnovne škole podneto je i nekoliko prijava.

Panorama fotografija / Smetište se nalazi u neposrednoj blizini škole i vrtića
Panorama fotografija / Smetište se nalazi u neposrednoj blizini škole i vrtićaFOTO: ESPRESO.RS
- Hordašenje je oblik zlostavljanja životinja u vidu patološkog sakupljanja kućnih ljubimaca i njihovo držanja u izuzetno lošim uslovima. Sve bi bilo u redu da on sakuplja pse i neguje i kako treba. Ono što je problem je što pse ostavlja napolju, često ih ima i po 10-15, vezuje ih kanapom, zbog čega se od besa otrgnu i napadaju prolaznike. Tako je i moju ćerku izujedao jedan od njegovih pasa, 2014. godine, kada smo i počeli borbu sa njim - kaže za Espreso sagovornica Ivana Petrović.

Majka pokazuje mesto na kom su lutalice izujedale Saru
Majka pokazuje mesto na kom su lutalice izujedale SaruFOTO: ESPRESO.RS

Kako navodi naša sagovornica, osim ujeda koje su nanete njenoj maloletnoj ćerki Sari, detetu su ostale i brojne traume zbog čega ne sme sama u školu.


Ujedi pasa lutalica
Ujedi pasa lutalicaFOTO: ESPRESO.RS
Ni ne čudi što se ovako nešto dogodilo ako se uzmu u obzir prizori iz ovog školskog dvorišta.

Psi lutalice u školskom dvorištu
Psi lutalice u školskom dvorištuFOTO: FACEBOOK

Ulazak u školu deci i roditeljima predstavlja pravi ruski rulet. Psi se ovde međusobno tuku, ali i u čoporu napadaju decu.

Psi lutalice u školskom dvorištu se tuku
Psi lutalice u školskom dvorištu se tukuFOTO: FACEBOOK
Majka devojčice i sagovornica Espresa kaže da se obraćala mnogima, ali da pomaka u ovom slučaju nema.

- Obraćali smo se: Komunalnoj policiji, Komunalnoj inspekciji grada i opštine, Ministarstvu prosvete, Zaštitniku građana, veterinarskoj inspekciji, Zoohigijeni, Orki, Centru za socijalni rad, Gradskoj čistoći, Gradskom Zelenilu.

S.Z. je više puta prijavljivan, kako nadležnima tako i policiji, ali se sve završavalo na razgovoru, iako krši mnoge zakone.

Smetište pored Osnovne škole
Smetište pored Osnovne školeFOTO: ESPRESO.RS
Kako navodi naša sagovornica, komunikaciju sa vlasnikom ove kuće gotovo svi izbegavaju.

- Jednom sam se posvađala sa njim nasred ulice jer deca nisu mogla da prođu od čopora koji je on dovukao. Usred svađe je počeo da mi preti da će mi baciti bombu, zbog čega sam ga prijavila policiji - kaže sagovornica Espresa.

Dvorište mu je prilikom poslednje reakcije nadležnih raščićeno, ali on ponovo radi isto. Meštani i dalje žive u strahu, kako od čopora lutalica tako i od zaraze koja preti da se raširi.

Inače, osnovna škola "Olga Petrov", tačnije istureno odeljenje u naselju Tovilište je obrazovna ustanova za malu decu, tačnije đake od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Roditelji i deca žive u strahu, svaki dan i odlazak u školu je opasnost, a nadležni i dalje ne reaguju.

Smetište pored Osnovne škole
Smetište pored Osnovne školeFOTO: ESPRESO.RS
 
kao sto opisah jedna idiotkinja u mojoj ulici je coveku cije su dete napale razjarene dzukele i koji je sklonio kartonske kutije gde su se skupljsali, doticna bacila kiselinu u lice... zato kad se nema resenja, ljudi pribegavaju resavanju kako znaju i umeju... ovaj prilog najbolje pokazuje nebrigu za sugurnost i zdravlje dece i ljudi koju i koliko posvecuju nadlezne sluzbe...
 
Tuzna je istina da drzavna briga o skolama umnogome zavisi od toga gde se skola nalazi i kakve veze ima direktor. Recimo skola u koju su isla moja deca je bila teska ruina dok diša nije postao covek za koga znamo da je partijski covek i da ima odlicne politicke veze. Sad je skola sredjena cakum - pakum.
 
meni su oni debili iz orke najveci skotovi koji salju prijave za svakoga ko pokusa da se brani od dzukela ili ih istera sa neke teritirije... te tzv ljude treba krivicno goniti za beskrupuliznost spram ljudi i dece
takodje vecina tih branitelja su mrzitelju svega hriscanskog pa vidimo da idiot sa prvog linka crta svastiku i satanski simbol 666 na kuci, a ikonu bacio na djubriste... svakom je jasno sa kim ili cim ima posla... mozemo i o tome ko koristi zivotinje za rituale...

- - - - - - - - - -

Tuzna je istina da drzavna briga o skolama umnogome zavisi od toga gde se skola nalazi i kakve veze ima direktor. Recimo skola u koju su isla moja deca je bila teska ruina dok diša nije postao covek za koga znamo da je partijski covek i da ima odlicne politicke veze. Sad je skola sredjena cakum - pakum.

nije tema o skolama nego o besnim dzukelama koje napadaju decu
 
meni su oni debili iz orke najveci skotovi koji salju prijave za svakoga ko pokusa da se brani od dzukela ili ih istera sa neke teritirije... te tzv ljude treba krivicno goniti za beskrupuliznost spram ljudi i dece
takodje vecina tih branitelja su mrzitelju svega hriscanskog pa vidimo da idiot sa prvog linka crta svastiku i satanski simbol 666 na kuci, a ikonu bacio na djubriste... svakom je jasno sa kim ili cim ima posla... mozemo i o tome ko koristi zivotinje za rituale...

- - - - - - - - - -



nije tema o skolama nego o besnim dzukelama koje napadaju decu

Ne, tema se zove HORDAŠENJE, što bi bila tema o mentalno poremećenim ljudima koji gomilaju stvari ili životinje.
 
Ne, tema se zove HORDAŠENJE, što bi bila tema o mentalno poremećenim ljudima koji gomilaju stvari ili životinje.

mentalno poremeceni su svi do jednog koji kad vide ocigledan napad psa na dete ili coveka brane na sve moguce i nemoguce nacine psa ili copor svaljujuci krivicu na zrtvu... utom slucaju dete ili coveka... u te smatram sve one koji digresijama zamenjuju sustinu...
hordasenje je problem, ali nije opravdanje ako je on mentalno bolestan da niko te pse ne uspava u ovci
 
mentalno poremeceni su svi do jednog koji kad vide ocigledan napad psa na dete ili coveka brane na sve moguce i nemoguce nacine psa ili copor svaljujuci krivicu na zrtvu... utom slucaju dete ili coveka... u te smatram sve one koji digresijama zamenjuju sustinu...
hordasenje je problem, ali nije opravdanje ako je on mentalno bolestan da niko te pse ne uspava u ovci
Pa ne mešaj babe i žabe.
Jedno je hodrašenje, drugo napad pasa-lutalica.
Ovde je opet uzrok - čovek, odnosno
1. mentalno bolestan čovek, hordaš
2. nadležne službe koje ne reaguju na opravdane prijave (komunalna ali i socijalna)

Misliš da je ovim psima lepo? Pa hordaši mahom neće da se odreknu nakupljenih životinja a pri tom nemaju sredstava da ih izdržavaju (redovno hrane).
Dakle, psi su poslednji na spisku krivih.
Ide ovako:
- dođe komunalna sa policijom, utvrdi stanje, počisti otpad, zove zoohigijenu koja odvozi životinje
- onda sanitarna koja sredi teren,
- pa onda socijalna i zdravstvena koja utvrdi da je hordaš osoba koja nije sposobna za samostalni život, opasna je po okolinu, i odvede je (privremeno) u "Lazu" ili Skelu
- naravno, uz to ide i krivična prijava (mada, ako je hordaš načelno nesposoban za samostalan život, onda se koriste drugi mehanizmi)
 
Pa ne mešaj babe i žabe.
Jedno je hodrašenje, drugo napad pasa-lutalica.
Ovde je opet uzrok - čovek, odnosno
1. mentalno bolestan čovek, hordaš
2. nadležne službe koje ne reaguju na opravdane prijave (komunalna ali i socijalna)

Misliš da je ovim psima lepo? Pa hordaši mahom neće da se odreknu nakupljenih životinja a pri tom nemaju sredstava da ih izdržavaju (redovno hrane).
Dakle, psi su poslednji na spisku krivih.
Ide ovako:
- dođe komunalna sa policijom, utvrdi stanje, počisti otpad, zove zoohigijenu koja odvozi životinje
- onda sanitarna koja sredi teren,
- pa onda socijalna i zdravstvena koja utvrdi da je hordaš osoba koja nije sposobna za samostalni život, opasna je po okolinu, i odvede je (privremeno) u "Lazu" ili Skelu
- naravno, uz to ide i krivična prijava (mada, ako je hordaš načelno nesposoban za samostalan život, onda se koriste drugi mehanizmi)

i kad necije dete iskasapi poslednji sa liste krivih a niko ne reaguje od pobrojanih sta da radi? da hordasa polomi, da orkibe idiote veze za drvo i zapali, da zoo higijeni polupa vozila, pise skupstini da osnuju anketni odbor, ili da taj copor umlati kad krenu da ga napadaju s usput i hordasa koji ce da krene da ih brani?
ti barem znas kaki vlasnik taki pas... ako copor napada svi u njemu su ubice,nema nevinih

- - - - - - - - - -

inace nisi citala zoo higijena ne odvozi zabole ih... samo kad im zapretis necim dignu dupe
 
hordaskinja u zgradi do mene ima stan i penziju i zivotni smisao joj je da ljudima ogadi zivot dovodeci ulicne kerove na njihova vrata... toliko o tome da su svj hordasi kao ovaj
bio prilog postavio o onim lujkama koje skupljaju lutalice po svim opstinama mirijevu posebno ponekad ih hrane ali daleko od svojih vrata i drugim ljudima stvaraju problem da nemaju sigurnost a one grade karijere ljubitelja zivotinja
 
znaci neka od od resenja...

1. svaki dan taksijem dete u skolu do ulaza i dete posle casova taksijem od ulaza

2. edukacija: odrzati seriju predavanja deci da je taj lik bolestan i da je ipak covek i trebaju da ga razumeju ponekad da mu pomognu pospreme djubre kao pod formom radne akcije i nahrane gladne kuce svojom uzinom, a da one kuce koji na njih atakuju smatraju isto dobrim kucama i da se njih nikako ne plase cak ako ih i 10 njih pojuri i pocnu da grizu jer to nije nista, malo gric nije to opasno, oni ni ne znaju, to rade iz igre i sto vole ljude i nimalo nisu krivi samo su malkice gladni

3. dati ultimatum sinterima od 24h: ili cete dzukele iz copora vi u ovci pobiti jer ste za to placeni ili cemo mi udruzeni roditelji... a i hordasa ako samo zine

sad vi izaberite resenje shodno vasim preferencijalima...prvo necete jer ne date pare cak ni za taksu a kamoli na taksi, drugo je ono sto propovedate 0-24h na ovom pdfu, a trece je sva realnost situacije koja je vise nego ozbiljna
 
Pa ne mešaj babe i žabe.
Jedno je hodrašenje, drugo napad pasa-lutalica.
Ovde je opet uzrok - čovek, odnosno
1. mentalno bolestan čovek, hordaš
2. nadležne službe koje ne reaguju na opravdane prijave (komunalna ali i socijalna)

Misliš da je ovim psima lepo? Pa hordaši mahom neće da se odreknu nakupljenih životinja a pri tom nemaju sredstava da ih izdržavaju (redovno hrane).
Dakle, psi su poslednji na spisku krivih.
Ide ovako:
- dođe komunalna sa policijom, utvrdi stanje, počisti otpad, zove zoohigijenu koja odvozi životinje
- onda sanitarna koja sredi teren,
- pa onda socijalna i zdravstvena koja utvrdi da je hordaš osoba koja nije sposobna za samostalni život, opasna je po okolinu, i odvede je (privremeno) u "Lazu" ili Skelu
- naravno, uz to ide i krivična prijava (mada, ako je hordaš načelno nesposoban za samostalan život, onda se koriste drugi mehanizmi)

ali ti opet trazis opravdanje za pse. mene ne zanima dal je neko poremecen ili ne. ja samo necu da ulice beograda budu pune lutalica. ti zivia na takvom mestu da taj problem ne vidis, jer kod tebe nema lutaluca, ali izadji malo iz svog kraja pa ces videti sa cime se ljudi suocavaju.
 
ali ti opet trazis opravdanje za pse. mene ne zanima dal je neko poremecen ili ne. ja samo necu da ulice beograda budu pune lutalica. ti zivia na takvom mestu da taj problem ne vidis, jer kod tebe nema lutaluca, ali izadji malo iz svog kraja pa ces videti sa cime se ljudi suocavaju.

Psima ne treba nikakvo "opravdanje" zato što su to što jesu, i zato što su tu gde jesu. Kakva ti je to logika?
Nekim ljudima, međutim, treba opravdanje.

Ne, na Vračaru skoro da i nema napuštenih pasa. Ima neodgovornih vlasnika koji pse izvode bez povoca, ali to su neke novajlije primitivne, tek doseljene s koca i konopca.
Ima dosta ničijih mačaka, ali su samo formalno bez vlasnika jer ih svi hrane i maze.

I ne, ja iz svog kraja izlazim samo u mercedesu, a moj telohranitelj je snabdeven poluautomatskim oružjem kojim rasteruje eventualne pretnje u vidu golubova koji seru po haubi. :mrgreen: :zcepanje:
Pa šta misliš, da ja ne želim da mi grad bude lepši, bolji, napredniji ... :mrgreen:?. Recimo, meni smetaju i psihičko zdravlje mi urušavaju smrdljivi ljudi po autobusima. Mislim da je higijena prosečnog putnika u beogradskom gradskom prevozu opala za 30% u odnosu na period od pre 10 godina. Šta ćemo s prljavim ljudima koji ne odgovaraju standardima, recimo, Švajcarske? Čak i ako su poremećeni pa zato prljavi, mene to ne zanima. Ako ćemo u EU, moramo biti - najmanje Švajcarska (koja nije EU). :lol:
Da li ti ZAISTA misliš da ČOVEK, aman bre, nije odgovoran za ono što te okružuje? Za prljavštinu, zagađenje, smrad ... Za sve, pa i za te mučene pse, čovek je odgovoran. Ljudsko biće, makar bio hordaš. Ali ok, tebe to ne zanima. Ti vidiš posledicu, a ne uzrok.

Mislim, ja ovde čitam svašta, i između trljanja očiju pitam se da li su neki odgovori na ovoj temi zaebancija ili ne.
 
Psima ne treba nikakvo "opravdanje" zato što su to što jesu, i zato što su tu gde jesu. Kakva ti je to logika?
Nekim ljudima, međutim, treba opravdanje.

Ne, na Vračaru skoro da i nema napuštenih pasa. Ima neodgovornih vlasnika koji pse izvode bez povoca, ali to su neke novajlije primitivne, tek doseljene s koca i konopca.
Ima dosta ničijih mačaka, ali su samo formalno bez vlasnika jer ih svi hrane i maze.

I ne, ja iz svog kraja izlazim samo u mercedesu, a moj telohranitelj je snabdeven poluautomatskim oružjem kojim rasteruje eventualne pretnje u vidu golubova koji seru po haubi. :mrgreen: :zcepanje:
Pa šta misliš, da ja ne želim da mi grad bude lepši, bolji, napredniji ... :mrgreen:?. Recimo, meni smetaju i psihičko zdravlje mi urušavaju smrdljivi ljudi po autobusima. Mislim da je higijena prosečnog putnika u beogradskom gradskom prevozu opala za 30% u odnosu na period od pre 10 godina. Šta ćemo s prljavim ljudima koji ne odgovaraju standardima, recimo, Švajcarske? Čak i ako su poremećeni pa zato prljavi, mene to ne zanima. Ako ćemo u EU, moramo biti - najmanje Švajcarska (koja nije EU). :lol:
Da li ti ZAISTA misliš da ČOVEK, aman bre, nije odgovoran za ono što te okružuje? Za prljavštinu, zagađenje, smrad ... Za sve, pa i za te mučene pse, čovek je odgovoran. Ljudsko biće, makar bio hordaš. Ali ok, tebe to ne zanima. Ti vidiš posledicu, a ne uzrok.

Mislim, ja ovde čitam svašta, i između trljanja očiju pitam se da li su neki odgovori na ovoj temi zaebancija ili ne.

ako im ne treba opravdanje zasto se uvek okrivljuju izujedani ljudi? uvek su to sirote, slatke kuce, a odlicno znamo da nisu sve kuce slatke i umiljate.

naravno da na vracaru sada nema i tebi ne smeta sto na karaburmi, vidikovcu ili miljakovcu ili padinskoj skeli se ljudi svakodnevno stresiraju zbog copora lutalica, ti ne zivis tamo i ne prolazis svaki dan.

neuporedivo ako neko smrdi u autobusu i bljeska nekoliko pari ocnjaka, koji mogu da nanesu teske telesne povrede i ostave i psihicke ifizicke posledice sve do nakaznosti.

- - - - - - - - - -

i da mene zaista ne zanima ko je odgovoran za lutalice, ja nisma odgovorna z anjihovo postojanje i ne zelim da trpim ni njih, ni novokomponovane vlasnike pasa.
 
I da budemo precizni:

hordašenje je poremećaj koji podrazumeva osobu koja SKUPLJA brojne životinje u svom životnom prostoru, a nije u stanju da im obezbedi minimum životnih uslova.
Sa ovakvim naslovom tema je za pdf Psihologija, jer je to psihički poremećaj.
Ali onda, nakon prvog posta vidimo da je tema, u stvari, opet o psima lutalicama. Psi, niti ijedna životinjska vrsta, ne mogu biti hordaši. Hordašenje je ljudska "privilegija".
 
ako im ne treba opravdanje zasto se uvek okrivljuju izujedani ljudi? uvek su to sirote, slatke kuce, a odlicno znamo da nisu sve kuce slatke i umiljate.

naravno da na vracaru sada nema i tebi ne smeta sto na karaburmi, vidikovcu ili miljakovcu ili padinskoj skeli se ljudi svakodnevno stresiraju zbog copora lutalica, ti ne zivis tamo i ne prolazis svaki dan.

neuporedivo ako neko smrdi u autobusu i bljeska nekoliko pari ocnjaka, koji mogu da nanesu teske telesne povrede i ostave i psihicke ifizicke posledice sve do nakaznosti.


- - - - - - - - - -

i da mene zaista ne zanima ko je odgovoran za lutalice, ja nisma odgovorna z anjihovo postojanje i ne zelim da trpim ni njih, ni novokomponovane vlasnike pasa.


Sve je uporedivo, iz ličnog ugla. Eno, čovek se na ovom pdf pita kako da pobedi strah od medveda, iako do sad nije imao priliku da ga sretne.

Nisam ni ja odgovorna za postojanje pasa lutalica. Odgovorna sam samo za svog psa.
 
mentalno poremeceni su svi do jednog koji kad vide ocigledan napad psa na dete ili coveka brane na sve moguce i nemoguce nacine psa ili copor svaljujuci krivicu na zrtvu... utom slucaju dete ili coveka... u te smatram sve one koji digresijama zamenjuju sustinu...
hordasenje je problem, ali nije opravdanje ako je on mentalno bolestan da niko te pse ne uspava u ovci
Dakle ne samo sto si propustio da procistis citat iz uvodnog posta i da stavis naslov koji bar lici na onaj iz originala, nego si zaboravio i da konsultujes recnik srpskog jezika kad vec bez toga ne znas da se grupe pasa nazivaju coporima, a ne hordama. A lepo pise:

хорда (перс.-тур.)), латиницом: horda
заједница од понеколико породица код скитачких и ловачких племена, напр. Цигана; фигуративно: дивља, необуздана руља.

Nikakvih plemena nema u ovoj prici, a opis neobuzdana rulja se recimo u novije vreme najcesce primenjuje na navijace koji takodje s ovom pricom nemaju veze. Okreni - obrni, cak i oni koji zivotinje ne vole priznaju da su problem zapravo stvorili ljudi.
 
Dakle ne samo sto si propustio da procistis citat iz uvodnog posta i da stavis naslov koji bar lici na onaj iz originala, nego si zaboravio i da konsultujes recnik srpskog jezika kad vec bez toga ne znas da se grupe pasa nazivaju coporima, a ne hordama. A lepo pise:



Nikakvih plemena nema u ovoj prici, a opis neobuzdana rulja se recimo u novije vreme najcesce primenjuje na navijace koji takodje s ovom pricom nemaju veze. Okreni - obrni, cak i oni koji zivotinje ne vole priznaju da su problem zapravo stvorili ljudi.

da si u sudnici sudija bi te izbacio napolje jer ovako brane samo megatrend dileje bez pravosudnog ispita

- - - - - - - - - -

Nisam ni ja odgovorna za postojanje pasa lutalica. Odgovorna sam samo za svog psa.
e ovo je nov momenat :hahaha:
kako ide vreme covek sve vise pada na lestvici predatora u lancu ishrane, a u srbiji ce ako se vas trend branjenja dzukela po svaku cenu dovesti da nhegovo velicanstvo dzukela bude pri vrhu
 
I da budemo precizni:

hordašenje je poremećaj koji podrazumeva osobu koja SKUPLJA brojne životinje u svom životnom prostoru, a nije u stanju da im obezbedi minimum životnih uslova.
Sa ovakvim naslovom tema je za pdf Psihologija, jer je to psihički poremećaj.
Ali onda, nakon prvog posta vidimo da je tema, u stvari, opet o psima lutalicama. Psi, niti ijedna životinjska vrsta, ne mogu biti hordaši. Hordašenje je ljudska "privilegija".
nisam znao da se na krstarici toliko vodi racuna o semiotici, :hahaha: pogledaj svoj pdf filozofija pa ces videti nebuloze na temama na koje se nikad nisi osvrnula... normalno da je tema o idiotima koji skupljaju dzukele... a imas i idiote vlasnike koji puste nevezanog psa ljudi ga maze ono dobra fina kuca, ona uziva i u sekundi maltene iskopa oko onome ko ga mazi... naravno vlasnik hitro uzima svog ubicu i bezi sa mesta zlocina da njenu lutku ne bi uspavali a ona zavrsila u zatvoru... razlike nema, ljubitelji zivotinja sve oprastaju zivotinjama, ljudima i deci nikad, pa makar oni bili najbolji prema zivotinjama i to krvavo platili...

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...-ju-je-ujeo-za-lice-da-je-zavrsila-na/t8qqtw5

- - - - - - - - - -

Da li ti ZAISTA misliš da ČOVEK, aman bre, nije odgovoran za ono što te okružuje? Za prljavštinu, zagađenje, smrad ... Za sve, pa i za te mučene pse, čovek je odgovoran. Ljudsko biće, makar bio
Mislim, ja ovde čitam svašta, i između trljanja očiju pitam se da li su neki odgovori na ovoj temi zaebancija ili ne.

trljaj oci i zaplaci nad lesom kerine koji je ovoj baki otkinuo ruku

Pogledajte prilog 506015
 
ponekad se sa cudjenjem sa ovoliko godina i iskustva, zapitam da li u vama ima neka crta ljudskosti i empatije za druga ziva bica osim vasih najmilijih i svih kerova na planeti...
 
Šta si se istripovao, da ću temu da ti prebacim na Psihologiju? Ma jok, samo sam ti skrenula pažnju da si temu naslovio pogrešno, odnosno da ona nema veze sa hordašenjem. I nemoj mi spočitavati "nebuloze" na temama na Filozofiji na koje se "nikad nisam osvrnula", jer niti znaš na šta se osvrćem, niti smo na Filozofiji.
I kakve sad veze ima tragedija u selu kod Prnjavora sa temom o - navodno - hordašenju?
Ako si hteo crnu hroniku na Svetu životinja, onda je to druga priča.

Vidi, nemaš ti pojma ko i zašto nad kim/čim suze proliva, i ko je koliko empatičan ... barem ne ovde, na forumu.
Nisi ukapirao, u svojoj brzopletosti da pošto-poto zauzmeš stranu, šta sam rekla u prethodnom komentaru:
čovek je uvek taj koji napravi sranje, od njega sve počinje. Eno, lepo u novinskom tekstu kaže da je reč o rasnom psu (terijeru), kog niko ranije nije video u selu, i da ga je verovatno neko u selo (krišom) doneo. Pa ko ga je doneo, Marsovac ili čovek?
Terijer je temperamentan pas, počesto nervozan, uglavnom korišćen za lov. I šta sad ti hoćeš da kažeš, na OVOJ temi (o hordašenju, jelte) OVIM tekstom? Da je psa trebalo ubiti po viđenju, i pre napada na baku? Vidiš nekog psa kako šeta selom, i odmah ga ubiješ, za svaki slučaj ... a onda se ispostavi da je to, npr, vlasnički pas koji je pobegao preko ograde za mirisom neke kuje?
U tekstu takođe piše da je baka u boksu držala bernardinca koji je svakako superioran u odnosu na terijera - barem masom. Da je bernardinac bio van boksa, malo sutra bi se sve ovo desilo. Psi, između ostalog, služe da čuvaju teritoriju i vlasnika kako od ljudi, tako i od drugih životinja.
Pas je, dakle, ubijen, a ukoliko se nađe neodgovorni vlasnik, biće kažnjen. Razumem ja da si ti ostrašćen i da pošto-poto hoćeš da nas ubediš da su psi za odstrel, i pri tom da nam probudiš "ne-empatičnu" savest, ne kapirajući da se upravo boreći se za adekvatna rešenja problema napuštenih životinja, borimo i za ljudsku dobrobit.
 
ponekad se sa cudjenjem sa ovoliko godina i iskustva, zapitam da li u vama ima neka crta ljudskosti i empatije za druga ziva bica osim vasih najmilijih i svih kerova na planeti...

I ja se zapitam da li ti stvarno mislis da onaj ko voli pse ne voli i ljude ili se samo pravis. Da li su po tebi stvarno negativci oni koji misle i na druga ziva bica, a ne samo na svoju vrstu?

da si u sudnici sudija bi te izbacio napolje jer ovako brane samo megatrend dileje bez pravosudnog ispita
A ustvari ti znas da je sve sto sam napisao tacno i da to ne mozes da osporis. A pravosudni ispit nemam niti mi za tebe uopste treba.
Ti bi doveo cetu sintera na tu deponiju, pobili bi pse i ubrzo bi se pojavili drugi. A ko je stvorio tu i gomilu drugih divljih deponija u Srbiji? Lutalice? Nece biti.
 
I ja se zapitam da li ti stvarno mislis da onaj ko voli pse ne voli i ljude ili se samo pravis. Da li su po tebi stvarno negativci oni koji misle i na druga ziva bica, a ne samo na svoju vrstu?

A ustvari ti znas da je sve sto sam napisao tacno i da to ne mozes da osporis. A pravosudni ispit nemam niti mi za tebe uopste treba.
Ti bi doveo cetu sintera na tu deponiju, pobili bi pse i ubrzo bi se pojavili drugi. A ko je stvorio tu i gomilu drugih divljih deponija u Srbiji? Lutalice? Nece biti.
normalno da bi doveo popeo bi im se na onu stvar da tamo zivim... sana dzukela ili dzukele na ulici nemaju sta da traze i mesto im je u azilu ili furuni. svako sa gramom mozga to razume a sto ti ne razumes to je vec za pdf psihologija ili psihijatrija.

- - - - - - - - - -

Šta si se istripovao, da ću temu da ti prebacim na Psihologiju? Ma jok, samo sam ti skrenula pažnju da si temu naslovio pogrešno, odnosno da ona nema veze sa hordašenjem. I nemoj mi spočitavati "nebuloze" na temama na Filozofiji na koje se "nikad nisam osvrnula", jer niti znaš na šta se osvrćem, niti smo na Filozofiji.
I kakve sad veze ima tragedija u selu kod Prnjavora sa temom o - navodno - hordašenju?
Ako si hteo crnu hroniku na Svetu životinja, onda je to druga priča.

Vidi, nemaš ti pojma ko i zašto nad kim/čim suze proliva, i ko je koliko empatičan ... barem ne ovde, na forumu.
Nisi ukapirao, u svojoj brzopletosti da pošto-poto zauzmeš stranu, šta sam rekla u prethodnom komentaru:
čovek je uvek taj koji napravi sranje, od njega sve počinje. Eno, lepo u novinskom tekstu kaže da je reč o rasnom psu (terijeru), kog niko ranije nije video u selu, i da ga je verovatno neko u selo (krišom) doneo. Pa ko ga je doneo, Marsovac ili čovek?
Terijer je temperamentan pas, počesto nervozan, uglavnom korišćen za lov. I šta sad ti hoćeš da kažeš, na OVOJ temi (o hordašenju, jelte) OVIM tekstom? Da je psa trebalo ubiti po viđenju, i pre napada na baku? Vidiš nekog psa kako šeta selom, i odmah ga ubiješ, za svaki slučaj ... a onda se ispostavi da je to, npr, vlasnički pas koji je pobegao preko ograde za mirisom neke kuje?
U tekstu takođe piše da je baka u boksu držala bernardinca koji je svakako superioran u odnosu na terijera - barem masom. Da je bernardinac bio van boksa, malo sutra bi se sve ovo desilo. Psi, između ostalog, služe da čuvaju teritoriju i vlasnika kako od ljudi, tako i od drugih životinja.
Pas je, dakle, ubijen, a ukoliko se nađe neodgovorni vlasnik, biće kažnjen. Razumem ja da si ti ostrašćen i da pošto-poto hoćeš da nas ubediš da su psi za odstrel, i pri tom da nam probudiš "ne-empatičnu" savest, ne kapirajući da se upravo boreći se za adekvatna rešenja problema napuštenih životinja, borimo i za ljudsku dobrobit.

kao sto i rekoh... o tragediji bake koja se bori za zivot ni slova. samo o keru...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top